Autor Tema: Windows 7 i Subtitle Workshop  (Posjeta: 46661 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Windows 7 i Subtitle Workshop
« : 13.08.2012. 01:23:47 »
Poštovani korisnici,

U ovim uputama pokazat ću vam što napraviti ako vam Subtitle Workshop (SW u daljnjem tekstu) ne prikazuje sliku, zvuk ili se ruši. Iako je SW i danas najjednostavniji program za amatersko prevođenje, zna imati probleme s modernim operativnim sustavima. U suštini se radi o problemima s kodecima koje je potrebno podesiti. U ovim kratkim uputama pokazat ću vam one najčešće.



K-Lite Codec Pack
Idite na Start -> All Programs -> K-Lite Codec Pack -> Configuration -> Video cecoder configuration.



Kliknite na zadnju opciju. U prozoru koji vam se otvori skrolajte do dna i pod Raw video namjestite All supported.





CCCP Codec Pack

Idite na Start -> All Programs -> Combined Community Codec Pack -> Settings i tu si namjestite postavke kao na donjim slikama.







Windows 7 Codecs

Koga nervira K-Lite Codec Pack i ko ima problema da ga podesi da radi kako treba, pogotovo ako ima muke da pusti mkv ili mp4 fajlove u SW-u, evo jednog prostog rešenja:

1. Uklonite K-Lite Codec Pack sa vašeg sistema.
2. Instalirajte Windows 7 Codecs.
3. Pokrenite Settings Application Windows 7 Codecsa kao administrator. Dakle desni klik na opciju Run as administrator.
4. U kartici Config pod opcijom Subtitle Control označite FFDshow decoder.



5. U kartici SWAP pod opcijom XVID,DIVX,MP4V in Direct Show označite Use FFDshows decoder i pod opcijom MPEG2 codec in Direct Show Players označite Use FFDshows decoder.



I to bi bilo sve, sada samo izađite na dugme Exit i vaš Subtitle Workshop u Windowsu 7 će da radi kako treba bez ikakvih problema ili grešaka.



Gašenje kodeka DirectVobSub

Idite na Start -> All Programs -> K-Lite Codec Pack -> Configuration -> DirectVobSub.



Kliknite na označenu opciju. U prozoru koji vam se otvori idite na General i pod opcijom Loading izaberite Do not load.





Stari kodeci
Može vam se dogoditi i da imate staru verziju kodeka Haali Media Splitter. Skinite najnoviju verziju s priloženog linka i samo instalirajte. Ovo je česti problem kod reprodukcije formata mp4.



Pojedinačni kodeci
Ako nemate instalirano pakiranje kodeka, pronađite pojedinačne kodeke pod Start -> All Programs i podesite ffdshow i DirectVobSub kao na gornjim slikama.



Instalacija kodeka CoreAVC i FFDShow

Instalirajte CoreAVC i FFDShow. Nakon toga, pokrenite Win7DSFilterTweaker pa označite kružić CoreAVC ispod H.264, a za sve ostale formate izaberite FFDShow. Majkrosoftove kodeke izbegavajte. Da napomenem da Win7DSFilterTweaker radi samo na Sedmici i Osmici.





Driveri za Nvidijine grafičke kartice
Verzija 301.42 nije kompatibilna s SW-om. SW će vam prijavljivati sljedeću pogrešku:



Skinite verziju 306.97 i instalirajte je. To će vam riješiti problem.


Ovi savjeti pale u 99% slučajeva i redovno ih dajem ljudima kada zatraže pomoć. Nađete li se u grupi od onih jedan posto, slobodno zatražite pomoć i dobit ćete je. Svakako si podesite SW i koristite ga jer je, kao što sam već rekao, daleko najjednostavniji amaterski program za prevođenje.

Zahvaljujem se svim članovima koji su svojim savjetima pomogli u izradi ovih uputa.
« Zadnja izmjena: 08.11.2012. 20:54:33 King Eric »

Offline Zagor

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #1 : 17.09.2012. 21:53:33 »
Ovim putem se zahvaljujem na odličnom postu Kingu Ericu, fantastičan pregled potencijalnih problema za fantastičan program.
Zapravo sam se registrirao samo zato da dodam da nažalost niti sve kasnije verzije nVidijinih drivera nisu kompatibilne s SW 2.51, upravo instalirao 306.23 i odmah deinstalirao, zadnja koja besprijekorno radi je 296.10, sve iznad toga izbacuje već navedenu grešku.
Pišem ovo jer osjećam moralnu obvezu jer sam sam barem mjesec dana razbijao glavu kako to da mi SW radi na laptopu a ne radi na stolnom PC-u iako sam na oba imao instalirane 64-bitne Windows 7.
Milijun puta sam deinstalirao codeke, stavljao razne verzije, raznim redoslijedom, tweakao codece, igrao se s opcijama u ffdshowu bez ikakvog pomaka.
Da bih na kraju shvatio da su na laptopu instalirani stari driveri a na stolnom 301.42.
Ne znam kako riješiti ovaj problem i da li postoji ikakvo drugo rješenje osim downgrade-anja drivera, veselio sam se najnovijoj verziji drivera da bi na kraju ispao isti problem.
Tako da se bojim da će i sa svim budućim verzijama nVidijinih drivera biti isto.
Sve što mi pada na pamet je kumiti i moliti na forumu od nVidije da istraže problem i možda nešto naprave, tko zna, možda nije SW jedini program koji ima ovakav problem?
Eto, pozdrav svima i ako tko ima kakvu pametnu...

Offline Zagor

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #2 : 17.09.2012. 22:08:48 »
E da, još samo da dodam da verzija drivera 301.42 za notebooke radi sa SW-om. Na laptopu mi SW radi koju god verziju drivera instalirao.
Ne znam kako niti zašto i da li to što pomaže ali eto, radi.
Driveri za desktop grafičke kartice ne rade. Niti jedna verzija iznad 296.10  :dash

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #3 : 19.09.2012. 19:40:33 »
Evo da i ja doprinesem malo ovoj temi.
Ovaj bug me već odavno živcira, također tražim rješenje, djelomično uspješno.
Ne pada mi napamet da se vratim na stariju verziju drivera, čisto iz inata :D
Trenutno koristim zadnju verziju drivera 306.23 i idem samo na noviju, nikako na stariju.

Otkrio sam jedan način kako prevariti SW, mada ne uspije uvijek ali u većini slučajeva uspije.

Ide otprilike ovako:
1. Imena fajlova moraju biti identična. Npr.

One Tree Hill Season 03 Episode 21 - Over the Hills and Far Away.avi
One Tree Hill Season 03 Episode 21 - Over the Hills and Far Away.srt


2.  Otvorite video fajl npr u gom playeru
3. Zatim dvoklik na titl
Budući da su fajlovi pod istim imenom SW će automatski pokrenuti i video fajl.

Nakon toga samo zatvorite gom player i možete normalno raditi u SW.

Ako ne usije prvi put, zatvorite SW i Gomplayer te pokušajte ispočetka.

Ja sam koristio Gom player ali vjerojatno može i s nekim drugim playerom.




Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #4 : 11.10.2012. 09:16:01 »
Jučer je izašla verzija nvidia drivera 306.97,
čini mi se da sa njima SW radi ok.
Može li mi još netko potvrditi?

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #5 : 11.10.2012. 18:12:26 »
Nakon detaljnijeg testiranja potvrđujem da sve ispravno radi!  smileyNO1

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #6 : 12.10.2012. 01:33:13 »
Meni jutros iskočio prozorčić da ažuriram drajver (nikada ranije se to nije desilo), pa reših da to i uradim. Što je najčudnije, instalacija je restartovala računar bez ikakvog obaveštenja. :facepalm Bilo kako bilo, probao sam da pustim dva-tri snimka u SW-u i sve radi kao i pre. Dakle, potpisujem poruku korisnika sa čudnim nadimkom. ;D ;)

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #7 : 12.10.2012. 01:45:20 »
Upisao sam u prvi post ovaj savjet. Hvala vam u ime korisnika kojima će dobro doći. :)

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #8 : 13.10.2012. 13:13:33 »
Bio sav sretan kad vidjeh ovaj tutorial ovdje ali đabe... veselje kratko trajaše   :'(

Ovako, nisam se duže vrijeme igrao sa SW-om i neki dan hoću učitati titl kad se SW jednostavno ruši.

Pri pokretanju samog SW sve radi ali čim želim učitati neki od titlova pojavi mi se slijedeća poruka: "Program SubtitleWorkshop.exe prestao je raditi"

OS je win7 i napravio sam kako je Kralj ovdje objasnio(K-Lite Codec Pack) ali i dalje ne šljaka  :(

Pomagajte  :cupam-kosu
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #9 : 13.10.2012. 13:28:32 »
Probaj ovako:

Windows 7, Subtitle Workshop i Windows 7 Codecs


Dakle koga nervira K-Lite Codec Pack i ko ima problema da ga podesi da radi kako treba,pogotovo ako ima muke da pusti mkv ili mp4 fajlove u SW, evo jednog prostog rešenja:

-Uklonite K-Lite Codec Pack sa vašeg sistema.
-Instalirajte Windows 7 Codecs .
-Pokrenite Settings Application Windows 7 Codecs-a kao administrator, dakle desni klik opcija: Run as administrator.
-U kartici Config pod opcijom Subtitle Control označite FFDshow decoder



-U kartici SWAP pod opcijom XVID,DIVX,MP4V in Direct Show označite Use FFDshows decoder i pod opcijom MPEG2 codec in Direct Show Players označite  Use FFDshows decoder.



-I to bi bilo sve, sada samo izađite na dugme Exit i vaš Subtitle Workshop u Windowsu 7 će da radi kako treba bez ikakvih problema ili grešaka.

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #10 : 13.10.2012. 15:54:15 »
Moj predlog je FFDShow i CoreAVC (i Win7DSFilterTweaker za aktiviranje kodeka). Kakvi paketi, kakvi bakrači. :P

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #11 : 13.10.2012. 16:02:05 »
Slaks, ubacio sam tvoje upute u prvi post. Hvala.

Ranchere, daj slike. ;D

Offline dome-nasty

  • Eat my shorts
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2935
  • Spol: Muški
  • Staaari roker
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #12 : 13.10.2012. 18:56:33 »
Hvala Slaks, uradio kako si objasnio i sada SW radi bez beda  smileyNO1
Najbolje stvari u životu su ili ilegalne ili nemoralne ili debljaju :P

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #13 : 14.10.2012. 17:01:22 »
Nema na čemu  :)

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #14 : 16.10.2012. 00:00:25 »
Ranchere, daj slike. ;D
Instalirajte CoreAVC i FFDShow. Nakon toga, pokrenite Win7DSFilterTweaker pa označite kružić CoreAVC ispod H.264, a za sve ostale formate izaberite FFDShow. Majkrosoftove kodeke izbegavajte. Da napomenem da Win7DSFilterTweaker radi samo na Sedmici i Osmici.

« Zadnja izmjena: 05.11.2012. 22:55:36 Rancher »

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #15 : 17.11.2012. 14:39:41 »
Poštovani korisnici,

U ovim uputama pokazat ću vam što napraviti ako vam Subtitle Workshop (SW u daljnjem tekstu) ne prikazuje sliku, zvuk ili se ruši. Iako je SW i danas najjednostavniji program za amatersko prevođenje, zna imati probleme s modernim operativnim sustavima. U suštini se radi o problemima s kodecima koje je potrebno podesiti. U ovim kratkim uputama pokazat ću vam one najčešće.



K-Lite Codec Pack
Idite na Start -> All Programs -> K-Lite Codec Pack -> Configuration -> Video cecoder configuration.



Kliknite na zadnju opciju. U prozoru koji vam se otvori skrolajte do dna i pod Raw video namjestite All supported.




Kako doći do ovih opcija ako koristiš win 8?

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #16 : 17.11.2012. 15:31:37 »
Isto:




Ili pusti neki video, desni klik na ikonicu u traci zadataka pod imenom FFv, pa odaberi ffdshow Video Decoder:

I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #17 : 17.11.2012. 18:45:23 »
nema start izbornika u win 8.
Nisam nikako mogao pronaci nacin kako podesiti.
Na kraju sam deinstalirao k lite te ga ponovno instalirao i podesio postavke prilikom instalacije.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #18 : 17.11.2012. 21:56:46 »
nema start izbornika u win 8.
Nisam nikako mogao pronaci nacin kako podesiti.
Na kraju sam deinstalirao k lite te ga ponovno instalirao i podesio postavke prilikom instalacije.

Windows 8 ima metro umesto start , ali imas milion programa za start.

http://reviews.cnet.com/8301-33642_7-57496506-292/how-to-get-the-start-menu-back-in-windows-8/
Cycling 4 life

Offline kingmax

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #19 : 25.11.2012. 16:21:49 »
nema start izbornika u win 8.
Nisam nikako mogao pronaci nacin kako podesiti.
Na kraju sam deinstalirao k lite te ga ponovno instalirao i podesio postavke prilikom instalacije.

Vrlo jednostavno: Uđeš u novi start i pritisneš Ctrl+Tab. Otvorit će ti se izbor svih aplikacija i samo nađeš k-lite.
R.I.P.  morfoos  (1987 - 2011)

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #20 : 25.11.2012. 16:47:41 »
Preporucujem program Pokki start menu for w8 , po meni je on najbolji , dobar start meni , ima i search i lep je + butuje sistem direktno na desktop :mafija
Cycling 4 life

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #21 : 26.11.2012. 16:35:26 »
Meni pak bolji Classic Shell. Pokki primetno sporije otvara meni, a i sam meni je preglomazan naspram ovog drugog. Inače, jedino što meni treba u Startu jeste pretraga i eventualno spisak otvorenih programa. Uzgred, čini mi se da je Pokki bagovit. Iz čista mira mi je nestalo pola ikona iz menija Control Panel. ???

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #22 : 26.11.2012. 17:58:42 »
Samo da napomenem da CoreAVC ne radi sa 64-bitnim programima na Osmici, no sve je u redu s 32-bitnom verzijom.

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #23 : 26.11.2012. 19:56:51 »
Meni pak bolji Classic Shell. Pokki primetno sporije otvara meni, a i sam meni je preglomazan naspram ovog drugog. Inače, jedino što meni treba u Startu jeste pretraga i eventualno spisak otvorenih programa. Uzgred, čini mi se da je Pokki bagovit. Iz čista mira mi je nestalo pola ikona iz menija Control Panel. ???

Onda je za tebe start menu X , on je tamo prost jednostavan , jedino sto ne moze da butuje na desktop  ;D
Cycling 4 life

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #24 : 27.11.2012. 21:30:58 »
Epa definitvno je najbolji IOBIT-OV start menu , klanjam se iobitu  ti_si_Bog , bilo koji njihov proizvod ne moze da omane  smileyNO1
Cycling 4 life

Offline JethroTHR

  • Magnum
  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 456
  • Spol: Muški
  • Ignorantia iuris nocet
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #25 : 27.11.2012. 22:25:43 »
Nije na meni da prigovaram, ali zadnjih pet postova su otišli duboko u off topic.  pravilaf smileyNO1 rofl
Thick As A Brick

Offline vekyizveky

  • Herojuša iz strasti
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 877
  • Spol: Ženski
  • Bila sam na IQ testu. Srećom bio je negativan.
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #26 : 19.12.2012. 19:10:10 »
 u_jeeeeeeeeee  Došo nečak iz Njemačku i uvalio tetki Windows 7 Alianware.
SW-ova reakcija normalno...  njet. Prvo se rušio, a imao sliku i zvuk.
Napravila sam ono iz prvog posta za K- Lite Codec pack, e sad se ne ruši i ima zvuka ali slika njet. Đe griješim?

Edit: Vratila na staro, restartirala komp, napravila ponovo i šljaka sve za sada!
« Zadnja izmjena: 19.12.2012. 19:29:44 vekyizveky »
S obzirom na obzir da je moj obzir obzirniji od tvog obzira, tvoj obzir ne dolazi u obzir.

Offline 4u2b3

  • Novi član
  • *
  • Postova: 9
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #27 : 13.01.2013. 01:17:37 »
Ako koristis SW uz K-lite codec na Win 7 (u mom slucaju 32-bita), probaj sledece:
- iz foldera Filters gde je instaliran K-lite (po default-u je C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Filters\) iskopiraj fajl vsfilter.dll u c:\Windows\System32\
 - pokreni komand prompt (start-run-cmd) i registruj .dll komandom "regsvr32 vsfilter.dll" bez " naravno
 - zatim obrni proces "regsvr32 /u vsfilter.dll" takodje bez navodnika

To bi trebalo da vrati sliku u SubtitleWorkshop.

Kratko pojasnjenje...
- zasto kopirati vsfilter.dll u system32? Zato sto je lakse nego kucati celu putanju za regsvr32 komandu. Ako ne uneses specificnu putanju   njeno podrazumevano mesto izvrsenja je system32 folder. I jos jednom u procesu unregister...
- zasto komanda regsvr32? zato sto ona uglavnom za to i sluzi, da registruje .dll a moze i audio/video kodeke (.ax)
- zasto iz komand prompta kad desnim klikom na vsfilter.dll u folderu c:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Filters\ imam opcije register/unregister? Probaj pa saznaj...
- zasto vsfilter.dll pravi problem u kombinaciji Win7 i SW? Eeeee....

Unapred se radujem povratnoj informaciji

Offline zvucnjak

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
    • ABOUT.ME
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #28 : 19.02.2013. 14:33:40 »
Ako koristis SW uz K-lite codec na Win 7 (u mom slucaju 32-bita), probaj sledece:
- iz foldera Filters gde je instaliran K-lite (po default-u je C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Filters\) iskopiraj fajl vsfilter.dll u c:\Windows\System32\
 - pokreni komand prompt (start-run-cmd) i registruj .dll komandom "regsvr32 vsfilter.dll" bez " naravno
 - zatim obrni proces "regsvr32 /u vsfilter.dll" takodje bez navodnika

To bi trebalo da vrati sliku u SubtitleWorkshop.

Kakva je situacija sa x64 Windowsom? Kad probam da uradim ovo meni javlja sledeće (u prilogu)
Carpe noctem

Offline kalca

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Muški
Odg: Windows 7 i Subtitle Workshop
« Odgovor #29 : 02.04.2013. 16:19:50 »
prvi put mi se javio sledeci problem na windows 7 32 bita kada instaliram k-life sve radi sem mp4, a kada instaliram k-pack radi samo mp4 inace sve podesavam kao u tutorijalu i to mi se prvi put desava dali moze neko da mi kaze u cemuje problem

unapred hvala

  pozz