Autor Tema: Marihuana u serijama  (Posjeta: 8286 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maj Moon

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 135
  • Spol: Muški
Marihuana u serijama
« : 23.11.2012. 09:07:19 »
ne znam dali se to samo meni čini, ali imam filing ko da sve više guraju marihuanu u serije. evo jučer se pušilo i na Dexteru, u Wilfredu se stalno i na veliko puši, Shameless isto, a o Weeds da ne pričam ... (ne mogu se trenutno sjetiti drugih serija)

da me nebi krivo shvatili, ja nemam ništa protiv toga i bilo bi mi drago da to legaliziraju u cijelom svijetu, samo želim reći kak  guraju travu, pripremaju teritorij za globalnu legalizaciju :D

je netko drugi isto to primjetio?


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #1 : 23.11.2012. 09:40:21 »
Samo nek guraju, ali bilo je oduvijek tako. Ima dosta u starim serijama, a filmovima da ne pričam. U nekim filmovima su baš pušili vutru, kao Easy Rider recimo.

U mnogim zemljama je već legalna, znaš i sam vjerojatno da se koristi u medicinske svrhe. A da ne pričam koliko se stvari radi od konoplje. Konopljin beton,  ili ulje od hašiša koje je skupo, ali je odlično. Papiri, hlače, jakne. Za vrijeme drugog svjestkog rata većina vlakana su se radila od konoplje. Izabrali su naftu. Prije se vodio rat između nafte i konoplje i znali su da nas s anftom mogu kontrolirati jer mi obični ljudi naftu ne vidimo. Ako žele, reći će da nafte nestaje i polagano će dizati cijenu goriva i ostale stvari. Naftu ne možemo naći u našem dvorištu. Da je vutra legalna, dosta bi njih uzgajali i zarađivali. Elita bi poludjela. Tako se sve kontrolira, a najvažniji dio svega je medijska propaganda. Ekonomija bi doslovno procvjetala. A tek kakve su reklame koristili prije 50, 60 godina protiv marihuane. Pogledaj ovaj doks http://www.imdb.com/title/tt1039647/



Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #2 : 23.11.2012. 09:56:20 »
Marica je zakon.... 


“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Maj Moon

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 135
  • Spol: Muški
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #3 : 23.11.2012. 10:26:10 »
U mnogim zemljama je već legalna, znaš i sam vjerojatno da se koristi u medicinske svrhe. A da ne pričam koliko se stvari radi od konoplje. Konopljin beton,  ili ulje od hašiša koje je skupo, ali je odlično. Papiri, hlače, jakne. Za vrijeme drugog svjestkog rata većina vlakana su se radila od konoplje. Izabrali su naftu. Prije se vodio rat između nafte i konoplje i znali su da nas s anftom mogu kontrolirati jer mi obični ljudi naftu ne vidimo. Ako žele, reći će da nafte nestaje i polagano će dizati cijenu goriva i ostale stvari. Naftu ne možemo naći u našem dvorištu. Da je vutra legalna, dosta bi njih uzgajali i zarađivali. Elita bi poludjela. Tako se sve kontrolira, a najvažniji dio svega je medijska propaganda. Ekonomija bi doslovno procvjetala. A tek kakve su reklame koristili prije 50, 60 godina protiv marihuane. Pogledaj ovaj doks http://www.imdb.com/title/tt1039647/

ovo sve kaj si napisao mi je dobro poznato, sve sam to pručaovao ovih godina dok sam se družio s vutrom :)
hvala za ovaj dokumentarac, taj nisam gledao, evo već se skida


Samo nek guraju, ali bilo je oduvijek tako. Ima dosta u starim serijama, a filmovima da ne pričam. U nekim filmovima su baš pušili vutru, kao Easy Rider recimo.

vjerojatno si u pravu, pogotovo za starije serije, jer ja sam u tim vodama tek 2-3 godine; ali fascinantno mi je koliko se puši u ovim novijim serija, i filmovima naravno. evo jučer sam baš gledao Ted-a i tamo se puno puši. mislim da netko stoji iza sve te propagande guranja marihuane u društvo, ipak je to veliki biznis koji uopće nije iskorišten do kraja. baš sam čitao kako u Americi (za sad tek u dvije države) posao sa vutrom vrtoglavo raste.



Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #4 : 23.11.2012. 10:32:36 »
U Californicationu se u svakoj epizodi pusilo u prvoj sezoni, a sad ima i smrkanja teske artiljerije  ;D

Mulder u pravu si, da je list kupusa dobar za pusit i njega bi zabranili  >:(

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #5 : 23.11.2012. 11:52:11 »
U sonsima puše u svakoj epizodi, a ja Bogu hvala svaki dan već duži niz godina! ;D

Offline Maj Moon

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 135
  • Spol: Muški
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #6 : 23.11.2012. 14:20:01 »
high five! i ja isto!  ;D

jedva čekam da dođem doma i upalim jednu. :)


ova tema bi trebala biti zabranjena za mlađe od 18 :)

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #7 : 23.11.2012. 14:26:52 »
ova tema bi trebala biti zabranjena za mlađe od 18 :)

Bit će ako objaviš broj svog dilera. ;D

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #8 : 23.11.2012. 15:25:16 »
U Entourage takodje duvkaju non-stop...
2 najjace scene  ;D





 a nema nista bolje nego kad se navarim s drugarima pa igramo PES ili Counter Strike  rofl rofl
Na sta to samo lici  :facepalm ;D
« Zadnja izmjena: 23.11.2012. 15:28:14 Omar_Little »
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #9 : 23.11.2012. 15:45:37 »
Daj bre ljudi to je postala najnormalnija stvar, barem kod mene u gradu... ;D Imam 21 godinu, a bogami ovo je osma godina kako se ja i zelenilo družimo.

Offline 1976marmar

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 498
  • Spol: Muški
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #10 : 23.11.2012. 16:23:03 »
To je u Splitu bilo normalno prije nego je riječ normalno izmišljena... ;D

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21857
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #11 : 23.11.2012. 16:39:39 »
To je u Splitu bilo normalno prije nego je riječ normalno izmišljena... ;D

Kako je lipo bilo gledat dilere na Peristilu umisto ovih Japanaca, Kineza i ostalih...  :P

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline 1976marmar

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 498
  • Spol: Muški
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #12 : 23.11.2012. 17:02:18 »
Eeeee, stara dobra vrimena... ;D
Još malo pa će biti više kineza i japanaca nego nas... :om:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #13 : 23.11.2012. 21:29:58 »
Daj bre ljudi to je postala najnormalnija stvar, barem kod mene u gradu... ;D Imam 21 godinu, a bogami ovo je osma godina kako se ja i zelenilo družimo.

Samo osam, pih  ;D

Spoiler for Hiden:

Bit će ako objaviš broj svog dilera.

Khm...

Meni je u True Romance kad se Pitt napuši precarski  rofl rofl



Ili ovaj smijeh od Woodersona  rofl



Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #14 : 23.11.2012. 22:38:31 »
Snoop Dogg je tu kralj!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #15 : 23.11.2012. 22:44:27 »
Hehehe, kad je nastupao kod nas, pušio sam s njim preko Nereda  :majstore oni ne mješaju s duhanom, samo čistunku.

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #16 : 24.11.2012. 00:32:55 »
Hehehe, kad je nastupao kod nas, pušio sam s njim preko Nereda  :majstore oni ne mješaju s duhanom, samo čistunku.

Pa nisu oni socijala kao mi. ;D Imaju koliko hoće pa im i ne treba duvan. ;D

Offline Entourage

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1271
  • Spol: Muški
  • papa bless
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #17 : 17.12.2012. 01:45:49 »
najjaca cenzura trave je u HIMYM  LOL
Cycling 4 life

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #18 : 17.12.2012. 13:59:04 »
Zato nisu nikad puštali njih u serije ili filmove.
Oni bi baš preterali.

Spoiler for Hiden:
iShare, noProfit


Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #19 : 17.12.2012. 15:07:58 »
Spoiler for Hiden:

Uh, voleo bih to da probam. ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #20 : 17.12.2012. 15:47:46 »
Neloš je križ, ali jednoslojne su najbolje i najjače pa kad se nakupi THC na rizlama, skroz pocrne i onda se na filteru vidi ulje kasnije  angeldemon

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #21 : 22.12.2012. 02:38:23 »
Ne znam samo odakle Vam je droga postala dobra i normalna, računajući i cigare.
Zato što se koristi treba legalizovati?
Iskreno rečeno svakog bi u zatvor ko korisiti i posjeduje bilo kakvu zabranjenu supstancu.
Da ne pričam sada o tome kakve su štetne posljedice (dokazane), a čisto da znate nema lakih i teških droga, sve su iste i na isto vode.
:murija:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #22 : 22.12.2012. 04:01:00 »
Ne vode na isto. To je jedan od mitova koji mnogi koriste kao argument. Ako netko želi eksperimentirat s ostalim drogama, to će napraviti. A ovo da su lake i teške droge isto rađe ne treba komentirati.

Kad smo već kod dokazanih stvari. Dokazano je da marihuana ima više pozitivnih stvari nego negativnih. isto tako je dokazano da su alkohol i cigarete znatno štetnije. Svaki dan se umire od alkohola i cigareta, od marihuane ne. Dosad medicina nije uspjela dokazati da marihuana stvara ovisnost, to možeš pročitati u svim medicinskim enciklopedijama i istraživanjima. Legalizacija ima prednosti i mane. U jednu ruku bi dovela do ajmo reć neke kvalitete, u ekonomske i gospodarske svrhe, punio bi se proračun sa vjerojatno visokim stopama poreza, itd. također najbolja stvar bi bila ta da konzument ne bi mogao zbog 1 đointa završit u zatvoru il dobit uvjetno 2 godine. Jer je to čisti nesrazmjer s duljinom kazne npr. silovatelja ili teške krađe. U Nizozemskoj broj korisnika nije povećan što je zanimljivo. http://www.zelenisvijet.biz.hr/ - http://www.tokeofthetown.com/2011/01/worth_repeating_smoking_cannabis_does_not_cause_lu.php

http://www.regulatemarijuana.org/marijuana-vs-alcohol - http://www.drugpolicy.org/drug-facts/10-facts-about-marijuana

I ovaj odličan dokumentarac u linku http://www.4dportal.com/hr/znanost/2594-dokumentarni-film-gg-marihuana-i-thc-kao-lijek Biljka je koja svojom konzumacijom ima puno korisnih učinaka, te nije samo za rekreacijsku upotrebu. Može biti i lijek. Znate li da mnogi farmaceutski pripravci imaju THC kao sastojak. THC (tetrahidrokanabinoid) je aktivna supstanca marihuane. No kada je upakirana u bočicu i skupo naplaćena onda je legalna. Kada je zapalite ili pojedete onda je ilegalna. Otvorite oči. Naučite nešto novo. Saznajte istinu o marihuani kroz ovaj dokumentarni film.

Mitovi, ruše se kao kule od karata.
« Zadnja izmjena: 22.12.2012. 04:05:07 Mulder »

Offline dark horse

  • Član
  • ***
  • Postova: 985
  • Spol: Muški
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #23 : 22.12.2012. 04:23:54 »
Ja pijem , a ne duvam. I iz svog iskustva (boga mi bogatog) 1 000 000 % tvrdim da je alkohol makar 1 000 puta gori od trave. I to da su lake i teske droge mit , je potpuna neistina. A to sto drusvena zajednica prihvata i odobrava alkoholizam je druga prica, Ja nesto ne znam da svaki dan neko naduvan ubije nekog autom ili odrijesi pola familije od batina ili izvadi pistolj pa pobije par "kolega".
« Zadnja izmjena: 22.12.2012. 04:29:10 dark horse »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #24 : 22.12.2012. 04:31:36 »
A gle, pijem i ja  ;D i sad ispadam licemjeran pošto branim marihuanu, a pljujem po alkoholu. Branim je iz tog razloga zato što dosta ljudi ima od samoga početka stav da je marihuana zlo i takve stvari.

http://www.regulatemarijuana.org/marijuana-vs-alcohol ovaj link je odličan. U svakoj iznesenoj činjenici, imate link za tu i tu studiju. Za sva ta istraživanja, a ima ih. Nije to tvoje i moje mišljenje. Ovo su dokazane stvari koje se iznova i iznova dokazuju. Ko želi, vidjet će koliko tu ima činjenica.

A i svugdje se polako, ali sigurno legalizira. I ovaj doks http://www.imdb.com/title/tt1039647/ je top.  :)

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #25 : 22.12.2012. 11:14:13 »
Za sve se može naći argument i kontra argument :) a nisam ni rekao da su cigare i alkohol nešto bolji od marihuane, što se tiče štetnih i korisnih stvari sve zavisi kako se na to gleda i koju stranu zauzimas, morfij ima korisnih stvari pa je ipak klasifikovan kao droga, a da ne pričamo o botoksu :) koji je izuzetno jak otrov ali u malim količinama oduševljava žene koje su u "pravom" dobu :), što se tiče zavisnosti ni to nije sasvim tačno da ne izaziva zavisnost, samo što ne izaziva kao neke druge droge, a to zavisi od čovjeka do čovjeka jer kao i većina stvari koje su droge ili imaju efekat sličan drogi zavisnost se stvara na psihičkom i fizičkom nivou, pa šta zakačiš ili čak oboje, daću moj primjer sa cigarama poslije više od 15 godinakorišćenja istih ito od 2 do 3 kutije dnevno jednostavno sam prestao bukvalno prekonoći bez ikakvogmoranja ili zdravstvene potrebe, i evo već 5 godina ih nekoristimniti imam potrebu. Što se tiče podjele na lakše i teže droge to stvarno ne postoji, ali urazgovoru čaki ja koristimte termine, iako je marihuana "laka"droga jer vezano i za šta sam već napisao većina kojikoristemarihuanu u jednom trenutku požele daprobaju nešto jače, to ako ti i neki tvojprijatelj nije to poželio ne znači da ste vivećina. I to je najveće zlomarihuane i svih "lakih" droga. Što se tiče korisnosti marihuane tačno je da postoje i nemam ništa protivda se koriste u kontrolisane medicniske svrhe, i nemojtemiješatisve korisnestranesamekonoplje ili proizvod od nje koji seoznačava kao trava,recimoulje od konplje sekoristi i u svemirskoj tehnologiji kaojednood najkvalitetnijih ulja, pored svih dobrih osobina sama trava izaziva poremećaje u kapacitetu mogućnosti memorije ljudskogmozka,dugogodišenje korišćenje izaziva i smanjenju motoriku ljudskog organizma brzinu refkleksa itd. Nisam ja da se trava iskorijen sasvijeta ali jesam da se zabran za slobodnu upotrebu.Imajošmilion stvari o kojim bih mogao pričati, ali samo ću još da napomenem ti argumenti koji su "za" marihuanu su pisani od ljudi koji jepodržavaju, očigledno ja čitam one koji su od ljudi protv marihuane, recite mi čiji su tekstovi tačniji? Ima dosta i za i za protiv,štose tiče mene ako se dozvoli za slobodnu upotrebu niej me stalo, ali nemojte je veličati  samo kao da jedobra stvar bez loši efekata. Što se tiče cigara i alkohola i to bih da se pitam zabranio ali neke stvari nije tako lako ni uraditi, jersuod mnogo ranije počele i drugačiej sepoimaju,i nebi nadobro izašle (Boardwalk Impare) je čist dokaz- Slsažem se da su i cigare i alkoholjednako štetne kao  trava, čak bih rreksao i štetnije odtrave jer su legalizovane a trava nije toliko štetna jeripak nije tako lako doći do nje bez zakonskih posljedica , zar sada trebamo tim dvijema stvarima da dodamo ijošjednu travu?

P.S. Ovo sam piosao sa jednog starog laptopa :) kojem dugmić "space" ne radi najbolje pa sam u samom startui odustao od razvajanja riječi, ne zamjerite mi :)
:murija:

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #26 : 25.01.2013. 17:41:01 »
Najjača scena
Spoiler for Hiden:
mi iz nekog skoro pogledanog filma..
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Marihuana u serijama
« Odgovor #27 : 25.01.2013. 18:12:41 »
Odličan film  ;D a crnac je presmiješan kad se šali ili kad pleše  rofl rofl

Tags: