Autor Tema: Defiance  (Posjeta: 64073 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline worf

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #60 : 17.04.2013. 11:53:03 »
Slažem se sa Mulderom u većini stvari, ipak njegove recenzije su uvijek na mjestu. Serija je teška kopija svega i svačega ali nema baš puno SF-a na tv-u u zadnje vrijeme pa nastavljam pratiti. Pilot je imao solidnu gledanost za SyFy program ali to će drastično opasti sa vremenom. Neće to trajati više od 2 sezone nikako.

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Defiance
« Odgovor #61 : 17.04.2013. 23:08:19 »
Ipak,ima nade  :aha: :nema: :aha: :nema: :aha:
Summer Is Coming...

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Defiance
« Odgovor #62 : 17.04.2013. 23:35:16 »
nista extra za sad no nastavljam gledat jer je SF i napisao ju je o'bannon ;)

Offline oswajac

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
Odg: Defiance
« Odgovor #63 : 18.04.2013. 00:01:09 »
taman sam resio da skinem pilot i vidim mulderovu recenziju pa cu zato malo pricekati mozda cak i do kraja sezone da vidim u kom pravcu ce se ovo odvijati, nesto mi se ne gledaju serije od jedne sezone

Offline Fica990

  • Novi član
  • *
  • Postova: 20
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #64 : 18.04.2013. 00:05:07 »
taman sam resio da skinem pilot i vidim mulderovu recenziju pa cu zato malo pricekati mozda cak i do kraja sezone da vidim u kom pravcu ce se ovo odvijati, nesto mi se ne gledaju serije od jedne sezone

Takodje, a ionako sam počeo nedavno da gledam Fringe. Meni je odlična serija, baš oni elementi sci fi-ja koje ja volim...
Up the irons ! ! !

Offline Niccolo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 39
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #65 : 18.04.2013. 00:26:00 »
Nikakav spektakl, čisto gledljivo al pošto od sci-fi žanra nema skoro ništa poslužit će..
Potpis je so yesterday

Offline levian

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 242
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #66 : 18.04.2013. 20:45:59 »
Nadao sam se da ce bit puno bolje, al...
Nadam se da ce bit bolje kasnije.

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Odg: Defiance
« Odgovor #67 : 18.04.2013. 23:49:19 »
ovo ako dobije 2.sezonu ja secem k...c... ;D ;D ;D
...so say we all...

Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Defiance
« Odgovor #68 : 18.04.2013. 23:53:59 »
Pazi, ovo vrijedi kao dokaz na sudu. I morat ćeš priložiti dokaze.  rofl rofl rofl

Nisam lud, majka me testirala!

Offline piter

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • dipl.mag.inz.dr.nauka
Odg: Defiance
« Odgovor #69 : 19.04.2013. 00:20:04 »
ma mislim ono kao ok je nesto gledamo jer nema nista ali brate..mislim....nemoze ovo da dobije 2.sezonu pa da ga i HBO radi koji ne jebe dva posto da li se nesto gleda ili ne oni ga rade 4,5 sezona pa kako god...kopija Tera Nove i teraj i teraj pa dokle ga doteraju.... ;D ;D
...so say we all...

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Defiance
« Odgovor #70 : 19.04.2013. 11:58:51 »
postavio sam letvicu prilično nisko za ovu seriju, tako da se nisam razočarao pilotom. pokrali su brojne serije, što im ne zamjeram. smetlao mi je in-your-face nabacivanje kojekakvom novom terminologijom toga društva
Spoiler for Hiden:
(hladnovatreno oružje, Badlands - pa zar u svakoj seriji mora bit neki badlands, ima još puno tih 'novih' izraza kojima ne znamo značenje) scenaristi koriste baš svaku priliku da nam dokažu koliko se taj svijet promijenio.
neke su stvari baš idiotske
Spoiler for Hiden:
zar u cijelom gradu nije bilo nikog drugog sposobnog da uhvati Bena? ne, gradonačelnica je odmah dala povjerenje tipu kojeg su dan prije prvi put vidjeli  thumb-down i onda ga još postavi za šerifa.
 borba u klancu je izgledala tako šlampavo i jadno (naravno da postoji neko instant-rješenje - ona čudna plava kontrapcija)

objektivno, ovo je bilo prilično loše i nezanimljivo. jednio me sami kraj koliko-toliko zainteresirao (ali i to je već toliko izlizano postalo), pa ću vjerojatno nastaviti pratiti.

i očekivao sam vidjeti
Spoiler for Hiden:
neki spektakl u prvih deset minuta. ono, da nam pokažu kako to sve počelo, neku detaljniju kronologiju... ali ni od toga ništa.
jako mi se svidjelo kako su Nolana povezali sa samim dolaskom vanzemaljaca na početku i kraju.


Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Defiance
« Odgovor #71 : 20.04.2013. 10:07:35 »
Ipak je ovo bolje od Tera Nove.
Summer Is Coming...

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Defiance
« Odgovor #72 : 20.04.2013. 15:02:45 »
donekle se slažem s tobom, no TN je ipak bila originalnija od ovoga i tematski zanimljivija. Defiance ima kvalitetnije glumce.
ono što meni smeta je tolika izreklamiranost obaju serija, a nisu ništa posebno.
već sam to i prije spominjao: razlog je što smo mi, gledatelji, postali zasićeni serijama na isti fazon. stalno jedne te iste priče, isti likovi, klišeja ima na bacanje... i uvijek očekujemo nešto nešta spektakularno. razmaženi smo, i to je to.
treba dat priliku serijama da se razviju (Awake, Terra Nova..), a ne odmah ih ukidat nakon prve sezone. zašto? zato što će nju zamijenit neka druga na istu temu. i onda sve ispočetka.

Offline worf

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #73 : 20.04.2013. 15:31:15 »
U potpunosti se slažem jer sam gledao puno serija koje u prvoj sezoni nisu bile baš nešto ali kasnije su postale jako dobre (stargate sg-1, Haven, Cougar town) to su samo neke. Stvarno treba im dati šansu, jer dosadilo mi je početi gledati seriju pa saznati kako su je ameri ukinuli. Mislim da čak i ova serija ima potencijala samo ih treba pustiti da se razmašu a to nije moguće u samo jednoj sezoni.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Defiance
« Odgovor #74 : 20.04.2013. 20:10:05 »
Firefly, Terra Nova, Galactica, Star Wars, Babylon 5... Od svačeg tu ima pomalo.
Dajem šansu ovome da se razvije i da malo-pomalo objasne kako je do sukoba došlo, kao i do kasnijeg pomirenja (kroz flešbekove ili nešto drugo). Pomalo me živcira što sve novije SF-priče počinju 10, 20, 50, 100 godina nakon nekog važnog rata, 1. kontakta ili sličnog - nikad ne vidimo taj glavni događaj koji je sve pokrenuo.

Syfy mi ne ulijeva povjerenje, ali kad sam vidjela ime Rocknea O'Bannona na početku, odlučila sam da ću pratiti ovo sve dokle ne umre prirodnom smrću. Zasad ne želim predviđati kad će to biti :D

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #75 : 20.04.2013. 20:26:27 »
Nije toliko loše koliko su debilno odrađeni CGI efekti, očajno urađeni  :facepalm

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #76 : 20.04.2013. 21:14:21 »
donekle se slažem s tobom, no TN je ipak bila originalnija od ovoga i tematski zanimljivija. Defiance ima kvalitetnije glumce.
ono što meni smeta je tolika izreklamiranost obaju serija, a nisu ništa posebno.
već sam to i prije spominjao: razlog je što smo mi, gledatelji, postali zasićeni serijama na isti fazon. stalno jedne te iste priče, isti likovi, klišeja ima na bacanje... i uvijek očekujemo nešto nešta spektakularno. razmaženi smo, i to je to.
treba dat priliku serijama da se razviju (Awake, Terra Nova..), a ne odmah ih ukidat nakon prve sezone. zašto? zato što će nju zamijenit neka druga na istu temu. i onda sve ispočetka.
Mislim da nitko nije očekivao nešto veliko. Kao i ti, ja sam imao niska očekivanja i ispalo je loše. Za serije koje treba imati neka visoka očekivanja, prvo se mora gledati scenaristi/kreatori. SF-u kao žanru je scenarij jako bitan. O'Bannon nije kategorija velikana. On je jedan solidan scenarist i kreator koji je znao zabaviti publiku s pojedinim projektima, ali ne zaboravimo da je imao dosta sranja. Ide na toplo hladno. I u pilotu se točno vidi kako je pao pod utjecaj današnjeg trenda kod serija, a to je što više šokirati gledatelje. Starije serije su to znale puno puta raditi, ali ne na početku jer su bili pametni. Znali su da nam prvo trebaju približiti likove i da ih što bolje okarakteriziraju da bi onda došao neki ogroman twist, a u ovom pilotu
Spoiler for Hiden:
on već udara sa paradom šoka ubijajući dva lika od kojih je Clancy mogao postati jako zanimljiv lik. I odmah nam otkriva ubojicu (onaj reatrdirani vanzemaljac retardiranog izgleda). I meni je to jednostavno smiješno. Što sad on očekuje da ja gledam kroz nekakav šok i divim mu se. Pa kako kad me boli kurac za likove jer ih nisam dovoljno upoznao. Riječ LOŠE je blaga riječ za takav glupav scenarij. I sad zamisli da uz svu centralnu radnju koja će biti u seriji (to su oni roboti) imaš smrt onog brata koji se brinuo za svoju sestru, a ubojicu ne znamo do samoga kraja. Kad bi saznali ubojicu na kraju, tada bi nam likovi već dovoljno dragi ili mrski da se šokiramo i iznenadimo.

Al pazi, to je samo jedna užasna stvar u pilotu, a ima ih mali milijun. Ili kad čujem kad netko govori "al danas nema dobrih sf-a pa će ovo poslužit" i to bi trebao biti argument za što točno  :(

Ova mi je još bolja kad netko kaže "ne znam zašto tražite rupe u sf-u"  ti_si_Bog

A radi se o tome da je sf zahtjevan žanr i kad se traže rupe u njemu, traže se ondje gdje možemo realno pogledati situaciju jer većina boljih sf-a su prvo drame, a sf im služi samo kao okvir. I sf kao takav djeluje upravo kao dramska serija. Defiance će pokušat biti drama, ali samo malo više začinjena akcijom.

TN je isto kopija svega i svačega. Pogotovo starih filmova. Prvo sf filmovi s kraja 60-ih i 70-ih i onda sf filmovi iz zlatnog doba, 50-ih. Al ono, svaka epizoda im je bila očita kopija nečega. Nema tu originalnosti. Kad se nešto kopira, volim da onda ta serija da svoj pečat, a ne doslovno kopirati neke scene iz tih filmova.

I na kraju mi je drago što je ovo loše. Jer meni je svejedno hoće li nešto biti loše ili dobro. Samo znam da mogu uživati u jednom i u drugom. Sve dok loše serije sebe ne shvaća ozbiljno. To je onda problem  :)
« Zadnja izmjena: 20.04.2013. 21:16:52 Mulder »

Offline Sceka222

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
    • LinkedIN
Odg: Defiance
« Odgovor #77 : 20.04.2013. 23:54:51 »
Ok, ali mi nije jasno kakva originalnost bi "prosla"? U cemu originalnost, na koji nacin... Najlakse je porediti prvu epizodu nove serije sa "milion" necega sto je vidjeno i sto ce biti vidjeno isto toliko puta. Malo je smorno takvo vidjenje.

Spartacus se zavrsio - sta treba reci za tu odlicnu seriju?! Kopija cega? Pa kopija svega!!! Originalnost u Spartacus-u? Ni O od originalnosti, ni po cemu, prica ispricana milion puta, scenografija vidjena isto toliko puta, upotreba FX i svega ostalog vidjeno isto milion puta, kraj ocekivan, ljubavna prica uobicajena i ispricana milion puta, gluma odlicna ali vec vidjena... :)

Tako da - potpuno se slazem sa svima koji kazu "... pa obzirom da nema nista drugo..." jer - kad mi se gleda SF bolje je gledati Defiance nego ne gledati nista ili promeniti zanr!


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: sceka@sbb.rs
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #78 : 21.04.2013. 00:11:08 »
Pa originalnost je valjda najveći plus kod novih serija. Nisam ni očekivao nešto originalno od ovoga, ali ovoliko besramno kopiranje je vrhunac  ti_si_Bog

Zato sam rekao da kad se već kopira, nekad daju svoj pečat tome. Onda je već bolje. Isto tako, moje je potpuno pravo da uspoređujem ako vidim da je kopiranje očito.

Uostalom, ja uživam u ovome. Meni je svejedno kakve je kvalitete, ali ću pljuvati kad je nešto loše ili hvaliti ako bude dobro i zato jedva čekam idući nastavak da se lijepo nasmijem.

Nisi shvatio kaj sam mislio pod "al danas nema dobrih sf-a pa će ovo poslužit" to koriste uglavnom ljudi koji nemaju argumenata za nešto i onda se uvijek izvlače na tu rečenicu.

Spartacus, njah. Krv, sise, krv krv krv, sise, krv krv. Ne znam, možda bih trebao na one borbe koje jesu dobro napravljene. Jako zabavna serija, ali odlična mi sigurno nije. Meni kažem, ti imaš svoje gledište  :)

Btw., pogledaj Black Mirror ako nisi.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Defiance
« Odgovor #79 : 21.04.2013. 00:14:41 »
@ sceka222 - zato kažem da tv-mreže ne bi trebale serije ukidati već nakon prve sezone, nego im dati priliku da razviju vlastitu priču u narednim sezonama (u svijetu kapitalizma to je nemoguće), kako ne bismo u svakoj novoj seriji vidjeli milijun već ispričanih priča. a to poprilično živcira.

@mulder - točno ovo što si napiso za likove u spojleru sam osjećao gledajući Pijev život  :)

Nije toliko loše koliko su debilno odrađeni CGI efekti, očajno urađeni  :facepalm
hmmm, jesi možda gledo Once upon a time  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #80 : 21.04.2013. 00:25:46 »
Sad sam pročitao tvoj dojam o filmu. Da, to je to. Ista stvar, drugo pakovanje.

I dobro da si spomenuo Once upon a time. CGI je isto loš, ali ono što seriju spašava je taj bajkoviti pristup pa se sve nekako uklopilo. Inače, Grimm ima uvjerljivo najgore efekte ikad  rofl rofl iako je serija sve bolja i bolja, ali efekti su doslovno crtić. Gore nego nova trilogija SW-a.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Defiance
« Odgovor #81 : 21.04.2013. 00:30:55 »
Gore nego nova trilogija SW-a.
Mulderu! Behave yourself:P  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #82 : 21.04.2013. 00:33:41 »
Zagrizao si udicu  ;D

Offline Sceka222

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
    • LinkedIN
Odg: Defiance
« Odgovor #83 : 21.04.2013. 00:47:57 »
... Meni kažem, ...

Btw., pogledaj Black Mirror ako nisi.
To je potpuno nesto drugo. Kad se kaze "meni, za mene, po meni..." je jedna stvar i nema diskusije. Ali kad je bez toga moze se smatrati, i smatra se u vecini slucajeva, da se daje misljenje koje je iznad subjektivnog a veoma blizu objektivnog a to je sasvim druga prica. :)

Pogledao, dopada mi se.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: sceka@sbb.rs
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #84 : 21.04.2013. 01:05:15 »
lol, pa podrazumijeva se da je to moje mišljenje. Tu rijetko ko govori "po meni". Ima ih, ali to je jednostavno glupo. Zašto bi se to stalno ponavljalo? Kad netko kaže "ovo je loše" ili "ovo je dobro" zna se da je to njegovo mišljenje. Njegov je post, ne govori u ime većine već se zna da je to njegov ukus. Ovo prvi put čujem da sad treba u svakom postu pisati "po meni"

Imam jedan prijedlog. Ajmo ti i ja sad od teme do teme i kvotati svaki post gdje netko nije stavio "po meni"  ti_si_Bog

Dakle, u rijetkim slučajevima ćeš naći takve postove jer forumi postoje godinama i tako je svugdje. Zna se da onaj koji nešto napiše - da je to njegovo mišljenje, a ne mišljenje većine. Da je većine, onda bih napisao i koristio argument "po mišljenju većine...", ali ja sam Saturnovac i ne koristim takve glupaste argumente.



Offline Sceka222

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 108
  • Spol: Muški
    • LinkedIN
Odg: Defiance
« Odgovor #85 : 21.04.2013. 01:31:51 »
....
ali ja sam Saturnovac i ne koristim takve glupaste argumente.
Pa ok, izvini sto pisem glupo. Samo je malo neuobicajeno da neko ko ima toliko postova i toliko je cenjen ima ponasanje... hmmhm... kako bih rekao... malo nezrelo. Ali, ko sam ja da ti kvarim radovanje! :) Laku noc.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
 audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: sceka@sbb.rs
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #86 : 21.04.2013. 01:38:34 »
Ovo je virtualno, a ja sam cijelo vrijeme sarkastičan ili se šalim. I kad nekom odgovaram ozbiljno, u većini slučaja. Dakle, bez smajlića teško će ljudi shvatiti tako nešto i to razumijem. Sasvim je drugo da sad razgovaramo u četiri oka na pivi  drinks

Ali oko toga da sam Saturnovac se nisam šalio. E sad je li sam ja zbilja uvjeren kako sam Saturnovac, a ustvari nisam, ne znam. Možda živim u nekakvoj iluziji. Uglavnom, Saturnovac sam.

Nemoj se uvrijediti, pa ovo je forum/net/virtualno...  :(


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Defiance
« Odgovor #87 : 21.04.2013. 18:23:15 »
To da si sa Saturna 94% da lazes. Ne bi mogao disati nas kisik, tamo su neki drugi plinovi
 
Mrzim lopatare i limune

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Defiance
« Odgovor #88 : 21.04.2013. 18:49:42 »
Saturn je vama zemljanima potpuno krivo predstavljen. To nije plinoviti planet kako tvrdi NASA. Rekao sam da sam Saturnovac, a ne ljudsko biće. Objašnjavao sam već na chatu. Mislim, uozbiljimo se malo  :pevusi:

Nego, sutra izlazi treća epizoda  navijacica navijacica
« Zadnja izmjena: 21.04.2013. 18:51:18 Mulder »

Offline worf

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
  • Spol: Muški
Odg: Defiance
« Odgovor #89 : 21.04.2013. 22:54:09 »
Jedva čekam tu epizodu jer serija je sama po sebi dosta smiješna ali od svega se najviše zabavljam čitajući komentare i rasprave na ovu temu. Puno pozdrava svima. :volim