Autor Tema: Heartbreak High  (Posjeta: 35058 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #30 : 01.06.2012. 15:13:02 »
Ja nikad nisam razvrstavao serije na te "realne" i "sve je bajno i super",bitno mi je da mi se serija svidi i da ima "to" nesto sto me tera da nastavim sa gledanjem, zato sam voleo i Heartbreak High ali i The O.C.,jer opet to je samo serija,zasto bi morala biti realna?
Inace drago mi je da je konacno otvorena i ova tema, pretrazivao sam bas bio skoro da li ima nesto vezano za ovu seriju i hteo sam da otvorim temu, al na kraju sam zaboravio :)
super je serija stvarno,ja sam je uvek rado gledao kad se reprizirala mada ima podosta od poslednjeg puta kad sam je gledao.

p.s. Rancher koliko ima ta prava sezona epizoda i gde si uopste skinuo tu prvu sa srpskim prevodom (jesu to one epizode od po 700mb)?ja sam uspeo skinuti pre par godina 33 epiozde,al mislim da mi fali par da kompletiram tu prvu sezonu.
The O.C. i One Tree Hill imaju to nešto, zarazne su, ali to ne znači da su kvalitetne. Meni su te serije baš loše, nimalo kvalitetne, ali mogu ih gledati jer su baš to, zarazne kao i mnoge druge. A i volim gledati nešto loše, nasmijava me sav taj idotizam u takvim serijama  rofl rofl

A drugi bold, za realnost. Ti to ozbiljno?  ;D pa to su većinom dramske serije, dramedije, a one MORAJU biti realne. Pogledaj my so called life i freaks and geeks pa ćeš vidjeti što znači realnost i koje poruke nose te serije. Sve što ima dramskog u sebi, mora imati i dozu realnosti.  :)

Offline Nikola_90210

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #31 : 01.06.2012. 17:53:13 »
Ja to nikad nisam niti cu gledati tako,za mene je to sve neki vid zabave, pretpostavljam da to i jeste namena danasnjih filmova i serija.
a opet sto se kvaliteta tice, ne znam koliko vredi raspravljati o tome? meni je to kao raspravljati o muzici, skroz bespotrebno.
i moze neko meni pricati do sutra kako je neka serija kvalitet da ne moze biti veci ako se to meni ne svidi :) evo recimo npr. voleo sam gledati HH i OC, ovu my so called life sam pogledao prvu epizodu ali mi je bila dosadna pa sam odustao,a freaks and the geeks sam isto pogledao par epiozda secam se da je bila ok,al nesto me iskreno nije vuklo da nastavim sa gledanjem  :)
« Zadnja izmjena: 01.06.2012. 17:54:52 Nikola_90210 »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #32 : 01.06.2012. 18:35:32 »
Pa gledam i ja kao zabavu neke serije (mozak na pašu), ali one ozbiljnije koje su realnije ne možeš gledati samo kao zabavu. To je više od toga. Što se tiče my so called life, freaks and geeks, da, to su takve serije koje će većini biti dosadne (pogotovo my so called life), a O.C. i OTH će lakše gledati. I meni je laganije gledati OTH ili ne znam, Baywatch  ;D i smijati se glupostima u takvim serijama. Zato uvijek odvajam serije na "mozak na pašu" i one ozbiljnije, realnije ili dobru horor, sf seriju. A što se tiče drama, koja god serija ima u sebi baš dramskih elemenata, imati će dozu realnosti.

Hihihihiih  ;D


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #33 : 01.06.2012. 20:11:21 »
Kad budem živeo na Beverli Brdu, rado ću gledati to smeće, al pošto živim gde živim, na brdovitom Balkanu, ovo je bio pun pogodak sa serijom za ovo naše podneblje i naše potrebe. Pa il ja treba da gledam kako su oni bogati i lepi i da mi to bude zabavno, kako idu u školu sa nekim cabrio Yugom, doterao im Mufta direktno iz KG, svi problemi oko njih su kako im se starci razvode i kako je tu u pitanju brdo novaca, kako ova ima drugarciu koja se loži na istog baju kao i ona, a baja je neće pogledati, jer ona misli da je uzrok tome njen nos, pa ima tu moralnu dilemu dal da ide na operaciju, ne zna šta da radi, a između toga ide na tečaj tenisa, koji su joj starci uplatili, i markirana garderoba samo seva preko ekrana.. ako biram između zabave i realnosti, biram realnost. A moja(verujem većini nas) realnost je tad bila veća nego Baltimor u Žici. Mnogo stvari tu utiče na izbor. Pa ima X primera, M*A*S*H, Homocide: Life on the Street, X-Files.. to je nešto što sam gledao u to vreme, ali bio sam usamljen povodom svega toga, svi su gledali Baywatch, BH, MP, Slotera Nika i zapadni Vaikiki.. padao sam u iskušenje da odem kod doktora i da ga pitam dal je samnom sve u redu.. posle je došao HH, serijal koji je imao sve, što mi je trebalo.. teen serija ali sa nekim realnim temama i normalnim pristupom nekim temama, koji ti ljudi imaju u društvu, u odrastanju, u životu.. veliki uticaj na odrastanje nekih generacija.. sad će neko reći da tog nema.. ljudi pa pogledajte današnje klince na zapadu, svi su na frakin MTV odrasli, pogledaj u Srbiji, šabanija, brate.. Grand i samo Grand. Žalosno. Mladi ljudi venu uz to.. tako je sa i ovim, klinac može samo da sanja život kao u 90210, kad dođe do dela života, da ne može živeti takav život, dolazi do razočarenja.. bolje da mi dete odrasta i da na njega ima uticaj The Wire/H:LotS/Rome/Deadwood/OFAH/BSG.. nego teen serije koje potpisuje Speling..
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #34 : 01.06.2012. 20:24:43 »
Kad budem živeo na Beverli Brdu, rado ću gledati to smeće, al pošto živim gde živim, na brdovitom Balkanu, ovo je bio pun pogodak sa serijom za ovo naše podneblje i naše potrebe. Pa il ja treba da gledam kako su oni bogati i lepi i da mi to bude zabavno, kako idu u školu sa nekim cabrio Yugom, doterao im Mufta direktno iz KG, svi problemi oko njih su kako im se starci razvode i kako je tu u pitanju brdo novaca, kako ova ima drugarciu koja se loži na istog baju kao i ona, a baja je neće pogledati, jer ona misli da je uzrok tome njen nos, pa ima tu moralnu dilemu dal da ide na operaciju, ne zna šta da radi, a između toga ide na tečaj tenisa, koji su joj starci uplatili, i markirana garderoba samo seva preko ekrana.. ako biram između zabave i realnosti, biram realnost. A moja(verujem većini nas) realnost je tad bila veća nego Baltimor u Žici. Mnogo stvari tu utiče na izbor. Pa ima X primera, M*A*S*H, Homocide: Life on the Street, X-Files.. to je nešto što sam gledao u to vreme, ali bio sam usamljen povodom svega toga, svi su gledali Baywatch, BH, MP, Slotera Nika i zapadni Vaikiki.. padao sam u iskušenje da odem kod doktora i da ga pitam dal je samnom sve u redu.. posle je došao HH, serijal koji je imao sve, što mi je trebalo.. teen serija ali sa nekim realnim temama i normalnim pristupom nekim temama, koji ti ljudi imaju u društvu, u odrastanju, u životu.. veliki uticaj na odrastanje nekih generacija.. sad će neko reći da tog nema.. ljudi pa pogledajte današnje klince na zapadu, svi su na frakin MTV odrasli, pogledaj u Srbiji, šabanija, brate.. Grand i samo Grand. Žalosno. Mladi ljudi venu uz to.. tako je sa i ovim, klinac može samo da sanja život kao u 90210, kad dođe do dela života, da ne može živeti takav život, dolazi do razočarenja.. bolje da mi dete odrasta i da na njega ima uticaj The Wire/H:LotS/Rome/Deadwood/OFAH/BSG.. nego teen serije koje potpisuje Speling..
Jako lijepo rečeno  smileyNO1

Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #35 : 01.06.2012. 20:52:56 »
Pa il ja treba da gledam kako su oni bogati i lepi i da mi to bude zabavno, kako idu u školu sa nekim cabrio Yugom, doterao im Mufta direktno iz KG, svi problemi oko njih su kako im se starci razvode i kako je tu u pitanju brdo novaca, kako ova ima drugarciu koja se loži na istog baju kao i ona, a baja je neće pogledati, jer ona misli da je uzrok tome njen nos, pa ima tu moralnu dilemu dal da ide na operaciju, ne zna šta da radi, a između toga ide na tečaj tenisa, koji su joj starci uplatili, i markirana garderoba samo seva preko ekrana..
Jel' ovo aludiraš na Gore dole?
Užasavala sam se te serije kao mala.
Uopšte mi nije prijala ni onda, a tek sad... :dash

The O.C. i One Tree Hill imaju to nešto, zarazne su, ali to ne znači da su kvalitetne. Meni su te serije baš loše, nimalo kvalitetne, ali mogu ih gledati jer su baš to, zarazne kao i mnoge druge. A i volim gledati nešto loše, nasmijava me sav taj idotizam u takvim serijama  rofl rofl
Moram ovde da uskočim u odbranu OTHa, izvinjavam se. :P
Mulderu, mislim da OTH uopšte nije tako loš kako ti kažeš, ali tu mislim samo na prve 4 sezone (posle je propala).
Nije u pitanju bajka, seti se šta im se sve izdešavalo: od ubistava, preko požara, umiranja od raka, do uhođenja i kojekakvih nesreća.
Freaks and Geeks je isto super serija i slažem se da je realnija od OTH.
Ali samo zato što su glumci ružniji (da se ne lažemo), i dobro, nameravali su da režija i scenario budu što prirodniji.
Za srednjoškolce (što sam i ja bila kad sam je gledala) OTH je sasvim dobra serija, čak sjajna.
Najveća mana im je silna patetika (mada, i u pravom životu ljudi su skloni patetici) i to što se likovima dešava veliki broj loših stvari u kratkom vremenskom periodu, što je u sukobu sa zakonima verovatnoće.

Heartbreak High je naravno druga priča.
Po mom mišljenju bolja serija od svih navedenih.
Obožavala sam je kao mala, naročito Drezikovu generaciju. ;D
« Zadnja izmjena: 01.06.2012. 20:55:06 Sarabi »

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #36 : 01.06.2012. 21:59:57 »
Ja sam bio 6-7 razred osnovne škole kad se ova serija počela prikazivati na 3K i sećam se da je imala mnogo uticaja na mene i moju generaciju. Mislim da nije bilo osobe koju sam tada poznavao a da nije gledala seriju, profesori, tinejdžeri, roditelji, svi. Meni će u svakom slučaju ostati u sećanju kao jedna od najboljih serija ikad... ti_si_Bog
« Zadnja izmjena: 01.06.2012. 22:02:01 goran83 »

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #37 : 02.06.2012. 00:56:36 »

Jel' ovo aludiraš na Gore dole?
Užasavala sam se te serije kao mala.
Uopšte mi nije prijala ni onda, a tek sad... :dash
Ja ne mogu da ti opišem koliko mi se gadila ta serija! Užas!

Moram ovde da uskočim u odbranu OTHa, izvinjavam se. :P
Mulderu, mislim da OTH uopšte nije tako loš kako ti kažeš, ali tu mislim samo na prve 4 sezone (posle je propala).
Nije u pitanju bajka, seti se šta im se sve izdešavalo: od ubistava, preko požara, umiranja od raka, do uhođenja i kojekakvih nesreća.
Freaks and Geeks je isto super serija i slažem se da je realnija od OTH.
Ali samo zato što su glumci ružniji (da se ne lažemo), i dobro, nameravali su da režija i scenario budu što prirodniji.
Za srednjoškolce (što sam i ja bila kad sam je gledala) OTH je sasvim dobra serija, čak sjajna.
Najveća mana im je silna patetika (mada, i u pravom životu ljudi su skloni patetici) i to što se likovima dešava veliki broj loših stvari u kratkom vremenskom periodu, što je u sukobu sa zakonima verovatnoće.

Prvo, ne bih se složio sa Mulderom da su zarazne te serije, ni OTH ni BH... gledao sam i jedno i drugo, ali sad se pitam, "Šta li je meni bilo?!"  :facepalm
O BH je Nenad sve lepo sročio, a što se tiče OTH-a... pa početak i nije toliko loš, ali brate kako je to patetično i nerealno i jadno, a tek što mi je išlo na živce kad je i posle nekoliko desetina epizoda svaka epizoda počinjala sa "Taj i taj pisac je napisao ovo, ili rekao ono..."  wc1

F&G nema patetike, reakcije likova su potpuno realne, uopšte prikaz jednog vremena nije mogao verodostojnije da se prikaže
Isto važi i za HH, doduše zbog dugog trajanja bilo je i tu određenih gluposti i nelogičnosti, ali veoma malo
Ako uopšte ima neko da nije gledao HH, obavezno da pogleda  :)
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Sarabi

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 363
  • Spol: Ženski
  • The Bunk is strictly a suit-and-tie motherfucker.
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #38 : 02.06.2012. 17:35:52 »
a što se tiče OTH-a... pa početak i nije toliko loš, ali brate kako je to patetično i nerealno i jadno, a tek što mi je išlo na živce kad je i posle nekoliko desetina epizoda svaka epizoda počinjala sa "Taj i taj pisac je napisao ovo, ili rekao ono..."  wc1
OTH jeste patetičan, ali i tinejdžeri su takvi (ili još bolje: tinejdžerke), pa to dođe kao dobar ventil.
I meni je sad ta serija jedva prosečna, ali dok sam i sama išla u školu bila mi je više nego okej.
Da ponovim, u obzir uzimam samo prve 4 sezone.

A citati su mi se dopali. ;D
U serijama u kojima se koristi voice-over na početku i na kraju svake epizode (npr. Desperate Housewives i Grey's Anatomy), uvek pričaju o nekim sranjima i klišeima. Ovi su bar citirali svetski priznate pisce, pa možeš i da čuješ nešto pametno. :P

U svakom slučaju, Heartbreak High je favorit i nezaobilazno TV štivo za adolescentariju. :)

Offline tis.milenko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #39 : 20.09.2012. 15:42:14 »
Ko može da mi pošalje link gde mogu da skinem prevod za seriju Heartbreak High, ili da mi pomogne oko nalaženja prevoda!Hvalla

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #40 : 20.09.2012. 15:49:40 »
Ne postoje titlovi za ovu seriju.

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #41 : 26.09.2012. 03:59:51 »
Ko može da mi pošalje link gde mogu da skinem prevod za seriju Heartbreak High, ili da mi pomogne oko nalaženja prevoda!Hvalla

Prevoda nema, ali imaju na youtube linkovi sa prevodom, evo ostavio je neko ranije link sa dijelome epizode samo udji preko toga na yt i vidjece sa strane s1e1 :)

Offline Nikola_90210

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #42 : 15.10.2012. 20:43:56 »
Ima li mozda neko one ripove prve sezone sa srpskim prevodom,ja sam jos davno skinuo 33 epizode,al ne mogu da nadjem ostatak te prve sezone,jos tih 4-5 epizoda (ne znam tacno ni koliko ih ima)?

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #43 : 27.10.2012. 17:00:48 »
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #44 : 07.12.2013. 00:04:45 »
Sad video kod aussia tri sezone sa DVD skinute, pitao sam ih za titlove, videću šta će reći..
iShare, noProfit


Offline Bobo_NS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #45 : 07.12.2013. 02:23:21 »
Ove se serije nesto kroz maglu secam, ali znam da mi je sesta bila zaludjena, imala je ogroman poster Drezika koji je ljubila pre spavanja.  ;D I sto je najgore, secam se da su joj sve drugarice bile tako blentave  :P

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #46 : 07.12.2013. 02:34:56 »
Pa? Ja da sam imao Anitin poster ljubio bi ga.  ;D


Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #48 : 04.10.2016. 16:28:57 »
Mladost  srcesmajli Divna, divna serija.
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #49 : 07.10.2016. 21:04:53 »
Pojavile su se na jednom domacem forumu epizode za download...VHS rip..tj,sa TVa,na Stankomu kad su se prikazivali...sto znaci i sa prevodom
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Nikola_90210

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #50 : 09.10.2016. 17:46:50 »
Koliko tacno ima tih ripova?Ja sam jos davno skinuo sa starog rapidserbia foruma,mislim da je bilo prvih 37 epizoda sa stankoma.
jel ima mozda jos?

Offline Sasha

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 53
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #51 : 09.10.2016. 20:35:36 »
Mozes li mi preko PP poslati, naziv foruma gde je postavljena serija?!  ;D

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #52 : 09.10.2016. 20:44:29 »
Ima na Ulozto, ukucajte ime serije. Idite na zadnju stranu i skidajte sve s ćirilicom.
Mrzim lopatare i limune

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #53 : 18.03.2017. 02:07:38 »
au jebote kako se ostaralo. nestasne godine
 :o
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #54 : 24.11.2020. 01:42:41 »
https://www.tyla.com/entertaining/tv-and-film-seven-seasons-heartbreak-high-netflix-australia-tv-show-20201111  :bokser  drinks  clapp

A odnedavno se na yt mogu naći sve epizode ok kvalitete, bez hc titlova koje su prijašnji ripovi imali. Gledam ponovno!  :P
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline bianconeriSRB

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 243
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #55 : 02.04.2021. 03:56:45 »
Ja je se secam samo sa 3K  smileyNO1
Isto, brate... Odrasli uz nju stariji brat i ja. Svi se lože na ove današnje moderne teen serije, ali ne mogu da priđu ovoj seriji. Ocena 100/10!

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #56 : 12.09.2022. 23:18:57 »
Stiže nam rimejk za dva dana  ;D ne očekujem ništa, al ću ipak provjerit.  :dash

"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #57 : 13.09.2022. 01:41:13 »
Deo originalne serije se pojavio na premijeri...


Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #58 : 13.09.2022. 23:47:18 »
@Dacia: Da, ali nema Drazica. Kažu posto poznat ko Šerbedzija u Holivudu pa ne može.  ;D
Nedavno sam ponavljao seriju, i iskreno, prva sezona mi je ipak najbolja (a živio sam uvjeren da mi naj Drazic-Anita godine), poslije toga lagano opadaju. Pa se dignu s tom prvom Anita-Drazic sezonom (peta mislim), onda opet se ponavljaju i padaju, i negdje na pola šeste odustanem. Ali da nostalgija  srcesmajli završit ću do kraja, i opet gledat ponovno  ;D Također, ovako kad se gleda u cugu - pa rade li oni od književnosti išta osim Šekspira?  ;D da ne spominjem vječno spremanje za maturu  ;D
E da, vezano za Drazica, da sam tek sad prvi put gledao, ne bi mi se svidjao previše. Ali eto, ima neke poene od prije. Imat će ova serija uvijek posebno mjesto u srcu, i opet ću je nekad sigurno gledati.
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #59 : 13.09.2022. 23:49:41 »
p.s. gledao sam ovo na talijanskom netflixu nekad prošle godine, i neki dan, gledam ovdje netflix i imaju li naši titlovi. kad ono, nema samo s engleskim. pa znaju li oni koliko je ovo bilo popularno na našim prostorima? sramota!
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Tags: