Autor Tema: Heartbreak High  (Posjeta: 34997 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Heartbreak High
« : 28.05.2012. 20:31:48 »

Opis:
Nestašne godine je realistična serija o životima srednjoškolaca, njihovim porodicama i nastavnicima u gimnaziji „Hartli“ u Sidneju, gde borave ljudi različitih rasa. Isprva je serija Nestašne godine bila pozorišna predstava, ali producent Ben Ganon je napravio uspešan film od nje (The Heartbreak Kid iz 1993). Serija je u to vreme privukla više od 70 odsto australijske omladine.

Žanr: drama
Kanal: Network Ten
Godina: 1995.

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 09.05.2015. 12:05:11 maksi »

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #1 : 28.05.2012. 20:36:20 »
Čudi me da nije bilo teme.

U svakom slučaju, tužan sam kad god se pomene serija. Obeležila je detinjstvo mnogima i njen uspeh se na ovim prostorima može meriti sa još dve do tri strane (ne meksičko turske) serije.



Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #2 : 28.05.2012. 20:42:42 »
I mene čudi. Pretraga nije davala nijedan rezultat. :o Pronašao sam sve epizode prve sezone sa srpskim titlovima, pa ću prekucavati. Juče sam završio prvu epizodu, samo još da je sredim. I da, obeležila je detinjstvo mnogima, to je sigurno. Obožavao sam je kao klinac. :)

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #3 : 28.05.2012. 21:06:29 »
Inače vidim da su krajem prošle i tokom ove godine napokon izbacili zvanično dvd izdanje iako su pričali da od toga neće biti ništa. Bila bi šteta da takva serija ostane zaboravljena.

Offline the man

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #4 : 28.05.2012. 21:27:59 »
Odlicna serija ali i tuzna

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #5 : 28.05.2012. 21:38:39 »
Najbolja Teen serija svih vremena :D

Koliko smo samo svi voleli ovo pre 15-ak godina  :neverovatno:
Prosto ne mogu da verujem kad cujem da danasnji klinci ne znaju za ovo.

Kad god se reprizirala,gledao sam sa istim zharom,i mogao bih opet  smileyNO1
I da,kako su se menjale ekipe u seriji,bilo je tema koje su ponovo obradjivane...ali mi to nikad nije previse smetalo xD

Spoiler for Hiden:
p.s.ako neko ima neke linkove za dload,nek mi posalje pm...ja koliko znam nema,osim nekog vhs ripa koji navodno kruzi po netu
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #6 : 28.05.2012. 21:43:51 »
Pa evo ja sad baš gledam po netu, ripovana je ta prva sezona koja je izašla na dvd. A druga sezona je izašla u martu, vidim da je niko nije ripovao, treća izlazi u junu. Nemam linkove nemojte mi tražiti. Ali ima po torentima, pogledajte.

Offline Rancher

  • Član plus
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #7 : 28.05.2012. 22:27:35 »
Pa evo ja sad baš gledam po netu, ripovana je ta prva sezona koja je izašla na dvd.
Za to izdanje i radim titlove (DVDRip.XviD-aAF). Svaka pomoć oko prekucavanja je dobrodošla. Ako je neko zainteresovan, neka se javi na PP, pa da se dogovorimo.
« Zadnja izmjena: 23.12.2012. 17:12:12 Rancher »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #8 : 28.05.2012. 23:26:13 »
Jako dobra serija  clapp

Ovaj im je isto jaka serija, jedna od boljih australskih http://www.imdb.com/title/tt0934320/

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #9 : 29.05.2012. 01:49:17 »
Koliko sam samo puta gledao ovo, a gledaću i u budućnosti  clapp
Zaista  jedna od najboljih teen serija ikad, ima da sačuvam ovo za svoju decu  ;D
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #10 : 29.05.2012. 19:10:06 »
Istina, koliki je ovde odziv imala, kad se setim. Ali to je TO. A ne BH ili neko slično Speling sranje. Svi bogati, pametni, ne rade ništa, sem toga što idu u školu sa svojim novim Poršeom, koji su starci namakli na leđima sirotinje. I imaju moralnu dilemu dal da operišu nos ili ne, jer neće je dečko pogledati. Rekao je to Omar u The Wire, ja i advokat smo isti, on ima akt torbu, ja imam sačmaru, i šta radimo, jedan i drugi otimamo.
Ja sam mojoj, što reče 2Pac, to my unborn children, pripremio listu, The Wire, BSG, Deadwood, M*A*S*H, Brotherhood, BB.. kad to pogledaju onda mogu na Grand kao i ostala deca.
iShare, noProfit


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #11 : 29.05.2012. 19:13:49 »
Koliko sam samo puta gledao ovo, a gledaću i u budućnosti  clapp
Zaista  jedna od najboljih teen serija ikad, ima da sačuvam ovo za svoju decu  ;D
I unuke  ;D

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #12 : 29.05.2012. 19:23:34 »
kakvi ste likovi  rofl rofl

Jeste ali stvarno, vrh serija, msm da nema ko je nije gledao, obozavala sam je, malo sam se bila ohladila kad je Nik otisao iz serije (ali sam i dalje gledala  ;D ), ali posle kad je Drezik dosao, opet sam je sa uzivanjem pratila  clapp smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1

Ma sve u svemu, extra serija  :majstore

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #13 : 29.05.2012. 19:40:56 »
 srcesmajli


Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #14 : 29.05.2012. 19:49:44 »
Pa kad bi krenuo redom za šta je sve odgovorna ova serija lista ne bi imala kraja. Za početak što su roditelji morali da troše pare na rolere, a kod mene u kraju likovi napravili i rampu.
Pa onda njihov način polaganja mature je uterao strah u kosti svim školarcima....

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #15 : 29.05.2012. 20:04:14 »
Da, brate, sad sam se setio da sam počeo rolere da vozim posle gledanja ove serije...
Posle one epizode kad se presele u neku novu školu pa Bolton ili Drazic, ne mogu da se setim tačno ko, obaraju neki rekord vozeći rolere po školi, ja i drugar napravili stazu kod mene u kraju oko nekih zgrada... razbio sam se ko majmun i tad sam prvi i jedini put polomio ruku  rofl rofl
Moraću što pre napraviti jedan Heartbreak maraton  :)

Istina, koliki je ovde odziv imala, kad se setim. Ali to je TO. A ne BH ili neko slično Speling sranje. Svi bogati, pametni, ne rade ništa, sem toga što idu u školu sa svojim novim Poršeom, koji su starci namakli na leđima sirotinje. I imaju moralnu dilemu dal da operišu nos ili ne, jer neće je dečko pogledati. Rekao je to Omar u The Wire, ja i advokat smo isti, on ima akt torbu, ja imam sačmaru, i šta radimo, jedan i drugi otimamo.
Ja sam mojoj, što reče 2Pac, to my unborn children, pripremio listu, The Wire, BSG, Deadwood, M*A*S*H, Brotherhood, BB.. kad to pogledaju onda mogu na Grand kao i ostala deca.
Uf, kod mene će lista biti još veća, a imam i listu filmova za pogledati... i neće biti izbegavanja, ima da im to bude kao lektira u školi  ;D
« Zadnja izmjena: 29.05.2012. 20:05:53 Omar_Little »
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #16 : 29.05.2012. 21:48:21 »
Auu ko se ovoga sjeti  clapp  nikad mi nece biti jasno zasto se ove stare teen serije ne repriziraju na bilo kojoj tv, da makar ovi novi klinci imaju sta gledati, a trose se pare na preglupe sapunice.

Gledao bi opet, ali smorice me 200tinjak epizoda, koliko je trajal epizoda nekih pola sata a?


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #17 : 30.05.2012. 00:33:48 »
Auu ko se ovoga sjeti  clapp  nikad mi nece biti jasno zasto se ove stare teen serije ne repriziraju na bilo kojoj tv, da makar ovi novi klinci imaju sta gledati, a trose se pare na preglupe sapunice.

Gledao bi opet, ali smorice me 200tinjak epizoda, koliko je trajal epizoda nekih pola sata a?
Još bolje jer ako bi se emitiralo na novoj, išlo bi oko 2, 3 ujutro  ;D

Jedino na hrt se može računat, oni takve seriju znaju stavljati u popodnevnom terminu makar bi ja stavio u večernjem, poslije dnevnika  :)

Ma sve te teen serije trebaju staviti. The wonder years, freaks and geeks, my so called life i ostale koje su obilježili jedno doba.

EDIT: kako obožavam Anitin naglasak  ;D

« Zadnja izmjena: 30.05.2012. 00:36:46 Mulder »

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #18 : 30.05.2012. 01:32:12 »
E dobro me podesti. Kako se emitovala ova serija po regionu i na kojim kanalima. Mi u Srbiji smo je gledali na Trećem kanalu i na Artu i to je imala baš dobre termine i za premijeru i za reprizu kako je bi je gledali nezavisno od smene u školi. Mada se ne sećam tačno godine kad su je pustili kod nas.

A sad vidim da Drezik glumi ovde, skoro je otvorena tema kod nas
http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,12358.0.html
« Zadnja izmjena: 30.05.2012. 01:37:39 Dacia »

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #19 : 30.05.2012. 01:44:42 »
Prikazivala se pre možda 3,4 godine, misllim na tv happy, a bilo je i na nekim lokalnim stanicama
E kad bi reprizirali sve te teen serije što je Mulder nabrojao, mogli klinci nešto  i da nauče
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #20 : 30.05.2012. 01:50:55 »
Ja je se secam samo sa 3K  smileyNO1

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #21 : 30.05.2012. 02:07:24 »
Ja sam gledao nekoliko epizoda 1996. ili 1997. godine, ne sjećam se tačno.
Bila je na SRT, današnja RTRS. Negdje oko 16-17 h, sjećam se da je bilo uživanje gledati to poslije škole.  ;D

Sjećam se jedne scene, jako vruće, oni otvorili frižider da bi rashladili prostoriju pošto je crkô ventilator, kad - crče i on.  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #22 : 30.05.2012. 02:29:23 »
Prikazivala se pre možda 3,4 godine, misllim na tv happy, a bilo je i na nekim lokalnim stanicama
E kad bi reprizirali sve te teen serije što je Mulder nabrojao, mogli klinci nešto  i da nauče
I kad se priča o baš kvalitetnim i poučnim teen serijama, ponajviše teen dramama, treba zaobići u širokom luku različita sranja poput Dawsona, sweet valley high ili one tree hill. Dobiva se potpuno kriva percepcija i dosta teenegera misle kako sve bajno i krasno.

Zato mi je uvijek bilo žao što su otkazane my so called life i freaks and geeks. Toliko hvaljene, ali jebiga, rejtinzi čine svoje. Toliko je puno takvih serija da je teško naći one koje su zbilja jako kvalitetne i poučne. Friday night lights bi išao na tu listu. The inbetweeners i misfits već ne bi iako se radi o jako kvalitetnim serijama. Summer hights high bi svatko trebao pogledati. Samo 8 epizoda, ali utjecaj na teenegere je ogroman.

I the tribe isto. Ok, šalim se za to  ;D

Mislim da HH nije išla nikad kod nas  :ne-zna

Ima lijepa kolekcija na amazonu za kupiti. Sad bi trebao 3. box set izaći.

Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #23 : 30.05.2012. 02:58:39 »
Da se razumijemo koliko god naivne bile te serije, za teen populaciju itekako dobre mogu nesto i nauciti, jer danas kad vidim nepoznavanje osnovne materije u vezi bilo cega iz tog teen perioda muka mi. I BH i HH su na neki nacin obiljezile djetinjstvo.  ;D Serija isla na rtrs
Da treba reci da je par glumaca zavrsilo i u Holivudu nakon ove serije, ona crna cura, lik sa dugom kosom, znam da sam ih gledao u nekim filmovima.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #24 : 30.05.2012. 03:33:24 »
Da se razumijemo koliko god naivne bile te serije, za teen populaciju itekako dobre mogu nesto i nauciti, jer danas kad vidim nepoznavanje osnovne materije u vezi bilo cega iz tog teen perioda muka mi. I BH i HH su na neki nacin obiljezile djetinjstvo.  ;D Serija isla na rtrs
Da treba reci da je par glumaca zavrsilo i u Holivudu nakon ove serije, ona crna cura, lik sa dugom kosom, znam da sam ih gledao u nekim filmovima.
Na koje serije sad točno misliš?

Ja sam spominjao dawson i one tree hill kao loši primjeri. Recimo u dawsonu su imali dobar temelj, ali prikazan na loš način. Sve je to loše napravljeno da nije nimalo pučno kao kod HH  :)

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #25 : 30.05.2012. 17:06:30 »
Ma realno HH je mnogo naivna i nerealna, svaka epizoda se svodila na isto, dva problema, razgovor sa profesorom (psihologom), pomirenje, i bleja u kafiću. Ali je čak i takva naivna priča imala mnogo bolju atmosferu nego mnoge druge serije.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #26 : 30.05.2012. 20:22:17 »
Pa zato je baš posebna jer je realna. Svi smo mi bili mladi i naivni, pogotovo u školskim klupama. Ne zaboravimo to i oni su uzeli te "klišeje" i stvorili seriju koja je s razlogom utjecala na mnoge  ;)

A dawson, tree hill i ostala sranja su isto uzeli taj temelj, ali su otišli u potpunom krivom pravcu i sve je to loše izgledalo. Al dobro, svako ima svoj pogled na to doba pa je logično da je nekome the O.C. super i da misli kako je sve bajno i krasno i da će se mamice i tatice za sve pobrinuti  ;D

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #27 : 31.05.2012. 00:46:56 »
Slažem  se s tobom Mulderu, jeste i u ovoj seriji sve jednostavno i prepuno klišea, ali je urađeno na dobar način pa to ni su mane već vrline serije
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline brko

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #28 : 31.05.2012. 02:37:58 »
Mulderu mislim na bh i hh i uglavnom teme za teen populaciju. Bh je kasnije skrenuo nakon skole u vec klasicnu sapunicu, ali do tada je bila sasvim ok serija. Naravno sad kad odgledam koju epizodu djeluje bas naivno, ali kad malo bolje razmislis ima utjecaja na omladinu, vise nego neka esmeralda seherzada ili sta ja vec znam koja.

Offline Nikola_90210

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 137
  • Spol: Muški
Odg: Heartbreak High
« Odgovor #29 : 01.06.2012. 13:26:54 »
Ja nikad nisam razvrstavao serije na te "realne" i "sve je bajno i super",bitno mi je da mi se serija svidi i da ima "to" nesto sto me tera da nastavim sa gledanjem, zato sam voleo i Heartbreak High ali i The O.C.,jer opet to je samo serija,zasto bi morala biti realna?
Inace drago mi je da je konacno otvorena i ova tema, pretrazivao sam bas bio skoro da li ima nesto vezano za ovu seriju i hteo sam da otvorim temu, al na kraju sam zaboravio :)
super je serija stvarno,ja sam je uvek rado gledao kad se reprizirala mada ima podosta od poslednjeg puta kad sam je gledao.

p.s. Rancher koliko ima ta prava sezona epizoda i gde si uopste skinuo tu prvu sa srpskim prevodom (jesu to one epizode od po 700mb)?ja sam uspeo skinuti pre par godina 33 epiozde,al mislim da mi fali par da kompletiram tu prvu sezonu.

Tags: