Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 54103 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #120 : 02.06.2012. 01:04:31 »

baš sam neku večer studirao taj Sirio-Jaqen thread i pridružujem se onima koji nisu za to.



May the Plasma be with you!

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #121 : 02.06.2012. 01:23:44 »
Ma kakvi, ne može on biti Sirio. On je "poznata" i javna ličnost, ima istoriju, nekada prvi mač Bravosa, Edard ga unajmio da podučava Arju, i on da bude jedan od ljudi bez lica...glupost.
Mislim da je glupo i razmišljati o tome.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #122 : 02.06.2012. 12:32:17 »
Citajuci ovo strasno sam se napalio na knjigu ... Kad pogledas 1.sezonu , cini ti se kao neko carstvo , kraljevi , bubasvaba kad kasnje zmajevi,covek bez lica,oni preko zida,zivit u zivotinji,,,ponovno radjanje,, brate Martin ga zakomplikovao tako da cisto sumnjam da i on sam zna kako odkomplikovati

Offline fm999

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Anyone can be killed
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #123 : 02.06.2012. 15:16:48 »
Jesi ti pročita uvod (ili prolog) knjige? Zakomplicira je on odma u startu (i bolje da je)

A ovo šta se tiče Siria, čisto sumnjan da je živ ali je mogućnost (mala) .
A baš je glupasto da je Sirio zapravo Jaqen. Meera red (ili reed) je zapravo Jaqen   :facepalm
Može se reć onda za sve nove likove koji su se pojavili nakon nestanka Jaqena da su oni on.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #124 : 02.06.2012. 18:32:42 »
mislio sam na 1. sezonu serije :D

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #125 : 02.06.2012. 22:22:18 »
Meera red (ili reed) je zapravo Jaqen   :facepalm
Može se reć onda za sve nove likove koji su se pojavili nakon nestanka Jaqena da su oni on.
He, he, he... Sve teorije tog tipa treba doživjeti kô zabavu, ne treba se previše paliti na njih. Uglavnom ispadne da su pogrešne.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #126 : 02.06.2012. 23:37:50 »
Who are You? No one. Liar!
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #127 : 04.06.2012. 01:35:20 »
Zar nas takvo razmišljanje ne vodi u paranoju? Dobro, još uvijek ne znamo Džakenove motive i šta stvarno radi na Vesterosu, ali meni je ipak takvo rezonovanje pretjerano. Što reče fm999, sad možemo svakog ko se pojavio poslije Siriovog "nestanka" smatrati Siriom.  ???
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #128 : 04.06.2012. 22:42:42 »
2x10
cini mi se da se u ovoj epizodi stvari odigravaju mnogo brze...uff 10 poslednjih minuta !!!  :neverovatno:
pola sata mi je trebalo da dodjem k sebi  :ne-zna



Koja je fora sa ovom Kucom Tyrell ? Ova Mardzori mi ne izgleda tako naivno(sto se za njenog brata ne moze reci)
Uf,kako su jake scene za zmajevima maleckim  clapp
I jel zna neko,jel su scene iz Quartha snimane u Hrvatskoj ?
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #129 : 04.06.2012. 23:31:23 »
Ako se ne varam ta tvrđava je Minčeta. Ili ona druga odvojena???
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #130 : 05.06.2012. 00:33:51 »

I jel zna neko,jel su scene iz Quartha snimane u Hrvatskoj ?

Citat:
For the second season, shooting of the Southern scenes shifted from Malta to Croatia, where the city of Dubrovnik and its walls allowed exterior shots of a seaside walled medieval city. Dubrovnik and Fort Lovrijenac were used for scenes in King's Landing and the Red Keep, while the island of Lokrum, St. Dominic monastery and Rector's Palace as well as the Dubac quarry for scenes in Qarth.
May the Plasma be with you!

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #131 : 05.06.2012. 00:40:00 »
O, pa super, ja sam mislio da je samo Kraljeva Luka u Hrvatskoj.  :)

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #132 : 05.06.2012. 01:14:59 »
Pa video sam nekog hrvatskog glumca medju onom trinaestoricom iz Quartha... :)

Btw, tek sad stigoh kuci, nisam jos ni skinuo novu epizodu, ukljucujem se kasnije u diskusiju ;D

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #133 : 05.06.2012. 08:16:38 »
Pa video sam nekog hrvatskog glumca medju onom trinaestoricom iz Quartha... :)

Ja sam ubra dvoje s govornim ulogama. Slavko Juraga je bio jedan od Trinaestorice, a Kristina Krepela nekakva žena iz Mereena ( što znači da je možda i tamo bude, ako je nakon one zabave otišla doma ).

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #134 : 06.06.2012. 05:36:37 »
Dobra epizoda, uz devetu najbolja ove sezone.  smileyNO1

Nije mi se baš svidjelo kako su prikazali onog Tuđina; u knjigama su oni visoki, skladno građeni, potpuno bijele kose i kože i plavih očiju, ovako nekako:

U ovoj epizodi je Tuđin prikazan poput nekog živog mrtvaca.  ??? Ne izgleda baš markantno.  ;D

Ali to je manja zamjerka (detalj); veća je što nisu prikazali proročanstvo. Bitno je, ipak je ono upravljalo Deninim daljnjim postupcima; vidjećemo kako će sada razvijati radnju bez njega.

A scena koja me je nasmijala skoro do suza je onaj twist sa Teonom.  rofl Kad sam prvi put gledao, pomislio sam 20 budala, 'oće da izginu, sve dok ga Dagmer nije mlatnuo po glavi. U drugom gledanju sam znao šta se dešava, pa sam više obratio pažnju na Teonov monolog - jes' se mali uživio, jbt.  rofl Po meni, scena cijele sezone.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #135 : 06.06.2012. 10:47:09 »
Hehehe stvanor jeste scena sezone, a hajde da te pitam jedno privatno pitanje, nadam se da se neces naljutiti,
Pa covjece jel ti spavas ikako??

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #136 : 06.06.2012. 11:38:16 »

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #137 : 06.06.2012. 11:57:13 »
@ WRDA
To i mene kopka vec neko vreme  rofl
« Zadnja izmjena: 06.06.2012. 12:00:35 Srle »
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #138 : 06.06.2012. 11:59:47 »
A man has his reasons to be caught. ;D

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #139 : 06.06.2012. 12:07:25 »
Btw,ovaj Lokrum mnogo lepo mesto  :neverovatno:
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #140 : 06.06.2012. 13:41:37 »
Btw,ovaj Lokrum mnogo lepo mesto  :neverovatno:

he, dok ga ne pokušaš kupiti...

otelo ga nekim fratrima i oni prokleli svakog vlasnika otoka, tako tko god ga kupi za privatno vlasništvo umre vrlo brzo.
May the Plasma be with you!

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #141 : 07.06.2012. 00:51:08 »
Neke možda zbunjuju neke stvari oko onih bijelih hodača, pa da malo pojasnim (nadam se da će biti korisno  :)).

Tuđini (eng. The Others, hrv. Drugi; u seriji: White Walkers) su rasa humanoida (dakle nisu ljudi) koju su Djeca šume i Prvi ljudi istjerali sa Vesterosa i protjerali ih na daleki, neistraženi sjever (u tzv. Zemlju vječne zime) i onda sagradili Zid. Visoki su, vitki, bijele kože i kose, blještavih plavih očiju. Nije nam poznato da li imaju kulturu, ali religiju sigurno imaju - poštuju boga kojeg Melisandra naziva The Great Other i koji je, po njenim riječima, glavni rival njenom bogu R'Loru. Jezik im zvuči kao pucketanje i škripanje leda i potpuno je nerazumljiv ljudima (i ljudi ga ne mogu naučiti). Škode im opsidijan (zmajstaklo) i valirijski čelik.

Utvare (eng. wights, nisam siguran kako je prevedeno u knjigama Algoritma) su mrtvi ljudi i životinje koje su Tuđini oživjeli nekakvom svojom magijom, valjda (ne sjećam se da u knjigama ima više informacija o ovome) i jedina sličnost sa Tuđinima su im plave oči. Praktično zombiji.  :)

Dakle: u završnoj sceni zadnje epizode, samo onaj na crnom konju što u ruci drži halebardu sa oštricom od leda je Tuđin, svi ostali oko njega su utvare, mrtvi divljani i pripadnici Noćne straže koje su Tuđini svojom magijom oživjeli.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #142 : 07.06.2012. 00:51:53 »
@elys:
'Fala bogu da spavam, kako bih mogao da ne spavam?  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #143 : 07.06.2012. 01:19:43 »
Spoiler for Hiden:

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #144 : 09.06.2012. 13:57:08 »
Neke možda zbunjuju neke stvari oko onih bijelih hodača, pa da malo pojasnim (nadam se da će biti korisno  :)).

Tuđini (eng. The Others, hrv. Drugi; u seriji: White Walkers) su rasa humanoida (dakle nisu ljudi) koju su Djeca šume i Prvi ljudi istjerali sa Vesterosa i protjerali ih na daleki, neistraženi sjever (u tzv. Zemlju vječne zime) i onda sagradili Zid. Visoki su, vitki, bijele kože i kose, blještavih plavih očiju. Nije nam poznato da li imaju kulturu, ali religiju sigurno imaju - poštuju boga kojeg Melisandra naziva The Great Other i koji je, po njenim riječima, glavni rival njenom bogu R'Loru. Jezik im zvuči kao pucketanje i škripanje leda i potpuno je nerazumljiv ljudima (i ljudi ga ne mogu naučiti). Škode im opsidijan (zmajstaklo) i valirijski čelik.

Utvare (eng. wights, nisam siguran kako je prevedeno u knjigama Algoritma) su mrtvi ljudi i životinje koje su Tuđini oživjeli nekakvom svojom magijom, valjda (ne sjećam se da u knjigama ima više informacija o ovome) i jedina sličnost sa Tuđinima su im plave oči. Praktično zombiji.  :)

Dakle: u završnoj sceni zadnje epizode, samo onaj na crnom konju što u ruci drži halebardu sa oštricom od leda je Tuđin, svi ostali oko njega su utvare, mrtvi divljani i pripadnici Noćne straže koje su Tuđini svojom magijom oživjeli.

Bem ti, pa ja sam svo vreme upeđen da su "Drugi" i jedni i drugi. Molim te, daj mi izvor odakle ti ove informacije, jer ovo, u tom slučaju baca skroz drugo svetlo na moje shvatanje knjiga. Naime, i poklonici crvenog boga dižu mrtve, pitanje je šta njih ubija...

Eto pesme Leda i Vatre
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #145 : 09.06.2012. 14:01:55 »
I ja sam isto mislio, spasio me annorax  :)

Offline fm999

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Anyone can be killed
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #146 : 12.06.2012. 23:13:26 »
Neke možda zbunjuju neke stvari oko onih bijelih hodača, pa da malo pojasnim (nadam se da će biti korisno  :)).

Tuđini (eng. The Others, hrv. Drugi; u seriji: White Walkers) su rasa humanoida (dakle nisu ljudi) koju su Djeca šume i Prvi ljudi istjerali sa Vesterosa i protjerali ih na daleki, neistraženi sjever (u tzv. Zemlju vječne zime) i onda sagradili Zid. Visoki su, vitki, bijele kože i kose, blještavih plavih očiju. Nije nam poznato da li imaju kulturu, ali religiju sigurno imaju - poštuju boga kojeg Melisandra naziva The Great Other i koji je, po njenim riječima, glavni rival njenom bogu R'Loru. Jezik im zvuči kao pucketanje i škripanje leda i potpuno je nerazumljiv ljudima (i ljudi ga ne mogu naučiti). Škode im opsidijan (zmajstaklo) i valirijski čelik.

Utvare (eng. wights, nisam siguran kako je prevedeno u knjigama Algoritma) su mrtvi ljudi i životinje koje su Tuđini oživjeli nekakvom svojom magijom, valjda (ne sjećam se da u knjigama ima više informacija o ovome) i jedina sličnost sa Tuđinima su im plave oči. Praktično zombiji.  :)

Dakle: u završnoj sceni zadnje epizode, samo onaj na crnom konju što u ruci drži halebardu sa oštricom od leda je Tuđin, svi ostali oko njega su utvare, mrtvi divljani i pripadnici Noćne straže koje su Tuđini svojom magijom oživjeli.

To objašnjava ono šta san se ja pita kroz cili serijal knjiga, ko je bia  -patient zero- tj. ko se preobratia u Drugog prvi, a sad mi je jasno da je to skroz druga rasa koji preobraćuju ljude u wights (utvare)
Ako je to bilo u knjigama ja san to preskočia.
A šta se tiče poklonika crvenog boga,(r'hlor ili tako nešto) ako V.M. Covenant misliš na onu stvar u seriji ono je bila sjena tj šta bi se na naš prevelo zapravo utvara.
Ne mogu se sitit kako je Catelyn priživila krvavu svadbu, a neda mi se sad listat knjigu.

spolier u spoiler free zoni...  :o
Spoiler for Hiden:

Edit: slike su vrh
« Zadnja izmjena: 12.06.2012. 23:36:51 fm999 »

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #147 : 13.06.2012. 01:12:32 »

Ne mogu se sitit kako je Catelyn priživila krvavu svadbu, a neda mi se sad listat knjigu.


nije, oživjeli ju crvenobošci
May the Plasma be with you!

Offline fm999

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Anyone can be killed
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #148 : 13.06.2012. 02:45:50 »
malo san se krivo izrazia, znan da nije priživila (prerezan vrat i plutanje u rijeci baš i nije zdravo)
mislia san na to ko je oživia (crveni ili Drugi)

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #149 : 13.06.2012. 02:48:19 »
Toros od Mira

Tags: