Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 54274 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #90 : 30.05.2012. 17:33:22 »
Je li Davos prezivio ovo ili mu je samo sin poginuo ?
Zadnja epizoda Valar Morghulis ili kako vec to je po onom novcicu sto ce Arya dobiti od ovog sto joj zelje ispunjava ? A pomocu tog novcica je vratila ili neke kletve nekog iz mrtvih , Robba ili Catelyn ?

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #91 : 30.05.2012. 17:56:15 »
Je li Davos prezivio ovo ili mu je samo sin poginuo ?

 ???

hm...

"ili" kazes, a? ???

Pa da, ne moze nikako i jedno i drugo...

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #92 : 30.05.2012. 17:59:25 »
 rofl rofl rofl I ja sam izlapio polako  rofl rofl rofl Znas sta sam mislio , jesu obojica ili samo sin  ;D

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #93 : 30.05.2012. 18:08:14 »
Pa koliko vidim na wiki, sin mu je poginuo (zapravo po knjizi je imao 4 sina i svi su poginuli na tim brodovima),
a Davos je ziv i u drugoj knjizi se sveti Melisandre jer nju krivi za smrt svojih sinova...



EDIT: Sad sam procitao i ovo, zanimljivo...

Citat:
Jon Arryn is murdered by poison, and his final words, "the seed is strong"
hint at what he uncovered through investigation of Robert's bastard children.
« Zadnja izmjena: 30.05.2012. 18:12:52 Wennen »

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #94 : 30.05.2012. 18:21:35 »
Hm.
http://winteriscoming.net/2012/05/ew-scoop-on-s3-the-reeds-are-in-and-so-is-blackfish/
Zanimljivo.
Jako mi je drago što Miru i Džodžena ipak nisu izbacili iz serije (očigledno su ih samo premjestili u treću sezonu). Biće to improvizacija; pošto je Zimovrel već pao, sigurno će se sresti na Brenovim putešestvijama.
Imam neki osjećaj da bi i Toros od Mira mogao biti zanimljivo prikazan, mada nas borba između Pseta i Berika (i puna demonstracija njegovih talenata  ;D) vjerovatno čeka tek u četvrtoj sezoni.  :(
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #95 : 30.05.2012. 18:23:15 »
A pomocu tog novcica je vratila ili neke kletve nekog iz mrtvih , Robba ili Catelyn ?
Ko ti je ovo rekao, života ti?  :ceska:
Reci mu da nema tri blage šta priča.
Pomoću tog novčića, Arja će ući u esnaf najopasnijih ubica u tom svijetu (tokom pete knjige traje njena obuka).
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #96 : 30.05.2012. 18:25:20 »
I meni je drago za Miru i Džodžena, već sam bio rekao da mi nije jasno kako misle nastaviti priču sa Brenom bez njih.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #97 : 30.05.2012. 23:19:19 »
pa gdje si ovo iskopao?
Meni vrlo drag roman. Fin SF, sa debelim naglaskom na S. Čovjek ga je pisao ravnih 17 godina i dotakao se mnoštva naučnih disciplina. Žao mi je što ti se nije svidio; možda da mu daš još jednu šansu? Mene je odmah kupio.

ma svakako ću pročitati, samo mi nešto brzo godine prolaze....

May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #98 : 30.05.2012. 23:25:42 »
Zadnja epizoda Valar Morghulis ili kako vec to je po onom novcicu sto ce Arya dobiti od ovog sto joj zelje ispunjava ? A pomocu tog novcica je vratila ili neke kletve nekog iz mrtvih , Robba ili Catelyn ?

ne, novčić samo ima taj natpis (valirijski za "svi umiru/moraju umrijeti") i poslužit će joj kao putna karta koje se svi užasavaju do jednog zanimljivog mjesta gdje će početi nauk Jaquenove vještine, ali proći će godine dok to vidimo na TV.


Novčić nema nikakvih moći.

Arya Face Dancer  :)
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #99 : 30.05.2012. 23:26:31 »
Pa koliko vidim na wiki, sin mu je poginuo (zapravo po knjizi je imao 4 sina i svi su poginuli na tim brodovima),

nije li ih bilo 5, a 4 izginula ?

edit: aha, imao ih je 7, a 4 najstarija su ostala na Crnovodi

Inače Davos je i dalje u igri i u zadnjim knjigama prolazeći razne pogibelji, zanimljiv lik.
« Zadnja izmjena: 30.05.2012. 23:32:26 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #100 : 31.05.2012. 01:47:52 »
Bice da sam to za novcic lose shvatio to za umiranje , ali mi nikako nije jasno kako ce tako lako Robba i Catelyna izbaciti iz serije , kakve su reakcije Sanse,Branna i ove male Arye kada saznaju za smrt Robba i Lady Stark ? Bukvalno tako svi Starkovi pomrese.

A sta ce biti Jacquenom , oce on umreti ili sta ?

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #101 : 31.05.2012. 08:26:14 »
A sta ce biti Jacquenom , oce on umreti ili sta ?

nema šanse da se lako ukloni pripadnik reda najelitnijih ubojica Braavosa

evo malo čitaj:


http://winterfell.darkbb.com/t153-esnaf-ljudi-bez-lica
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #102 : 31.05.2012. 08:51:36 »
May the Plasma be with you!

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #103 : 31.05.2012. 14:04:59 »
ma svakako ću pročitati, samo mi nešto brzo godine prolaze....
Izgleda da je počeo pisati i nešto novo na tu temu...

Arja liceigrač;D Krbo, krbo...  ;D

Nešto mi pade na pamet da su i Pseta zapravo vrlo dobro prikazali, naročito ovu transformaciju na kraju: Ko mi pogine čistog mača ima da ga mrtvog silujem!; 5 min kasnije: Jebeš kralja, odo' ja odavde;D

Završna epizoda će trajati duže, valjda preko sat vremena.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #104 : 31.05.2012. 14:33:00 »
Da, Sandor mi je u vrhu po kvaliteti prikaza lika iz knjige, ostaje vidjeti kako će prikazati nadalje njegovo lutanje po Westerosu.

Inače već sam nalazio na poredbu GoT i Dune na ozbiljnijim lokacijama (kojih se sada ne mogu sjetiti) no evo jedan osobni review koji dobro sumira ono na što sam nekoliko puta naletio:

Citat:
The closest comparison to A Game of Thrones is probably Dune.  The two novels present thematically similar noble houses (House Stark and House Atreides, with the deserts of Arrakis and the snows of Winterfell), similar-ish main characters (Leto and Eddard, Paul and Robb, Jessica and Catelyn), a similar shifting of environment that leaves the head-of-household vulnerable, and, of course, political intrigue. However, it has some strengths and some weaknesses: the world in the Song of Ice and Fire series is imaginative, but less so than the universe of Dune; there are many more main characters to Game of Thrones, all of whom are fairly well-developed and who provide a richer tapestry of experiences (e.g., the other Starks), but which means that minor characters (e.g., household guards) feel much less developed than characters like Gurney and Hawat in Dune.  The political intrigue is somewhat less appealing, particularly the "grand secret", but it's still very well done, and the novel presents an incredibly serious take on high fantasy against a familiar background.  Game of Thrones, being the first book, has very little actual magic in it, and is primarily a political thriller.

tako i meni pade na pamet Lice Igrač - uostalom kako opisuju ceh ubojica to oni točno i jesu, samo još ne mogu i DNK maznuti.

May the Plasma be with you!

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #105 : 31.05.2012. 14:35:10 »
A šta mislite je li Pseto živ?  :)  (mislim do kraja pete knjige)

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #106 : 31.05.2012. 14:43:40 »

kad čitaš knjigu (Gozba Vrana) čini ti se dosta jasno kako je mrtav (posebice u kakvom je stanju), no kad ti skrenu pažnju na neke detalje onda više i nisi tako siguran

Citat:
The Elder Brother of a nearby monastery claims to have encountered Sandor dying in the woods and says he buried "the Hound" there. He also stabled Sandor's warhorse, Stranger, at the monastery. However, there are hints in the passage suggesting the Elder Brother considers "the Hound" to be simply an aspect of Sandor's personality, and that Sandor himself may have survived and joined the monastery on the Quiet Isle.

Martin ga je lako mogao spremiti u mirovinu za kasniju uporabu.
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #107 : 31.05.2012. 14:49:44 »
i jedan izvrstan citat koji sumira Sandora:

Citat:
...this was a bitter tormented soul, a sinner who mocked both gods and men. He served but found no pride in service. He fought but took no joy in victory. He drank, to drown his pain in a sea of wine. He did not love, nor was he loved himself. It was hate that drove him. Though he committed many sins he never sought forgiveness. Where other men dream of love, or wealth or glory, this man Sandor Clegane dreamed of slaying his own brother, a sin so terrible it makes me shudder just to speak of it. Yet it was the bread that nourished him, the fuel that kept his fires burning. Ignoble as it was, the hope of seeing his brother's blood upon his blade was all this sad and angry creature lived for...and even that was taken from him when Prince Oberyn of Dorne stabbed Ser Gregor with a poisoned spear
May the Plasma be with you!

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #108 : 31.05.2012. 23:18:02 »
Pojavile su se teorije kao da je on živ, ovo je odlomak iz Gozbe kad Brijena dođe u onaj manastir sa onim Maribaldom.


Spoiler for Hiden:
"They passed a dozen brothers of the order on their way up; cowled men in dun-and-brown ..., and higher still they passed a lichyard where a [/size]brother bigger than Brienne[/size] was struggling to dig a grave. From the way he moved, it was plain to see that [/size]he was lame[/size]. As he flung a spadeful of the stony soil over one shoulder, some chanced to spatter against their feet. “Be more watchful there,” chided Brother Narbert. “Septon Meribald might have gotten a mouthful of dirt.” The gravedigger lowered his head. [/size]When Dog went to sniff him he dropped his spade and scratched his ear.[/size]“A novice,” explained Narbert."
Spoiler for Hiden:
“I buried him myself. I can tell you where his grave lies, if you wish. I covered him with stones to keep the carrion eaters from digging up his flesh, and set his helm atop the cairn to mark his final resting place. That was a grievous error. Some other wayfarer found my marker and claimed it for himself.....“You sound as if you pity him,” said Brienne.“I did. You would have pitied him as well, if you had seen him at the end. I came upon him by the Trident, drawn by his cries of pain. He begged me for the gift of mercy, but I am sworn not to kill again. Instead, I bathed his fevered brow with river water, and gave him wine to drink and a poultice for his wound, but my efforts were too little and too late. The Hound died there, in my arms. You may have seen a big black stallion in our stables. That was his warhorse, Stranger. A blasphemous name. We prefer to call him Driftwood, as he was found beside the river. I fear he has his former master’s nature.”The horse. She had seen the stallion, had heard it kicking, but she had not understood. Destriers were trained to kick and bite. In war they were a weapon, like the men who rode them. Like the Hound. “It is true, then,” she said dully. “Sandor Clegane is dead.”“He is at rest.” The Elder Brother paused. “You are young, child. I have counted four-and-forty name days . . . which makes me more than twice your age, I think. Would it surprise you to learn that I was once a knight?”“No. You look more like a knight than you do a holy man.” It was written in his chest and shoulders, and across that thick square jaw. “Why would you give up knighthood?”“I never chose it. My father was a knight, and his before him. So were my brothers, every one. I was trained for battle since the day they deemed me old enough to hold a wooden sword. I saw my share of them, and did not disgrace myself. I had women too, and there I did disgrace myself, for some I took by force. There was a girl I wished to marry, the younger daughter of a petty lord, but I was my father’s thirdborn son and had neither land nor wealth to offer her . . . only a sword, a horse, a shield. All in all, I was a sad man. When I was not fighting, I was drunk. My life was writ in red, in blood and wine.”“When did it change?” asked Brienne.“When I died in the Battle of the Trident. I fought for Prince Rhaegar, though he never knew my name. I could not tell you why, save that the lord I served served a lord who served a lord who had decided to support the dragon rather than the stag. Had he decided elsewise, I might have been on the other side of the river. The battle was a bloody thing. The singers would have us believe it was all Rhaegar and Robert struggling in the stream for a woman both of them claimed to love, but I assure you, other men were fighting too, and I was one. I took an arrow through the thigh and another through the foot, and my horse was killed from under me, yet I fought on. I can still remember how desperate I was to find another horse, for I had no coin to buy one, and without a horse I would no longer be a knight. That was all that I was thinking of, if truth be told. I never saw the blow that felled me. I heard hooves behind my back and thought, a horse! but before I could turn something slammed into my head and knocked me back into the river, where by rights I should have drowned.“Instead I woke here, upon the Quiet Isle. The Elder Brother told me I had washed up on the tide, naked as my name day. I can only think that someone found me in the shallows, stripped me of my armor, boots, and breeches, and pushed me back out into the deeper water. The river did the rest. We are all born naked, so I suppose it was only fitting that I come into my second life the same way. I spent the next ten years in silence.”“I see.” Brienne did not know why he was telling her all of this, or what else she ought to say.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #109 : 31.05.2012. 23:32:20 »


Mislim da sam vec pitao za ovog negde:


Koja je fora sa njim.Jel se otkrije kasnije zasto je uopste bio u onom zatvoru,sta radi u sledecim knjigama ?
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #110 : 01.06.2012. 14:21:24 »
Šališ se??
Jesi li čuo za Leslija Eldridža, Nikolu Lajnira?? To je on. Da ne pominjem da je oblikovao celokupnu sudbinu (meni) najboljeg lika.

Postoji zanimljiva teorija da je on Sirio mada ne verujem u to.
« Zadnja izmjena: 01.06.2012. 14:24:29 Vladimir Marković Covenant »
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #111 : 01.06.2012. 15:39:18 »
Ma nije on Sirio.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #112 : 01.06.2012. 15:55:35 »
@Srle:
Tip se zove Džaken H'Gar i jedan je od najopasnijih profesionalnih ubica u tom svijetu, član esnafa ubica iz grada Bravosa poznatih pod imenom Ljudi bez lica. Šta radi na Vesterosu niko ne zna (osim Martina  ;D, možda  ;D), ali nešto definitivno muti. Kad se rastao sa Arjom, (magijom) je sebi promijenio lice i sad izgleda drugačije. Ubistvo jednog od službenika u starigradskoj Citadeli ("fakultet" za meštre) nam govori da je u igri s razlogom, samo ne znamo koji je to razlog.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #113 : 01.06.2012. 15:59:21 »
@Captain333 & krbo:
Ne znam, teorije su da je onaj misteriozni vitez pod maskom što nikad ne progovara zapravo Gregor, ali ja sam isprva sumnjao da je Sendor. Ipak je Planina popušio puno ozbiljnije rane, Oberin ga je dobro dokačio. Međutim, kasnije nešto razmišljam, Lanisteri ga smatraju izdajnikom i ne bi ga tek tako ponovo primili; jeste da su sada Lanisteri praktično ispali iz igre, ali sumnjam da ga Tireli vole išta više.  :)
Tako da, možda i jeste da je ono Planina, a da je Pseto u tom manastiru, šta li je već, i da je ovo samo zatišje pred buru, tj. da Martin na kraju sprema konačan obračun njih dvojice, kao još jedan primjer bratske ljubavi.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #114 : 01.06.2012. 16:10:28 »
@krbo (oko Dine):
Pa... Tako-tako. Ima tu stvari koje jesu, ali ima i prilično nategnutih. Ja smatram da Martin ipak nije toliko očigledan plagijator kao, recimo, Džordan. Jeste da je onaj njegov ciklus Waste  ;D of Time prepun Tolkinovog Gospodara prstenova, Edingsove Belgarijade, Kukovih Hronika Crne čete..., to svi uočavaju, ali mene čudi kako malo ljudi uoči koliko je Dine u Točku vremena: Aes Sedai su Bene Džezerit, Aijeli su Slobodnjaci sa Arakisa, Ribogovornice Leta II Atreida (kad je već postao crv) su aijelske Djevice koplja, a sam Rand je Kvizac Haderah. A i ono obrtanju točka nema kraja je zapravo kraj Dine (Frenkove, naravno) - povratak na početak (kao Battlestar Galactica: sve se ovo već desilo i desiće se opet).
Tako da, bar po mom mišljenju, više ga je kopirao Džordan.
A ja sam negdje, tokom godina, pročitao šalu u stilu da je Martin kojim slučajem pisao Dinu, ledi Džesika i Pol Atreid bi poginuli u onoj pješčanoj oluji i...  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #115 : 01.06.2012. 16:34:38 »
@Srle:
Tip se zove Džaken H'Gar i jedan je od najopasnijih profesionalnih ubica u tom svijetu, član esnafa ubica iz grada Bravosa poznatih pod imenom Ljudi bez lica. Šta radi na Vesterosu niko ne zna (osim Martina  ;D, možda  ;D), ali nešto definitivno muti. Kad se rastao sa Arjom, (magijom) je sebi promijenio lice i sad izgleda drugačije. Ubistvo jednog od službenika u starigradskoj Citadeli ("fakultet" za meštre) nam govori da je u igri s razlogom, samo ne znamo koji je to razlog.  :)

Kakve veze ima Džaken sa ubistvom u Citadeli? Kad se on pojavio tamo i kako znaš da je on?

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #116 : 01.06.2012. 16:40:53 »
Ne znam, ali najvjerovatnije jeste (to je opšteprihvaćeno mišljenje): pročitaj pažljivo opis lika u kojeg se Džaken pretvorio pred Arjom i opis tog lika u uvodu Gozbe, pripazi na tok svijesti; to je gotovo sigurno Džaken i definitivno nešto muti.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #117 : 01.06.2012. 16:43:16 »
Nikako mi to nije bilo palo na pamet a nisam ništa ni tražio po netu da ne bih kvario čitanje. Moram sad pročitati uvod Gozbe  ;D

Edit:

Sad sam pogledao, jeste Džaken  ;D
« Zadnja izmjena: 01.06.2012. 17:10:41 Captain333 »

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #118 : 01.06.2012. 16:47:42 »
@Captain333 & krbo:
Ne znam, teorije su da je onaj misteriozni vitez pod maskom što nikad ne progovara zapravo Gregor, ali ja sam isprva sumnjao da je Sendor. Ipak je Planina popušio puno ozbiljnije rane, Oberin ga je dobro dokačio. Međutim, kasnije nešto razmišljam, Lanisteri ga smatraju izdajnikom i ne bi ga tek tako ponovo primili; jeste da su sada Lanisteri praktično ispali iz igre, ali sumnjam da ga Tireli vole išta više.  :)
Tako da, možda i jeste da je ono Planina, a da je Pseto u tom manastiru, šta li je već, i da je ovo samo zatišje pred buru, tj. da Martin na kraju sprema konačan obračun njih dvojice, kao još jedan primjer bratske ljubavi.  ;D

Pa ova teorija da je Pseto u onome manastiru mi je najlogičnija. Onaj sveštenik što priča Brijeni je rekao da je i on davno umro i ponovo se tu rodio, možda bude i Sendor tako,a ja bih baš volio  :)

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #119 : 02.06.2012. 00:18:33 »
A najvjerovatnije će i biti tako.  :)

Ne znam, za ovu teoriju da je Džaken u stvari Sirio nisam dosad čuo; pročitao sam teks u linku koji je Vlado dao i meni je većina onoga za  :facepalm. Prvi argument autora je "nismo vidjeli da Sirio umire." Pa šta? Vidjeli smo da umiru i ledi Kejtlin i Teon i ovaj i onaj, pa su vraćeni u život; možda je ovdje baš obratno?  ;D Pseto i Planina su prikazani kao 99,99% mrtvi, pa znamo da su najvjerovatnije živi. Za Sirija ne znam, ali logika je prilično protiv njega.  ;D
Naravno da se od Martina može svašta očekivati, ali cijela ova priča Džaken -> Sirio meni djeluje prilično nategnuto.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Tags: