Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 54101 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #60 : 24.05.2012. 10:15:39 »
Pa i ja sam nesto procheprkao,ali bi voleo da neko od chiatalaca knjige napise svoj sud o tome.
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #61 : 24.05.2012. 11:01:03 »
Kad je trebao da pređe kod blizanaca, on je obećao da će oženiti Freyevku. Mislim da je taj detalj bio čak i u seriji. To je bilo uoči prve bitke, a nakon što je proglašen za kralja na Severu. Međutim, kasnije se zaljubio, oženio drugu (napravio joj dete), a verujem da je ta druga proračunato legla sa njime, jer je iz mnogo niže kuće (koja je nekad daaaaaavno bila velika).
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #62 : 24.05.2012. 11:26:08 »
Da da,bilo je to u seriji kad je "obecan" onda pred prvu bitku kad su trebali da predju reku onu,ako se dobro secam...Lejdi Stark kad je isla da pregovara.
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #63 : 24.05.2012. 12:01:22 »
Mada je glavni razlog za to ubisvo, naravno, Tajvinova pregovaračka veština.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #64 : 24.05.2012. 14:09:30 »
Kad je trebao da pređe kod blizanaca, on je obećao da će oženiti Freyevku. Mislim da je taj detalj bio čak i u seriji. To je bilo uoči prve bitke, a nakon što je proglašen za kralja na Severu. Međutim, kasnije se zaljubio, oženio drugu (napravio joj dete), a verujem da je ta druga proračunato legla sa njime, jer je iz mnogo niže kuće (koja je nekad daaaaaavno bila velika).

Napravio joj dete? Jesi li siguran?  ???

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #65 : 24.05.2012. 14:44:57 »
pa... prvo ju je oženio. U momentu pogibije bila je trudna. Sad se čekaju rezultati ultrazvuka. Ako je muško, biće rata. Ako je žensko neće
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #66 : 24.05.2012. 15:08:28 »
Jedino čega se dobro sjećam je da je Džejmi pričao sa njom i sa majkom njezinom i da su rekli da nije trudna. Jesam li ja nešto zaboravio/propustio?

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #67 : 24.05.2012. 15:21:34 »
Ok, Verovatno je trudna. Postoje ozbiljne indicije. Ali nije 100 % Međutim na nekoliko mesta se komentariše "ako je trudna" i "ako rodi muško dete"

Pored toga, kada su pregovarali Jamie i Brynden Tully, Jamie ga je pitao što se još bori pod zastavom strahovuka, a ovaj mu je odgovorio da rat još traje, i da još ima Strahovukova.

Edit: Uklonio sam link jer je iz nekog razloga nestalo adrese iz njega.
« Zadnja izmjena: 26.05.2012. 13:06:07 Vladimir Marković Covenant »
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #68 : 25.05.2012. 00:42:50 »
Srle,

Stari seronja Walder Fray (baš je odvratan čiča u knjigama) ih je potamanio kao odmazdu za napuštanje ugovora o ženidbi s kućom Fray no tu debele prste imaju Lannisteri jer je Fray u stvari promijenio stranu (početno s sjevernjacima), a i Bolton s njim.

Sredio ih lukavi Tywin i tu je bio kraj "Kralja na sjeveru".

Kažu kako je tu leglo još oko 3.500 Starkovih vazala.

Da HBO ima puno para GoT bi bio najkrvavija serija, he

« Zadnja izmjena: 25.05.2012. 00:46:49 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #69 : 26.05.2012. 06:04:50 »
Po pitanju Sirija:
I meni je on vrlo drag lik i u knjizi je prikazano puno više lekcija koje je dao Arji, i često smo viđali kako su joj te lekcije spašavale život i volio bih da se vrati u radnju, ali sumnjam. Po mom mišljenju, Wennenovi argumenti bolje drže vodu. Treba tu naglasiti još dvije stvari: kao prvo, za razliku od lanisterskih vojnika, koji mogu biti i samo mobilisani zemljoradnici ili unajmljeni plaćenici, ser Merin je vitez Kraljeve garde, a u nju ulaze samo najsposobniji i najopasniji borci. To što je Sirio nekad bio prvi mač Bravosa ne znači ništa (i ja sam nekad imao 20 godina); ljudi stare, postaju sporiji, a, kao drugo, sjetimo se konkretne situacije: Sirio u običnoj odjeći, sa polomljenom klipicom, a ser Merin u punom ratnom oklopu i sa bojnim mačem u ruci. Možda je Sirio pobjegao, ali kako i kuda...? Ta verzija je prilično nategnuta. Iako mi je žao zbog toga, Sirio je najvjerovatnije mrtav.
(Krbo, ti si sigurno čitao Robinsonovu trilogiju o Marsu? Sjećaš se kako se i on igrao sa nama po pitanju Hiroko? Cijeli roman misliš da je živa i da se negdje krije, ali...  :()

Po pitanju Crvene svadbe, krbo je dao najsveobuhvatnije objašnjenje: 90% Tivinove lukavosti i 10% Robove gluposti. Tu je trebalo da posluša majku.

Da li je Džejn Vesterling fakat trudna, više se ni ja ne mogu sjetiti. Da ne prekopavam po knjigama, čini mi se da je samo bilo govora o tome, u stilu da Lanisteri smatraju da je nikom ništa ako bi rodila djevojčicu, ali da bi bio problem ako rodi dječaka, jer bi on bio zakoniti nasljednik Zimovrela.
Ovdje http://awoiaf.westeros.org:8080/index.php/Jeyne_Westerling piše sljedeće:
Citat:
Unknown to Jeyne, her mother had given her potions against pregnancy under the pretense of a fertility potion.
Dakle, stara joj je davala kontracepciju a njoj pričala da joj daje napitak pomoću kojeg će lakše da zatrudni, što više govori u prilog da ne nosi Robovo dijete (ili sam ja nešto gadno pobrkao).
Vlado, koji si ovo link dao?
Ok, Verovatno je trudna.
Meni ne radi, da provjeriš je li ispravno unesena adresa? Baš me zanima...
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #70 : 26.05.2012. 06:09:03 »
Laguna je Viteza lutalicu objavila dva puta: jednom u Legendama, drugi put u trećem tomu Pjesama snova.
Priča jeste fina, ali nije nikakav uvod u Pjesmu leda i vatre; u njoj ne saznajemo ništa posebno novo, osim da nisu svi Targarjeni baš takva čudovišta (kakav smo utisak stekli iz Robertovih i Nedovih priča). Radnja se odvija 90 godina prije Igre prijestola, a za prve dvije novele postoje čak i stripovi. Pročitao sam oba i radnja je vjerno prikazana, pa ko nema živaca da čita novele, stripove će pročitati brže.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #71 : 28.05.2012. 21:42:04 »

ep 2x09
aj sad,pucajte...koji su nedostaci u bici,a sto je bilo u knjizi ???
meni izgleda dobro odradjena bitka,samo sa nekako malo ljudi... ono,kao neko pozoriste,al sve u svemu OK,buduci da su preskocili one prethodne :\)

i da,koja je fora sa onim Dzofrijevim Psom ??? Sto je napustio onako bitku ?
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #72 : 28.05.2012. 22:05:05 »
Zato što se boji vatre.

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #73 : 28.05.2012. 22:38:21 »
a, kao drugo, sjetimo se konkretne situacije: Sirio u običnoj odjeći, sa polomljenom klipicom, a ser Merin u punom ratnom oklopu i sa bojnim mačem u ruci. Možda je Sirio pobjegao, ali kako i kuda...?

Sirio mi nii ne deluje kao neko ko bi bezao, ne mogu to bas da zamislim... :)


EDIT: ko je sad pa ta Dzejn Vesterling? Iz postova mi deluje da se radi o onoj Robovoj lekarki...
Jel su to promenili pricu ili su je samo prekrstili u Talisa? ???
« Zadnja izmjena: 28.05.2012. 22:43:21 Wennen »

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #74 : 29.05.2012. 01:19:33 »
evo, nisam još pogledao devetku no najveća zamjerka koju svi čitači imamo je zanemarivanje Tyrionove uloge u obrani Dubrovnika te lanac.

Divlje vatre se dosjetio isključivo sam Tyrion (kakav Joffrey ili Cersei - glupost) , uz to se dosjetio lanca - natjerao sve žive da ga kuju i onda ga potegao te onemogućio povlačenje brodovlja pa lijepo pripalio roštilj.

Nejasno mi je to odstupanje, barem bi to s "lancom" bilo lako - tuku kovači, malo karika i neko simbolično dizanje nekoliko metara.

Kud su ga jadnog u knjizi sjebali, zaboravivši da bi bez njega Stannis bio u DU, još su ga više sjebali na TV.


May the Plasma be with you!

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #75 : 29.05.2012. 02:40:02 »
Dobro  sad, to sa lancem bi bilo preterivanje, ipak je ovo serija,
nepotrebno tracenje minuta koje su inace lepo iskoristili na Tyrionov humor i efekte eksplozija...
"Lancel, tell the hound to tell the king..." ahahahaha rofl

Offline fm999

  • Novi član
  • *
  • Postova: 15
  • Spol: Muški
  • Anyone can be killed
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #76 : 29.05.2012. 03:31:50 »
Dobro  sad, to sa lancem bi bilo preterivanje
pa baš i nebi jer bi onda dobia dojam o Tyrionu ka vrhunskom strategu (šta on i je) i još jednu karakteristiku samog lika, ali dobro mogu živit i bez lanca.


"Lancel, tell the hound to tell the king..."
lancelova faca dok to sve pokušava izgovoriti je neprocjenjiva   rofl

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #77 : 29.05.2012. 04:05:29 »
"The Hand of the King would like You to tell the king that..."  :facepalm  :dash ;D
To je bilo najbolje u celoj epizodi, zagrcnuo sam se.. xD

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #78 : 29.05.2012. 10:07:06 »
I sta sad,zarobili Stanisa  :o
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #79 : 29.05.2012. 23:48:53 »
Zato što se boji vatre.

za Srleta detaljnije

Sandor ima onog starijeg jako ljubaznog bracu Gregora, od milja zvanog gorostas.
U seriji je prilično nezapažen no u knjigama je daleko najsumanutiji koljač.

Tako dok su bili klinci Sandor mu je nešto maznuo, a braco mu zabio glavu u ognjište. (čini mi se da bi ga i ubio no netko je naišao)

Od tada Sandor ima onakav ten i ne može smisliti vatru oko sebe (a brata se užasava).


May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #80 : 29.05.2012. 23:52:29 »
I sta sad,zarobili Stanisa  :o

Citat:
Stannis' attack ultimately fails when Tywin Lannister leads his army and the remaining forces of Highgarden under Loras Tyrell to the aid of King's Landing. Stannis' fate is left uncertain, with some saying he retreated while others claim he was killed. Tyrion is seriously injured during the battle as a result of a treacherous attack by one of Joffrey's guards working as an agent of Cersei; however, he is saved by his squire, Podrick Payne.

ako ne razumiješ eng kaži pa ću ukratko prevesti.
« Zadnja izmjena: 30.05.2012. 00:36:35 krbo »
May the Plasma be with you!

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #81 : 30.05.2012. 00:33:58 »

(Krbo, ti si sigurno čitao Robinsonovu trilogiju o Marsu? Sjećaš se kako se i on igrao sa nama po pitanju Hiroko? Cijeli roman misliš da je živa i da se negdje krije, ali...  :( )


 ;D ;D pa gdje si ovo iskopao? To mi je rak rana - ne znam više ni koliko godina mi Mars trilogija stoji na polici kao jedine nepročitane knjige koje imam. Počeo čitati prvu prije xx godina i nešto nije sjelo, kasnije kupovao ostale kako su izlazile i nikada...

no barem mi je drago da sam podržao Izvore - najbolju SF izdavačku HR firmu (nekad u jako dobroj vezi sa Živkovićem, čovjeku kojem treba podići spomenik za SF zasluge)

May the Plasma be with you!

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #82 : 30.05.2012. 01:58:42 »
Zato što se boji vatre.

za Srleta detaljnije

Sandor ima onog starijeg jako ljubaznog bracu Gregora, od milja zvanog gorostas.
U seriji je prilično nezapažen no u knjigama je daleko najsumanutiji koljač.

Tako dok su bili klinci Sandor mu je nešto maznuo, a braco mu zabio glavu u ognjište. (čini mi se da bi ga i ubio no netko je naišao)

Od tada Sandor ima onakav ten i ne može smisliti vatru oko sebe (a brata se užasava).

Bilo je to u prvoj sezoni ali je možda zaboravio, Maloprstić je to ispričao Sansi na turniru.

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #83 : 30.05.2012. 02:13:51 »
A znaci Cersei je unajmila onog dr%&*$@iju da ubije Tyriona? :o
To mi nikako nije bilo jasno zasto je zamahnuo na njega... :ceska:
Ajde samo mi recite jel ta glupaca jos ziva na kraju pete knjige? >:(
Htedoh da proverim na westeros org ali nesto im ne radi sajt...

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #84 : 30.05.2012. 05:54:46 »
Jeste, najbolja epizoda sezone.  smileyNO1 Mada je i meni žao što nije bilo lanca; ne bi to bio veliki trošak, a ipak je to bila prava prekretnica. Jbg.
Još nisam virnuo šta nas čeka u sljedećoj epizodi, ali očekujem sve same improvizacije. Knjiga je faktički gotova; trebalo bi još samo da prikažu ponovni pad Zimovrela, ali sumnjam da hoće. Koliko smo vidjeli, Remzija planiraju za sljedeću sezonu. Vjerovatno hoće da spoje to i Crvenu svadbu, biće "dramatičnije".  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #85 : 30.05.2012. 06:00:04 »
A znaci Cersei je unajmila onog dr%&*$@iju da ubije Tyriona? :o
M-hm, a spasi ga Podrik, jes' vidio.  ;D
Dobro, umjesto bez pola nosa, gledaćemo ga sa ožiljkom preko desnog obraza. Šta veliš, krboni, petljanje sa oružjem i full-size ljudima, a?  ;D

Ajde samo mi recite jel ta glupaca jos ziva na kraju pete knjige? >:(
Živa je, samo u gadnim nevoljama, sirota.  ;D
Maloprstić ti je nju najbolje opisao: misli za sebe da je pametna i lukava, a u stvari je glupa kô k*rac, mogu je pročitati pet poteza unaprijed.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #86 : 30.05.2012. 06:02:17 »
pa gdje si ovo iskopao?
Meni vrlo drag roman. Fin SF, sa debelim naglaskom na S. Čovjek ga je pisao ravnih 17 godina i dotakao se mnoštva naučnih disciplina. Žao mi je što ti se nije svidio; možda da mu daš još jednu šansu? Mene je odmah kupio.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #87 : 30.05.2012. 06:11:55 »
Sezona je praktično gotova i Mulder ju je najbolje opisao: kao serija - dobro, kao ekranizacija romana - tako-tako.
Neki likovi su mi super: Tivin, Arja i Džofri naročito. Baš su ih vjerno prikazali. Ono malo govno Džofri me od polovine sezone toliko nervira da mi dođe da šutnem ekran kad mu ugledam njušku. Što je dobro, znači da je glumac odlično odradio svoje - lik mu je i napravljen da nervira ljude. Ipak, imam osjećaj da ću onu scenu kad se bude davio odgledati uz čašu šampanjca.  ;D
Neki su mi pola-pola: Stanis, Davos i Džaken. Stanis je još i pomozi bože, ali Davos mi je malo preveliki i prekulturni intelektualac; u knjizi je mnogo prostodušniji. Džaken mi je nepotpun; čitajući sam stekao utisak da je puno misteriozniji. Možda je do moje mašte, ali sumnjam - magija, mjenjanje lica, ubistvo u Citadeli... Još taj nešto muti...
Džon mi je epic fail i, koliko vidim i ovdje a i na drugim forumima, nisam ni izbliza jedini koji tako misli.  >:(

Vidjećemo šta će uraditi sa trećom sezonom. Nadajmo se da će dobiti još veći budžet.

Da HBO ima puno para GoT bi bio najkrvavija serija, he
Skup kečap, veliš?  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #88 : 30.05.2012. 08:12:16 »
Maloprstić ti je nju najbolje opisao: misli za sebe da je pametna i lukava, a u stvari je glupa kô k*rac.

Kako sam se kidao od smeha na onaj njen znacajni pogled kad je pokazala Tyrionu pogresnu njegovu devojku,
onako sva vazna, kao da vuce sve konce, a veze nema sa zivotom curka... xD

A tek Tyrion kad je prisao i poceo kako ce da je spasi, ahahah

Offline Novak3

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #89 : 30.05.2012. 08:47:35 »
Recimo, na kraju ove sezone, Teon će (bar bi trebalo tako da bude) popušiti koplje u leđa, a u petoj knjizi vaskrsava kô da ništa nije bilo. Znam,  :\), al' hajde...

Nisam citao knjige. Stvarno mi je zao sto ce Rob da pogine.  :( No ne mogu da verujem da ce to pseto od Teona da prezivi. Neverovatno...
U prvom delu serije sam se strasno razocarao sa ubistvom Neda Starka, cuo sam komentare o piscu tako da sam svestan da ce raditi sve da odrzi paznju citalaca. Kao sto je vec neko rekao ovde, likovi imaju rok trajanja.

Tags: