Autor Tema: Game of Thrones  (Posjeta: 54106 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #150 : 13.06.2012. 15:04:08 »
ma crveni grmalj, da

no njihova oživljavanja i nisu baš neka - nešto su slabučki, cinični i deprimirani, a nakon par smrti i neuporabljivi za dalje


izgleda kako smrt loše djeluje na ljude

 ;D
May the Plasma be with you!

Offline Wennen

  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2452
  • Spol: Muški
  • This is usually part when people start screaming
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #151 : 14.06.2012. 00:24:57 »
izgleda kako smrt loše djeluje na ljude

 ;D

 rofl Dobra

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #152 : 14.06.2012. 23:59:30 »
U stvari mi još ne znamo u potpunosti šta se dešava sa crvenim zombijima. Jedno vreme sam mislio da je glavna razlika što su crveni svesni, a onda sam shvatio da je crnoruki beli zombi, a i jedan od upravnika noćne straže je bio beli zombi... Mislim da će to biti interesantan deo. U ostalom, ne znamo šta je Kejtlin uradila za Džejmijem i Lepojkom.
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #153 : 16.06.2012. 07:58:33 »
Bem ti, pa ja sam svo vreme upeđen da su "Drugi" i jedni i drugi. Molim te, daj mi izvor odakle ti ove informacije,
Pa imaš ih na raznim mjestima u romanu; pada mi na pamet prolog Igre i drugi dio Oluje, kad je Stanis stigao na Zid.
http://en.wikipedia.org/wiki/Others_%28A_Song_of_Ice_and_Fire%29#The_Others
http://awoiaf.westeros.org/index.php/The_Others
Ona djevojčica iz uvodne scene prve epizode serije je jedna iz divljanskog logora koju su Tuđini pretvorili u utvare (naravno, ljude ne mogu da pretvore u druge Tuđine).
Utvare su uredno prikazane u seriji, ali mi se Tuđini iz knjiga više sviđaju.

Eto pesme Leda i Vatre
Tako i ja smatram već godinama.

... jer mi je kasnije sinulo da će vjerovatno Melisandrin bog (vatre, toplote, svjetlosti, dakle života) i bog Tuđina (bog leda, zime, tame,dakle smrti) ući u završni sukob i da će to postati "pjesma leda i vatre", a da je ona referenca iz prošlosti samo "paljenje" čitalaca. 'Oće Martin tako  ;D, naslov Ples sa zmajevima je sve fanove asocirao na to da Deni konačno kreće na Vesteros, pa prc burazeru.  ;D

Moj citat sa "Titlova", od 7. juna:
Citat:
Melisandrin bog R'Lor i bog Tuđina The Great Other su rivali koji su u sukobu od početka vremena (valjda Big smile); događaji idu u tom smjeru da je očigledno da je njihov sukob neizbježan i da će ljudi i Tuđini biti samo pioni u tom sukobu. Već dvije-tri godine naslućujem da će zapravo to postati pjesma leda i vatre, bez stvarne veze sa u knjigama spomenutom istorijskom referencom.

Mislim da sam spomenuo još negdje, ne mogu se više sjetiti a i da ne tražim sada, ali uglavnom slažem se, i te kako.  ;D

Toros od Mira isto oživljava mrtve, ali oni imaju rok trajanja, a i čini mi se da se dio njegove životne snage gubi u tom procesu, kao i da to tokom života može uraditi samo ograničen (i relativno mali) broj puta, dok sve to sa Tuđinima nije slučaj.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #154 : 19.06.2012. 22:28:24 »
pa jeste to, ali su zato ti ljudi svesniji. Praktično beli su Zombiji, dok su crveni razumni i emotivni superljudi koje baš ta njihova emocija na kraju košta života (mada nije potvrđeno da je Beric umro, samo su prestali da ga pominju, a umesto njega je došla lepa Kata)
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #155 : 20.06.2012. 04:40:12 »
Svjesniji? O kome govoriš?
Bijeli hodači/Tuđini nisu zombiji ni najmanje, oni su vrlo svjesna i inteligentna bića; oni samo mrtvace pretvaraju u zombije.
A R'Lorovi sveštenici su u suštini ljudi, samo sa par super-moći.  ;D Ne bih baš rekao da su oni koje oni ožive superljudi; ti su samo malo bolji od utvara (sjeti se samo u šta se ledi Kejtlin na kraju pretvorila).
U sljedećoj knjizi ćemo konačno saznati više o Tuđinima i svi su izgledi da će razvaliti Zid i doći do Kraljeve Luke.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #156 : 08.09.2012. 17:18:17 »
Do sad sto sam procitao,treca knjiga mi je ubedljivo najzanimljivija  :\)
Toliko zanimljivih likova i zapleta,stvarno sam odusevljen...Sad jedva cekam da krenem cetvrtu knjigu.
"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #157 : 17.03.2013. 12:59:33 »
Treća sezona počinje 31. marta i sastojaće se od uobičajenih deset epizoda. Pokrivaće događaje iz prve polovine Oluje mačeva (i knjiga je razdvojena na dva dijela). Nadam se samo da neće otezati previše.
Epizode će biti duže, ali ne mnogo (otprilike pet minuta). Sjećam se da sam prije par mjeseci negdje pročitao da je bilo zamišljeno da epizode u ovoj sezoni budu skoro kao filmovi (oko sat i dvadesetak minuta), ali su očigledno odustali od toga.
Dakle, oko sat vremena. (Zadnja epizoda druge sezone trajala je tačno sat i dvije minute.  :))
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #158 : 17.03.2013. 13:51:33 »
Pratiće se na HBO  smileyNO1

Međutim više se i ne sećam šta sam gledao do sada.  :facepalm Tako da mora da padne i gledanje druge sezone pre 31. marta, da bih se podsetio.  ;D

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #159 : 18.03.2013. 10:12:01 »

 ;D ;D ;D


Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #160 : 03.04.2013. 02:43:03 »
Dobra epizoda.

Svidjelo mi se naročito kako su dobro prikazali Margerinu taktiku, još bolje nego u romanu. Očiglednije.  :)

Prijatno me je iznenadilo i što su Baristana odmah ubacili u radnju; očekivao sam ta to urade tek u sljedećoj sezoni.

A ono malo govno Džofri...
Joj što jedva čekam da ga heleknu, mislim da ću uz tu scenu popiti čašu vina.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #161 : 03.04.2013. 03:28:46 »
Ja sam se sad zezno na primer i procitao poslednji post, ali predlazem da se ispred svake ove teme napise spoiler il tako nesto!
« Zadnja izmjena: 03.04.2013. 03:32:42 stefan87 »

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #162 : 03.04.2013. 05:55:55 »
Cijeli podforum se zove "Otvoreno o serijama bez spoilera".
Mrzim lopatare i limune

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #163 : 05.04.2013. 23:50:28 »
@Stefan:
Jbg, druže, žao mi je što si se opekao, ali kao što ti Limun reče, većina nas na ovu temu i dolazi upravo zato da ne mora paziti šta piše.  :)
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #164 : 10.04.2013. 01:19:41 »
I druga dobra.

Ova serija postaje sve zanimljivija, bar meni. Naročito mi se sad sviđaju Tireli, još su zanimljiviji nego u romanu. Margeri igra majstorsku igru, baš vrti Džofrija oko prsta.

Malo mi je nejasna nova postavka sa Teonom. Ovdje ispade praktično da ga je Dagmer izdao; kako će to primiti matori Belon? Jeste da ga ne voli, ali ipak je njegove krvi...
A ovaj tip glumi Remzija i navlači Teona da pomisli da je na njegovoj strani. Očito spremaju neki žešći tvist s tim i jedva čekam da vidim u kom pravcu će ta nit u radnji krenuti.

Varga Houta nema, pa je pitanje hoće li Džejmi uopšte i izgubiti šaku. Glupo za dalju radnju, ali ni Tirion nije ostao bez nosa, jbg...  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #165 : 16.04.2013. 16:29:36 »
Hm... Sve zanimljivije i zanimljivije.

Sad me živo interesuje kako će Ruz Bolton opravdati ono iz zadnje scene.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #166 : 18.04.2013. 12:47:30 »
Varga Houta nema, pa je pitanje hoće li Džejmi uopšte i izgubiti šaku. Glupo za dalju radnju, ali ni Tirion nije ostao bez nosa, jbg...  ;D
Ipak je otkinilo, što je i bilo za očekivati s obzrom da se cijeli Jamijev lik kasnije sastoji od toga da on nema šaku, njegove unutarnje borbe itd.... A za Tiriona i njegov nos smo prije nekih godinu dana raspravljali na ovim stranicama ( na koji će način napraviti to). Ali pošto to nije toliko važno za njegov lik kao šaka za Jamijev samo su mu stavili ožiljak na obraz a ne preko cijelog lica. Peter Dinklageu nakon Emmyja nisu mogli otkinuti nos.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #167 : 24.04.2013. 15:00:58 »
Hm.
Ponavljam se već po ko zna koji put, ali meni serija stvarno postaje sve zanimljivija. Mislim da su tek sada postigli punu „zrelost“ i ostvarili potencijal iz romana.

Jedino žalim ljude koji su se napalili zadnjom scenom; da samo znaju da sad slijedi jedno tri sezone tapkanja u mjestu i vrtnje ukrug...  ;D

Kamo sreće da Denini zmajevi mogu odrasti preko noći pa da sa svom tom silom konačno krene na Vesteros...

Najbolje osvježenje ove sezone su mi Tireli, naročito su Margeri i Kraljica od Trnja dobro odrađene (meni čak i bolje nego u romanu).
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #168 : 25.04.2013. 09:11:10 »
Hm.
Ponavljam se već po ko zna koji put, ali meni serija stvarno postaje sve zanimljivija. Mislim da su tek sada postigli punu „zrelost“ i ostvarili potencijal iz romana.

Jedino žalim ljude koji su se napalili zadnjom scenom; da samo znaju da sad slijedi jedno tri sezone tapkanja u mjestu i vrtnje ukrug...  ;D

Kamo sreće da Denini zmajevi mogu odrasti preko noći pa da sa svom tom silom konačno krene na Vesteros...

Najbolje osvježenje ove sezone su mi Tireli, naročito su Margeri i Kraljica od Trnja dobro odrađene (meni čak i bolje nego u romanu).

Meni je zanimljivo pročitati kako su ljudima epizode spore i dosadne, te kako će se nešto događati samo u zadnje dvije epizode ove sezone.

Ma stvarno? :facepalm A koliko knjiga je Martin napisao? 5? Je to sve? Neeeeee, bit će još? WTF, pa da dobijemo akcijsku seriju onda bi bila 1 knjiga i gotovo... :facepalm
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #169 : 26.04.2013. 18:13:44 »
te kako će se nešto događati samo u zadnje dvije epizode ove sezone.

Inercija od prethodne sezone; njima je samo predzadnja epizoda bila spektakularna jer je u njoj bilo najviše akcije.

Meni nešto i ne fale bitke, mnogo su mi zanimljiviji ovi međuljudski odnosi i spletkarenja. A Martin ponešto naknadno i objasni: recimo, u zadnjoj epizodi vidimo da je udaja Sanse za Tirele zapravo bila Varisova ideja (to, koliko se sjećam, u knjizi nije rečeno).

Uopšte, meni je taj Varis izuzetno zanimljiv lik i baš bih volio da dobijemo i poglavlja s njegovom tačkom gledišta. Znam da je to malo vjerovatno, sem možda u zadnjem nastavku (to bi opasno pokvarilo ugođaj čitaocima, jer dobar dio napetosti u romanu je baš zbog toga što ne shvatamo uvijek šta se događa). Slično kao što je bilo poprilično iznenađenje kad smo otkrili da je zapravo Maloprstić i zagužvao sukob između Starka i Lanistera.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #170 : 07.05.2013. 01:33:02 »
Fino nastavljaju. Šteta samo što smo prošli već pola sezone.  :(

Ovaj preokret sa Melisandrom i Džendrijem mi je zanimljiv. Boga pitaj u kom smjeru će to krenuti, ali izgleda da Edrika Olujnog neće ni biti u seriji.

Kraljica od Trnja legendarna kô i uvijek („ekspert sam za starost“  ;D), dobro parira velikom Tivinu. Za*ebana baba.  ;D

Scene na Zidu su mi baš super napravljene.  smileyNO1
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #171 : 15.05.2013. 04:35:31 »
Margeri je kraljica i po. Mama me naučila;D  :naklon:

Zanimljivo da Melisandra otkriva Džendriju njegovo porijeklo. Baš me zanima u kom smjeru će ta nit u radnji otići.

Ono što je Igrit rekla Džonu („Ako ćemo umrijeti - umrijećemo, ali prvo ćemo živjeti.“) fanovi su dugo smatrali za smisao onog valar morgulis i valar doheris, sve dok Martin nije otkrio da je pravi smisao riječi svi moramo umrijeti, svi moramo služiti.

Još samo tri epizode do kraja sezone.  :(

Nakon sljedeće epizode prave jednosedmičnu pauzu, što je prvi put da serija ide na godišnji.
A onda Kiše nad Kastamirom i najvjerovatnije Robova smrt.  smileyNO1
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #172 : 05.06.2013. 03:49:10 »
Meni je u osmoj epizodi bilo zanimljivo što Džofri kaže Sansi da joj je svejedno koji joj Lanister napravi dijete i da će joj kasnije doći u sobu da je siluje.

Je li ovo Džofri prihvatio svoje porijeklo ili su se kreatori serije malko za*ebali?  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #173 : 11.06.2013. 00:58:20 »
Meni je u osmoj epizodi bilo zanimljivo što Džofri kaže Sansi da joj je svejedno koji joj Lanister napravi dijete i da će joj kasnije doći u sobu da je siluje.

Je li ovo Džofri prihvatio svoje porijeklo ili su se kreatori serije malko za*ebali?  ;D

ma jok, nema on pojma da ga je strikan naprcao

misli on to "po mami", tko još šljivi Baratheone

 ;D
May the Plasma be with you!

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #174 : 13.06.2013. 01:00:27 »
Ma vidim i ja sad.

Ona scena sa sjednicom Malog vijeća je bila upečatljiva. Na jednom drugom forumu sam pročitao nešto u stilu: Džofri veli Moj otac je ubio Regara..., a Varisu prosto isijava iz očiju Ne, klinac, tvoj otac je ubio Erisa II;D

Dobra epizoda i solidan kraj sezone, mada mi još uvijek nije jasno šta planiraju sa Džendrijem.  ???

Mislim da sam ušicao i jedan gaf u epizodi (mada postoji mogućnost i da je Arja namjerno lagala Psetu, boga pitaj s kojom svrhom): rekla mu je da je onaj tip što se hvalio da je prišio glavu jezovuka na Robov leš prvi kojeg je ubila, ali nije tako - u epizodi Pointy End prve sezone ubila je Iglom onog štalskog momka kad ju je pokušao zaustaviti u bijegu.

Ja jedva čekam sljedeću sezonu i samo neka ovako nastave.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #175 : 13.06.2013. 01:05:07 »
ma jok, nema on pojma da ga je strikan naprcao

Nije strikan nego ujak, *ebô ga ti.  :P

 ;D

Renli je bio derpe, a Stanis... Tja... Zapravo sam shvatio da je on poprilično onakav i u knjizi, samo je to Martin puno suptilnije naznačavao. U seriji je prikazan kô pubertetlija kad mu se digne.

Uglavnom, teško je zamisliti bilo jednog bilo drugog u krevetu sa Sersei.  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #176 : 13.06.2013. 14:09:24 »
ma jok, nema on pojma da ga je strikan naprcao

Nije strikan nego ujak, *ebô ga ti.  :P


 :facepalm

jes materem


 smileyNO1

May the Plasma be with you!

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Game of Thrones
« Odgovor #177 : 14.06.2013. 17:39:28 »
U ovoj epizodi je i (bar zasad) razjašnjeno šta se desilo s Teonom. Ja sam se u početku pitao kako se Dagmer usudio da ga izda i kako će to stari Belon prihvatiti (dobro, jeste da malog ne miriše ni 2%, ali ipak mu je sin), ali ovdje vidimo da ih je Remzi sve pobio (ako ne laže).
Uglavnom, nije baš spretno rješenje (ono u Sudaru kraljeva je mnogo bolje i logičnije, bar meni), ali nije ni loše.
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline Srle

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 217
  • Spol: Muški
Kraj 6-te sezone GoT
« Odgovor #178 : 25.05.2016. 14:11:04 »
Evo sta ce se desavati do kraja sezone :



"They must find it difficult...Those who have taken authority as the truth,rather than truth as the authority"

Tags: