Autor Tema: Cult  (Posjeta: 10970 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Cult
« : 18.05.2012. 20:24:20 »

Opis:
Cult je serija koja se vrti oko izmišljene, strašno popularne TV serije “Cult” . Skye je asistentica producenta te serije koja misli da ekstremni ljubitelji serije rekreiraju zločine iz serije u stvarnom životu. Počne njuškati oko toga, a u tome joj se pridruži blog novinar Jeff. On ima svoje razloge za sumnjičavost, njegov mlađi brat Nate (kojemu je kao i mnogim drugim fanovima “Cult” pravo kultna serija) je nestao, a tragovi Jeffove istrage vode prema setu snimanja serije. Autor i jedan od producenata je Rockne S. O'Bannon (“Alien Nation“ , “seaQuest DSV“ , “The Triangle“ , autor “Farscapea“). Ostali izvršni producenti su Len Goldstein, Josh Schwartz (“The OC“ , “Chuck“ , “Gossip Girl“ , “Hart of Dixie“ ) i Stephanie Savage (“Gossip Girl“ , “Hart of Dixie“). Pilot je režirao Jason Ensler (radio na “Hart of Dixie“ i “Franklin and Bash“).

Žanr: drama


IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 24.06.2015. 01:19:50 Goran88 »

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Cult
« Odgovor #1 : 04.12.2012. 22:28:05 »
Premijera serija je 19. 2. 2013.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Cult
« Odgovor #2 : 09.12.2012. 15:41:40 »
Ja planiram ovo prevoditi na hrvatski, ali ne planiram rezervirati.
Mislim, ako netko drugi bude prevodio na hrvatski, ja odustajem. Ako bude prevođeno samo na srpski ... možda, ovisno o kvaliteti seriji i koliko vremena budem imao.

Što se kvalitete tiče, ideja obećava. Negativac iz TV serije je toliko karizmatičan da stekne sljedbu u stvarnom svijetu. Je li to nečija urota od početka? Je li to samo masovna histerija? Je li to SF, to jest likovi iz serije stvarno egzistiraju u nekom paralelnom svemiru ili već negdje? Tko bi to znao, vjerojatno ni samo autori ne znaju, nego će izmišljati u hodu. I koga briga, važno je da bude napeto i zabavno. Nitko ne očekuje veliku umjetnost od ovoga, samo se nadam da neće biti jedna od onih serija gdje samo dodaju nove misterije, a ne rješavaju one od prije ... sve dok to ne postane jedna velika hrpa misterija, hrpa za scenariste nerazrješivog smeća.

Pozitivno je i ime autora, po Farscapeu nam poznatog otkačenog Rockne S. O'Bannona. Negativno je petljanje Fake Empire Productions, producenti Josh Schwartz i Stephanie Savage su specijalizirani za tinejdžerske sapunice kao Gossip Girl i slično. Loš je i termin utorkom. Bolje nego ponedjeljak ili petak gdje CW užasno loše stoji, ali termin iza slabo gledane Hart of Dixie je bliže tim lošim danima nego "dobrim danima" CW, srijedi i četvrtku.



idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Cult
« Odgovor #3 : 27.01.2013. 00:06:16 »
dobar promo al imam osecaj da ce ovo biti tesko sranje..
videcemo.. glumi Knepper..

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Cult
« Odgovor #4 : 02.02.2013. 23:16:34 »
Jessica Lucas, fucking big NO!  thumb-down
Najiritantnija glumica. Nadam se da neće usrati seriju kao sve prethodne u kojima je glumila.
« Zadnja izmjena: 10.02.2013. 01:21:43 tweegy »

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: Cult
« Odgovor #5 : 12.02.2013. 23:31:02 »
Pilot je dostupan.
« Zadnja izmjena: 12.02.2013. 23:33:18 djdusko »

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Cult
« Odgovor #6 : 15.02.2013. 11:22:49 »
Pogledao sam pilot i preveo ga. Sada treba obraditi prijevod u titl. Budem danas ako stignem, sutra najkasnije.

Dojmovi nakon gledanja su dvojaki. I dalje mi se sviđa ideja, pogotovo izmjenjivanje dviju priča, to jest serije Kult i serije u seriji, isto Kult. I sve skupa to drži vodu ako bi ja sad to prepričao ili nacrtao u stripu (netko ko zna crtati, ne ja). Ali to je serija i kad se pogleda kako su oni to nekvalitetno i smušeno izveli, koliko je loš "umjetnički dojam" ... ma ne znam odakle bih počeo, pa neću ni počinjati.

Hvala, djdusko , da nisam naletio na tvoj post, ja bih cekao do sluzbene premijere u utorak.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Cult
« Odgovor #7 : 15.02.2013. 18:14:02 »
Postavio sam prijevod 1. epizode od 13.

Za preostale, situacija je ista kao prije 2 mjeseca - ne znam hoću li prevoditi. Ako budem imao vremena, valjda hoću.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Cult
« Odgovor #8 : 15.02.2013. 19:21:42 »
Silvio hvala na prevodu.
Pogledala sam pilot. Ne znam. Cudno mi je sve. Cudna mi je i prica, a jos cudnije da ovako nesto ide na cw. Videcemo kako ce ovo da izgleda u nekoj buducnosti.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Cult
« Odgovor #9 : 20.02.2013. 10:38:48 »
Krenula serija u standardnim formatima..

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Cult
« Odgovor #10 : 20.02.2013. 10:45:11 »
Skinuo još jutors, u toku dana se gleda.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Cult
« Odgovor #11 : 20.02.2013. 11:28:43 »
Krenula serija u standardnim formatima..

Onda sam dodao i titl za standardne formate.
Na kraju je ispalo da je samo trebalo pomaknuti oko sekunde (pauze između scena su iste). Ali sigurno je sigurno, a usput sam popravio tipfelere i druge greškice.

Pošto je to obrada mog vlastitog titla, uploadovao sam kao da nije autorski prijevod. Valjda sam pogodio. Nevažno.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline athena

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 293
  • Spol: Ženski
Odg: Cult
« Odgovor #12 : 20.02.2013. 13:48:14 »
Pogledala sam pilot. Čudno, ali nisam razočarana jer sam očekivala nešto puno gore. Možda ovo i ne bude tako loše.
Sviđa mi se ta "jezivi kult" atmosfera (kao u The Followingu), ali su mi neke stvari ovdje ipak malo konfuzne, pa ću pogledati još jednom. ;D


Hvala na prijevodu. smileyNO1

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Cult
« Odgovor #13 : 20.02.2013. 14:57:19 »
Jako neobično.

Serija unutar serije unutar serije  ;D

Ali valjda je to ono što će seriju činiti zanimljivom.

Hvala na prevodu  smileyNO1 smileyNO1


A i sledeće sezone CW nastavlja u ovom pravcu.

Nijedan pilot nema za premisu bogata i razmažene klince. Sve je natprirodno i istorijski.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Cult
« Odgovor #14 : 20.02.2013. 17:47:18 »
Rejting premijere: 0,3  :facepalm :facepalm :facepalm



Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Cult
« Odgovor #15 : 20.02.2013. 18:32:27 »
Katastrofalan. Bolji imaju i neke epizode kojekakvih serija koje se repriziraju tokom leta. Ali sa druge strane dosta ljudi je pogledalo seriju ranije na cw sajtu gde je bila dostupna, plus naravno kao i vecina nas ovde nekim precicama.  Treba sacekati sledecu nedelju i tada videti. Mada ne verujem da ce  imati neki veci pomak, sem ako ne ubace malo vise magije, carobnih i ostalih vanzemaljskih moci.

Offline nickpop

  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Muški
Odg: Cult
« Odgovor #16 : 21.02.2013. 04:50:27 »
Nezanimljivo, već viđeno, neinventivno.
Šteta.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Cult
« Odgovor #17 : 26.03.2013. 18:57:44 »
Uploadao sam prijevod i 5. od 5 dosad emitiranih epizoda.

S katastrofalnom gledanošću nema šanse za 2. sezonu, dapače bi CW već otkazao ovu seriju da je imaju čime zamijeniti.
Kako će biti samo 13 epizoda, onda ću prevesti i preostalih 8 epizoda. Serija mi se baš nešto i ne sviđa, ali nije problem prevesti još tih 8. Problem bi mi bilo prevesti ih još 88.
Uglavnom, ovo sada ide na dno moje liste prioriteta. Pa, čisto kao obavijest, ako se neki tjedan ne pojavi prijevod nove epizode - nisam ni odustao, ni zaboravio, nego ovo odsada prevodim "kad stignem".
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Cult
« Odgovor #18 : 02.04.2013. 15:27:45 »
Meni je ovo bila očajna serija, odustao sam nakon pilota. Poptuni promašaj.

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Cult
« Odgovor #20 : 11.04.2013. 11:35:04 »
Svih 13 epizoda je snimljeno, pa će možda preostalih 6 emitirati na ljeto. A 99% je sigurno da će ih staviti negdje na net (cw.com, Netflix ...), a odakle će ih kad-tad netko piratizirati ... jedino možda neće biti u nekom od uobičajenih formata.

A ja baš jučer počeo prevoditi 7. epizodu (pogledao je prekjučer). Onda ću prijevod 7. epizode završiti bez žurbe,  ali nadam se do nedjelje.
A kad i ako izađu preostale, prevest ću i te.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline CracK

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 74
  • Spol: Muški
  • League Of Legends
Odg: Cult
« Odgovor #21 : 18.04.2013. 19:57:09 »
Joooj pa serija i nije toliko losa odgledao sam 7 epizoda i oni sad nju otkazu :S

Barem da su pustili prvu sezonu do kraja i napravili neki dobar kraj i cao a ne ovako pa o cemu ti ljudi misle !

Dok oni nekad puste ostatak epizoda ja cu vis zaboravati na seriju !!

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: Cult
« Odgovor #22 : 24.05.2013. 12:28:51 »
Joooj pa serija i nije toliko losa odgledao sam 7 epizoda i oni sad nju otkazu :S

Barem da su pustili prvu sezonu do kraja i napravili neki dobar kraj i cao a ne ovako pa o cemu ti ljudi misle !

Dok oni nekad puste ostatak epizoda ja cu vis zaboravati na seriju !!
28 juna, 5 i 12 jula ce biti emitovane presotale epizode. I to po dve svaki petak.
http://www.ksitetv.com/cult/the-cw-schedules-the-final-six-episodes-of-cult/22682

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Cult
« Odgovor #23 : 05.06.2013. 16:28:58 »
Dakle, od 28.06. do 12.07. preostalih 6 epizoda unutar samo 15 dana.
OK, onda ću prevesti i tih 6, mrzim kad ostane napola prevedeno. Počet ću oko 29.06 i završiti "prije kraja 7. mjeseca", ne mogu sada napamet obećati točan datum.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Cult
« Odgovor #24 : 01.07.2013. 03:23:50 »
Uploadao sam titl za
Cult.S01E08.HDTV.x264-2HD

Sada radim titl za
Cult.S01E09.HDTV.PROPER.x264-BAJSKORV

Ne radim i neću raditi za Cult S01E09.HDTV.x264-2HD, jer u 2HD (barem kojeg ja imam) nešto nije u redu s audiom.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Tags: