Autor Tema: The Following  (Posjeta: 48394 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Following
« Odgovor #30 : 23.01.2013. 21:35:59 »
Gdje si ti vidio patetike na tone da mi je znat. Nigdje nema toliko patetike o kojoj pričaš. Baš zbog tog mračnog tona koji ne štedi nikoga. Barem u pilot epizodi nije bilo nikakvog happy enda. Ako je i bilo, to je ona pozitivna patetika koju vidiš svakodnevno u životu.

Mentalist + Catle? Daleko od toga. Briljantnost detektiva? Pa baš i ne čim
Spoiler for Hiden:
su se izvukli jer onom glavnom je i bio cilj da ga uhvate. Nema tu nikakve briljantnosti detektiva već plan koji je uspio serijskom ubojici. Plan koji je godinamaplanirao.


Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: The Following
« Odgovor #31 : 23.01.2013. 22:11:33 »
Gdje si ti vidio patetike na tone da mi je znat. Nigdje nema toliko patetike o kojoj pričaš. Baš zbog tog mračnog tona koji ne štedi nikoga. Barem u pilot epizodi nije bilo nikakvog happy enda. Ako je i bilo, to je ona pozitivna patetika koju vidiš svakodnevno u životu.

Mentalist + Catle? Daleko od toga. Briljantnost detektiva? Pa baš i ne čim
Spoiler for Hiden:
su se izvukli jer onom glavnom je i bio cilj da ga uhvate. Nema tu nikakve briljantnosti detektiva već plan koji je uspio serijskom ubojici. Plan koji je godinamaplanirao.

Tebi se sviđa, meni ne. Jednostavno mi nije legla. Svaka druga serija je istraživanje ubistava...
Spoiler for Hiden:
castle jer se ubistva dešavaju nadahuta ubistvima iz knjiga, mentalist zbog tamo nekog super pametnog detektiva koji će sad sve da reši. Zašto patetika?Smorili su više sa šablonskim likovima, umesto da zadavi ubicu na kraju i ispadne šmekerski kraj, odlučili se za kliše iz filmova - kolege ga odgovaraju od toga i uperuju pištolj u njega jer su tobož amerikanci svetionik morala i poštovanja prava čoveka  :facepalm

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: The Following
« Odgovor #32 : 23.01.2013. 22:19:37 »
Veoma sam zainteresovan za seriju ali cu ipak sacekati najavu 2. sezone pre nego sto krenem sa gledanjem.
Previse puta sam se opekao gledajuci odlicnu seriju samo da bi ista bila prekinuta nakon 12-tak epizoda...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Following
« Odgovor #33 : 23.01.2013. 22:37:11 »
Gdje si ti vidio patetike na tone da mi je znat. Nigdje nema toliko patetike o kojoj pričaš. Baš zbog tog mračnog tona koji ne štedi nikoga. Barem u pilot epizodi nije bilo nikakvog happy enda. Ako je i bilo, to je ona pozitivna patetika koju vidiš svakodnevno u životu.

Mentalist + Catle? Daleko od toga. Briljantnost detektiva? Pa baš i ne čim
Spoiler for Hiden:
su se izvukli jer onom glavnom je i bio cilj da ga uhvate. Nema tu nikakve briljantnosti detektiva već plan koji je uspio serijskom ubojici. Plan koji je godinamaplanirao.

Tebi se sviđa, meni ne. Jednostavno mi nije legla. Svaka druga serija je istraživanje ubistava...
Spoiler for Hiden:
castle jer se ubistva dešavaju nadahuta ubistvima iz knjiga, mentalist zbog tamo nekog super pametnog detektiva koji će sad sve da reši. Zašto patetika?Smorili su više sa šablonskim likovima, umesto da zadavi ubicu na kraju i ispadne šmekerski kraj, odlučili se za kliše iz filmova - kolege ga odgovaraju od toga i uperuju pištolj u njega jer su tobož amerikanci svetionik morala i poštovanja prava čoveka  :facepalm
Ma nema nikakve veze jel se meni sviđa ili ne. Bzvz uvlačiš pitanje ukusa kada ovo nema veze s tim  :) i ovo ti uopće ne stoji u spoileru, nikako.

Spoiler for Hiden:
Prvo, Castle je kopija razno raznih filmova gdje se dešavaju ubojstava iz knjige. Kakav super pametni detektiv? Tu nema nikakvog super pametnog detektiva. Svaki detektiv je specijaliziran za neko područje. Jel ti znaš što je patetika? Patetika sigurno nije to što ga nije ubio. Pa nije on običan čovjek kojemu je taj ubojica ubio kćer ili nekog drugog da ga ubije. On je detektiv koji je istraživao tog ubojicu i ubojica ga je sigurno psihički uništio tijekom tih godina i vidi se na kraju da ga je davio, ali ovi su stigli. Ne znam gdje si ti vidio detektive koji će dopustiti da neko ubije serijskog ubojicu. Oni imaju pravila, kodekse i drže se toga, ne bi vjerovao. Da, ima onih prljavih drotova, ali ni oni ne ubijaju samo tako. Sigurno ne bi riskirali ubojstvo na svojim leđima. Tako nešto veliko. I opet tipična pljuvačina po amerima. Nisu ameri nikakva svetinja. Pa da je brazilska ili balkanska serija, bilo bi tako. Oni su detektivi koji traže serijskog ubojicu da ga natrag strpaju u zatvor i to je to. Patetika je ovdje promašena. Previše je mračnog tona da bi je bilo, a i plan mu je uspio. Gdje su tu SUPER pametni detektivi ako su pogriješili odmah na početku dopuštajući da ona dva "pedera" žive pokraj nje, a rade za njega. Čak ne bi rekao da je njihova velika greška već da je to jednostavno savršen plan tog serijskog ubojice.

Dakle, nema tu nikakve patetike na tone ili super pametnih detektiva ako
Spoiler for Hiden:
mu je plan uspio + ubio nekoliko policajaca, ubio nju (Bacon ju nije spasio). Nema happy enda.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: The Following
« Odgovor #34 : 23.01.2013. 23:01:55 »
Sve 5. Ja je sigurno neću dalje pratiti  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Following
« Odgovor #35 : 23.01.2013. 23:03:37 »
 drinks smileyNO1

Offline goran83

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1517
Odg: The Following
« Odgovor #36 : 26.01.2013. 01:12:40 »
Odgledao, super mi je serija! Mulderu u pravu si, najviše mi se sviđa što je ovako mračna i jeziva, baš čudno za broadcast mreže! Samo se nadam da neće razočarati u narednim epizodama.  smileyNO1

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: The Following
« Odgovor #37 : 26.01.2013. 14:31:08 »
Solidan pilot, videćemo dalje. Hvala na prevodu dacatekija  :majstore

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: The Following
« Odgovor #38 : 27.01.2013. 08:48:52 »
Pogledao jučer pilot. Nije loše, ali očekivao sam puno više od ove serije. Bilo je par morbidnih, ali i naivnih scena  :neverovatno:  Priča je dobra pa će se pratiti  ;)

Hvala za prijevod  :majstore

Offline milijura

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 238
  • Spol: Muški
Odg: The Following
« Odgovor #39 : 28.01.2013. 19:15:43 »
meni je ovo dobro!
i ima shansu da buse jos bolje - vidjet ce mo...

dacatekija, puno hvala na prijevodu!!!

Offline lijencina

  • 4 8 15 16 23 42
  • Prijevodi online PR
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2569
  • Spol: Muški
  • ★ ★ ★
Odg: The Following
« Odgovor #40 : 28.01.2013. 19:32:19 »
Solidan pilot, videćemo dalje. Hvala na prevodu dacatekija  :majstore
+1

Offline Mexxxo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 8
Odg: The Following
« Odgovor #41 : 29.01.2013. 21:36:29 »
Isfurana priča milion puta, mentalist+castle u pakovanju, patetike na tone i američko proseravanje o brilijantnosti FBI agenata  :facepalm

Slažem se. I ja sam velik fan Poovog lika i dela, ali ovo je po meni još jedna serija koja obiluje klišeima i hiljadu puta prevžakanom pričom. Gluma je odlična, ali priča nije ni u kakvom smislu originalna.

Offline invader

  • Novi član
  • *
  • Postova: 4
  • Spol: Muški
    • Svijet Filma
Odg: The Following
« Odgovor #42 : 30.01.2013. 00:30:28 »
Odgledao pilot prije par dana, baš se spreman za drugu epizodu pogledat :)

Svidio mi se pilot, priča je pomalo nepredvidiva. Definitivno ću nastaviti pratiti kokicekola

I hvala za prijevod :majstore

Offline maya-

  • Član
  • ***
  • Postova: 962
  • Spol: Ženski
Odg: The Following
« Odgovor #43 : 30.01.2013. 02:01:36 »
Ovo mi je za sada vise nego odlicno. Poslednji put sam se tako odusevila sa Homeladnom. Nadam se da ce kvalitet da ostane na ovom nivou i dalje. 
Hvala na prevodima  Smajlicvece

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Following
« Odgovor #44 : 30.01.2013. 04:17:47 »
Pogledana druga  :)

Jednako dobra kao prva. Ima svakako mana, ali većina toga je dobro odrađeno. Već vidim kako će ovo biti serija sa dosta teorija. Pogotovo
Spoiler for Hiden:
pitanja vezana za kult i ko je sve unutra. Ona na kraju glavna detektivka je sumnjiva. Napravili su dobar hint. Nasmiješila mu se  ;D e sad, jel ona unutra ili ne, dobro je pitanje. Ili možda ona njega izigrava da dozna što više stvari.

A izbor za glavnoga negativca je pun pogodak. Čovjek zrači s karizmom, a ovakvoj vrsti negativca to odlično paše.

I maske od Poea  ;D

Offline TalYS999

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 214
  • Spol: Muški
Odg: The Following
« Odgovor #45 : 30.01.2013. 06:37:25 »
Rejting druge epizode je 3.3 , sto je bolje nego prve.  clapp

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: The Following
« Odgovor #46 : 30.01.2013. 14:49:26 »
Pogledana druga jos juce i sto kaze mulder dobra je kao i prva..
Dobra scena na pocetku s sinom..  Ima dosta pitanja,
al me zanima sto kaze Bejkon na kraju, cemu sve to...
Za sad zanimljivo.. Nastavlja se..

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: The Following
« Odgovor #47 : 30.01.2013. 19:21:38 »
Jedino mi je žao što nema više


Spoiler for Hiden:


« Zadnja izmjena: 30.01.2013. 19:25:15 vrd »

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: The Following
« Odgovor #48 : 31.01.2013. 08:00:37 »
Pogledana druga epizoda, nije loše.
Spoiler for Hiden:
Više toga je otkriveno, ali jedina zamjerka su ovi mutavi policajci, pa ovi ih veslaju kako im se hoće  :facepalm

Thx za prijevod!

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Following
« Odgovor #49 : 31.01.2013. 15:58:15 »
Odgledao sam pilot, pf, i nije nešto. Videćemo šta druga epizoda nudi.

Offline galaktiko

  • Novi član
  • *
  • Postova: 7
  • Spol: Muški
Odg: The Following
« Odgovor #50 : 31.01.2013. 21:32:14 »
pogledao pilot, nije loše za sad... ali zašto u svim tim serijama kad uhvate krivca ne smiju ga ni krivo pogledati, a kamoli taknuti...
Spoiler for Hiden:
odmah su svi skakali na onog detektiva kad je uhvatio ubojicu za prste kao da je on kriv, a ovaj im se smije u facu.. to mi je tako glupoooooooooooooo.. on može rezati oči drugima, a njega se ne smije taknuti....
« Zadnja izmjena: 31.01.2013. 21:33:59 galaktiko »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Following
« Odgovor #51 : 31.01.2013. 21:37:43 »
Zato što
Spoiler for Hiden:
je tako i u stvarnosti. Kaj to tako teško zamisliti? Ima detektiva koji su korumpirani pa se ne boje udariti takve psihopate, ali ovi detektivi su nam predstavljeni kao normalni ljudi koji pokušavaju riješiti slučaj. Zašto bi udarali? Zato što je on rezao oči i ubijao? Pa oni su policajci i moraju se držati pravila. Da nisu zakon već obični građani, e onda bi taj psihopat loše prošao. Uostalom, Bacon ga je davio i kaj bi sad ovi trebali. Stajati i gledati kako ga davi. Da, možda u nekoj fantaziji  ;D

Offline SreckoS

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 379
Odg: The Following
« Odgovor #52 : 01.02.2013. 20:16:12 »
Meni je ova serija bas ekstra. Sve mi se dopada.

I da, hvala na prevodima.

Offline Cakana

  • Ober Steinbrecher
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 866
  • Spol: Ženski
  • Plakala sam kad je pala Sekuritatea :'(
Odg: The Following
« Odgovor #53 : 01.02.2013. 20:34:47 »
Ja sam očekivala nešto sasvim drugačije kad sam pročitala opis, mada ni ovo nije za bacanje...ako ništa drugo gledaću samo zbog


Rado bih ga samo da mogu ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Following
« Odgovor #54 : 01.02.2013. 20:37:10 »
Čovjek je čista karizma. Kao da je lik iz Poeovih knjiga  ;D

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: The Following
« Odgovor #55 : 01.02.2013. 22:28:33 »
@Mulder

Spoiler for Hiden:
ja bi ga davio dok ga ne bi zadavio  ;D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The Following
« Odgovor #56 : 01.02.2013. 22:42:37 »
Spoiler for Hiden:
I ja bih ga davio da sam običan građanin. No, da sam policajac, ne znam baš. To nitko ne može znati. Možda bih bio korumpiran i tuko ga kao Vic i ostatk grupe iz serije The Shield  ;D  rofl ali stvar je u tome da su nam ti detektivi predstavljeni kao moralne vertikale od samoga početka koji poštuju zakon tako da tu ne može biti nikakvog čuđenja zašto su prekinuli Bacona u davljenju. Da su nam predstavljeni kao zadnja ološ koja je korumpirana, namještaju namjerno nevinim ljudima da odu u zatvor, onda bi se čudio, ali ovako, nikako. Ljudi trebaju shvatiti da postoje dobri i loši drotovi. Ovo su dobri. Tako su ih prikazali i kao takvi oni neće dopustiti ubojstvo i gledati sa strane kako ovaj davi  rofl rofl

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Following
« Odgovor #57 : 01.02.2013. 23:21:46 »
Ja sam očekivala nešto sasvim drugačije kad sam pročitala opis, mada ni ovo nije za bacanje...ako ništa drugo gledaću samo zbog


Rado bih ga samo da mogu ;D
Možeš, možeš, to se zove silovanje i zakonski je zabranjeno... Mada, do sad nisam čuo za slučaj da žena silovala muškarca, al' postoji prvi put za sve.
Ja se ne bih bunio kad bi me neka silovala  :ono-kao

Offline Commandoguru

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1112
  • Spol: Muški
  • Smotani
Odg: The Following
« Odgovor #58 : 01.02.2013. 23:55:56 »
Ja sam očekivala nešto sasvim drugačije kad sam pročitala opis, mada ni ovo nije za bacanje...ako ništa drugo gledaću samo zbog


Rado bih ga samo da mogu ;D
Možeš, možeš, to se zove silovanje i zakonski je zabranjeno... Mada, do sad nisam čuo za slučaj da žena silovala muškarca, al' postoji prvi put za sve.
Ja se ne bih bunio kad bi me neka silovala  :ono-kao

Čak ni ako te zaskoći neki morž od 120-tak kila? ;D
A guy with a BIG fuckin gun is not more dangerous than a guy with a club... It's only a matter of range and reach... :D

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: The Following
« Odgovor #59 : 02.02.2013. 00:17:00 »
Govorimo u granicama normale, ja bih joj uteka ne bi mogla stić  bleh