Autor Tema: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...  (Posjeta: 61542 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #180 : 20.04.2016. 08:58:30 »
Citat:
nego sam ti rekao za karicu  jer hoce nekad da pobrljave... rade delimicno ili probaj da snimis na memoriju telefona ako vec nemas drugu karticu. a i probaj tu tvoju da formatiras i to moze da pomogne...

rofl
kartica ili karica sve je to isti kuraccccccc....  :)

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #181 : 20.04.2016. 12:38:54 »
Ma kapiram te potpuno... nego sam ti rekao za karicu jer hoce nekad da pobrljave... rade delimicno ili probaj da snimis na memoriju telefona ako vec nemas drugu karticu. a i probaj tu tvoju da formatiras i to moze da pomogne...
Hm, ako formatiram karticu to znači gubitak svih podataka uključujući i napredak u igrama... a nisam dobar s onim bekapom, posebno kad su SD kartice u pitanju.

Dakle, ne odnosi se to na sve fajlove, samo za neke. Recimo, u jednom albumu ima 16 pesama i samo za jednu bude nepoznat izvođač kada je prebacim, ostale rade dobro.

Kad postaneš family guy, zahvaljivaćes gospodu kad skupiš vremena da odgledaš jednu epizodu dnevno. Zato jebeš MP3 tagove, opusti se, slušaj mjuzu i gledaj serije  dok još imaš slobodnog vremena na pretek. ;)
Ja ga za sada samo prevodim, još nemam nameru i da postanem jedan. Nije kao da me žene saleću želeći dete sa mnom. (ne znam da li ovde da stavim srećan ili tužan emotikon)

Ček, šta gubiš, tagove? Ako ih gubiš prilikom prenosa fajlova s kompa na telefon, onda probaj da ih zapakuješ u rar ili zip arhivu kako do toga ne bi došlo. I probaj drugi plejer... ima ih puuuuno... eksperimentiši.
Da, iako su zapisani u fajlovima na kompu, kada ih prebacim u telefon oni se izgube, što se ranije nije dešavalo. Nema, dakle, veze koji plejer uzmem, svi će da pokažu da nema podataka u tim fajlovima.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline groznim84

  • MTB DIRT RIDER
  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1524
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #182 : 20.04.2016. 13:07:17 »
Da ako formatiras gubis sve sto je njoj.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #183 : 20.04.2016. 14:40:08 »
Mp3 fajlovi mogu da sadrže i više od jednog taga pa bi mogla da bude u pitanju neka neusaglašenost.

Iz npr aimpa možeš videti šta ti se nalazi u tagovima pa vidi kako je kod tebe stanje stvari na ovim tabovima pokazanim strelicom.


Ovaj pregled se dobija pritiskom na f4, a prikazuje podatke o trenutno aktivnoj pesmi, ili o onoj na koju klikneš u plej listi.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #184 : 13.09.2016. 18:03:52 »
E ovak... Koji biste mi smartphone preporucili: Huawei Mate 8 ili Samsung S6 (moze i neki drugi prijedlog u tom rangu)? Primarno mi je da telefon ima dobru kameru, dovoljno interne memorije (barem 16giga), da ima dobar zvuk kod reprodukcije videa i sl., da ima Gorilla zastitu ekrana i kucista... Hvala!

Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk


Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #185 : 13.09.2016. 19:10:03 »
SONY Xperia iz Z serija imaju odlične kamere.

Offline den78

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1669
  • Spol: Muški
  • Destiny is all!
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #186 : 13.09.2016. 21:13:24 »
Motorola Moto G4 recimo.  :)

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #187 : 06.10.2016. 17:56:00 »
Evo jednog pitanjca za stručnjake: da li je moguće da na mobilnom uređaju, na 4G mreži, na 3 crtice signala (od mogućih 5), jednu prosječnu internet stranicu otvara cijelu vječnost (čitaj: pun k****c dugo!  >:( >:( >:( ). Mreža je Tele2, preglednik je Chrome, a uređaj je LG G5, ako je to od bilo kakve važnosti.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #188 : 06.10.2016. 18:44:54 »
Vrati na 3G pa vidi da li isto traje pun pimpek.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #189 : 06.10.2016. 23:44:20 »
I kod mene na LG G3 u posljednje vrijeme otvara sporo stranice. Prvu sporo, oko 30 sekundi, onda ide dobro. Mislim da se to nije dešavalo dok sam bio na A 4.4.2. Sad sam na A v6.

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #190 : 07.10.2016. 10:16:41 »
Milane, isto imaš 4G signal? I ja koristim v6, ali sam je koristio i na prethodnom uređaju pa je normalno otvarao stranice na H+ signalu (znači, slabiji signal od 4G).

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #191 : 14.10.2016. 11:42:38 »
Ugl, riješilo se samo od sebe! Sad piči ko ludo! :D

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #192 : 25.12.2016. 02:59:43 »
Da pitam kolege forumaše za savet.

Skoro sam obnovio ugovor kod VIP-a, koristim paket NOVA 2, i hoću da uzmem nov telefon. Budžet mi je nekih petnaestak soma, možda koji somić više. Prodavačica mi je preporučila Huawei P9 Lite ili Samsung J5 2016, a i kada sam pregledao njihovu ponudu u tom cenovnom rangu i za moj paket, zaista nisam našao ništa s boljim karakteristikama. Da li možda znate još neki model na koji bi trebalo da obratim pažnju, ili da se opredelim za jedan od ova dva (i koji)?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #193 : 25.12.2016. 16:10:58 »
P9 Lite ti je po meni najbolji izbor, poznajem dvoje ljudi koji ga koriste i prezadovoljni su, imaju samo reči hvale za njega.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #194 : 26.12.2016. 01:44:23 »
I komšija, koji se baš razume u telefone, kaže mi da je to bolji izbor. On je ženi kupio ovaj drugi, Samsung, ali kaže da bi ipak više voleo da joj je uzeo ovaj drugi.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #195 : 26.12.2016. 06:39:03 »
Ako imaju Huawei Honor 7 lite, mozes i njega. On je brat blizanac P9 lite, apsolutno su isti iznutra, samo je malo jeftiniji, a komplet je metalan. Ova dva huaweja nisam jos slao na servis, a J5 se desavalo da rikne, a havajci imaju mnogo jaci procesor.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk


Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #196 : 18.03.2017. 23:22:37 »
Sin za rođendan dobio tablet Vivax TPC-703 3G i nikako da proradi spajanje na komp. Radi samo PTP ilitiga Photo transfer, a MTP ne radi i mogu prebacivati samo slike. Probao ručno deinstalirati drivere i ponovno ih instalirati, ali uzalud. Ima li tko kakvu ideju? I, da, znam da je Vivax šrot tako da molim vas, samo konstruktivni komentari. Hvala! :)

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #197 : 19.03.2017. 00:18:11 »
Instaliraj Airdroid na tabletu, poveži ga na isti wifi na kom je komp i prebacij bežično fajlove. Ako nece kroz kabl, ovako mora da hoće.

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #198 : 20.03.2017. 10:10:05 »
Hvala, Alex@, Airdroid šljaka, ali nekako mi to nije to. Da li ovako nešto spada pod garanciju?

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #199 : 09.06.2017. 01:07:02 »
Potrebna mi je pomoć oko tatinog telefona. U pitanju je Prestigio (znam, daleko je od kvalitetne marke, i ja ću mu dati moj Sony Xperia kad nabavim novi, ali za sad je tako). Nešto s memorijom i njenim obračunavanjem nije u redu.

Ne može da preuzme nijednu aplikaciju sa Google Play, navodno zbog nedostatka memorije, iako ima u sebi SD karticu sa dosta praznog prostora. Probali smo da skinemo aplikaciju manju od 4 MB, a telefon je objavio poruku da ne može da je preuzme i da je potrebno barem 19 MB (?). Kad odeš u opcije pa u Storage, piše da u internoj memoriji ima više od toliko (inače, podešeno je da se aplikacije preuzimaju na SD karticu, ne znam zašto se uopšte bavi internom memorijom, ali dobro), bar 30, 40 MB, a nekad i više, zna da varira.

A kad sam povezao telefon sa kompom, pisalo je da interna memorija ima više od gigabajta slobodnog prostora (da, interna, a ne SD kartica koja je zasebna particija i koja ima još više praznog mesta). Pa ko je tu lud? Šta tata da uradi da bi mogao da koristi svu tu raspoloživu memoriju na telefonu, koje očigledno ima i u internoj memoriji i na kartici?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #200 : 09.06.2017. 11:39:55 »
Karticu zaboravi kao internu memoriju, kod telefona to ne fnkciniše tako. Postoji nacin da se deo kartice pretvori u internu memoriju ali to je velika akrobacija i komplikacija. Vidjao sam taj problem da ima slobodnog mesta na interbj a da play prodavnica uvek izbacuje da je sve zauzeto. Vrati ga na fabrička, posle isključi automatski update aplikacija i nikako ne instaliraj facebook i messenger jer oni pojedu svu internu na starijim telefonima nego facebook lite i mesenger lite.

Edit: Zbunjozu si napravio kad si cackao sta da bude default storage. Nakn sto ga vratis na fabricka ne diraj nista  nek ostane da je internal storage default.
« Zadnja izmjena: 09.06.2017. 11:42:32 Aleks@ »

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5747
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #201 : 11.06.2017. 10:38:20 »
Ovako...
Mobitel mi crkava pa bih morao uzeti novi.
Kod trenutnog operatera se dvoumim između: LG K8 (2017) ili LG K10 (2017) ili Sony Xperia E5, s tim da je Sony nešto skuplji.
Kojeg uzeti?

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #202 : 11.06.2017. 12:30:45 »
Sony E5 ti je slabasan. Lg su dobri. Ako ima nesto od Huawei uzimaj jer su sad najkvalitetniji ( npr. Honor 7 lite, Honor 8 lite, P9 lite) To je taj cenovni rang a uređaji su izuzetni.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #203 : 11.06.2017. 13:05:00 »
Karticu zaboravi kao internu memoriju, kod telefona to ne fnkciniše tako. Postoji nacin da se deo kartice pretvori u internu memoriju ali to je velika akrobacija i komplikacija. Vidjao sam taj problem da ima slobodnog mesta na interbj a da play prodavnica uvek izbacuje da je sve zauzeto. Vrati ga na fabrička, posle isključi automatski update aplikacija i nikako ne instaliraj facebook i messenger jer oni pojedu svu internu na starijim telefonima nego facebook lite i mesenger lite.

Edit: Zbunjozu si napravio kad si cackao sta da bude default storage. Nakn sto ga vratis na fabricka ne diraj nista  nek ostane da je internal storage default.

Dobro, u svakom slučaju hvala na savetima pa ćemo videti kako će da ispadne nakon tog vraćanja.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5747
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #204 : 11.06.2017. 14:15:03 »
Sony E5 ti je slabasan. Lg su dobri. Ako ima nesto od Huawei uzimaj jer su sad najkvalitetniji ( npr. Honor 7 lite, Honor 8 lite, P9 lite) To je taj cenovni rang a uređaji su izuzetni.

E, ima Huawei P8 LITE, ali to je valjda stariji model iz 2015. (valjda bi pisalo "2017"). Da ga uzmem čak i ako se radi o tom starijem modelu?

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #205 : 11.06.2017. 15:21:21 »
Gledaj ovako, P8 lite koristim intenzivno, ustvari dusu mu vadim i izuzetan je. Stariji model jeste, ali nemam reci za taj telefon. Nikad ne blokira, ne koci... Ako imas uslova uzmi bar Honor 7 lite jer ima malo jaci procesor i full hd reziluciju. Ili jos bolje P8 lite (2017) koji se na nasem trzistu prodaje kao Honor 8 lite. Ista je masina kao honor7, ali sa 3 giga rama.
Odlicno iskustvo imam i sa Coolpad Torino (bez S u nastavku), koji je dobitnik eisa nagrade za best buy. Dobijes fon sa 3GB rama, octa core snapdragon procesorom, full hd, super kamera, a cena super. Uzeo sam ga sestri pre par meseci i prezadovoljna je. Plus je po statistikama telefon sa najmanje kvarova.

Offline daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5747
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #206 : 11.06.2017. 15:54:55 »
Hvala ti.  :majstore

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #207 : 11.06.2017. 23:09:44 »
Gledaj ovako, P8 lite koristim intenzivno, ustvari dusu mu vadim i izuzetan je. Stariji model jeste, ali nemam reci za taj telefon. Nikad ne blokira, ne koci... Ako imas uslova uzmi bar Honor 7 lite jer ima malo jaci procesor i full hd reziluciju. Ili jos bolje P8 lite (2017) koji se na nasem trzistu prodaje kao Honor 8 lite. Ista je masina kao honor7, ali sa 3 giga rama.
Odlicno iskustvo imam i sa Coolpad Torino (bez S u nastavku), koji je dobitnik eisa nagrade za best buy. Dobijes fon sa 3GB rama, octa core snapdragon procesorom, full hd, super kamera, a cena super. Uzeo sam ga sestri pre par meseci i prezadovoljna je. Plus je po statistikama telefon sa najmanje kvarova.

Preporuka za huawei. Ja sam uzeo P9, prezadovoljan sam  smileyNO1

Offline wlaky

  • PO moderator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1145
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #208 : 08.07.2017. 20:42:47 »
http://www.mobilnisvet.com/mobilni-slike-uzivo/4416/Samsung/Galaxy-Note-4/34/

galaxy not 4, da ili ne?

Grešim li ako ga uzmem.

Prodaje drugar, polovan, kao nov, za male pare (relativno), pomoć.  :volim drinks

Treba mi newko ko je upućen, ja slabo pratim trendove...


Pozdrav.  drinks

Nikad ne raspravljaj sa budalom: Prvo će da te spusti na svoj nivo, a onda će da te dobije na iskustvo!

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #209 : 08.07.2017. 21:14:03 »
http://www.mobilnisvet.com/mobilni-slike-uzivo/4416/Samsung/Galaxy-Note-4/34/

galaxy not 4, da ili ne?

Grešim li ako ga uzmem.

Prodaje drugar, polovan, kao nov, za male pare (relativno), pomoć.  :volim drinks

Treba mi newko ko je upućen, ja slabo pratim trendove...



Pozdrav.  drinks

Nema šta da razmišljaš, ako je povoljno uzimaj, model je sam vrh ponude.

Tags: