Autor Tema: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...  (Posjeta: 61406 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #60 : 01.06.2012. 17:44:10 »
HTC HD2 ili HD7, cene su priblizno iste, telefoni ispunjavaju sve sto si naveo i jos mnooogo toga vise

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #61 : 01.06.2012. 17:49:15 »
A sad ja da pitam kolege, jer koga ću ako neću ljude koje poznajem godinama unazad. ;D (pogotovo što neki dobro poznaju materiju)

Kako se leto približava, sve sam odlučniji da uzmem nov telefon. Već sam rekao da sam našao radnju gde vrše zamenu i otkup, možda dobijem neku paru za ovaj moj, ali nevezano od toga, šta biste mi preporučili da uzmem ako su mi zahtevi sledeći:

- Android sa podrškom za Android Market i sve one aplikacije i ostale zezalice. (pokretanje igara sa naprednom 3D grafikom poželjno, ali ne i neophodno ako će to da digne cenu u nebesa)
- Što bolja kamera, sa blicem. Video snimci u 720p su vrlo poželjni. Takođe, nije mi toliko važno da slike budu ogromne (sa 2000 ili više piksela), nego da budu oštre i jasne. Kvalitetom fotografija na mom sadašnjem telefonu (od 2 megapiksela) baš i nisam zadovoljan.
- Multi-touch ekran. Igranje, npr. Super Marija na ovom mom telefonu koji ima rezistivni ekran (reaguje samo na jedan dodir odjednom) je prava noćna mora.
- Krupan ekran. Pošto je ipak u pitanju telefon, nikad ne može biti previše glomazno. Da sam hteo glomazno, uzeo bih tablet. ;D
- Bluetooth i WiFi se valjda podrazumevaju. (Ili ne?) GPS je poželjan, ali nije neophodan.

Pa sad, ako može bar po jedan model iz nižeg i višeg cenovnog ranga.

HTC HD2 ili HD7, cene su priblizno iste, telefoni ispunjavaju sve sto si naveo i jos mnooogo toga vise

I još:
— da kuva kafu,
— da pere rublje,
— da se igra s decom, izvodi psa u šetnju i zadovoljava ženu ako je vlasnik zauzet gledanjem utakmice ili igranjem igara na računaru,
— da poseduje naprednu veštačku inteligenciju.


Automatic reply of Bajone's extrasmart smartphone using Skynet.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #62 : 01.06.2012. 23:32:49 »
A sad ja da pitam kolege, jer koga ću ako neću ljude koje poznajem godinama unazad. ;D (pogotovo što neki dobro poznaju materiju)

Kako se leto približava, sve sam odlučniji da uzmem nov telefon. Već sam rekao da sam našao radnju gde vrše zamenu i otkup, možda dobijem neku paru za ovaj moj, ali nevezano od toga, šta biste mi preporučili da uzmem ako su mi zahtevi sledeći:

- Android sa podrškom za Android Market i sve one aplikacije i ostale zezalice. (pokretanje igara sa naprednom 3D grafikom poželjno, ali ne i neophodno ako će to da digne cenu u nebesa)
- Što bolja kamera, sa blicem. Video snimci u 720p su vrlo poželjni. Takođe, nije mi toliko važno da slike budu ogromne (sa 2000 ili više piksela), nego da budu oštre i jasne. Kvalitetom fotografija na mom sadašnjem telefonu (od 2 megapiksela) baš i nisam zadovoljan.
- Multi-touch ekran. Igranje, npr. Super Marija na ovom mom telefonu koji ima rezistivni ekran (reaguje samo na jedan dodir odjednom) je prava noćna mora.
- Krupan ekran. Pošto je ipak u pitanju telefon, nikad ne može biti previše glomazno. Da sam hteo glomazno, uzeo bih tablet. ;D
- Bluetooth i WiFi se valjda podrazumevaju. (Ili ne?) GPS je poželjan, ali nije neophodan.

Pa sad, ako može bar po jedan model iz nižeg i višeg cenovnog ranga.


HTC HD 2  ;D smileyNO1


Nego ljudi opet ja sa problemom. Jbga, nisam se pre susretao sa Androidom pa ne mogu bas najbolje da se snadjem. Posto mi sad radi Play Store, skinuo sam neke aplikacije kao sto su lampa, Angry birds, itd i sve super radi. Medjutim skinuo sam Fruit Ninja i Talking  Tom, i kod prve krene igra i odjednom se vrati u meni bez ikakvih znakova, dok Tom izgovori 3 reci a potom izadje sledece :

Sorry!

The application Talking Tom 2 (process com.outfit7talkingtom2free) has stopped unexpectedly. Please try again.



Zbog cega ovo moze da bude, ili kako se namesta da radi? Mislim nije mi zbog te dve aplikacije, vec ako se budem ubuduce susretao sa ovim problemom

Edit: Videh sad da i Shazam brlja, odnosno prepozna jednu pesmu, i posle ne moze nista. Pocinje da me nervira ovo.

Molim za pomoc ko zna
« Zadnja izmjena: 02.06.2012. 00:53:38 Maddox »

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #63 : 01.06.2012. 23:40:55 »
Raspitivao sam se i rekli su mi da je i Samsung Galaxy, tj. jedan od modela iz te serije, takođe dobar izbor. I gledam u jednom prospektu telefone iz Galaxy serije, deluju mi dosta dobro.

Što se tiče HTC-a, i ta opcija je u igri, ali sam čuo da ti telefoni imaju malo slabiji ekran u odnosu na Samsungov?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #64 : 02.06.2012. 02:23:36 »
Galaxy S2 je u rangu ali dosta skuplji od HTC-a

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #65 : 09.06.2012. 20:14:29 »
dignuo cyanogenmod 9 na svoj galaxy s2 i za sad je ok. imao sam problema sa GO SMS iz nekog razloga al nakon jos jednog instaliranja sve je ok :)

nedostaje mi onaj samsungov task manager, moram ga jos nac i instalirat (ako se da :) )

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #66 : 25.06.2012. 16:42:51 »
Ima li neko tablet na androidu? Stigao je bez google marketa, ima neki mnogo siromašniji GetJar, ima neko iskustva sa tim? OS je 4.0.

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #67 : 25.06.2012. 17:10:18 »
Google market nije već nekoliko meseci, sad je Play  :)

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #68 : 25.06.2012. 20:49:55 »
Google market nije već nekoliko meseci, sad je Play  :)

Isti kurac.

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #69 : 25.06.2012. 20:51:11 »
Pa je l' imaš play?

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #70 : 25.06.2012. 22:14:40 »
Pa je l' imaš play?

Još u prvom postu sam napisao da nemam, a ti se hvataš ispravnog imena kao da je u tome rešenje, većina tableta nema i nebitno...

Ako neko ima sličan problem, ovo je najjednostavnije rešenje:

Citat:
this may or may not help..i just bought the 7" model this past weekend from Big Lots. It only has GetJar on it for apps. They have alot of apps on GetJAr but obviously not as good as the actual Android market. That being said since android is an open source OS ANY company that build tablets can use it. Therefore Nextbook is not authorized to use the android market as its leading go to app place. If truth be told anyone with android knowledge can still get apps to the tablet via this way: (yes it sucks but for right now thjis is the only way until a hack comes along)

1. Download the app to your android phone or OTHER tablet that lets you access the market.
2. Use ASTRO or ES file explorer to backup the app
3. Copy the app to your pc
4. dump it to nextbook tablet
5. install the app on the nextbook by selecting it from a file manager (astro comes with it)

the app WILL install with zero problems. thats what i did. Yes its combersome but it works. Problem is the app will not update since the tablet doesnt connect to the android marklet.

Hope this helps.

Offline faks86

  • kaputt
  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2097
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #71 : 25.06.2012. 22:24:36 »
Nekad je ispod ikonice pisao Market, sad je drugačija i piše Play. Mislio sam da si je možda prevideo. Da si odmah rekao da i nju nemaš, napisao bih ti to što si citirao...

Bruno, kakve su šanse za cyanogen bez otključavanja bootloader, ne gubi mi se garancija  :)
« Zadnja izmjena: 25.06.2012. 22:28:33 faks86 »

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #72 : 26.06.2012. 11:08:57 »
kolko ja znam, nikakve :)

ima dosta musica cyanogen, no sve se kroz konfiguraciju da slozit :)

Offline delrey

  • Elita
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1862
  • Spol: Muški
  • Io sono juventino
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #73 : 16.07.2012. 21:13:06 »
Nema ulaz za memorijsku karticu, stoga je dosta jeftiniji od drugih u svojoj klasi



Mongol General: Hao! Dai ye! We won again! This is good, but what is best in life?
Mongol Warrior: The open steppe, fleet horse, falcons at your wrist, and the wind in your hair.
Mongol General: Wrong! Conan! What is best in life?
Conan: To crush your enemies, see them driven before you, and to hear the lamentation of their women.
Mongol General: Good!

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #74 : 26.09.2012. 18:10:27 »
http://www.kupujemprodajem.com/Prestigio-Tablet-kao-nov-3059210-oglas.htm?filter_id=5771106

Il valja ovo čemu? Jel puno to novaca? Il nije? Ako neko ima neko iskustvo, savet..
Hvala.
iShare, noProfit


Online daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5744
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #75 : 21.03.2013. 14:16:34 »
Kojeg uzeti, LG Optimus L3 ili Samung Galaxy mini 2? Cijena im je ista.

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline ScreamMJ

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1441
  • Spol: Ženski
  • Groove, Let The Madness In The Music Get To You...
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #76 : 21.03.2013. 14:37:12 »
Ljudi, ima li neko kakvog iskustva sa
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_miro-4831.php ?

Razmišljam da li da ga uzmem, pa rekoh da čujem neka mišljenja ako ih ima... ;D

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #77 : 21.03.2013. 15:56:40 »
Kojeg uzeti, LG Optimus L3 ili Samung Galaxy mini 2? Cijena im je ista.

Imam LG L3 i zadovoljan sam, ali ogromna mu je mana memorija... Ovaj Samsung ima punica i mob je sasvim solidan, koliko sam vidio skoro pa isti ko ovaj LG. Ako Samsung ima veću memoriju pohrane aplikacija, bez razmišljanja uzmi njega.

Online daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5744
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #78 : 21.03.2013. 16:27:41 »
Hvala, Matej. smileyNO1
Kolko vidim, LG ima diktafon i radio, Samsung nema. LG ima 1 gigu memorije, Samsung 4.
Ne znam...

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #79 : 21.03.2013. 16:44:30 »
Hvala, Matej. smileyNO1
Kolko vidim, LG ima diktafon i radio, Samsung nema. LG ima 1 gigu memorije, Samsung 4.
Ne znam...

Što se tiče te 1 gige memorije, ona ti je neiskoristiva što se tiče aplikacija. Sve aplikacije se snimaju u internu memoriju telefona koja je jako mala. To mu je najveća mana, sa svim ostalim sam zadovoljan.  ;)

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #80 : 21.03.2013. 17:07:19 »
Ja imam Samsung Mini 2 već nekoliko meseci i sasvim sam zadovoljna. A onih 4 GB zapravo nije baš toliko. Ima 0.90 GB rezervisano za sistem i aplikacije, i još 1.84 GB za podatke... No, još mi nije zafalilo memorije. Radi dosta glatko, retko zamrzava. Jedino što mi je žao što nema Gorilla Glass, pa moram dosta paziti na ekran...

P.S. Ima i radio i voice recorder...
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline nebojsa66

  • Šone Šeset Šes
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2718
  • Spol: Muški
  • Kormilo na mjesečini
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #81 : 21.03.2013. 18:22:02 »
I ja bih prije preporučio galaxy mini od LG-a, što zbog izgleda što zbog funkcionalnosti.  :)

Nisam lud, majka me testirala!

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #82 : 22.03.2013. 15:44:04 »
Ljudi, ima li neko kakvog iskustva sa
http://www.gsmarena.com/sony_xperia_miro-4831.php ?

Razmišljam da li da ga uzmem, pa rekoh da čujem neka mišljenja ako ih ima... ;D

Iskreno, nemam iskustva kako telefon radi, ja sam drugu rootovao sony xperia ray i telefon radi dosta brže, poenta je naći odgovarajući ROM, ali jednostavno nikako mi ne leži interfejs koji fura sony. Jednostavno, nemam taj osećaj prilagodljivosti i funkcionalnosti androida koji imaš na drugim telefonima. Sve je stvar ukusa, ali ja jednostavno ne mogu da kupim sony sve dok ne promene taj njihov korisnički interfejs, dostupnost ekrana i da su mi potrebne aplikacije "na dohvat ruke" ili da im pristupim u jednom prostom potezu rukom.

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #83 : 27.03.2013. 19:12:07 »
Da li možete da preporučite neki tablet koji bi služio za čitanje e-knjiga? Molio bih vas da cena bude što niža, ali da bude makar srednjeg kvaliteta...

Online daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5744
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #84 : 05.05.2013. 09:34:23 »
Jedno pitanje. Jel ima u postavkama mobitela da se namjesti da pri spajanju na internet preferira wireless mrežu ako je dostupna? Ili je mu je to "prirođeno" ;D?
Doma imam podešenu wireless mrežu pa mi je bezveze da mi troši megabajte iz paketa.
Mobitel je Samung Galaxy mini 2.

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #85 : 05.05.2013. 10:43:25 »
Pa to su dve različite stvari, ako uključiš wi-fi, uvek će se priključiti na wireless. Ako ti je uključeno ono "Data" priključiće se na mobilnu mrežu. Jednostavno nemoj ostaviti obe opcije uključeno, i to je to.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #86 : 05.05.2013. 13:05:22 »
Ako su uključena oba, pod uslovom da je android uređaj, uvek će se kačiti prvo na wi-fi ako je u dometu.

Online daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5744
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #87 : 05.05.2013. 13:17:02 »
Pa to su dve različite stvari, ako uključiš wi-fi, uvek će se priključiti na wireless. Ako ti je uključeno ono "Data" priključiće se na mobilnu mrežu. Jednostavno nemoj ostaviti obe opcije uključeno, i to je to.
Ako su uključena oba, pod uslovom da je android uređaj, uvek će se kačiti prvo na wi-fi ako je u dometu.
Hvala vam, ali samo je jedno od vas je u pravu... :ne-zna

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #88 : 05.05.2013. 13:28:51 »
I jedno i drugo su u pravu  ;D
Data saobraćaj uključuj samo kad nema dostupnog wifi-a, tako ćeš i bateriju štedeti

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #89 : 05.05.2013. 16:20:09 »
najjednostavnije je da ne pališ Wi-Fi osim kad ti treba, i sama baterija će na taj način trajati par sati dulje. kad je wi-fi upaljen i u dometu "poznate" mreže (otključane ili one za koji imaš pass) automatski će se na nju zakačiti i sigurno nećeš trošiti data promet, to jest neće ti račun biti veći...

Tags: