Autor Tema: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...  (Posjeta: 61423 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« : 30.04.2012. 01:27:17 »
Posto imamo teme za televizore, kompjutere, knjige, filmove itd, mislim da ni ova tema nece smetati.

Ovde mozemo da komentarisemo o telefonima koje imamo, koje smo koristili, koje preporucujemo, kao i o operativnim sistemima samih telefona (Android, Symbian, WP ... ), korisnim aplikacijama itd.

Evo recimo ja trenutno imam Nokiju 5530 XpressMusic i ona nije nesto ispunila moja ocekivanja. Ima neke greske koje me strasno nerviraju (uglavnom bagovi softvera), Symbian uopste nisam mogao da iskoristim kao sto je to ranije bilo. Nameravam da predjem na HTC mozda, ili eventualno neki Samsung. Sto se tice HTC-a, prednost je u vecim displejima, boljim odzivom na dodir, i jos pored dosta toga korisnog (ili ne), dosta telefona koristi Windows Phone operativni sistem. Nisam imao prilike sa njim da se sretnem dosad, medjutim u Symbian sam polagao velike nade, a dobio corak. Sa druge strane opet imam, recimo, Samsung sa Androidom, sa kojim se takodje nisam susretao, ali opet mi nekako WP deluje pouzdaniji...

Kakva su vasa iskustva?

P.S. Sto se mene tice, ocekivanja mi nisu mnogo velika. Voleo bih da ima malo veci ekran, zbog citanja knjiga i eventualnog gledanja nekog filma, serije i da mu softver bude funkcionalan, da ne baguje i sl.

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #1 : 30.04.2012. 01:47:55 »
kad sam presao sa nokie 5800 na desireHD tj android ko da sam opet progledao.
android je po meni mnogo bolji pregledniji od simbiana koji sam koristio bas dugo, pre nisam mogao da zamislim da imam neki telefon a da nije nokia, a sad je sve samo da nije nokia bas zbog simbian i windows platformi.
brat je uzeo htc HD2 koji dolazi sa windows mobile, al kad mu ubacis rom od androida to je vec sasvim drugi i bolji telofon, tako ako se dvoumis izmedju androida i windows pre uzimi neki koji ima android.
samo reci kolko ces para da das pa cemo ti suziti izbor

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #2 : 30.04.2012. 01:51:39 »
Nokia je propala skroz. Telefoni se kvare katastrofa. Na 1 pokvaren Samsung dođe 10 Nokia. Npr. Nokia N8 koja je kao VAU kvaliteta, a nema koju nisam poslao na servis zbog kvara touch screena.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #3 : 30.04.2012. 01:55:36 »
Nemam mobitel, komuniciram s telepatijom.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #4 : 30.04.2012. 02:16:02 »
Ma i ja sam odustao od Nokije, vidim da su ih dosta iskvarili. Primecujem bas po mom telefonu.

@ Stefan

Pored Mozarta, gledao sam bas taj HD2, i jako me je zainteresovao. Samo sto bih ja najverovatnije uzeo polovan, jbg mnogo mi 305 eura. Nasao sam polovne izmedju 150-200 i ta cena mi bas odgovara, jer ne pada mi na pamet na dajem vece pare za nesto sto ce da crkne cim istekne garancija.

Mozes li da mi kazes nesto o njemu, koliko je zadovoljan burazer? I interesuje me to, ukoliko se ubaci taj rom za android (stvarno nisam upucen, onako laicki te pitam), postoji li mogucnost ponovnog vracanja na WM, i kako to funkcionise?

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #5 : 30.04.2012. 03:00:30 »
Mene moja Nokia 5230 dobro služi, ali mi je baterija problem. Nakon što se ona prva vremenom pohabala nabavio sam novu u ovlašćenom Nokia servisu (bar se nadam da je ovlašćen), ali se ispostavilo da je ta baterija trajala otprilike koliko ona prethodna kad sam rešio da je menjam. :( Sad ne znam gde mogu da nađem bateriju koja će da traje koliko treba da traje. Ako ne mogu da je nađem u ovlašćenom Nokia servisu, gde onda mogu?

S druge strane, voleo bih da pređem na neki Android (ili iOS) model, da malo upoznam taj sistem jer dosad nisam imao gotovo nikakvog iskustva s njim. Samo ne znam šta bih radio sa starim telefonom, kao i telefonom pre njega (gre'ota da samo skupljaju prašinu). Da li neko zna za neku radnju (u Beogradu) gde je moguće zameniti stari za novi uz doplatu ili tako nešto?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #6 : 30.04.2012. 03:43:25 »

Ja sam imao 3 Nikije i ni jedna se nikada nije pokvarila. Sada imam 5800 XM i sluzi odlicno. Ne mozes od Symbiana ocekivati da bude kao Android posto ga vise ne razvijaju vec prelaze na Win tako da poredjenje nije na mjestu.

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #7 : 30.04.2012. 05:38:34 »
Mozes li da mi kazes nesto o njemu, koliko je zadovoljan burazer? I interesuje me to, ukoliko se ubaci taj rom za android (stvarno nisam upucen, onako laicki te pitam), postoji li mogucnost ponovnog vracanja na WM, i kako to funkcionise?
na taj hd2 mozes bukvalno da stavis koju god hoces verziju androida kontam da mozes i ostale win, kao sto mozes i taj original stock da vratis to uglavnom radis kad oces da vratis garanciju, znaci tipa ako odradis da ga prebacis na android gubis garanciju ali naravnom to sve moze da se vrati na original.
realno taj android mozes da snimis za 10 min ako imas sve skinuto od program za instaliranje tog roma.
taj tel ti je prav izbor polovan, a ako ne taj onda mozes da navatas ovaj moj desire hd preko 200e on dolazi sa androidom ili samo desire on ti je od 130-180e samo sto je njemu ekran 3.7 naravno polovoni

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #8 : 30.04.2012. 10:37:43 »
Ja sam do sada od tih smart telefona imao Iphone 3GS i BlackBerry Curve 8520 kojeg trenutno koristim, i jedan i drugi su mi za moj pojam znanstvena fantastika jer jedino zovem i šaljem poruke tu i tamo, a i koju sliku uslikam ;D

Planiram uzeti LG Optimus L3 pa ako neko ima informacije kakav je telefun neka slobodno veli svoja iskustva...

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #9 : 30.04.2012. 11:19:11 »
Dobio ponudu od jednog frajera za Blackberry Storm 9500, polovan, on ga koristio, vlasnik, za 100€, na 5 rata, na dođem ti, ma platićeš, kad budeš mogao.. i ajd, i ajd, dobri smo prijatelji, njemu nije trebala hitno kinta a hteo je prodati nekom koga poznaje.. uzmem ja to.. za eto godinu ipo dana, menjao sam samo bateriju. U početku dok se nismo upoznali bilo je borbe i razmišljanja da ide od mene što pre, jer ne mogu se snaći sa aparatom. Posle kako je to leglo sve na svoje, ne bi ga menjao za ništa. Kakvi iPhone i čuda, možda za model posle njega(Storm2 9520) bi uzeo, ali ne bi menjao sam aparat ili proizvođača. Što je napisao Matej, od svih tih čuda što koristim, korisitm osnovno, razgovor, poruke, možda malo Net-a i to je to..
iShare, noProfit


Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #10 : 30.04.2012. 12:41:45 »
Mnogo ih je bilo, od Siemens C25 pa do sadašnjeg Galaxy SII
probao sam i iPhone (imao 3Gs) ali do sad jedino što me je baš oduševilo je Android. Sve drugo je  :vid-ga:

Offline Homer_Simpson

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • FUS RO DAH
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #11 : 30.04.2012. 22:26:03 »
Aj tisina, svi ti ajfoni i taj krs se nemogu mijerit sa Nokiom 3310, jos ju imam tu negdje, a sto sad koristim, hmmmm Samsung s3250 Star, kupio sam ga otprilike kad je i izasao... a sta ce mi smartphone kad ni nemam naviku imati mobitel uz sebe

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #12 : 30.04.2012. 22:57:01 »
Bravo za tebe

Offline heller

  • freelancer
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3100
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #13 : 01.05.2012. 00:26:48 »
Imam HTC Explorer, novi jeftini model HTC-a, boot OS-a za tri sekunde, verovali ili ne  :majstore Jako je brz u svojoj klasi jer ima posebno prerađen Sense prilagođen njegovom hardveru. Nema bagova, sve lepo radi, kamera nije nešto, ali ja je ni ne koristim. Baterija traje dan i po-dva, prima jači signal wirelessa od starijih modela. Nema diodu na kućištu za signalizaciju poruka i sl. i treba se navići na to. Takođe nema ni blic, ako ej to nekome bitno.



Planiram ženi uzeti HTC Rhyme, da joj zamenim Wildfire.



Dakle, samo HTC kod nas  ;D

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #14 : 01.05.2012. 00:55:07 »
Drug me zamolio da pitam, imate li preporuku kakvog telefona do maksimalno 170-175 eura, jedino Android dolazi u obzir, hvala!  :)

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #15 : 01.05.2012. 09:02:14 »
Mene moja Nokia 5230 dobro služi, ali mi je baterija problem. Nakon što se ona prva vremenom pohabala nabavio sam novu u ovlašćenom Nokia servisu (bar se nadam da je ovlašćen), ali se ispostavilo da je ta baterija trajala otprilike koliko ona prethodna kad sam rešio da je menjam. :( Sad ne znam gde mogu da nađem bateriju koja će da traje koliko treba da traje. Ako ne mogu da je nađem u ovlašćenom Nokia servisu, gde onda mogu?

S druge strane, voleo bih da pređem na neki Android (ili iOS) model, da malo upoznam taj sistem jer dosad nisam imao gotovo nikakvog iskustva s njim. Samo ne znam šta bih radio sa starim telefonom, kao i telefonom pre njega (gre'ota da samo skupljaju prašinu). Da li neko zna za neku radnju (u Beogradu) gde je moguće zameniti stari za novi uz doplatu ili tako nešto?
Samo jedno pitanjce. Da nisi instalirao Garmin na 5230? Bolje da si kupio onu kinesku od 600 din, nego što si kupio kinesku od ko zna koliko para. Original Nokia baterija košta 30 €,  a sigurno ti takvu nisu dali.  ;)


Imam HTC Explorer, novi jeftini model HTC-a, boot OS-a za tri sekunde, verovali ili ne  :majstore Jako je brz u svojoj klasi jer ima posebno prerađen Sense prilagođen njegovom hardveru. Nema bagova, sve lepo radi, kamera nije nešto, ali ja je ni ne koristim. Baterija traje dan i po-dva, prima jači signal wirelessa od starijih modela. Nema diodu na kućištu za signalizaciju poruka i sl. i treba se navići na to. Takođe nema ni blic, ako ej to nekome bitno.



Planiram ženi uzeti HTC Rhyme, da joj zamenim Wildfire.



Dakle, samo HTC kod nas  ;D
Stvarno neverovatan mališa. Istu stvar sam video pre neki dan na HTC One V (onaj slabiji One). Nisam se nadao, upalim fon i podiže se Sendvič za par sekundi.



Drug me zamolio da pitam, imate li preporuku kakvog telefona do maksimalno 170-175 eura, jedino Android dolazi u obzir, hvala!  :)

U tom cenovnom rangu ako želi nov telefon, mogu da se nađu fini androidići. Neće biti Galaxy SIII, ali radiće pos'o. Evo npr. http://mobilnisvet.com/mobilni-kriterijum/android ovde su poređani svi androidi od najjeftinijeg pa nadalje. Čak i ovaj LG GT-540 nije loš fon kad mu se šibne android 2.3. Lično sam probao. Onda Galaxy Y, izuzetno jeftin, a fin fončić. Ima procesor na 830MhZ što je za te pare ihihi. Radi ko satić.

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #16 : 01.05.2012. 11:41:48 »
Hvala. Našli smo HTC Wildfire S za 174 eura, da li je to OK cijena za taj telefon? I šta mislite o ovom telefonu, ima li ga ko? :)

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #17 : 01.05.2012. 12:49:01 »
Hvala. Našli smo HTC Wildfire S za 174 eura, da li je to OK cijena za taj telefon? I šta mislite o ovom telefonu, ima li ga ko? :)

Imao sam ga par dana nije los telefon,strasno dobar touch brz je telefon,pouzdan je mada se nekad zaledi ali nista strasno jedina zamjerka malo je zadnja strana osjetljiva pa se brzo izgrebe i velicina displeya,sve u svemu dobar je telefon ali ne bih dao nikad za njega 174 eura razmislio bih o nekom drugom telefonu za te pare

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #18 : 01.05.2012. 23:26:00 »
Koji ti onda telefon preporučuješ za te pare?  :)

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #19 : 03.05.2012. 04:01:02 »
Koji ti onda telefon preporučuješ za te pare?  :)
nadjite hd2 i ubacite android, ako treba pomoc javi

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #20 : 03.05.2012. 19:32:20 »
Koji ti onda telefon preporučuješ za te pare?  :)

recimo iPhone 3G mi je dosta bolji  :)

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #21 : 03.05.2012. 22:36:11 »
I ja sam mu to preporučio, ali prijatelj želi isključivo Android.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #22 : 04.05.2012. 18:07:18 »
I ja sam mu to preporučio, ali prijatelj želi isključivo Android.

Ne znam kako se krece cijena ali mislim ako moze nabavit Sony Ericsson Xperia Arc za te pare da bolji telefon nema u toj klasi,telefon je stvarno predobar odlican dizajn,dobra kamera veliki ekran,i hardwer i softwer dosta jaki,mislim da bolji telefon ne moze dobiti za te novce

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline gruco

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #23 : 04.05.2012. 18:20:30 »
 Za te pare moze samo polovnog da nadje. Ja imam Xperia Mini i prezadovoljan sam s njim, mala azdaja.


Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #24 : 04.05.2012. 18:21:39 »
Nađi mi Arc S za 174 €, kupiću odmah. Samo nemoj da  bude pregažen traktortom ili spržen kiselinom. Uništen mogu da nađem i za 20 €  ;D

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #25 : 04.05.2012. 18:25:07 »
pregažen traktortom ili spržen kiselinom

 rofl rofl rofl

Aleksa sta ti mislis o Htc Hd2 ?

Offline gruco

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #26 : 04.05.2012. 18:31:19 »
Nađi mi Arc S za 174 €, kupiću odmah. Samo nemoj da  bude pregažen traktortom ili spržen kiselinom. Uništen mogu da nađem i za 20 €  ;D

 smileyNO1 Jbg nisam odavno gledao telefone ali neki poluinvalid do 200 eurica bi verovatno mogao da se nadje. ;D

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #27 : 04.05.2012. 21:07:41 »
pregažen traktortom ili spržen kiselinom

 rofl rofl rofl

Aleksa sta ti mislis o Htc Hd2 ?

Ovo za traktor zvuči jako smešno, ali niste svesni koliko je ljudi sa sela traktorom pregazilo telefon. Dok je na traktoru od silnog drndanja i vibracija gore-dole-levo-desno, telefon ispadne iz džepa i pravo pada ispred zadnjeg točka. Malo-malo pa mi dođe neki "traktorista".  rofl


HD2 je ekstra telefon. Jes malo stariji, ali je u startu bio aždaha i još se drži. Plus je dobra stvar zbog dual boota, može kako ti ćef, ili win ili android.




Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #28 : 09.05.2012. 18:38:55 »
Šta mislite o ovom telefonu?



Video sam u "Neptunu" ovaj model za oko 200€, što je cena koja mi sasvim odgovara (jer ja ne želim da uzimam telefon uz one postpaid ugovore i slične gluposti). Kamera 3.15Mpix (moj, plaćen isto 200€, ima 2Mpix), podržava WiFi (za razliku od mog), i najvažnije - Android 2.3. S njim tek treba da se upoznajem, a kada sam video koliko korisnih stvarčica, igrica, aplikacija i još koječega postoji za taj Android, rekoh sebi da će moj sledeći telefon sigurno imati njega.

Ako smatrate da ovaj model ne valja, može neka preporuka a da je isti cenovni rang.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #29 : 09.05.2012. 18:47:58 »
Uzeo sam si LG Optimus L3 prije par dana i imam same pohvale za telefon...

Tags: