Autor Tema: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...  (Posjeta: 61396 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Macondo

  • Najteže u životu je ubediti sirovinu da je sekundarna!
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1640
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #30 : 09.05.2012. 22:18:53 »
Šta mislite o ovom telefonu?



Video sam u "Neptunu" ovaj model za oko 200€, što je cena koja mi sasvim odgovara (jer ja ne želim da uzimam telefon uz one postpaid ugovore i slične gluposti). Kamera 3.15Mpix (moj, plaćen isto 200€, ima 2Mpix), podržava WiFi (za razliku od mog), i najvažnije - Android 2.3. S njim tek treba da se upoznajem, a kada sam video koliko korisnih stvarčica, igrica, aplikacija i još koječega postoji za taj Android, rekoh sebi da će moj sledeći telefon sigurno imati njega.

Ako smatrate da ovaj model ne valja, može neka preporuka a da je isti cenovni rang.
Pa već ti je heller sve rekao.
Mala babaroga od telefona. Ja sam njega uzeo za ženu, i ne mogu da verujem koliko brzo se podigne sistem. Sve funkcioniše perfektno. Čak mi se više sviđa nego wildfire S.
Ja trenutno koristim stari wildfire, i nakon godina traženja, konačno našao neki rom koji mi koliko toliko završava posao, ali je daleko to od ovog Explorera.
Sve zavisi šta tražiš od telefona. Meni je bitno da je dovoljno brz, i sada, nakon duže vremena treba mi nešto veći displej. Ovo su strašno mali telefoni, ali mislim da Explorer u svom cenovnom rangu nema konkurenciju.
Inače i to što kažeš za postpejd, ne znam šta da ti kažem, ja sam već godinama na pospejdu, a ovaj telefon sam uzeo u telenoru za 1000 din., ne menjajući paket koji je i do sada koristila moja žena (900 din - 150 minuta + 500 u mreži + besplatan internet+ ovi obični minuti mogu da se prenose ukoliko se ne potroše). Za dve godine, koliko traje ugovor onda je cena telefona stvarno smešna

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #31 : 09.05.2012. 22:57:32 »
Citat:
Ja sam njega uzeo za ženu
Trosmisleno, ali ajde.  ;D

HTC Explorer u BiH 140 € sa kućnom dostavom.

Ja imam nokiju e52 i zadovoljan sam telefonom osim što je malen za surfanje plus obična tastatura za kucanje. Jako sporo.

Kupio bih neki "pametni" telefon (samo da nije pametniji od mene  ;D ), ali ne bih dao više od 300 KM (150 €).
Sad ste me zainteresovali tim Explorerom.
(Explorer - telefon za surfanje, a Internet Explorer je inače za sve osim za surfanje.  ;D Ironija.)

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #32 : 09.05.2012. 23:07:27 »
Kupio bih neki "pametni" telefon (samo da nije pametniji od mene  ;D )

To sužava izbor >:dj

šalim se naravno ;D

Pa već ti je heller sve rekao.
Mala babaroga od telefona. Ja sam njega uzeo za ženu, i ne mogu da verujem koliko brzo se podigne sistem. Sve funkcioniše perfektno. Čak mi se više sviđa nego wildfire S.
Ja trenutno koristim stari wildfire, i nakon godina traženja, konačno našao neki rom koji mi koliko toliko završava posao, ali je daleko to od ovog Explorera.
Sve zavisi šta tražiš od telefona. Meni je bitno da je dovoljno brz, i sada, nakon duže vremena treba mi nešto veći displej. Ovo su strašno mali telefoni, ali mislim da Explorer u svom cenovnom rangu nema konkurenciju.
Inače i to što kažeš za postpejd, ne znam šta da ti kažem, ja sam već godinama na pospejdu, a ovaj telefon sam uzeo u telenoru za 1000 din., ne menjajući paket koji je i do sada koristila moja žena (900 din - 150 minuta + 500 u mreži + besplatan internet+ ovi obični minuti mogu da se prenose ukoliko se ne potroše). Za dve godine, koliko traje ugovor onda je cena telefona stvarno smešna

A, da, sad vidim da je i on pisao o ovom modelu na temi.

Od telefona tražim krupan ekran sa što boljom slikom, dobru kameru, WiFi (prošli put nisam obraćao pažnju na to pa sam se zeznuo), kao naravno i podršku za sve one aplikacije, zezalice, 3D igre i ostalo.

Znači Explorer ima sve to osim kamere? Heller kaže da kamera i nije nešto i da nema blic (a meni bi trebao blic, nisam baš zadovoljan osvetljenjem u mračnijim uslovima sa 5230, čak i kad je kamera podešena za te uslove).

I vidim da kaže da baterija traje dan i po do dva? To baš i nije mnogo; 5230 je trajao danima dok je baterija bila nova, sad ova koju sam nabavio ništa ne valja, ali i ovako razakana traje bar dva dana.

E, da, što se tiče surfovanja, kako tu stoji stvar? Kažete da je dobar za surfovanje, ali ako imaš prepaid...? Podržava li onu foru da ti FB bude džabe? Ima li kakve druge olakšice?

I da ponovim ono pitanje od ranije:

S druge strane, voleo bih da pređem na neki Android (ili iOS) model, da malo upoznam taj sistem jer dosad nisam imao gotovo nikakvog iskustva s njim. Samo ne znam šta bih radio sa starim telefonom, kao i telefonom pre njega (gre'ota da samo skupljaju prašinu). Da li neko zna za neku radnju (u Beogradu) gde je moguće zameniti stari za novi uz doplatu ili tako nešto?

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #33 : 09.05.2012. 23:11:40 »
Ostaje ti Samsung Galaxy S II, on ispunjava sve uslove i još više,
osim što za njega treba 370 €.
Ali za 200 € naći telefon sa svim navedenim karakteristikama - mislim da ne može ni polovan.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #34 : 09.05.2012. 23:12:05 »
Citat:
Ja sam njega uzeo za ženu
Trosmisleno, ali ajde.  ;D

rofl rofl rofl
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #35 : 09.05.2012. 23:24:32 »
Ostaje ti Samsung Galaxy S II, on ispunjava sve uslove i još više,
osim što za njega treba 370 €.

Toliko bih imao kad bi neko pristao da mi za moj telefon dâ onoliko para koliko sam ga ja platio - 200€ - pa da ja dodam samo 170€. Ali pošto nema šanse da ostvarim takav dil, onda to otpada.

Ali za 200 € naći telefon sa svim navedenim karakteristikama - mislim da ne može ni polovan.

Znači da uzimam ovaj? Ili možda da čekam da još padnu cene tim, sada skupljim, modelima? ;D

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #36 : 11.05.2012. 00:59:15 »
Daki, ti bi Android, a da traje baterija 6 dana? Nema toga. Navikni se da ga svako veče puniš. Ti na spavanje, a telefon na punjač. Od jeftinih, a da bude ok, Explorer je superiška. Slične cene su Galaxy Y, LG L3, pojavio se i Galaxy Y DUOS (što je fina stvar, android, a 2 kartice).

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #37 : 11.05.2012. 07:39:32 »
Aleksa, isplati li se ovaj za 8 kuna? cca 1,2 €.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #38 : 11.05.2012. 13:31:35 »
Daki, ti bi Android, a da traje baterija 6 dana? Nema toga. Navikni se da ga svako veče puniš. Ti na spavanje, a telefon na punjač. Od jeftinih, a da bude ok, Explorer je superiška. Slične cene su Galaxy Y, LG L3, pojavio se i Galaxy Y DUOS (što je fina stvar, android, a 2 kartice).

Meni baterija traje na LG Optimusu L3 već 5 dana i možda ću ga sutra puniti....

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #39 : 11.05.2012. 23:51:11 »


Ovo je telefon kojeg cu vjerovatno kupiti ubrzo a radi se o Samsungu Note ,planiram dati samsung galaxy sII i iPhone 3G za njega ali me zanima da li ga je neko od vas vec koristio i kakvi su utisci.Privlaci me displey od 5.3 inca a izgled mu je fantastican kao da su mene pitali kako ce izgledati

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline elys

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 277
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #40 : 12.05.2012. 00:03:44 »
X10i, zadovoljan, ako budem brzo mijenjao ili ARC ili ovaj samsung Note, doduse note je dosta skuplji, ali ne zuri mi se, jer mi desetka sljaka dosta dobro..

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #41 : 12.05.2012. 00:13:08 »
X10i, zadovoljan, ako budem brzo mijenjao ili ARC ili ovaj samsung Note, doduse note je dosta skuplji, ali ne zuri mi se, jer mi desetka sljaka dosta dobro..

jel istina da se baterija na x10 mnogo brze trosi nego na ostalim android telefonima

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #42 : 12.05.2012. 07:36:05 »
Tek sam sad skužio da nisam stavio link.
Aleksa, ovaj za 1,2 €.
http://www.t-mobile.hr/2/20-30-01-12-00.asp?sifra=HTWILDFIRESWHITE

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #43 : 12.05.2012. 07:58:04 »
Tek sam sad skužio da nisam stavio link.
Aleksa, ovaj za 1,2 €.
http://www.t-mobile.hr/2/20-30-01-12-00.asp?sifra=HTWILDFIRESWHITE

ima ga frendica, mob je super...

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #44 : 18.05.2012. 01:00:59 »
A u međuvremenu (dok ne nabavim neki Android telefon), ne bi mi smetalo da odigram neku od retro igara na telefonu koga već imam. U pitanju je ovaj:



a sistem koji ga pokreće je, naravno, Symbian.

Zna li neko neki dobar emulator koji radi na ovom sistemu? Naravno, emulator za NES, Game Boy ili neki od tih starijih sistema, koji bi mogli da se pokrenu na Symbianu. Nešto sam guglao, ali nisam našao bogzna šta.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #45 : 18.05.2012. 02:07:27 »
Zna li neko neki dobar emulator koji radi na ovom sistemu? Naravno, emulator za NES, Game Boy ili neki od tih starijih sistema, koji bi mogli da se pokrenu na Symbianu. Nešto sam guglao, ali nisam našao bogzna šta.

Postoji li ovakvo nesto i za Android/WM uopste?

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #46 : 18.05.2012. 03:31:27 »
Postoji. A postoji i za Symbian. Samo pokušavam da nađem dobar softver.

Uspeo sam, recimo, da pokrenem Super Mario Deluxe u okviru emulatora za Game Boy Color, ali je upravljanje malo teško zbog toga što je ekran na dodir. Jeste, polovinu ekrana zauzmu komande, ali je i dalje teško upravljati zbog toga što ne reaguje kad se stisnu dva virtuelna  dugmeta istovremeno.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #47 : 18.05.2012. 08:52:06 »
Za android ima emulatora počevši od amige i comodora pa do PSP-a.

Daki, postoji MAME za symbian i tu ima na hiljade ROM-ova, pa vidi.

Ima i rom za Bad fur day  :P  ;)

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #48 : 19.05.2012. 15:10:06 »
Ima li neko iskustva sa HTC Desire HD? Kakav je telefon, i koji je po vama bolji, on ili HTC HD2

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #49 : 30.05.2012. 17:33:09 »
Danas sam postao vlasnik HTC HD2 i odusevljen sam  navijacica navijacica navijacica Tek nekoliko sati je kod mene i tek se upoznajem sa funkcionalnoscu, ali za sada me je u svemu odusevio... Inace instaliran je Android, koji mi se mnogo svidja, tako da necu probati Windows sigurno jos nekoliko meseci, dok me on ne smori... Mada kako stvari stoje, nece biti to tako skoro  ;D

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #50 : 30.05.2012. 18:03:29 »
 clapp

Zašto bi android mijenjao windowsom? Inače svi rade obrnuto.  ;D

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #51 : 30.05.2012. 20:14:53 »
ja sam na n97 ubacivao win umjesto symbiana ali sad na Galaxy sII koristim Android i NEMA NISTA BOLJE od njega trenutno, jos kad na ipmartu skines nesto sto je na marketu 70tak dolara...

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #52 : 30.05.2012. 20:18:01 »
clapp

Zašto bi android mijenjao windowsom? Inače svi rade obrnuto.  ;D

Pa nisam koristio windows na telefonima, pa bih cisto voleo i sa njim malo da eksperimentisem. Ali Android je zaista odlican, sve je fenomenalno odradjeno.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #53 : 30.05.2012. 21:34:27 »
Danas sam postao vlasnik HTC HD2 i odusevljen sam  navijacica navijacica navijacica Tek nekoliko sati je kod mene i tek se upoznajem sa funkcionalnoscu, ali za sada me je u svemu odusevio... Inace instaliran je Android, koji mi se mnogo svidja, tako da necu probati Windows sigurno jos nekoliko meseci, dok me on ne smori... Mada kako stvari stoje, nece biti to tako skoro  ;D

I envy you so much right now...

Spoiler for Hiden:
;D

Inače, uspeo sam da nađem jednu radnju koja se bavi i zamenom i otkupom telefona, nadam se da ću tu moći da izvedem ono što planiram, ili bar da dobijem kakvu-takvu kintu za moj 'fon pa da nabavim i ja neki Android...

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #54 : 30.05.2012. 22:45:19 »
HD2 je odlican telefon u svakom pogledu, moj sledeci telefon  smileyNO1

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #55 : 31.05.2012. 01:00:02 »
Lazo, samo vodi racuna jer ga polako izbacuju iz prodaje, na mobilnisvet pise da ima samo u jos jednoj prodavnici. Ja sam trazio svuda, i zaista nigde nije bilo. Polovnih ima, ali ako hoces nov,    znaj sta te ceka...

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #56 : 31.05.2012. 13:12:29 »
nov telefon se nikad nije isplatio niti ce ikad, par meseci star sa vazecom garancijom se nadje za dosta manje pare nego nov

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #57 : 01.06.2012. 01:27:29 »
Ljudi imam jedno pitanje, pa molim ko zna da mi odgovori. Dakle, uzeo sam neki paket preko MTS-a, gde imam 600 mb mesecno da iskoristim. E sad me interesuje sta treba da podesim, da bi to funkcionisalo? Imam WiFi i WiFi settings, sto nije, kao i Bluetooth. Dole ispod imam Tethering & portable hotspots i VPN settings sto takodje mislim da nije. Ispod toga imam Mobile networks, i mislim da se tu podesava, a ovo imam od opcija: Data enabled, Data roaming, Access Point Names, Use only 2g networks i Network operators. Stiklirao sam prvo i pise mi da se upalio 3g, ali kad sam pokusao da posaljem nesto sa Google play-a, nista mi se ne desava iako tamo pise da je program instaliran. Znate li gde gresim i sta treba da uradim?

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #58 : 01.06.2012. 16:50:24 »
Reseno je ovo, skapirao sam kako funkcionise.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Mobilni telefoni, tableti, smartphone ...
« Odgovor #59 : 01.06.2012. 17:14:01 »
A sad ja da pitam kolege, jer koga ću ako neću ljude koje poznajem godinama unazad. ;D (pogotovo što neki dobro poznaju materiju)

Kako se leto približava, sve sam odlučniji da uzmem nov telefon. Već sam rekao da sam našao radnju gde vrše zamenu i otkup, možda dobijem neku paru za ovaj moj, ali nevezano od toga, šta biste mi preporučili da uzmem ako su mi zahtevi sledeći:

- Android sa podrškom za Android Market i sve one aplikacije i ostale zezalice. (pokretanje igara sa naprednom 3D grafikom poželjno, ali ne i neophodno ako će to da digne cenu u nebesa)
- Što bolja kamera, sa blicem. Video snimci u 720p su vrlo poželjni. Takođe, nije mi toliko važno da slike budu ogromne (sa 2000 ili više piksela), nego da budu oštre i jasne. Kvalitetom fotografija na mom sadašnjem telefonu (od 2 megapiksela) baš i nisam zadovoljan.
- Multi-touch ekran. Igranje, npr. Super Marija na ovom mom telefonu koji ima rezistivni ekran (reaguje samo na jedan dodir odjednom) je prava noćna mora.
- Krupan ekran. Pošto je ipak u pitanju telefon, nikad ne može biti previše glomazno. Da sam hteo glomazno, uzeo bih tablet. ;D
- Bluetooth i WiFi se valjda podrazumevaju. (Ili ne?) GPS je poželjan, ali nije neophodan.

Pa sad, ako može bar po jedan model iz nižeg i višeg cenovnog ranga.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Tags: