Autor Tema: Hannibal  (Posjeta: 60610 )

0 članova i 2 gostiju pregledava ovu temu.

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Hannibal
« Odgovor #30 : 07.04.2013. 21:01:04 »
Odlican pilot!
Ne razumem kako je NBC odobrio ovakvo nesto, po meni je previse nasilno za "network" televiziju.
Epizoda je bila savrsena...sto je naznaka da ce serija biti otkazana, kao sto to obicno biva.
The Following se provukao, ali nisam siguran za Hannibal-a...

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Hannibal
« Odgovor #31 : 07.04.2013. 21:55:29 »
following ti je isto odlican?

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Hannibal
« Odgovor #32 : 07.04.2013. 22:19:37 »
following ti je isto odlican?
Gledao sam samo pilot za sada, svideo mi se, ali nije na nivou Hannibal-a. Ovo je mnogo, mnogo bolje.
Setio sam se The Following-a jer obradjuje slicnu temu, ali ipak je na FOX-u, sasvim druga pesma...
« Zadnja izmjena: 07.04.2013. 22:22:04 rale626 »

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Hannibal
« Odgovor #33 : 07.04.2013. 23:12:36 »
suvise toga se desilo u prvoj epizodi.
Meni to super zvuči. Nisam još gledao, bio sam pomalo i skeptičan (iako filmove volim), ali vidim da su opšti utisci pozitivni. Ipak ću joj dati šansu.  :)

Na prethodnoj strani, mulder je dao odličan komentar  smileyNO1
Mulderovim komentarima treba vjerovati.  :aha:  ;D
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline jony bravo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 6
Odg: Hannibal
« Odgovor #34 : 08.04.2013. 09:44:22 »
Pogledao, serija je OK, ima svoju nit i definitvno gledam dalje, o Mikkelsen-u nema potreba raspravljati, a Hugh Dancy valjda kako sam ja skontao treba da bude onakav lik. Dešavanja u pilotu, slažam se svašta nešto se desilo u 45 minuta ali valjada im je trebala ta prenatrpanost za pilota, ali imam osjećaj da će druga epizoda otvoriti nove smejrove dešavanja.

Uglavnom serija je skroz na mjestu.

Offline athena

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 293
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #35 : 08.04.2013. 19:49:24 »
Odsad definitivno prije gledanja čitam sve Mulderove recenzije. ;D

Pogledano i nije loše, ali sam ipak očekivala više. Tačno je da su previše toga "natrpali" u jednu epizodu, ali mislim da već od iduće kreće lagano zapetljavanje i usporavanje radnje.
Mikkelsen se jako dobro snašao u ulozi i baš mu paše, a što ne mogu reći za Dancyja (koji mi je jako drag srcesmajli ). Već je jednom igrao ulogu osobe koja ima Asperger (Adam), ali se nekako nije saživio sa ovom. Meni su ti stereotipni asocijalni, ali genijalni naučnici i čudaci dojadili, ali sam se nadala da će on unijeti malo svježine u ovu ulogu. Solidan je pilot, nastavljam pratiti i nadam se da će biti bolje.

Spoiler for Hiden:
Koji je fazon sa onim psima? Ko ih čuva kad njega nema, a očito ga često nema? Obožavam pse, ali meni je ono jednostavno loše čudno. ???

Offline zvucnjak

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
    • ABOUT.ME
Odg: Hannibal
« Odgovor #36 : 15.04.2013. 01:58:18 »
Kad sam čuo da će se pojaviti još jedna ekranizacija Red Dragona malo sam bio skeptičan, ali pošto sam fan Lecter tematike pogledao sam prvom prilikom i nisam zažalio.

Sviđa mi se Will Graham kao poremećeni(ji) lik- iako volim Edwarda Nortona, njegov Graham mi je delovao vrlo "normalno". Čak mi je i Petersenova verzija u Manhunteru bila prikladnija (i to je otprilike jedino što mi se u Manhunteru sviđa više od RD-a).

Kako sam ja razumeo, cela ova serija bi trebalo da u suštini bude prequel za Red Dragon... I zato je jedino što me je malo iznenadilo to što se dosta toga izdešavalo u prvoj epizodi, dosta toga što se pominje u filmu... Ne u smislu da mi se to nije svidelo, već da me malo brine koliko će im materijala ostati za ostatak serije i koliko će uopšte moći da traje serija ako treba da se završi Lecterovim hapšenjem...
Dosta stvari se i razlikuje, što je i za očekivati jer je u pitanju serija
Spoiler for Hiden:
Da, Freddie može da bude i nadimak za žensko :)

Na žalost moram da priznam da još nisam uspeo da nađem knjigu da pročitam, to ću gledati da ispravim što pre.
Mada mnogi kažu da je saga o Lecteru jedan od onih retkih slučajeva kad su ekranizacije ispale čak bolje od knjiga. Proverićemo  smileyNO1
« Zadnja izmjena: 15.04.2013. 02:00:38 zvucnjak »
Carpe noctem

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #37 : 15.04.2013. 12:05:53 »
Pogledana druga.

Prosječna epizoda, ali ona scena
Spoiler for Hiden:
sa gljivama u vrtu. Pravo malo artističko dijelo.
to me odmah podsjetilo na ovaj film http://www.imdb.com/title/tt0081184/?ref_=sr_6

Slučaj je bio zanimljiv, ali je odrađen prebrzo. Mislim, prebrzo su stavili takav slučaj. Likovi nisu dovoljno okarakterizirani da bi me bilo briga za njih. Gledam Grahama i njegove specijalne "moći" pa one
Spoiler for Hiden:
halucinacije. Ok, sve je to dobro, ali trebaju malo stati na loptu.

Mads je odličan. Jako statičan, ali toliko pažljiv. Jako mu leži uloga. Zasad zaslužuju solidnu šesticu.

Offline dowla87

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 641
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #38 : 19.04.2013. 01:23:23 »
Ne znam ko je upisivao rejtinge za prve dve epizode, prepravio sam napisano. Ne upisujte broj gledalaca, vec rejting 18-34. Inace, serija solidna. Za sada. Fuleru se uvek daje sansa  ;D

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Hannibal
« Odgovor #39 : 20.04.2013. 15:47:57 »
prve dvije epizode bile su mi vrlo dobre. privuklo me jedino to što glumi Mikelsen, ali ugodno sam iznenađen i ostalima. većina vas je imala osjećaj prenatrpanosti u pilotu, ja ne. slučaj(evi) su tu u službi glavne priče, a i čini mi se da će velika većina sezone se vrtit oko jednog slučaja. to mi ni po čemu nije brzo.

bude li još sezona, mogli bi se koristiti i preostalim nastavcima knjige. rejting ne obećava, nadam se da neće završit ko Awake. jedna od boljih novih serija.

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Hannibal
« Odgovor #40 : 21.04.2013. 13:36:34 »
NBC je zabranio emitiranje 4. epizode "Ceuf"
Spoiler for Hiden:
Djeci ispran mozak, pa pretvoreni u ubojice koji masakriraju vlastite obitelji. Dobri Willy se primi istrage.
Odmah skaču na 5. epizodu "Coquilles". Tako će u SAD biti prikazano 12 epizoda, dok će po svemu sudeći u ostatku svijeta AXN (Sonyjevi TV kanali) prikazati svih 13 i u predviđenom redoslijedu. Recimo, TV raspored hrvatskog AXN ima "Ceuf" kao 4. epizodu u normalnom terminu ponedjeljkom 22:00, datum je 29.04.2013. I na DVD-u će sigurno izaći svih 13. Mislim, to im je samo dodatna reklama, "unaired episode included".
Prebojažljivi NBC je samo napravio zbrku svima koji slažu liste epizode. A možda i onima koji seriju ne gledaju na TV, nego "alternativnim" metodama. Jer lako je moguće da će se pojaviti dvije različite 4. epizode na netu.
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hannibal
« Odgovor #41 : 22.04.2013. 16:57:21 »
Poceo gledati sinoc ovu seriju i super mi je, malo me ovaj detektiv nervira ali se moze izdrzati ali je zato Hannibal savrsen,veceras nakon GoT cu vjerovatno pregledati i 2 i 3 epizodu  kokicekola

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Hannibal
« Odgovor #42 : 23.04.2013. 01:31:04 »
Pogledao treću  :)

Ajd, ovo je bilo dobro iako većina toga viđeno u sličnim serijama. Samo ovo ima više stila. Mads i dalje odličan. Izgleda
Spoiler for Hiden:
da će pokušati učiniti serijskoh ubojicu od pojedinih likova ako nađe kod njih nekakav temelj za to. inače se ne bi bzvz onako otkrivao. A promo i anđeli. Fora.

Četvrte nema, ali sam pročitao o čemu se radi tako da ću si vizualizirati na naš Saturnov način i imati jeben trip za četvrtu epizodu. I onda peta. Jupi  navijacica navijacica

Zasad dobra serija.

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Hannibal
« Odgovor #43 : 23.04.2013. 11:48:10 »
Upravo odgledao pilot, nije užas kakvom sam se nadao, ali je i dalje ispod prosjeka. Odgledaću još 2. epizodu i dati konačan sud.

Offline zvucnjak

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
    • ABOUT.ME
Odg: Hannibal
« Odgovor #44 : 26.04.2013. 11:42:36 »
Zna li neko šta je ovo S01E04 Ceuf Web Series iz 6 delova i treba li to skidati uopšte?
Carpe noctem

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Hannibal
« Odgovor #45 : 26.04.2013. 13:57:11 »
^stavio sam skidat. to bi trebala bit 4. epizoda.

treća mi je bila odlična.

Offline zvucnjak

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
    • ABOUT.ME
Odg: Hannibal
« Odgovor #46 : 26.04.2013. 14:30:59 »
Negde sam pročitao da će puna verzija 4. epizode da se prikazuje van USA, samo ne znam kada...
Carpe noctem

Offline Silvio

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 545
  • Spol: Muški
  • Wubba lubba dub-dub!
Odg: Hannibal
« Odgovor #47 : 26.04.2013. 15:35:10 »
Negde sam pročitao da će puna verzija 4. epizode da se prikazuje van USA, samo ne znam kada...

Pa možda si pročitao 3 posta iznad gdje sam to objasnio   :facepalm
idx/sub format titla podržavaju gotovo svi noviji dvd i bluray playeri, kao i playeri na vašem PC-ju.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Hannibal
« Odgovor #48 : 26.04.2013. 16:52:06 »
Zna li neko šta je ovo S01E04 Ceuf Web Series iz 6 delova i treba li to skidati uopšte?

ovo jest četvrta epizoda, ali izbačeni su svi dijelovi koji imaju veze s tim slučajem djece ubojica.
svaki video traje 3-6 minuta, uglavnom interakcija Hanibala s gl. likovima.

hanibal i laurence fishburne večeraju:
Spoiler for Hiden:
"You promised to deliver your wife to my dinner table."  ;D

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Hannibal
« Odgovor #49 : 26.04.2013. 23:58:53 »
Upravo odgledao pilot, nije užas kakvom sam se nadao, ali je i dalje ispod prosjeka. Odgledaću još 2. epizodu i dati konačan sud.

 ispod prosjeka?   :neverovatno:
Summer Is Coming...

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Hannibal
« Odgovor #50 : 28.04.2013. 18:00:16 »
Upravo odgledao pilot, nije užas kakvom sam se nadao, ali je i dalje ispod prosjeka. Odgledaću još 2. epizodu i dati konačan sud.

 ispod prosjeka?   :neverovatno:
Da, previše rupa, gluma detektiva više nego očajna. Jedino što me drži, pogledao sam i ostale 2 epizode, jeste mračna atmosfera (način na koji rade ubistva) i lik Hanibala. Ostalo je prosječno ili užasno.

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Hannibal
« Odgovor #51 : 28.04.2013. 21:20:23 »
Odgledah i ja prve dvije epizode. Prijatno sam se iznenadio.  :)

Hanibala su dobro predstavili, jedino mi je malko zasmetao internet i mobilni telefoni (nije baš konzistentno sa prvim filmom).

Meni onaj profesor nije promašen: čovjek glumi rastrojenog lika, logično je da se onako ponaša. Koliko sam shvatio, nefunkcionalni genije.  :)

Zna li neko detaljnije šta je ovo oko četvrte epizode? Valjda je prikazivala neki nepodoban/politički nekorektan sadržaj?
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Hannibal
« Odgovor #52 : 29.04.2013. 00:27:00 »
Upravo odgledao pilot, nije užas kakvom sam se nadao, ali je i dalje ispod prosjeka. Odgledaću još 2. epizodu i dati konačan sud.

 ispod prosjeka?   :neverovatno:
Da, previše rupa, gluma detektiva više nego očajna. Jedino što me drži, pogledao sam i ostale 2 epizode, jeste mračna atmosfera (način na koji rade ubistva) i lik Hanibala. Ostalo je prosječno ili užasno.

Gledam baš dosta serija i u odnosu na serije koje se daju sada nije ispod proseka,ali u odnosu na naj bolje serije možda i jeste.Iznenadjujuće Laurence Fishburne mi je naj slabiji,Hugh Dancy onako...videćemo.
Summer Is Coming...

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #53 : 29.04.2013. 09:54:19 »
molba:ako neko moze na pm da mi posalje link za 4-tu ep. koja se poklapa sa postojecim prevodom na sajtu.nijesam dobio rezultat kad sam guglao:
Unaired.Webisode.AVC.AAC2.0-Ceuf
tj.jesam ali nije to ta verzija.nashao sam josh jednu ali sa corean subs. koji se ne mogu maknut.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline nikola987

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 70
Odg: Hannibal
« Odgovor #54 : 29.04.2013. 12:01:10 »
izasla je na netu 4ta cela epizoda ali ima hardcoded korejske titlve.
Hannibal.S01E04.HDTV.XviD-SANTi

Offline zvucnjak

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 349
  • Spol: Muški
    • ABOUT.ME
Odg: Hannibal
« Odgovor #55 : 29.04.2013. 12:32:57 »
izasla je na netu 4ta cela epizoda ali ima hardcoded korejske titlve.
Hannibal.S01E04.HDTV.XviD-SANTi

Nije loš, samo malo mala rezolucija... negde oko 700x400...
Ima i mkv verzija, malo veća doduše, 516 mb, ali je zato bolja slika i rezolucija je 1280x720.
treba tražiti "Hannibal S01E04 CEUF(banned) FULL NOT WEBISODE"
Carpe noctem

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Hannibal
« Odgovor #56 : 29.04.2013. 14:25:37 »
 :pametnjakovic
izasla je na netu 4ta cela epizoda ali ima hardcoded korejske titlve.
Hannibal.S01E04.HDTV.XviD-SANTi
znam,naleceo sam na to,ali necu skidat zbot zbog tog korejskog titla.nadam se da ce qljara javit da me uputi na verziju koju je on preveo.a probat cu i zvucnjakov prijedlog.hvala na odgovorima :)
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline nikola987

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 70
Odg: Hannibal
« Odgovor #57 : 29.04.2013. 15:04:26 »
Trenutno ne postoji druga verzija, to sto ti imas su samo inserti iz epizode.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Hannibal
« Odgovor #58 : 01.05.2013. 00:16:49 »
Pogledah ove cetiri epizode, i ja sam bas odusevljen serijom. Mnogo mi se svidja, i bas mi je legla. Meni se cini da je sve odlicno odradjeno, Mads je fenomenalan. Obozavam ga evo vec 6-7 godina.

No me plasi malo sto pada broj gledalaca iz epizode u epizodu, ne bih ovo volio da ukinu.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Hannibal
« Odgovor #59 : 01.05.2013. 00:34:19 »
Gledanost je mala a povrh toga imamo ovakve bisere...
Salt Lake City NBC Affiliate Pulls Hannibal
http://www.ign.com/articles/2013/04/30/salt-lake-city-nbc-affiliate-pulls-hannibal?abthid=51803ce3363d603d77000020
Navodno je serija "previse nasilna".

Nisam bas optimistican, bilo bi mi vrlo zao da prekinu seriju.
Ova sezona je planirana kao prvo poglavlje u prici, i najavili su da ce svaka sezona imati 13 epizoda.
Mada kako je krenulo, nece nista biti od toga...