Autor Tema: Salem's Lot (1979 & 2004)  (Posjeta: 8562 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Salem's Lot (1979 & 2004)
« : 13.03.2012. 22:49:51 »

Salem's Lot (1979)

Opis:
Serija Salem's Lot snimljena je 1979. godine prema istoimenoj knjizi Stephena Kinga koja je objavljena 1975. godine. Radnja serije vrti se oko pisca Bena Mearsa koji se vraća u svoj rodni grad i otkriva da se njegovi stanovnici pretvaraju u vampire...

Žanr: horor, drama

IMDb
Wikipedia

Titlovi




Salem's Lot (2004)

Opis:
Pisac Ben Mears vraća se u svoj rodni grad i otkriva da se njegovi stanovnici pretvaraju u vampire... Salem's Lot (2004) remake je istoimene serije snimljene 1979. godine prema knjizi Stephena Kinga. U glavnoj ulozi pojavljuje se Rob Lowe.

Žanr: horor, drama

IMDb
Wikipedia

Titlovi
« Zadnja izmjena: 16.12.2012. 16:08:33 mijau »

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Salem's Lot
« Odgovor #1 : 14.03.2012. 04:12:02 »
Od najbolje horor knjige o vampirima su napravili odličnu mini seriju, ali kao ekranizacija nema nekoliko bitnih dijelova knjige. Dosta podcijenjena mini serija. Odlično, atmosferično i pravi old school vampiri i to još NAJORIGINALNIJI vampir kojeg sam vidio. Par legendranih scena od kojih izdvajam ovu

Spoiler for Hiden:

Atmosfera  ti_si_Bog ti_si_Bog velike zasluge idu i Hooperu koji je nakon odličnog TCM-a snimio sasvim drugačiji horor i bio tada uz Carpentera bog i batina tog žanra.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Salem's Lot (1979 & 2004)
« Odgovor #2 : 16.03.2012. 16:09:26 »
Pogledao Salem's Lot 2004, solidna mini serija... smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Salem's Lot (1979 & 2004)
« Odgovor #3 : 16.03.2012. 18:07:51 »
Ta iz 2004. je čisto dobra mini serija. I glumačka postava je dobra. Sutherland, Lowe, Hauer.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Salem's Lot (1979 & 2004)
« Odgovor #4 : 17.03.2012. 11:06:13 »
Ta iz 2004. je čisto dobra mini serija. I glumačka postava je dobra. Sutherland, Lowe, Hauer.

Meni bi možda bolje ispala ekranizacija Kingove knjige da su je zamislili kao film, malo su mi se nekako razvukli neki dijelovi.... glumačka postava me je ugodno iznenadila ;)

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: Salem's Lot (1979 & 2004)
« Odgovor #5 : 27.03.2012. 00:17:24 »
Gledao, davno, i dalje imam disk, negdje se po kuci vuce. Meni se svidjelo  ;D

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Salem's Lot (1979 & 2004)
« Odgovor #6 : 12.04.2012. 16:02:10 »
Samo što je kod titla za SALEM'S LOT kao Airdate navedena godina 1979., ali je zapravo postavljen titl za remake iz 2004. godine. Pa, ako nije prevelika tlaka da se to ispravi, ili nekako drugačije ljudima da do znanja... ne bi bilo loše. Tek toliko da se ne zbunjuje narod.
Evo, piše baš ovako:

#     Naziv                Status            Airdate  
     
1.    Salems Lot        prevedeno    17.11.1979.
   
Inače, obje verzije su (po meni) vrijedne za pogledat (kao mala sam se žešće usrala gledajući verziju iz 1979.), .. a titl za original iz 1979 postoji na drugim sajtovima.

Usput, zašto Stephena Kinga ne postoji vlastiti Forum topic?
   
Kad se klikne na "Forum topic: Stephen Kings Series"
   
 Kaže: Došlo je do greške! 
Tema ili forum koji ste tražili, čini se, ne postoji ili ima ograničenje pristupa.


(budući da ne vidim zašto bi trebalo tome ograničavati prisup, zaključujem da se radi o "ne postoji" varijanti.

Hvala na pažnji i živili!


P.S. Molim zanemariti (po mogućnosti i obrisati) moj prethodni post ovdje, nekom neobjašnjivom greškom je pobegla nezavršena verzija. A nisam stiskala ni "Pošalji" ni shift+alt+s... časna riječ!
« Zadnja izmjena: 12.04.2012. 16:04:56 BlackQ »
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Salem's Lot (1979 & 2004)
« Odgovor #7 : 12.04.2012. 17:38:29 »
Postavljeni su titlovi za obje verzije. Imaju zasebnu temu na sajtu. Na forumu ponekad spajamo remakeove u istu temu, ali na sajtu vrijedi pravilo jedna serija - jedna tema.
http://www.prijevodi-online.org/serije/view/1385/salems-lot
http://www.prijevodi-online.org/serije/view/1386/salems-lot-2004

Preusmjeravanje radi. Klikom na Forum topic dolazi se u prvi post ove teme. Klikom na riječi Titlovi iz prvog posta dolazi se u temu serije na sajtu. Postojala je prije tema Stephen Kings Series, ali smo je pobrisali i razdvojili serije u zasebne teme na forumu. Možda ti je i dalje u cacheu. Pobriši ga i onda probaj ponovno.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Salem's Lot (1979 & 2004)
« Odgovor #8 : 15.04.2012. 07:25:07 »
Postavljeni su titlovi za obje verzije. Imaju zasebnu temu na sajtu. Na forumu ponekad spajamo remakeove u istu temu, ali na sajtu vrijedi pravilo jedna serija - jedna tema.
http://www.prijevodi-online.org/serije/view/1385/salems-lot
http://www.prijevodi-online.org/serije/view/1386/salems-lot-2004

Preusmjeravanje radi. Klikom na Forum topic dolazi se u prvi post ove teme. Klikom na riječi Titlovi iz prvog posta dolazi se u temu serije na sajtu. Postojala je prije tema Stephen Kings Series, ali smo je pobrisali i razdvojili serije u zasebne teme na forumu. Možda ti je i dalje u cacheu. Pobriši ga i onda probaj ponovno.

Je, u pravu si - priznajem da nisam ni primijetila da su Salem's Lot i ostali filmovi (mini-serije) od Stephena Kinga rastrančirani u zasebne naslove serija.

Onaj moj komentar se odnosio na temu (naslov, seriju...) "Stephen King's Series" (bit će da sam to propustila naglasiti) - elem, tamo se potkrala spomenuta greškica (tipfeler za Salems Lot airdate); a sad mi je jasno i zašto Forum topic ne radi otale, kad je svaki podnaslov dobio svoj forumić.

Jedino, tema "Stephen King's Series" (br. 481) postoji i dalje, brisala sam i cache i history, i restaratala firefox i kajaznamštosvene - na popisu serija pod slovom S - eno je još uvijek! Možda je to neka misterija u stilu Stephena Kinga?? Ono, vi brišete temu, a ona se misteriozno vraća (i usput jede druge naslove ... wuahahahah.... scream)

Eh, sad, je li baš bilo nužno cepati ionako neveliki sadržaj "Stephen King's Series"-a u pet još manjih cjelina  :ne-zna, no pretpostavljam da je postojala neka logika iza tog poteza, pa ... ajmo reć "nije do mene da učim tatu kako se prave djeca".

Enivej, hvala na razjašnjenju...

« Zadnja izmjena: 15.04.2012. 07:42:38 BlackQ »
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Salem's Lot (1979 & 2004)
« Odgovor #9 : 15.04.2012. 10:59:23 »
Jao, zaboravili smo to poslati u vječna lovišta. :dash Ups! ;D

Tags: