Autor Tema: Black Mirror  (Posjeta: 32969 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline LectorCo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: Black Mirror
« Odgovor #60 : 15.11.2016. 18:09:49 »
Pa da, temelje se na nečemu što se događa ili barem nešto što bi se vrlo lago moglo desiti - misleći pri tome da imamo tehničke uslove za to (npr. Shut up and dance). Za vojsku nisam siguran, razumijem da neka kontrola postoji (persoazija/nagovaranje); i svidjelo mi se objašnjenje frajera iz Kuće od karata oko procenta pucanja vojnika u minulim ratovima. Ali iskreno, mislim da su budućnost ratovanja dronovi i slična bespilotna *ranja (iako se to sad koristi, ali vjerovatno će "živa sila" biti povučena u potpunosti).
Zaboravih reći da me Hated in the nation baš posjetila na The birds (Hičkoka) - imao sam u par navrata pravi deja vu i odlično je, s obzirom na kraj mislim da mi je to najdojmljivija epizoda.

A poredak su ispravili  :-[

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #61 : 17.11.2016. 00:49:16 »
Ja sam gledao ovim poretkom, koji je 99% točan, a sad ne znam:
Spoiler for Hiden:
1x1. The National Anthem
1x2. Fifteen Million Merits
1x3. The Entire History of You

2x1. Be Right Back
2x2. White Bear
2x3. The Waldo Moment
2xCS White Christmas

3x1. Nosedive
3x2. Playtest
3x3. Shut Up and Dance
3x4. San Junipero
3x5. Men Against Fire
3x6. Hated in the Nation
Također, preporučam svima da gledaju ovim redoslijedom jer počevši od druge sezone stavljaju tooooliko puno Easter Eggsa, itd.
Tipa netko tko počinje od treće sezone će propustiti toliko toga.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #62 : 21.11.2016. 01:08:28 »
Pogledao zadnje tri epizode.

Četvrta mi je bila najlošija iako sami koncept jest dobar. Peta je bila solidna sa zanimljivim twistom i taj twist je vrlo vjerojatno najveća društvena kritika na 90% koji su zbilja slijepi na sve što se događa u svijetu. peta je bila jedna od najboljih epizoda u sezoni. Pčele, a pisci su rekli da su ideju dobili od x-filesa i njihovih pčela  ;D

Uglavnom, najbolja sezona u seriji.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #63 : 21.11.2016. 19:43:53 »
Pčele, a pisci su rekli da su ideju dobili od x-filesa i njihovih pčela  ;D
Znao sam da mi je od negdje bilo poznato!

Offline sihaya

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #64 : 09.04.2017. 18:31:13 »
Dugo sam odugovlacila da pogledam ovu seriju, toliko dugo sam slusala pohvale o njoj da sam pocela dobijati blagu averziju, pa prije nego sto dodjem do tacke da je nikad ne pogledam,odlucim da krenem. I igrom slucaja ne primijetim da je na Netflixu na pocetnoj poziciji treca sezona pa samo kliknem i eto pogledam prvu epizodu trece sezone. I na kraju epizode ostanem jos koji minut onako blijedo gledajuci sa velikim WOW. I pomislim koliko li ce ljudi nakon ( ili mozda bolje reci, uprkos tome sto su pogledali) sto pogleda epizodu otici na neku stranicu i dati palac gore ili cetiri + zvjezdice.
I oni kojima to inace nije navika  ;D
Genijalna serija

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #65 : 10.04.2017. 11:30:26 »
Dugo sam odugovlacila da pogledam ovu seriju, toliko dugo sam slusala pohvale o njoj da sam pocela dobijati blagu averziju, pa prije nego sto dodjem do tacke da je nikad ne pogledam,odlucim da krenem. I igrom slucaja ne primijetim da je na Netflixu na pocetnoj poziciji treca sezona pa samo kliknem i eto pogledam prvu epizodu trece sezone. I na kraju epizode ostanem jos koji minut onako blijedo gledajuci sa velikim WOW. I pomislim koliko li ce ljudi nakon ( ili mozda bolje reci, uprkos tome sto su pogledali) sto pogleda epizodu otici na neku stranicu i dati palac gore ili cetiri + zvjezdice.
I oni kojima to inace nije navika  ;D
Genijalna serija

Hahahahh i meni se desilo isto ovo sa prvom epizodom ;D
Jos sam citao pre toga na netu kako je prva epizoda serije potpuno drugacija od ostalih i kako je nekima tesko pala, kako nije laka da se svari... Nista mi nije bilo jasno. Kad onda.

Offline Nightmaster

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • No Sleep
    • Samo-opusteno
Odg: Black Mirror
« Odgovor #66 : 25.05.2017. 01:09:10 »
Meni je prva epizoda treće sezone posebna. Baš onako realna, sjajna, sjajna! clapp clapp clapp

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #67 : 25.08.2017. 21:37:20 »


Epizode su: Arkangel, Black Museum, Crocodile, Hang the DJ, Metalhead, USS Callister.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Black Mirror
« Odgovor #68 : 25.08.2017. 22:30:47 »


Epizode su: Arkangel, Black Museum, Crocodile, Hang the DJ, Metalhead, USS Callister.

Čeka se, čeka! P.S. Hang the DJ, hang the DJ!   srcesmajli ;D
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Black Mirror
« Odgovor #69 : 25.08.2017. 22:36:30 »

Čeka se, čeka! P.S. Hang the DJ, hang the DJ!   srcesmajli ;D
I ja sam se odmah setio te pesme
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Black Mirror
« Odgovor #70 : 25.08.2017. 22:40:12 »

Čeka se, čeka! P.S. Hang the DJ, hang the DJ!   srcesmajli ;D
I ja sam se odmah setio te pesme

 clapp  clapp  :P  drinks
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #71 : 08.09.2017. 00:35:13 »
http://www.ign.com/articles/2017/09/07/black-mirror-season-4-first-look-photos-revealed

Evo prvih slika 4. sezone, koja nam navodno dolazi u 12. mjesecu!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #72 : 18.09.2017. 04:21:10 »
BEST MOVIE/MINI WRITING
David E. Kelley, “Big Little Lies”
Charlie Brooker, “Black Mirror: San Junipero”
Noah Hawley, “Fargo”
Ryan Murphy, “Feud: Bette and Joan”
Jaffe Cohen, Michael Zam & Ryan Murphy, “Feud: Bette and Joan”
Richard Price & Steven Zaillian, “The Night Of

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Black Mirror
« Odgovor #73 : 26.11.2017. 16:31:35 »
Odvojeni trailer za epizodu "Arkanđel".

Mrzim lopatare i limune

Offline Nightmaster

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • No Sleep
    • Samo-opusteno
Odg: Black Mirror
« Odgovor #74 : 28.11.2017. 17:13:27 »
Zna li se kada će početi sa emitovanjem ova sezona, na imdb-u samo stoji "2017"  :-X :-X

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #75 : 28.11.2017. 17:35:10 »
ne zna se jos nista, nijesu objavljivali datum ovi sa netflixa.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #77 : 06.12.2017. 18:28:01 »
29. 12. izlazi taman se pogleda uz najbolji dio godine.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #78 : 30.12.2017. 05:57:07 »
Izašle sve epizode četvrte sezone Black Mirrora. Pogledat će se poslije nove.

Ova mi se čini dobrom.

Offline Nightmaster

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • No Sleep
    • Samo-opusteno
Odg: Black Mirror
« Odgovor #79 : 31.12.2017. 12:52:53 »
Ja odgledao prve tri :)
Svaka je na svoj način sjajna, bar po meni. Posle nove ću odgledati ostatak. Premalo mi je ovo epizoda za ovako sjajnu priču  :pevusi:

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #80 : 31.12.2017. 15:19:54 »
Odgledana USS Callister.

Epizoda je jako dobra, glumačka postava sjajna, ali to se dalo i očekivati.
Meth Damon (znam da se zove Jesse Plemons, ali mi je mnogo smešan taj nick za njega) je super izneo svoju ulogu koja je bukvalno iz jedne krajnosti u drugu, ali još iz Fargo-a znamo da je talentovan.
Iskreno, meni je više epizoda bila zabavna s nekog aspekta koji se bavi time šta su sve ljudi sposobni da urade kad se nađu u poziciji moći- nešto poput filma Experiment sa zatvorenicima i čuvarima. Ali kao BM epizoda, gde treba da razmišljamo o uticaju tehnologije na život nije mi nešto verno prenela poruku- definitivno mi je ovo prvo biše ostalo u sećanju. Ipak dovoljno zabavna.


Offline Doggy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: Black Mirror
« Odgovor #81 : 31.12.2017. 21:01:20 »
malo su vam epizode pobrkane :P
pogledal sve u komadu jucer, najlosija, al opet odlicna mi je metalhead, black museum i uss callister su mi odlicne, arkangel predobar, crocodile brutalan i najbolji hang the dj

Offline wwin

  • Član
  • ***
  • Postova: 543
Odg: Black Mirror
« Odgovor #82 : 01.01.2018. 01:30:20 »
Odgledana USS Callister.

Epizoda je jako dobra, glumačka postava sjajna, ali to se dalo i očekivati.
Meth Damon (znam da se zove Jesse Plemons, ali mi je mnogo smešan taj nick za njega) je super izneo svoju ulogu koja je bukvalno iz jedne krajnosti u drugu, ali još iz Fargo-a znamo da je talentovan.
Iskreno, meni je više epizoda bila zabavna s nekog aspekta koji se bavi time šta su sve ljudi sposobni da urade kad se nađu u poziciji moći- nešto poput filma Experiment sa zatvorenicima i čuvarima. Ali kao BM epizoda, gde treba da razmišljamo o uticaju tehnologije na život nije mi nešto verno prenela poruku- definitivno mi je ovo prvo biše ostalo u sećanju. Ipak dovoljno zabavna.

Ma najzabavnija epizoda u seriji, koliko dobrih fora ima, to je strasno. Presmijao sam se. Majka odlicna, Meth Damon takodje, ali sam se iskidao Simpsonu...  rofl rofl rofl

btw na kraju, yo bitch :)

Ali stvarno ima nekih suludih rupa. Krenula je dobro, ali su lose zavrsili. Taman sam i poceo da gledam iz stare u novu godinu, sta li sad to znaci da je krenula dobro prosle godine i zavrsi se lose u novu hmmm.

Sledecih dana ostatak, mada od ove sam najmanje ocekivao, ne volim ovoliki sci fi, a posebno jos kad sam vidjeo da idu na neki star trek / star wars fazon, malo sam se bio zabrinuo.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #83 : 01.01.2018. 17:27:53 »
Dopalo mi se kako su ubacili par stvari da povežu sa starijim epizodama:

Tipa, pesma u Crocodile je pesma koju peva devojka na audiciji u Fifteen Million Merits, onda okrugli sistem za premotavanje unazad sećanja je potpuno isti kao u The Entire History of You, sadržaj kutije na kraju Metalhead očigledna asocijacija na epizodu White Bear... Je l' neko primetio još nešto?  :)

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #84 : 02.01.2018. 15:52:40 »
Pogledao sam čim je izašla, moram reći da sam jako ugodno iznenađen, puno bolja nego prošla sezona.

Sve epizode su nekako novog stila dok se stari Black Mirror duh može osjetiti cijelo vrijeme. Jedino mi smeta što je većina epizoda (sve osim Hang the DJ i Metalhead) koristila isti koncept, uređaj u glavu. Ali dobro, sve su super to znale iskoristiti.

Fantastična adicija Black Mirroru, jedva čekam još, no predosjećam kako ćemo trebati čekati malo duže od uobičajenog.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #85 : 03.01.2018. 13:49:36 »
Pogledao sam čim je izašla, moram reći da sam jako ugodno iznenađen, puno bolja nego prošla sezona.

Sve epizode su nekako novog stila dok se stari Black Mirror duh može osjetiti cijelo vrijeme. Jedino mi smeta što je većina epizoda (sve osim Hang the DJ i Metalhead) koristila isti koncept, uređaj u glavu. Ali dobro, sve su super to znale iskoristiti.

Fantastična adicija Black Mirroru, jedva čekam još, no predosjećam kako ćemo trebati čekati malo duže od uobičajenog.

Meni nijedna epizoda nije nešto posebno iskočila, sve su tu negde, ok... mada mislim da to ima više veze s tim što mislim da je Black Mirror pomalo izgubio tu mogućnost da nas iznenadi. Već počneš da očekuješ preokret i predviđaš šta može biti.

1)Što se tiče USS Callister i dalje stojim pri tome da mi je epizoda s tehnološke strane zakazala, pre svega zato što apsolutno nema smisla
Spoiler for Hiden:
DNK omogućava digitalnu kopiju neke osobe? Iskreno, meni je više bilo logično da kopira kako neko izgleda i biohemijska svojstva, ali kako objašnjavaju da DNK kopira nečiji karakter i osobenost, ista sećanja i znanja? Jedno je genetska podloga, drugo je naučeno ponašanje stvoreno socijalizacijom i eksternim uticajima, koji su pritom bitno drugačiji od retro space serije.
Mada, kako sam odgledala ostale, ova se izdvaja po tome što je još i najzabavnija i odlično odglumljena.

2)Arkangel - Ovde mi je tehnologija bila interesantna pre svega što mi definitivno izgleda kao nešto što je moguće zamisliti da bude stvoreno ili neka verzija već postoji. Potpuna kontrola i potreba da se zaštite deca. Ja sam zapravo očekivala
Spoiler for Hiden:
da blurring out, odnosno sprečavanje deteta da vidi neke strašne stvari vodi ka toem da će mala postati psihopata- volela bih da su to više istražili.
Plus, ne znam ko je radio casting, ali ona devojka mi izgleda daleko starije od 15 godina.

3) Crocodille - koji crnjak od epizode. Ja uopšte nisam skapirala zašto se zove Crocodille dok nisam pročitala da ima veze s izrazom "crocodille tears", što ima smisla kad malo bolje razmislim. Ja sam pogodila
Spoiler for Hiden:
twist s morskim prasetom prosto zato što sam kontala da mora imati nekog značaja čim mu je posvećena posebna scena u epizodi, mada mi je twist s tim da je beba bila slepa totalni overkill.
Interesantno mi je bilo na kraju kad sam pitala druga s kojim sam gledala da li misli da ova epizoda pokazuje da je pokazana tehnologija loša ili dobra on imao dijametralno suprotno mišljenje od mene. On misli da da jer je ne bi uhvatili drugačije, a ja mislim da ne jer ne bi dotle ni došlo.  ;D

4) Hang the DJ- Pola epizode sam čekala da glumac kaže "fookin" jer će on još dugo biti  John Shelby za mene. Inače, jedna od feel-good epizoda, mada sam sličnu priču/ideju gledala u Person of Interest, što je malo umanjilo utisak.

5) Metalhead - meni jedna od boljih epizoda, baš zato što je jednostavna i fokusirana na mikro sliku, jedan  mali događaj u tom nekom, novom svetu. Videla sam da je ovo najgore ocenjena epizoda, uglavnom zato što je otkriće na kraju oko toga zašto su likovi žrtvovali život potpuno bezveze i besmisleno, a meni je to baš bilo moćno jer je to baš nešto što bi čovek uradio- potpuno ljudska odluka u tom svetu gde vladaju metalni psi koji su programirani da te ubiju na milion načina. Plus, interesantno mi je bilo pročitati da je najkraća epizoda jer su rešili da izbace scene
Spoiler for Hiden:
gde se vidi da neko upravlja psima.
. Plus, ja sam veliki, veliki fan Maxine Peake.

6)Black Museum- Meh. Meni najlošija epizoda. Znači, Black Mirror na američki način, za Amerikance, suptilnosti bez. Samo tentativno sličan koncept, ali obavezno pogledati film Get Out koji neke poruke prenosi malo bolje.

Radujem se detaljnoj analizi Muldera, TimeLordaHR i ostalih fanova.  ;D ;D

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #86 : 09.01.2018. 01:16:29 »
Radujem se detaljnoj analizi Muldera, TimeLordaHR i ostalih fanova.  ;D ;D
Au, stvarno bih volio napraviti detaljnu analizu, ali sam previše zadržan s The Twilight Zoneom i serijama koje mi u planu dolaze nakon toga(, ali koje još neću otkriti na forumu hehe).

Onda opet, serija mi je među Top 3 od Netflixa, tako da bih zaista volio napraviti ovako nešto, rewatchati i ful napisati mišljenja o svemu, ali ako dođe do toga, neće biti uskoro.

Offline Никола

  • Novi član
  • *
  • Postova: 14
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #87 : 09.01.2018. 21:35:10 »
Pogledao sam samo prvu - USS Callister i nekako posle nje imam utisak da će mi ovo biti najlošija epizoda u sezoni.
Poštujem svačije mišljenje, ali prosto ne razumem kako vam je ova epizoda na nivou "starog" Black Mirrora kada je drastično lošijeg kvaliteta sama priča, kao i razvoj situacije.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #88 : 10.01.2018. 01:18:30 »
Pogledao sam samo prvu - USS Callister i nekako posle nje imam utisak da će mi ovo biti najlošija epizoda u sezoni.
Poštujem svačije mišljenje, ali prosto ne razumem kako vam je ova epizoda na nivou "starog" Black Mirrora kada je drastično lošijeg kvaliteta sama priča, kao i razvoj situacije.
Ja sam tu epizodu, kao i svaku u cijeloj seriji, gledao bez prethodno odgledanih promoa, trailera, pročitanog sinopsisa, tako da sam ušao u epizodu ne znajući što očekivati. Epizoda je nudila situaciju nakon situacije, dinamično i to jako zabavno, i odmah sam počeo uživati u njoj. Problematika je bila predstavljena izvrsno i iz nekog razloga počeo sam suosjećati s ljudima na brodu koji su, zapravo, samo neživi kod.

Epizoda nije bila dosadna ni u jednom trenutku i u svojih dužih-nego-obično 76 minuta ispričana nam je, budimo realni, jako zanimljiva priča. A da ne pričam o vrhunskoj glumi i production designu, koji su mi među boljima u cijeloj seriji. (...) Nakon treće sezone koja mi se, u retrospekciji, stvarno nije svidjela koliko sam htio, ovo je bilo izrazito osvježavajuće te je bilo puno bliže prvoj i drugoj sezoni po kvaliteti nego većina epizoda treće sezone. Možda se i drugi tako osjećaju pa ako ništa, barem zbog nekog "Ajde napokon" osjećaja malo pretjeruju i govore tako.

Ova epizoda mi, za razliku od mnogih, nije najdraža iz četvrte sezone, ali sam svejedno oduševljen i također odgledavši prvo ovu epizodu, znao sam da ću puno više uživati nego s trećom sezonom. To je bio lijepi osjećaj.

Offline Lepi Dzoni

  • Nevaljala Mačketina Matora
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2582
  • Spol: Muški
  • stručnjak za špansko selo
Odg: Black Mirror
« Odgovor #89 : 15.01.2018. 22:48:46 »
Au, al' je ova S3E4 pokidala, upravo je odgledah i sredih. Jako dobre su mi i S1E1, S1E3, S2E1 i S2E3. Dopada mi se serija. Volim serije sa "samo naizgled nepovezanim epizodama", originalne i sa neobičnim i otkačenim pričama, a ova serija sve to ima.
"Pre nego što zaključite da imate depresiju i nizak nivo samopouzdanja,
 obavezno proverite da niste okruženi idiotima."

                                                                     Sigmund Frojd

Tags: