Autor Tema: Black Mirror  (Posjeta: 32994 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #30 : 04.01.2015. 11:23:05 »
Pogledan specijal.

Dobra epizoda, ali stvarno su sve i svašta ubacili da nam kao pokažu "e vidi nas kako smo cool sa svom tom tehnologijom". Sviđa mi se ona tehnologija kad te stavi na mute. I ta priča oko njega i njegove kćerke
Spoiler for Hiden:
ali kako je ta priča išla prema kraju, točno sam pomislio kako nije njegova kćerka. I ono, tipični klišeji svake godine išao na Božić čekati i gledati iza stabla njezino odrastanje. A njezina strana mi je blesava. Nije mi dovoljan razlog da ga toliko staviš na jebeni mute zato što si ga prevarila. A jebemu, kakva si ti to žena da ga tako godinama mučiš.

Najbolji je glavni lik i njegova zadaća. Ostalo solidno. Podsjetila me epizoda ne jednu epizodi TOL-a iz 90-ih.

Offline dmarijan

  • Novi član
  • *
  • Postova: 30
Odg: Black Mirror
« Odgovor #31 : 05.07.2015. 17:24:21 »
Hvala  razamanaz1550     za kompletiranje serijala  clapp


Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #33 : 25.09.2015. 16:30:16 »
Netflix je zvanično naručio 12 novih epizoda.

Izvor

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Mirror
« Odgovor #34 : 25.09.2015. 17:26:36 »
herc će me strefiti! pa to je više nego sve dosad kad se zbroji i pomnoži  smileyNO1

Offline Nightmaster

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
  • No Sleep
    • Samo-opusteno
Odg: Black Mirror
« Odgovor #35 : 12.05.2016. 02:05:25 »
Zna li se kada se nastavlja snimanje ove serije, na imdb-u stoji da se naredna epizoda daje ove godine?

Inače, neke stvari iz serije i nisu više tako "futurističke" :D
http://itcybercop.com/sony-razvija-kontaktna-sociva-koja-mogu-da-snime-i-reprodukuju-video/

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #36 : 12.05.2016. 02:26:29 »
Zna li se kada se nastavlja snimanje ove serije, na imdb-u stoji da se naredna epizoda daje ove godine?


Ništa se zvanično ne zna. Jedino se zna da je snimanje počelo u januaru. Možda će na jesen pustiti.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #37 : 27.07.2016. 22:36:16 »
Nove epizode na Netflixu 21. 10. 2016.

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #38 : 07.10.2016. 17:18:21 »

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Mirror
« Odgovor #39 : 22.10.2016. 14:44:34 »
izašle nove epizode  :majstore

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Black Mirror
« Odgovor #40 : 23.10.2016. 22:23:56 »
Pogledao sam prvu epizodu. Dosta dobro. Iako su vec imali slicnu epizodu, ova je predstavljena na sasvim drugaciji nacin i ima cini mi se drugaciju poruku.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Mirror
« Odgovor #41 : 24.10.2016. 10:47:06 »
prva je još kako-tako. druga i treća su na granici dosadnoga, a četvrta je ubibože - nisam je još dovršio.

da su svaku epizodu skresali za 15 minuta bilo bi puno bolje, ovako se samo vrte u krug.

pogledao sam i božićni specijal: svidio mi se, iako je dojam da su se o toga mogle napraviti 3 zasebne epizode, koje bi bolje funkcionirale s obzirom na teme o kojima se govori.

serija mi je izgubila svu draž i začudnost iz prve dvije sezone  :(

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Black Mirror
« Odgovor #42 : 24.10.2016. 13:37:40 »
Hvala, taman ću preskočiti. Imam otprije skinut onaj specijal pa ću još samo njega riješiti. Meni je samo pilot sa seksanjem svinje bio dobar, ovo sve ostalo sve slabije i slabije. Ona zadnja iz druge sezone s onim plavim mi je najlošija.
Mrzim lopatare i limune

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Mirror
« Odgovor #43 : 24.10.2016. 13:56:30 »
da, moš preskočit. ili pročitati kratki sadržaj.

Offline Dersu

  • Član
  • ***
  • Postova: 559
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #44 : 24.10.2016. 16:21:08 »
Prva nije nešto, zanimljiva u početku, a posle sve manje. Mogla je i kraće da traje.


Nadam se da će barem 1-2, od ovih 5, da budu na nivou. The Entire History of You pamtim kao najbolju u seriji za sada.



Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #45 : 24.10.2016. 23:03:15 »
@Dersu - Meni isto najbolja epizoda, i to mislim i posle odgledane prve cetiri iz nove sezone. Realno, kad razmisljas o tome koliko je tehnologija napredovala od te prve sezone, ocekivao bi da ce nove epizode imati mnogo vise toga da kazu, ali <i>Entire History of You</i> je cist dokaz da kad to u prici dobro izbalansiraju s onim ljudskim delom, emotivnim, to ostaje najduze s tobom.  Ja negde gotivim i <i>White Bear</i>, ali mozda zato sto mi blisko struci jer mi je interesantno da razmisljam o konceptu
Spoiler for Hiden:
individualizirane kazne, kao kazne koja odgovara ne samo ucinjenom zlocinu nego i zlocincu. Cisto za mozganje...

Sto se tice nove sezone:

Prve tri epizode su totalni crnjaci, i onda cetvrta mu dodje kao neka uplifting, pozitivna, ima nade epizoda, al skroz mlako. Da sam je videla bez da znam da pripada Black Mirror serijalu, ne bih pogodila.
Potpuno ocekivano, jedna od vecih tema su socijalne mreze.
Meni je druga epizoda bila do sad najinteresantija.
Trenutni stav: <i>Westworld</i> s Anthony Hopkinsom i Ed Harrisom je najbolja nova Black Mirror prica.  :P

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Black Mirror
« Odgovor #46 : 25.10.2016. 22:35:08 »
Druga epizoda je nesto losija od prve. Mislim da su epizodu o video igrama morali bolje da naprave. Ovo je svojevrsna kritika na VR igre,  ali jednostavno nije funkcionisalo dovoljno dobro na kraju.
Spoiler for Hiden:
Odlicno je izgledala scena kada mu Sonja kaze: "Sta mislis, kako to da su ti novci nestali sa racuna?" To je i mene bas uznemirilo, i bilo je odlicno. Moguce je da bi celokupan dojam o epizodi bio puno bolji da su je zavrsili u trenutku kada odlazi kod majke a ona ga ne prepoznaje. Onaj treci "skok", na kraju je bio previse po mom misljenju.

I stvar sa kojom su najvise podbacili je telefon. Zasto je telefon uopste trebao da bude u sobi? Mislio sam kada je Kejti izasla iz sobe na pocetku, i ostavila ga sa koferom i telefonom, da bi to trebala da bude nekakva mind game scena, a na kraju se ispostavilo da je jednostavno zaboravila da proveri da li telefon iskljucen.
Sve su svemu, par zaista dobrih scena u drugoj epizodi. Rasel je bio odlican.

Treca epizoda me je odmah privukla jer sam i sam skoro pokupio malver gledajuci film online. Sa te strane mi je bilo zanimljivo.
Dosta napetija epizoda od prethodnih, sa mnogo snaznijom porukom. Psiholoski, epizoda je crna, najteza do sada. Najvise zbog definicije dobrih i losh likova u njoj. Ko je koliko zasluzio ono kroz sta je prosao?
Spoiler for Hiden:
Mislim, Keni ne zasluzuje ono kroz sta je prosao. Postoji savetovanje, strucna pomoc, psiholozi, razne stvari, pa i zatvor zbog pedofilije, koji apsolutno zasluzuje. Ali, ovakva psihicka tortura, pa pljacka banke, pokusaj samoubistva, i na kraju ubistvo coveka, je bas previse.

Epizoda nosi poruku podofilima, ali na veoma snazan nacin. Toliko snazan da pozelis da nikad nisi pogledao epizodu ili da ne zelis da razmisljas o njoj a u stvari razmisljas sve vise.

Uporedio bih je sa epizodom "White Bear". Naravno, nije toliko dobra kao "White Bear" ali te tera da razmisljas poput nje.
Zakljucak je da je treca epizoda savim dobra. Najbolja od prve tri u ovoj sezoni.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #47 : 26.10.2016. 05:27:36 »
Pogledane prve dvije epizode nove sezone  :)

Meni je prva sezona Black Mirroa dobra dok mi je druga prosječna. Ovako sad kako je krenulo, lako moguće da ovo bude najbolja sezona.

Prva epizoda je bila dobra. Antipatični likovi pa i taj glavni. Znao sam da neće biti lijepog kraja, a na početku su me nervirale te ocjene ali kako je odmicalo polako su me uvjerili u sve to. Bilo mi je neugodno slušati onaj govor.

Druga epizoda je fantastična!!! Imam fetiš na horore, a poseban fetiš na horore sa temom 19. stoljeća to jest Viktorijansko doba. Kurtov sin je iznio ulogu najbolje što je mogao. Lijep uvod, simpatičan lik i sporedni isto. Onda zaokret. Kad su rekli
Spoiler for Hiden:
da će ovo biti najstrašnije iskustvo za njega, onda sam si pomislio da su uzeli prevelik zalogaj. No, kad pogledam sve što je doživio tamo, napravili su odličan posao. Nije bio cilj nas gledatelje prestrašiti iako je bilo nelagodnih scena već njega. Svatko od nas u identičnoj situaciji koliko god sami sebe uvjeravali da ničeg nema vrlo je teško protiv podsvijesti.

Jako sam zadovoljan s ove dvije epizode.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #48 : 26.10.2016. 08:41:22 »
@Daredevil - Mene je poslednja scena u drugoj epizodi kupila
Spoiler for Hiden:
kad Sonji sef kaze da unese log o tome  sto se desilo i ona bukvalni ima da unese samo da je trajalo svega 0,04s i da signal telefona sjebao vezu izmedju igre i mozga subjekta. To implicira da je on samo jedan eksperiment u nizu i da treba da imaju jos gomilu subjekata/eksperimenata da bi saznali vise. Ja sam to protumacila kao da oni nisu ni znali do tad da telefon moze tako da ga upropasti.
Bas to sto su zavrsili na tom mestu se meni dopalo jer se epizoda ne zavrsava "samo" na kritici VR igara vec i upozorava na potencijalne opasnosti koje dalji razvoj tehnologije u tom domenu moze doneti koristeci ono sto i jeste povrsinski tema epizode (kao epizode koja se bavi horor igrama)- strah.

@Mulder- nisam znala da je Kurtov sin! Uvek se mozemo na tebe osloniti za trivia informacije. :) Meni je samo prolazilo kroz glavu da se on ponasa u Londonu bas onako kako mi Evropljani zamisljamo Amerikance u inostranstvu. Dobro je odglumio.
Meni je prva epizoda bila dobra, ali nekako "ocekivano obavezna"- kritika socijalnih mreza i kuda ta opsednutost vodi. I ja sam, kao i ti, znala da nece biti lepog kraja*, ali mozda bas zato sto mi i jesmo svesni negativnih strana socijalnih mreza, to je bila tea koju je, cini mi se, svako mogao okvirno napisati. Zapravo najbolja stvar koje je izasla kao posledica te epizode jeste fora koju je Black Mirror napravio povodom DDoS napada koje smo imali tokom vikenda:



 ;D ;D

*
Spoiler for Hiden:
Interesantno, ali moja sestra je gledala sa mnom i ona je protumacila kraj prve epizode kao potencijalno srecan. Kao da je u zatvoru, vredjajuci se s onim likom, u njemu zapravo nasla coveka svog zivota- ono sto je oduvek stvarno i htela, a rating joj je bio nacin da toga i dodje. Ona misli da je to pocetak ljubavne price, kako god cudno zvucalo. :D

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #49 : 26.10.2016. 09:06:20 »


*
Spoiler for Hiden:
Interesantno, ali moja sestra je gledala sa mnom i ona je protumacila kraj prve epizode kao potencijalno srecan. Kao da je u zatvoru, vredjajuci se s onim likom, u njemu zapravo nasla coveka svog zivota- ono sto je oduvek stvarno i htela, a rating joj je bio nacin da toga i dodje. Ona misli da je to pocetak ljubavne price, kako god cudno zvucalo. :D
Vidiš, sestra ti i nije daleko od istine.
Spoiler for Hiden:
Ja sam isto osjetio neku kemiju između njih, ali prvo što sam pomislio je da su sad svoji. Ne glumataju jer cijeli taj svijet koji nam je predstavljen je lažan. Ona je sve ono morala proći da bi postala normalna, a te normalne se tako tretira. Guši ih se sa nekakvim nametnutim pravilima bez ikakvih moralnih vrijednosti. Ono deranje/vrijeđanje na kraju smo svi mi. Glas razuma. Samo je u tom svijetu sve izokrenuto. Baš kao i danas.

Upravo završio treću i opet zbog samog kraja mi je epizoda u rangu druge. Kenny nam je ovdje predstavljen kao stvarno simpatičan lik. Prirastao mi je srcu tijekom epizode, ali vrlo je jasna kritika koju su htjeli dati. Zanimljivo da je najbolje prošao
Spoiler for Hiden:
Hector (onaj koji vara ženu) dok ovih troje (crnac na skuteru, Kenny i onaj u šumi s kojim se morao borit) su pedofili. Sad, Hector neće ići u zatvor, ali će vrlo vjerojatno izgubiti ženu i djecu. Varanje je isto ispod svake časti, ali ovih troje na kraju mi ih uopće nije bilo žao. Kennya pogotovo. Pedofilima nema oprosta ma koliko god on bio mlad. I ti koji su slali poruke su me nekako podsjetili na te skrivene organizacije koje love pedofile (imaju i na youtubeu dobrih videa).

Čisti crnjak na kraju s onim smajlićem. Kakvo trolanje  ;D


Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Black Mirror
« Odgovor #50 : 26.10.2016. 13:09:29 »
@Daredevil - Mene je poslednja scena u drugoj epizodi kupila
Spoiler for Hiden:
kad Sonji sef kaze da unese log o tome  sto se desilo i ona bukvalni ima da unese samo da je trajalo svega 0,04s i da signal telefona sjebao vezu izmedju igre i mozga subjekta. To implicira da je on samo jedan eksperiment u nizu i da treba da imaju jos gomilu subjekata/eksperimenata da bi saznali vise. Ja sam to protumacila kao da oni nisu ni znali do tad da telefon moze tako da ga upropasti.
Bas to sto su zavrsili na tom mestu se meni dopalo jer se epizoda ne zavrsava "samo" na kritici VR igara vec i upozorava na potencijalne opasnosti koje dalji razvoj tehnologije u tom domenu moze doneti koristeci ono sto i jeste povrsinski tema epizode (kao epizode koja se bavi horor igrama)- strah.
[/Spoiler]


Spoiler for Hiden:
Kada su ulazili u sobu, ona mu kaze da iskljuci telefon obavezno. Znaci da znaju da bi signal ili nesto drugo moglo da ometa sesiju. Da, nisu do sada imali prilike da saznaju jer su pravila bila striktna i niko nije ukljucivao telefon. Samo mi je ovoga puta trik bio jeftin, da zbog prazne stranice ugovora ostavi njega u sobi sa telefonom i koferom a znamo da kompanija strogo vodi racuna o privatnosti i tome da detalji projekta na procure u javnost. Ocekivao sam nesto vise od te scene. Da je namerno ostavljen sam, da tu ima necega, ali na kraju je ispalo kao slucajnost.

Eto, misljenja sam da bi kraj u kuci njegove majke imao snazniji efekat i snazniju poruku, narocito zbog telefona na koji se nije javljao tokom putovanja.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Black Mirror
« Odgovor #51 : 26.10.2016. 13:40:59 »
@Devil of Hells Kitchen

Spoiler for Hiden:
Ja nisam shvatila kao da su vec znali kakav efekat telefon moze imati na igru. Ja mislim da mu je rekla da iskljuci telefon ili zato sto su paranoicni oko privatnosti ili prosto zato sto im treba mir, bez da ih iko ometa. Jer da ga je upozorila da moze uticati na sesiju, cisto sumnjam da bi on svesno ipak upalio telefon i time rizikovao svoje zdravlje?  ??? Ili ako mislis da su znali, ali su mu precutrali jer ih nije briga za njegovo zdravlje posto je on stranac bez podataka, ja mislilm da bi mu ipak rekli, ako ni zbog cega drugog onda zato sto bi im to upropastilo eksperiment.
Ali sve ok, sto ljudi- sto cudi.  smileyNO1


Peta epizoda trece sezone je jako dobra. Mislim da je to posledica gledanja cele sezone odjednom, ali pocnes od starta da razmisljlas sta bi mogla biti fora u epizodi. Eto, s ovom epizodom mi se desilo da pogodim sta je twist, ali to ni u kom smislu ne umanjuje pricu. Kvalitetno, na temu, relevantno, tera na razmisljanje i naravno crnjak.  Preporuka.  :majstore

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Black Mirror
« Odgovor #52 : 26.10.2016. 17:26:34 »
Naravno, mislim da je negde u svesti, a mozda i ne, sama ideja da svako razume epizodu i poruku na svoj nacin. Tj da podstakne gledaoca na razmisljanje. A vidimo da im to polazi za rukom.

Jos jedan lep detalj druge epizode je kada Kejt kaze Kuperu: "Would you kindly open the door?" sto je easter egg na Bioshock.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Mirror
« Odgovor #53 : 26.10.2016. 19:21:00 »
Jos jedan lep detalj druge epizode je kada Kejt kaze Kuperu: "Would you kindly open the door?" sto je easter egg na Bioshock.
hahah, i ja sam na to pomislio!

i slažem se s onim što si napisao za majku. to bi bio puno upečatljiviji kraj.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Black Mirror
« Odgovor #54 : 26.10.2016. 22:13:25 »
Lep detalj. A i u Sonjinom stanu ima dosta naslova igara.

Enivej, pogledao sam veceras jos dve epizode.

Cetvrta epizoda me je bas osvojila. Kroz sve epizode u ove tri sezone, Black Mirror nam konstanto predstavlja jednu stvar koju mozemo predstaviti kao: Tehnologija je zamka. Vidite, lako je napraviti nesto cinicno i crno sto ce staviti tehnologiju i njen napredak u negativan kontekst. Ali, napraviti ovakvu epizodu gde na tehnologiju gledamo kao na optimisticnu i dobru stvar, a da to pritom nisu nekakve gluposti i gedzeti, nije bas lako. Napraviti ovako nesto je po meni remek delo. Toliko se Black Mirror u prethodnim sezonama i epizodama fokusirao da nam ljude predstavi u njihovom najgorem svetlu, da su zaboravili na one pozitivne i dobre stvari. Gledajuci samo na neke sitnice kroz ovu epizodu, npr koliko je Greg sjajan covek ili isto tako ona bolnicarka, Black Mirror nas podseca da na svetu jos uvek postoje sjajni ljudi, iskreni heroji, poput lekara ili ne znam komsije koji ti ulepsa dan, ili vatrogasaca, prodavaca na pijaci, u sustini one ljude koje znas da su u tvom okruzenju i one koji su negde tamo a istinski se trude i rade dobre stvari. Da svet nije samo kriminal, potkupljivi politicari, ratni huskaci, teroristi, lopovi i slicno.
Sa te strane, ova cetvrta epizoda je prenela jednu divnu poruku.

Peta epizoda je jebeno strasna. Nisam do pred sam kraj naslutio o cemu se radi jer do polovice epizode nije bilo konkretnih hintova. Epizoda predstavlja upecatljiv osvrt na danasnju globalnu politiku i propagandu. Ovo je savrsen prikaz koji nam daje siru sliku da nije tehnologija kao tehnologija problem, vec covek koji je koristi i nacin na koji je koristi. A ono sto je najstrasnije kod ove epizode je cinjenica:
Spoiler for Hiden:
Da civili nemaju implante a opet podjednako mrze "bubasvabe" kao i ljudi koji imaju implante. Cak vise i ne zele hranu koju su oni dodirnuli. U onom bunkeru, zena lepo kaze vojniku da se propaganda o njima siri na televiziji, internetu, svuda... Jednostavno vise nisu u mogucnosti da odbrane sebe. Ozbiljna kritika medija i njihove moci koja je ogromna, a oni sami u odredjenim trenucima ne shvataju kakve nevolje mogu da naprave bilo to namerno ili nenamerno. Dovoljno je da samo odete do kioska, pogledate naslove u novinama, i sve ce vam biti jasno.
Ono sto nedostaje epizodi da bude savrsena je tih prvih pola sata i glumacki performans. Mada, u njihovu odbranu, nije ni postojalo dovoljno prostora da se nesto vise poboljsa u ovom "apokalipticnom svetu" koji je prikazan.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Black Mirror
« Odgovor #55 : 30.10.2016. 10:45:37 »
četvrtu epizodu sam preskočio jer je ultradosadna. i još ako je pozitivna - to me ne zanima.
u petoj sam odmah pretpostavio o čemu se radi jer je slično s jednim novim filmom Chloe Grace Moretz. ali solidna epizoda.
šesta mi je osvježenje zbog drukčije atmosfere, podsjećala me na The Happening od M. Night Šamana. dobra glazba.

3 vrlo dobre epizode, 2 osrednje i jedna loša.

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Black Mirror
« Odgovor #56 : 30.10.2016. 11:06:36 »
Pogledao celu seriju. Genijalno. Mozda mi se samo dve epizode nisu svidele. Ostale su odlicne :)

Ovo kao prva epizoda u ovoj sezoni. http://wpo.st/g_o72


« Zadnja izmjena: 30.10.2016. 11:08:43 Homer99 »
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #57 : 01.11.2016. 11:08:46 »
Dakle pogledao sam cijelu seriju 29.10-31.10.
I'm in love.
Nakon svake epizode tolika jeza... toliki trnci u koži... toliko... uff...

Evo detaljnijih analiza:

Spoiler for Hiden:
The National Anthem - početak mog Black Mirror putovanja. Straight-forward početak, pokaže mi koliko je serija daleko spremna ići. Gluma na vrhu, pisanje na vrhu, formatiranje na vrhu (Dobijemo black mirror svaki puta s onim End of Part One / Part Two, itd.). Cijela priča toliko... hrabra i iskrena... I onda onaj kraj gdje ga žena napušta... Ma, bravo, svi! Jedva sam čekao te tri minute da pokrenem sljedeću epizodu.

15 Million Merits - počinje jako zanimljivo. "Aha, da, dakle vidio sam da su priče u bližoj i daljoj budućnosti - ovo je u daljoj." I nešto sporiji početak... Format puno epizoda u seriji, onaj koji je za mene funkcionirao, je uvod (brzi ili spori), nastavak te priče, twist, i daljnje igranje odnosno još dodatno razvijanje priče nakon tog twista, nakon čeka ide kraj. (I kad su to nekako promjenili u puno epizoda treće sezone, bio mi je veliki BLJAH). Uglavnom, 15 Million Merits je fantastičan zbog svog ciničnog kraja koji nam pokazuje da su ljudi tamo stvarno spremni odreći se svog identiteta za luksuzniji život - u sredini epizode smo krivili Abi što je to napravila, a na kraju nas je ipak izdao i Bing. Pokazuje i dostignuća tehnologije, jako mi je zgodan detalj bilo ono gledalište u kojemu su gledaoci zapravo sudionici programa koji imaju svoje kretnje, a ne animacija u loopu.

The Entire History of You - nekima najbolja epizoda prve sezone, meni u samom vrhu ali ipak dijeli sa dvije ostale epizode. Eto, prva sezona mi se baš svidjela. Počinje jako zanimljivo - opet smo upoznati s novom tehnologijom u kojoj je toliko, barem meni, crnog humora, zbog toga što je to stvarno moguće, a toliko je apsurdno... Onda kako nastavljamo priču i Liam vjeruje da ima nešto između Ffion (fantastična Jodie Whittaker!!) i tog Jonasa. I mi kao gledatelji smo, budimo realni, to skužili iste sekunde, ali kako epizoda napreduje i Liam nastavlja graditi svoje sumnje, počinjemo vjerovati kako je priča set-up i da je Liam napijen, i da će mu to uništiti život... Sve dok ne dođe činjenica da njihovo dijete zaista nije skroz njihovo, i da je Liam bio u pravu. Meni je to, iskreno, bio fantastičan twist. (Prokleta apstraktna slika!) Završavamo sa crnim tonom gdje je Ffion otišla s djetetom, Liam je sam... ali barem ne živi u laži? Heh, cinizam, cinizam everywhere...

Druga sezona - naravno, visoka očekivanja, jer prva sezona mi se zaista svidjela.

Be Right Back - lijep uvod u likove (Domnhall Gleeson yay!) i priču, fora razgovor u vezi Bee Geesa... I dođe twist. Ash, nažalost, umire. Breakdown scena Marthe jako tužna i iskrena, odlična gluma. Prvo sam mislio da je ono što Sara preporučuje nekakva terapija, a ne ono što je ispalo da je. Naravno, Martha ipak odlučuje probati to. I zaista taj twist u vezi tehnologije je strašan - mrtvi ljudi su... tu... ali nisu... nego su samo kod (slična stvar kao kod 2x4 i 3x4). Epizoda jako dobro opisuje situaciju chatbota mrtve osobe, AI-a, itd... I onda odlazi još jedan korak dalje. I taj korak mi nije bio previše. Zaista, dodatni scare tehnologije koji je svakim danom bliži ostvarivanju zbog kemija, inovacija, sintetičkih pripravaka, itd. Ali u Black Mirroru ništa ne može biti sretno, tako da Marthi Ash počinje smetati jer joj nije dovoljno stvaran, ipak to nije on, on se tako ne bi ponašao... Par sitnih ali izvrsnih detalja koji nama s druge strane ekrana (i njoj, u priči) pokazuju kako je to zaista samo robot. Predzavršna scena. Ono s vikanjem mi je bilo toliko tužno (kad Martha viče "To nije pravedno!"). I onda cut. Stvarno sam mislio se nadao da će ga baciti. Ali nije. Na tavanu je i dijete ga može posjetiti samo u određeno vrijeme? Kraj mi se nije toliko dopao i maaaalčice mi je pokvario epizodu, ali zaista, samo malčice.

White Bear - mnogim ljudima je ova epizoda među favoritima, ali meni ne. Nekako mi je prazna iznutra, u sredini. Jako zanimljiv set-up i ODLIČAN kraj, ali iznutra, u sredini, ne znam... Kao da mi nešto fali. Svejedno mi se epizoda jako sviđa, ali neću biti neiskren i reći kako mi je u rangu sa svim ostalima. Težak kraj, jedan od onih od kojih ti je loše, i stvarno su to dobro napravili.

The Waldo Moment - jako, jako mediocre epizoda, koja definitivno ima svoju poruku i značenje i realna je i tužna je, ali stvarno samo mediocre... ... ...dok ne dođemo do samoga kraja. Prikaz države u stanju police state države cijeloj epizodi daje dublje značenje i, u mojim očima, podiže ju do ranga ostalih. Opet tužan kraj, snažan udarac u trbuh, koji cijeloj epizodi daje veliku smisao. Ovaj kraj, za razliku od drugih, rekao bih da nije twist, nego kraj priče (koji se možda čini kao twist jer je smješten na samom kraju?).

White Christmas - Svaka epizoda u drugoj sezoni do sad ima neku greškicu - kraj prve, osjećaj praznine druge i mediokritet prije kraja treće... do ove epizode. E ova epizoda mi ali fakat nije nimalo zamjerila. Jako lijepi final touch na samome početku, ono staklo koje se skroz razbije i efekt leda... Baš mi se svidjelo. Također, duža epizoda je osvježenje (sve dok svaka u trećoj nije počela bit sat+ vremena). Počinjemo misteriozno, pomislio sam da ovo neće biti standardna epizoda Black Mirrora (što, na kraju, u neku ruku ni nije bila). Vraćamo se korijenju kad Matt počne pričati svoju priču - Black Mirror priča u Black Mirror priči; jako mi se svidjelo zbog kratkoće, straha, kako su to izveli,... svega zapravo. Zatim Mattov posao je isto kao mini Black Mirror pričica koja mi se jaaako dopala. Onda Joe odluči ispričati svoju priču (koja ima elemente ostalih BM epizoda do sada, ovaj block je tako strašan, e!)... i na kraju smo ostavljeni sa nekakvim twistom. Možda nije izveden najspretnije, ali to mi nimalo nije smetalo. Jako žalostan kraj i za Joea i za Matta koji je sad blockan od svih (ima li mu smisla život uopće? ah, cinizam, cinizam everywhere.). Opet te epizoda ostavi da misliš, u sebi nisi sretan jer nema ničeg sretnog, ali si jako zadovoljen i oduševljen kvalitetom te uzbuđen zbog priče. Taj identični osjećaj bio je prisutan nakon kraja svih prvih 6 epizoda.

...I naravno da sam ga očekivao na kraju svake epizode treće sezone. Neću lagati: nisam ga dobio na kraju svake epizode treće sezone. Također, jako, ali jako su mi se zamjerili tako što su maknuli "End of Part One / Part Two / ...".

Nosedive - ova epizoda me prevarila da osjećaj budem nastavio dobivati nakon svake epizode. Jako me obradovala činjenica da je epizoda sat vremena, a ne 45 minuta, što mi se na jedinom primjeru (White Christmas) ispostavilo kao dobra stvar. Nisam skužio tehnologiju otprve, ali ono 4 minutes in dođe mi i počnem se smijat "Rejtaju ljude" jer cinizam, cinizam everywhere. Pokazuje nam opet tamnu stranu društva, jako nalikuje na Instagram, i s fantastičnom glumom (Bryce Dallas Howard) tako je dobro izvedena. Sviđaju mi se boje i povećani budžet, osjeti se da je Netflixovo. Kraj u zatvoru sam i ja doživio kao donekle sretan, da su se našli i da su kliknuli, i ja sam vidio ljubav. Nekima smeta, ali meni ne, što je ostao [kraj] možda preotvoren. I zbog ove epizode ja mislim "OK, je sad Netflixovo, al' duh je tu."

/cue Donald Trump's "Wong"
Playtest - s tehnologijom smo u ovoj epizodi upoznati onak tek u pol' epizode, početak epizode na kraju nema smisla odnosno ima smisla ali ne za priču, nego je doslovno bezvezno storytelling (dakle beznačajan uvod). I kraj je toliko klišej da ne mogu opisati. Eto, neću puno o ovoj epizodi, ali nakon onoga što neki ljudi govore, možda bih ju trebao re-watchati? Ne znam, stvarno mi je bezveze, nema mi uopće Black Mirror duh (kojeg sam očekivao odnosno čekao i čekao cijelu epizodu da bih na kraju bio upoznat s jednim od većih klišeja u ovoj žanru). Mislim, ozbiljno, ljudi? Princip san u snu u snu? Možda je malo strašno ovo na kraju "Calling Mom", ali ni blizu onom ogavno lošem osjećaju kojeg inače dobiješ nakon pogledane epizode Black Mirrora.

Shut Up and Dance - najogavniji osjećaj na kraju do sad, najnelagodniji. *Ovo* je Black Mirror na kojeg sam u protekla dva dana (lol) naviknuo! Svi volimo Kennyja i ja stvarno nisam očekivao ono na kraju. Zapravo mi je taj twist došao tek kad ga nazove mama, jer nisam vjerovao da je i on pedofil u onom okršaju. Ali i ostatak epizode stvarno te gura do rubova. Fantastična gluma svih (!!) ali i pisanje i režiranje i cijeli osjećaj epizode. Jako snažno, i iako nema posebne originalne tehnologije na koju smo naviknuli, Black Mirror nam u ovoj epizodi daje jedan je od boljih adaptacija cyber-bullyinga koja na kraju nije samo adaptacija cyber-bullyinga nego puno više od toga.

San Junipero - stvarno mi se nije toliko svidjela epizoda... Predosadna je i neke stvari koje su trebali bit twistovi nisu donešeni s tolikim uzbuđenjem i to. Zahvaljujući ovoj epizodi cijeli dan zapravo pjevušim "Heaven Is a Place on Earth". Neke stvari su mi ispale bezveze, i stvarno sam s obzirom na reakciju Interneta očekivao "OK, znači ovo je epizoda sezone uz 6. epizodu, ha? OK!". Dosta je cjelokupnu sliku popravila zadnja scena s onim mašinama koje u zid stavljaju te tehničke "naprave." Ta scena mi je dala veliki Black Mirror osjećaj i nekako me natjerala da (lažno) zaboravim na neke nepravilnosti u priči.

Men Against Fire - Doug! Doug! Doug! #HouseofCards (...) Anyways, fora koncept, ali nekako su fejlali kod završnog proizvoda. Ne znam, epizoda mi je vizualno jako dosadna, a glumom i svime time... Jednostavno, stvarno bih želio da su iz ove treće sezone 2.(?), 5. i 6. epizoda trebale biti epizode od 45 minuta. Nekako sam razočaran, ali opet, ne mogu ne reći da ne postavlja pitanje "What if?" puno jače od 2. epizode ove sezone. I da, tužno je. I da, cinično. Ali ne dovoljno cinično da napišem "cinizam, cinizam everywhere." Ne, ne ovaj puta. Nekako mi je dosta prazna, nažalost. Kraj je vrlo dobar, doduše. Kaže dovoljno stvari o dosta stvari. I to bi bilo to, ne? Ne znam, kao da su se još malo trebali potruditi s nekim epizodama...

Hated in the Nation - ma pravi film, ljudi moji. Jaaaako mi se sviđa epizoda. Koncept opet nije toliko nadrealističan, ali je suočen s nekakvom problematikom i definitivno nije sretan - pčele su umrle. Također, ostavlja jako snažnu moralnu poruku sa smrću onih 300.000+ ljudi i svim time. Fantastična gluma, jako dobri efekti, nije dosadno ni u jednom trenutku. Hvala ovoj epizodi koja je popravila gorki okus prijašnjih epizoda. Jako mi se sviđa sve, i eto, baš mi je drago što ih je bilo briga da traje sat i pol epizoda. Uživao sam, ima elemenata prijašnjih sezona Black Mirrora, a opet: osjeti se da nije napravljena u isto vrijeme kao sezone 1 i 2. Vidi se povećanje u budžetu, vide se promjene, ali ovaj puta (za razliku od 2. i 5. epizode, to ne šteti).

Evo. To bi bilo to. Stvarno sam u ova tri dana zavolio seriju. Malo sam tužan zbog onoga što su napravili nekim idejama, ali, što se tu može. Snažnih poruka i cinizma nije nedostajalo. Jako mi se sviđa što reference-iraju stvari iz drugih priča (najviše na vijestima, ali i na Internetu te čak u 3x6 kad je ova detektivkinja spomenula da je bila u Ian Rannoch slučaju.). Serija koja je potrebna, inovativna, i stvarno mi se jaaako svidjela. :)

morao sam.

Offline LectorCo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: Black Mirror
« Odgovor #58 : 13.11.2016. 17:51:18 »
Koliko vidim nije serija nešto naročito popularna na PO, s obzirom na broj postova na forumu a i po prijevodima - a kako je meni jedna od najboljih serija ikada rekoh da doprinesem preporukom ako neko svrati. S obzirom da većina komentariše epizodu po epizodu a opis serije kaže otprilike "što bi nas moglo sustići u bliskoj i daljoj budućnosti" ja sam mišljenja da nam se "The Waldo Moment" i "Nosedive" dešavaju pred nosom već danas a i sutra će. Pokoja epizoda je na momente dosadna ali samo mogu reći "Wait for it".

I da, epizode u trećoj sezoni nisu poredane onako kako je to na Netflixu: 1. Nosedive; 2. Playtest itd. (Što u suštini nije bitno ali OKP)

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Black Mirror
« Odgovor #59 : 14.11.2016. 09:40:21 »
ja sam mišljenja da nam se "The Waldo Moment" i "Nosedive" dešavaju pred nosom već danas a i sutra će. Pokoja epizoda je na momente dosadna ali samo mogu reći "Wait for it".
Dap. Vlada, politika; i Instagram. Ali... Samo te? Uff. A "The National Anthem"? To se nije dogodilo? "Shut Up and Dance"? Trollanje ne postoji? Ucjene ne postoje? "Men Against Fire" - Vlade ne kontroliraju svoje pijune vojnike? Itd., itd... Svaka epizoda temeljena je na više stvari koje nam se događaju u društvu. Volio bih da je čista izmišljotina, ali sve je temeljeno na nečemu.

I da, epizode u trećoj sezoni nisu poredane onako kako je to na Netflixu: 1. Nosedive; 2. Playtest itd. (Što u suštini nije bitno ali OKP)
Kako misliš? Koji je onda poredak u trećoj sezoni? Ne kužim.

Tags: