Autor Tema: Spajanje laptopa i TV-a  (Posjeta: 14505 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Spajanje laptopa i TV-a
« : 27.02.2012. 09:34:16 »
Pozdrav!

Htio bih spojiti laptop i plazmu. Zbog dosta škrte opreme i na laptopu (usb, vga, s-video) i na plazmi (hdmi+ scart) opcije su mi sljedeće:

  • Adapter usb (laptop) to hdmi (plazma)
  • Adapter usb (laptop) to scart (plazma)
  • S-video (laptop) to hdmi (plazma)
  • S-video (laptop) to scart (plazma)
  • VGA (laptop) to scart (plazma)
  • VGA (laptop) to HDMI(plazma)

Zanimaju me vaša iskustva? Što provjereno radi?
« Zadnja izmjena: 27.02.2012. 10:10:07 mmmnnn »

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Spajanje laptopa i TV-a
« Odgovor #1 : 27.02.2012. 12:34:52 »
Idealno bi bilo da imaš DVI, jer je standard prenosa slike potpuno isti kao na HDMI-ju (digitalni, s tim što potonji nosi i zvuk), tako da u režimu DVI → HDMI ne bi izgubio na kvalitetu slike. Sledeća najbolja mogućnost je, shodno tome, VGA → HDMI. To bi moralo da radi, premda se tu signal pretvara iz digitalnog u analogni, pa ponovo u digitalni, tako da se možda može primetiti neznatan pad kvaliteta. Sačekaj i mudru reč od Krba, on se svakako bolje razume.
« Zadnja izmjena: 27.02.2012. 12:39:02 bajone.rs »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Spajanje laptopa i TV-a
« Odgovor #2 : 27.02.2012. 12:38:43 »
Ja sam spajao komp, a i laptop na način :

Dvi - Scart - radi
VGA - Scart - radi
Hdmi - Hdmi - radi

ma na koji god način spojiš trebalo bi ti raditi, samo namjestiš postavke na grafičkoj kartici ( ne kod svih, meni na laptopu s integriranom grafičkom karticom automatski prepoznaje lcd dok na kompu di je bolja grafička kartica moram sam prebacivati mod, clone ili dual view ) i to je to  ;)

trenutno spajam HDMI - HDMI komp i laptop s telkom i jako sam zadovoljan smileyNO1

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Spajanje laptopa i TV-a
« Odgovor #3 : 27.02.2012. 16:43:22 »
najkvalitetniji video izlaz koji imaš na laptopu je VGA obzirom da koristi RGB signal (s signala boje + sync) pa bih preporučio VGA2HDMI konverter kao najbolju opciju.

spajanje na SCART ne preporučujem jer je nepoznato kako se plazma ponaša s njim (može glumiti običan TV , a onda si u banani jer laptop ne može dati TV signal)

da smanjiš kablusine i probleme (plazma, recimo, nema audio in) potraži neki konverter koji istovremeno i zvuk trpa u HDMI.


evo jednog većeg izbora, nisam detaljno gledao no pogledaj one uređaje koji imaju komentare

http://s.dealextreme.com/search/vga+to+hdmi

glavni savjet je: riješi se tog laptopa i uzmi neki sa HDMI i Ati Radeon HD ili Nvidia Cuda grafikom (posebno gledaj ide li audio na HDMI).






May the Plasma be with you!

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Spajanje laptopa i TV-a
« Odgovor #4 : 27.02.2012. 20:09:04 »
hvala svima na odgovorima.
 
Ajmo sad ovako, prijenos slike s laptopa na tv mi ne treba zbog gledanja videa (serija i filmova) nego iz drugih razloga pa mi kvaliteta slike nije toliko bitna.

Ova opcija vga to hdmi je ok al dosta skupa.
Koliko kosta vga2scart?

Naravno prvo bih isprobao da li radi pa tek onda kupio. Ako baš ne bude radilo onda bi izabrao opciju vga2hdmi.


Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Spajanje laptopa i TV-a
« Odgovor #5 : 28.02.2012. 01:15:24 »
vga2scart je dosta jeftiniji no to je klopka, obično ljudi potroše barem ekvivalent vga2hdmi i ostanu i dalje bez slike.

kako ti nisu na umu serije i filmovi trebalo bi zaviriti zbog čega laptop ima s-video izlaz, to se obično radi samo i jedino zbog spoja na TV i negdje u njegovim papirima bi to trebalo pisati.

Tada ti imaš normalan desktop na lapu , a s-video nosi sliku istog po TV standardu.


kod TV je bilo uobičajeno da je jedan SCART bio RGB ready, a drugi S-video pa i to treba provjeriti.

Za S-video spoj treba samo pasivna, jeftina oprema: S-video kabel i pasivni adapter na SCART.
May the Plasma be with you!

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Spajanje laptopa i TV-a
« Odgovor #6 : 28.02.2012. 22:04:04 »
hvala krbo!

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Spajanje laptopa i TV-a
« Odgovor #7 : 16.03.2012. 20:57:55 »
Na kraju sam spojio laptop s televizorom preko s-video2scart kabelom. Kabel sam platio oko 3-5 eura.
S video izlaz ima 4 pina.
Slika je crno-bijela i nikako ne uspijevam dobiti prijenos u boji. Ima li netko kakvu preporuku? Možda se nešto može u postavkama televizora promjeniti.
Bojim se da to i nece biti moguce jer je s-video izlaz na laptopu 4pinski a ne 7pinski, nažalost.



Offline tejma

  • All day, every day...
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1587
  • Spol: Muški
  • Rukavica je bačena...
Odg: Spajanje laptopa i TV-a
« Odgovor #8 : 17.03.2012. 12:33:23 »
Na kraju sam spojio laptop s televizorom preko s-video2scart kabelom. Kabel sam platio oko 3-5 eura.
S video izlaz ima 4 pina.
Slika je crno-bijela i nikako ne uspijevam dobiti prijenos u boji. Ima li netko kakvu preporuku? Možda se nešto može u postavkama televizora promjeniti.
Bojim se da to i nece biti moguce jer je s-video izlaz na laptopu 4pinski a ne 7pinski, nažalost.

mislim da ti to nije do televizora, meni se je to prije dešavalo kada sam spajao komp s tv-om preko vega - scart kabelom koliko se sječam , treba se promijeniti u postavkama grafičke kartice video izlaz ako se ne varam...

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Spajanje laptopa i TV-a
« Odgovor #9 : 17.03.2012. 13:59:25 »
pokušat cu se malo igrat sa postavkama grafičke pa se javim :D
hvala

Offline irhad30

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
  • Spol: Muški
Odg: Spajanje laptopa i TV-a
« Odgovor #10 : 22.01.2014. 17:28:15 »
Molim za POMOC... Zelim da povezem laptop na tv (laptop nema izlaz za HDMI,ali ima za VGA, a TV nema izlaz za Vga,ali ima za Hdmi, i kupio sam kabl koji je sa jedne strane Hdmi a sa druge Vga i to sve spojio i na tv-u pise nema signala za ovaj ulaz  ?? ako neko zna nek mi odg. u cemu je sad tu proble....Hvalaa...

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Spajanje laptopa i TV-a
« Odgovor #11 : 22.01.2014. 17:57:04 »
Moraš podesiti u Kontrolnoj tabli na računaru slanje signala na TV.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Tags: