Autor Tema: X-Men (2011)  (Posjeta: 5457 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
X-Men (2011)
« : 15.02.2012. 19:13:08 »

Opis:
X-Men je treći dio četvorodjelnog serijala (ostala tri su: Iron Man, Wolverine i Blade) koji radi Madhouse u saradnji sa Marvel Komiksom. Serijal sadrži 12 epizoda i radnja je smještena u Japanu. Posle smrti Džin Grej, X-Mene je ponovo sakupio Profesor X da bi otputovali u Japan i suočili se sa U-Menima, organizacijom koja otima mlade mutante i sakuplja njihove organe. Tokom borbe sa U-Menima, X-Meni otkrivaju da neki od mutanata u Japanu boluju od ''Dejmon-Hol Sindroma'', koji mutantima uzrokuje probleme tokom njihove sekundarne mutacije.

Žanr: anime

IMDb
TVDb
Wikipedia

Titlovi

« Zadnja izmjena: 04.07.2016. 01:16:09 Goran88 »

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #1 : 26.02.2012. 11:29:29 »
Izbačeni su prevodi za 1, 2, 3 i 4 epizodu.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #2 : 26.02.2012. 12:18:27 »
Hvala kolega.. :D Ovo ću odgledati..  drinks
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #3 : 26.02.2012. 16:15:08 »
A ono pro[lo nijesi, jel'?  >:( hahah. Odgledaj ovu nećeš se pokajat.  ;) Izbačen je prevod za 5 epizodu.

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #4 : 27.02.2012. 19:11:23 »
Prevod za 6. epizodu je izbačen.  ;)

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #5 : 28.02.2012. 22:06:58 »
Izbačen je prevod 7. epizode.  ;)

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #6 : 29.02.2012. 22:07:07 »
Završena 8. epizoda.  :)

Offline Internet

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #7 : 29.02.2012. 22:42:22 »
Koliko vidim u trailer-u , pojavljuje se onaj Scott , ako se radnja odvija nakon smrti Grey ako se već radi po filmu , Scota je ona ubila u filmu u 3 nastavku koliko mene pamćenje služi a služi me dobro...

X-Men mi je jedan od dragih filmova pogledao sam svih 5 nastavaka i to po par puta...

Marvel mi ima super filmove , a za anime nisam nikak ogledao nijedan...
« Zadnja izmjena: 29.02.2012. 22:44:46 Internet »

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #8 : 01.03.2012. 02:49:59 »
Odmah ću brate da ti kažem da zanemariš potpuno sve filmove o X-Menima, pročitao sam baš ogroman broj serija stripova o X-Menima i mogu ti reći da je film obično smeće, svi djelovi, a naročito Wolverinovo porijeklo, X-menu su baš kompleksni, i ta radnja se može prikazati samo serijama, u ovom slučaju odgledaj X-Mene '90-ih i ovu animu što trenutno prevodim. Oni jedino rade po pričama iz stripova. I naravno Skot je Marvelovim stripovima i dan danas vođa X-Mena, tako da nije umro, samo su to stavili u film radi neke popularnosti. I marvel ima sjajnih filmova, ali ima i dosta filmova koje mu zeznu režiseri, izvinite ako sam bio dosadan, ali to je ukratko na tu temu.  :)

9. epizode izbačena.  ;D

Offline Internet

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #9 : 01.03.2012. 09:48:58 »
Nerazumijem zašto ljudi nevole Wolverinovo porijeklo , meni je odlično prikazan film iako nikad nisam čitao stipove... Borbe su bile dobre mutacije zanimljive...

Neznam koji ce film biti sljedeci od njih , nadam se da ce napravit Origins Magneto , i nastavak X-Men-a 3 , jer me zanima šta će biti s magnetom a i tako je treći dio zavrsio Charles je živ , magneto koliko sam skužio u predzadnjoj sceni je usio pomaknut figuru....

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #10 : 02.03.2012. 00:42:55 »
Wolverinovo porijeklo nema veze sa onim štoi je prikazano u filmu, imaš poseban strip Wolverine: Origins. To je baš kompleksno djelo, odnos njega i Sajbertuta je potpuno drugačiji oni su neprijatelji od djetinjstva, i plus od onih ljudi je samo Sajbertut bio član Weapon X-a, svi ostali imaju potpuno drugačije priče, da ne pominjem Deadpoola, kako su ga nagrdili... Ali stoji da su borbe i efekti urađeni odlično, ali šta će to kada je priča smeće, i najveći fail je što u taj film imaš Emu Frost i Azazela kao tinejdžere, a u First Class, gdje je radnja smještena jedno 50 godina ranije, oni dvoje su saradnici Šoa, naravno već odrasli ljudi. Uzmi pročitaj makar jedan strip i shvatit' ćeš zašto ti ovo pričam.  ;) A što se tiče trlogije, to je neka potpuno izmišljena priča koja nema nikakve veze sa pravim X-Menima, tako da se nemoj nadat odgovirima na ta pitanja, jer će nastavci koje budu radil stvarati sve veće zabune, jer u X-Menima ima sigurno preko hiljadu likova, što dobrih što loših, a oni prave toliko nastavaka samo da bi ih sve prikazali, a puca im kako će to sve uklopit u cjelokupnu priču. Ali ako želiš da stekneš pravi utisak o X-Menima, odgledaj serije X-Men (1992) ili ovu noviju X-Men (2011).  ;D

Izbačen je prevod za 10. epizodu.  :)

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #11 : 02.03.2012. 13:41:00 »
Chadjo mozes li da mi kazes od cega da pocnem sa citanjem, sto se stripova tice, ima li sta na nasem i ako ima, gde?

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #12 : 02.03.2012. 17:17:22 »
Bravo chadjo, objasni ljudima da znaju.. :D
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #13 : 03.03.2012. 04:27:16 »
Je li u vezi X-Mena ili uopšte? Što se tiče X-Mena, oni imaju baš masu serija jer su poli od šezdeset i neke, prvi su bili Uncanny X-Meni oni su se pojavili '63, i to ti je bila prva klasa X-Mena, gdje su bili samo: Sajklops, Bist, Ejndžel, Ms. Marvel i Ajsmen, normalno u početku su ih vodili Egzevijer i Magneto, a kasnije im magneto postaje neprijatelj, najzanimljivije je to što su bili otkazani '70 ali zbog popularnosti su ih opet izbacili '75. Onda ti ide Ultimate X-Men, pa Astonishing X-Men, pa sve do danas, što se tiče njih, a i uopšte, počeo sam da čita stripove prije tri, četiri godine, kada sam tek provalio da mogu da ih čitam u PDF-u, prvi strip mi je bio Wolverine Origin, nije tada bila serija stripova, kao danas što je ima, no je bila kao priča iz šest stripova, govori o njegovim baš prvim godinama života, jer on je jedan od najstarijih tripskih junaka, pa bih ti svakako preporučio da i ti sa tim počnem. Morat' ćeš to skidat sa interneta na engleskom, ne znam za Hrvatsku i Bosnu, ali kod nas i u Srbiji je nešto radio Beli Put, ali on je od superherojskih izdao samo neke DC-jeve stripove, Batman Return i Watchmen, pročitaj i ta dva, jer to su ti jedni od svjetskih najboljih stripova,  ili ako bi volio da čitaš cijeli marvelov opus počni sa Ultimates-ima ili sa Civil War, obje su dobre serije, prvi su ti teška akcija, dok u drugima imaš manje akcije, ali imaš nevjerovatno dobru priču. Ako te zanima neki drugi superheroj, samo pitaj. :)

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #14 : 04.03.2012. 15:24:22 »
Izbačen prevod za 11. epizodu.  smileyNO1

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #15 : 04.03.2012. 18:20:40 »
Završena je ova sezona, nadam se da će se nastaviti. :D

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #16 : 05.03.2012. 13:07:24 »
Chadjo legendo, nema ti kraja. :D  drinks  talasi
« Zadnja izmjena: 05.03.2012. 13:09:46 shunja »
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline chadjo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 249
  • Spol: Muški
Odg: X-Men (2011)
« Odgovor #17 : 05.03.2012. 21:16:02 »

Tags: