Autor Tema: ACTA - Slično SOPA, potpisi za peticiju  (Posjeta: 25050 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline matjaz1

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 307
« Zadnja izmjena: 27.04.2012. 22:33:12 MilanRS »

Offline Homer_Simpson

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 253
  • Spol: Muški
  • FUS RO DAH
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #1 : 27.01.2012. 19:24:08 »
Potpisano

EDIT: Ajde ljudi, ovo je za nas Europljane, moramo ovo sprijeciti :)

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #2 : 27.01.2012. 20:02:11 »
Potpisao :)


Još mi samo ovo fali.. zato ja sada skidam kao lud :D Da se obezbedim do kraja godine :DD

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #3 : 27.01.2012. 20:14:49 »
Kako stvari stoje, za sada - nitko te ne dira dok ne počneš prodavati i stjecati profit na tome.

I to je poanta cjele priče što se tiče ove i one teme. I to govorim za nas. Ako ja skinem neku seriju i pogledam je, dam je frendu, kod nas se za to neće dogoditi ništa. Barem do sada nije bilo slučaja koji bi bio presedan. Ako počneš dilati i dođu do tebe, tu dobiješ po nosu.

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #4 : 27.01.2012. 22:10:16 »
Ček znači i ako se uvedu ovi zakoni, ja skinem seriju, nikome ne dajem.. Ja sam ok, ništa nisam štetio ?


Ali zar to ne znači da neće smeti uploadovati na net, tako da ću teže pronaći? xD lol.. ima i mana to..

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #5 : 27.01.2012. 22:30:17 »
Problem nastaje ako netko počne dijeliti filmove/muziku. Dakle, samo skidanje je "manje" protuzakonito od dijeljenja istog. Zašto? Zato što se i zadnja budala na svijetu može pravdati da uistinu nije znao što skida s interneta. Netko može staviti naziv datoteke xy1234, druga osoba istu skine, a unutra najnoviji film. Primjer je glup, no u praksi funkcionira. S dijeljenjem nastaje problem jer osoba koja nešto dijeli 1.) ima u posjedu tu stvar 2.) svjesno je dijeli.

Tako da će to donijeti ogromnu kontrolu. Svi sajtovi koji su cloud storage će morati pratiti što ti uploadaš ili će moći biti skinuti. Na sreću, kako stvari stoje - neće proći  :)

Po meni je to previše napuhano jer svi skidaju. Pa i oni koji provode zakon  ;D

Offline biljabane

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1196
  • Spol: Ženski
  • U limbu
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #6 : 27.01.2012. 23:18:33 »
Potpisala!!! smileyNO1
I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not. Kurt Cobain



Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #7 : 28.01.2012. 01:53:41 »
Ček znači i ako se uvedu ovi zakoni, ja skinem seriju, nikome ne dajem.. Ja sam ok, ništa nisam štetio ?


Ali zar to ne znači da neće smeti uploadovati na net, tako da ću teže pronaći? xD lol.. ima i mana to..

Samo se moras "paziti" seedanja ako koristis torente, jer dosta uopce raje ne konta da kada skida automatski i seeda. Za to te mogu tuziti, iako kod nas ce proci jos vremena dok pocnu i to raditi. Al', eto, teoretski to je najopasnije  ;)

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #8 : 28.01.2012. 07:24:36 »
ACTA nije slična SOPA-i nego je puno gora. EU je već potpisala ACTU (ne samo ona, ali nama je on najbitnija).
Ako ACTA zaživi u svoj svojoj odvratnosti, nećemo se morati bojati seedanja, jer piratija u današnjem smislu neće postojat.
Još jedan udar na malog čovjeka od strane odvratnih političara i kapitalističkih interesa.

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #9 : 28.01.2012. 10:34:33 »
Ček, 80% ljudi je na internetu kako bi nešto preuzela.. Omg, retardirano je to što će uraditi.. Samo će više biti na meti hakera, pa kad im jednom onesposobe sve sisteme, i pobrišu važne informacije..


Sve više podržavam "Anonimne"...

Edit: Pa to će imati onda efekta i na ovaj sajt.. Retko ko će imati šta da prevede ako nema  šta da skine.. Pih... Nzm šta oni hoće.. Prvo nas sve navuku u kuće, sad nas hoće napolju... Nek se odluče te visoke sile..

Ponekad je najbolje se isključiti iz svega. Msm nek sve bude ok dok sam živ, a kasnije neka rade šta hoće...
« Zadnja izmjena: 28.01.2012. 10:38:04 Milan95 »

Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #10 : 28.01.2012. 12:11:38 »
Potpisao.  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #11 : 28.01.2012. 15:57:54 »
Ček, 80% ljudi je na internetu kako bi nešto preuzela.. Omg, retardirano je to što će uraditi.. Samo će više biti na meti hakera, pa kad im jednom onesposobe sve sisteme, i pobrišu važne informacije..


Sve više podržavam "Anonimne"...

Edit: Pa to će imati onda efekta i na ovaj sajt.. Retko ko će imati šta da prevede ako nema  šta da skine.. Pih... Nzm šta oni hoće.. Prvo nas sve navuku u kuće, sad nas hoće napolju... Nek se odluče te visoke sile..

Ponekad je najbolje se isključiti iz svega. Msm nek sve bude ok dok sam živ, a kasnije neka rade šta hoće...
Ma na trebaš se brinuti  smileyNO1 od toga ništa za sada, a i da bude, to će potrajat dosta dugo dok se ne provede kod nas. ACTA još znači da će nam na granicama/aerodromima moći pretraživati laptope, notebookove, tablete i iPode i tragati za neovlaštenim datotekama, bile to e-knjige u pdf formatu ili mp3 datoteke za koje nemamo potvrdu o kupnji/posjedovanju.

Što se tiče Anonimusa. Oni NISU HAKERI. Mislim, jednim dijelom i jesu, ali mediji to napuhavaju kao da se samo bave s tim. Malo istraži više o njima i njihove planove. Ja ih u potpunosti podržavam  :)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #12 : 28.01.2012. 17:10:42 »
Ovi liberalni legalizovali lake droge a ovo http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2012&mm=01&nav_id=572950 zabranjuju zakonom.
iShare, noProfit


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #13 : 29.01.2012. 16:12:06 »
Problem nastaje ako netko počne dijeliti filmove/muziku. Dakle, samo skidanje je "manje" protuzakonito od dijeljenja istog. Zašto? Zato što se i zadnja budala na svijetu može pravdati da uistinu nije znao što skida s interneta. Netko može staviti naziv datoteke xy1234, druga osoba istu skine, a unutra najnoviji film. Primjer je glup, no u praksi funkcionira. S dijeljenjem nastaje problem jer osoba koja nešto dijeli 1.) ima u posjedu tu stvar 2.) svjesno je dijeli.


nažalost nisi u pravu, jer vlast prilagodjava zakone onako kako njima paše. ako se sjećaš prošle godine jednoj su ženi u Americi naplatili oko milijun dolara kazne jer je imala nešto muzike na hard disku.
Mrzim lopatare i limune

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #14 : 29.01.2012. 18:57:26 »
Iskreno, meni bi onda trebali naplatiti milijardu, šta ja sve imam na hdd-u xDDDDD

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #15 : 29.01.2012. 19:09:40 »
Problem nastaje ako netko počne dijeliti filmove/muziku. Dakle, samo skidanje je "manje" protuzakonito od dijeljenja istog. Zašto? Zato što se i zadnja budala na svijetu može pravdati da uistinu nije znao što skida s interneta. Netko može staviti naziv datoteke xy1234, druga osoba istu skine, a unutra najnoviji film. Primjer je glup, no u praksi funkcionira. S dijeljenjem nastaje problem jer osoba koja nešto dijeli 1.) ima u posjedu tu stvar 2.) svjesno je dijeli.


nažalost nisi u pravu, jer vlast prilagodjava zakone onako kako njima paše. ako se sjećaš prošle godine jednoj su ženi u Americi naplatili oko milijun dolara kazne jer je imala nešto muzike na hard disku.
Mislio sam tu kod nas. Ovdje koliko znam nema takvih slučajeva. Amerika je nešto sasvim drugo. Trebat će još dosta godina da to počne djelovati kod nas, ako uopće i bude  :)

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #16 : 29.01.2012. 20:56:14 »
Znate šta, u Srbiji sve kasni par godina, tako da će i ovo.. Odlučio sam da više ne brinem oko toga šta će biti, već šta jeste :D

Offline matjaz1

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 307
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #17 : 29.01.2012. 21:34:33 »
http://dnevnik.si/novice/znanost/1042505883

Anonimni če napast slovensku izdajničku vladu clapp clapp clapp clapp, ova EU je jedno veliko gov.o

Offline danijel-adi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #18 : 29.01.2012. 21:59:24 »
Daleko se vise para sakupi od tog skidanja nego od sto piraterija unisti. Dakle od ovoga zive  hosting provajderi, datacentri, internet servis provajderi , mesta za internet razmenu bla bla bla..

Svi profitiraju i pare se "obrcu" dakle nije samo da se pravi steta, steta u internet svetu ce biti daleko veca da ovo sve ne postoji. Nebi postojale cak ni agencije koje se bore protiv piraterije, firme koje se bave zastitom software-a generalno ne znam koliko ljudi ovde radi ali kontam da broj dostize pola miliona ili milion ljudi. Da li sva ova radna mesta hoce da zatvore generalno ljudi se onda nece ni truditi da ubrzaju internet. Pa za otvaranje sajtova 10mbps konekcija ti e vise nego dovoljna cak i ovu brzinu ne stignes postoci jer stranicu otvoris brze nego sto se on "zaleti"

Samo neka se oni prave pametni, a ako su vec pametni neka prvo smanje cene software-a igrica filmova itd, i neka nam stvore uslove da svi imaju 3 - 4 hiljade i tisuce :)) evra platu pa onda sta da radimo platicemo :)


Offline BJ Huja

  • Član
  • ***
  • Postova: 841
  • Spol: Muški
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #19 : 29.01.2012. 23:40:14 »
Problem nastaje ako netko počne dijeliti filmove/muziku. Dakle, samo skidanje je "manje" protuzakonito od dijeljenja istog. Zašto? Zato što se i zadnja budala na svijetu može pravdati da uistinu nije znao što skida s interneta. Netko može staviti naziv datoteke xy1234, druga osoba istu skine, a unutra najnoviji film. Primjer je glup, no u praksi funkcionira. S dijeljenjem nastaje problem jer osoba koja nešto dijeli 1.) ima u posjedu tu stvar 2.) svjesno je dijeli.


nažalost nisi u pravu, jer vlast prilagodjava zakone onako kako njima paše. ako se sjećaš prošle godine jednoj su ženi u Americi naplatili oko milijun dolara kazne jer je imala nešto muzike na hard disku.

Tuzili su je zato sto je 'dijelila' nekoliko pjesama, a ne sto je skinula. Naime, ta zena je koristeci Kazaa (ili nesto slicno) skinula nekoliko pjesama, ali nije bila svjesna da ih i dijeli istovremeno. I tim dijeljenjem je kao ostetila kompanije za milione  u_jeeeeeeeeee Trazili su nekoliko miliona, al' ne znam kako je zavrsio slucaj.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #20 : 30.01.2012. 12:54:01 »
moguće. bilo je to prijeje više od pola godine. znam da je na compu imala preko 2000 pjesama, ali ju za njih nisu kaznili, nego samo za 10-20.
Mrzim lopatare i limune

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #21 : 30.01.2012. 14:45:51 »
U potpunosti se slažem sa Danijelom.


Znači neka smanje cene pa ću ja vrlo rado ići u bioskope za sve nove filmove, kupovati originale.. Ali kako oni misle da ja odgledam film od 1992 godine? Jer da ga nisam skinuo, nikada ne bih ni odgledao, ni čuo za taj film..


Koliki se marketing ostvaruje preko interneta.


Mada znate šta, to će uhapsiti 100ak osoba kao zbog toga, par njih se uplaši, i to je to..

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #22 : 30.01.2012. 15:03:21 »
nije najgora stvar što je skupo, već što nije dostupno.

nek uvedu nešto kao u americi Netflix, i smanjiće pirateriju za 10%.
Mrzim lopatare i limune


Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #24 : 31.01.2012. 13:45:27 »
Mrzim lopatare i limune

Offline kingmax

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #25 : 31.01.2012. 14:33:41 »
Znate li što kaže Richard Stallman kada ga pitaju što misli o pirateriji?

"Uništavanje i pljačkanje tuđih brodova je pogrešno, a one koji to čine treba kazniti."

Propaganda čista. Pokušavaju dijeljenje podataka predstaviti kao nešto loše. A onda su tome dali naziv "piratski sadržaj". Jadno.
R.I.P.  morfoos  (1987 - 2011)

Offline jež

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #26 : 31.01.2012. 17:17:27 »
potpisano,
samo nisam baš siguran da će uroditi plodom  :( :( :(

Offline Samisko

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1487
  • Spol: Muški
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #27 : 31.01.2012. 22:31:09 »
Pojavila se i PIPA

http://en.wikipedia.org/wiki/PROTECT_IP_Act


Ih, otkad.

Nego, potpisah ovu peticiju.
De gustibus non est disputandum.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #28 : 01.02.2012. 14:02:26 »
Ček znači i ako se uvedu ovi zakoni, ja skinem seriju, nikome ne dajem.. Ja sam ok, ništa nisam štetio ?
Samo se moras "paziti" seedanja ako koristis torente, jer dosta uopce raje ne konta da kada skida automatski i seeda. Za to te mogu tuziti, iako kod nas ce proci jos vremena dok pocnu i to raditi. Al', eto, teoretski to je najopasnije  ;)

Ja bih ovo pojednostavio, kad koristiš torrent, ti i uploaduješ (deliš)

... Ali kako oni misle da ja odgledam film od 1992 godine? Jer da ga nisam skinuo, nikada ne bih ni odgledao, ni čuo za taj film..
... Mada znate šta, to će uhapsiti 100ak osoba kao zbog toga, par njih se uplaši, i to je to..

Na Amazonu i e-bayu imaš da kupiš sve stare filmove i serije (barem one kojih ima za dl), i u glavnom nisu skupe. Međutim ja bih voleo da nas sve pohapse. Al bi to bila žurka. Zatvori prepuni, mi na "državnim jaslama", obezbeđen smeštaj, hrana, grejanje, upoznali bi mnogo kvalitetnih ljudi (jer bi nas bilo više od "pravih" kriminalaca.

Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: ACTA-slično SOPA, podpisi za peticiju
« Odgovor #29 : 01.02.2012. 15:57:47 »
Ček znači i ako se uvedu ovi zakoni, ja skinem seriju, nikome ne dajem.. Ja sam ok, ništa nisam štetio ?
Samo se moras "paziti" seedanja ako koristis torente, jer dosta uopce raje ne konta da kada skida automatski i seeda. Za to te mogu tuziti, iako kod nas ce proci jos vremena dok pocnu i to raditi. Al', eto, teoretski to je najopasnije  ;)

Ja bih ovo pojednostavio, kad koristiš torrent, ti i uploaduješ (deliš)

... Ali kako oni misle da ja odgledam film od 1992 godine? Jer da ga nisam skinuo, nikada ne bih ni odgledao, ni čuo za taj film..
... Mada znate šta, to će uhapsiti 100ak osoba kao zbog toga, par njih se uplaši, i to je to..

Na Amazonu i e-bayu imaš da kupiš sve stare filmove i serije (barem one kojih ima za dl), i u glavnom nisu skupe. Međutim ja bih voleo da nas sve pohapse. Al bi to bila žurka. Zatvori prepuni, mi na "državnim jaslama", obezbeđen smeštaj, hrana, grejanje, upoznali bi mnogo kvalitetnih ljudi (jer bi nas bilo više od "pravih" kriminalaca.

Pha zar se to ne plaća preko paypala, koga u Srbiji nema? Ali pazi, ne bih ja kupio film da ne znam šta se radi u njemu ili nešto više o njemu da saznam, a ako već ovo urade i unište internet gde ću saznati.. xD Zato ja sada skidam kao lud :D

U potpunosti se slažem sa tim hapšenjem.. Nzm da li mogu mene sa 16 godina uhapsiti, nisam još ličnu kartu napravio xDDD Ali ako će već biti društvo u "Zlatnim zgradama", pravim ličnu :D phahahahhaa

Tags: