Autor Tema: Strajk - komentar  (Posjeta: 55123 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline matjaz1

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 307
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #60 : 12.11.2011. 09:05:54 »
Največi problem mislim da je u tome, što idioti misle, da ne prave ništa krivo :dash

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #61 : 12.11.2011. 09:14:52 »
Sto se tice strajka, mislim da se salje potpuno pogresna poruka. Zakida se velika normalna vecina zbog jedne bezobrazne manjine i daje se tome neka vaznost. Em ce to odbiti puno normalnih korisnika koji ce nalazit druge izvore ili gledat s engleskim titlovima, em ce to podici ove zbog koji se strajka. Jel it ce, gle koji sam ja frajer, zbog mene se stopira najveci sajt za prijevode serija na Balkanu.
Skoro se mogu kladit da ce uvrede ici dalje i mozda ce se jos pojacat. Jer su vidjeli da mogu uvredama ucinit nesto, da vas mogu povrijediti. Da mogu ugasit t.j. onesposobit sajt. To sta puno hackera nebi uspjelo bez DDOS-a to su oni uspjela par porukama. I njima ce sad vise znacit to nego da vide neku seriju.
Da ti lagano odgovaram:
-Mislim da se ne šalje potpuno pogrešna poruka. Ljudi će vidjet na naslovnici kako piše da štrajkamo,
pa će se pitati: A zašto. Vidjet će razlog, i dat će nam potpunu podršku.(govorim od preko 85% ljudi do sad)
-Da, zakida se jedna ogromna većina, (čiju podršku imamo), zbog jedne bezobrazne manjine (kretena),
koji dolaze pisati poruke koje su .......... (napišti što želiš umjesto točkica). Važnost? Ako te netko pljusne,
pa te ponovno pljusne, pa te ponovno pljusne, pa ponovno, zar nebi trebao izmaknuti se? I/ili vratiti?
-Ne vjerujem u gubitak korisnika, a ni u uzdizanje kretena. Nismo ugasili sajt, nismo ništa blokirali,
sve i dalje radi kako bi trebalo. Samo, iz inata tim kretenima, 7 dana nećemo postavljati titlove koje
već imamo spremne i prevedene. I zamisli nekog od tih kretena kako se busa u prsa: Eto, zbog mene
još nije postavljen prijevod za tu-i-tu seriju, a prevedeno je. Može to pričati nekome koga tpo ne zanima,
i taj će samo slegnuti ramenima. Ali kad bi tako nešto rekao u društvu ljudi koji svakodnevno prate te
serije, ne mislim da bi ga to uzdiglo, dapače, možda bi čak i dobio po sebi
(ja bih ga nalemao, da je u mom društvu)
-Nije bilo potrebno pisati poruke uvredljivog sadržaja, i misliti da se osoba kojoj se
to šalje neće uvrijediti. Jedno poništava drugo. Znači, poruka je poslana upravo zbog toga,
da se ponizi i uvrijedi prevoditelj. I ti žališ da to ignoriramo, jer je taj koji je to poslao budala?
Imbecil? Kreten? Nekad se mora i zauzeti stav.
I to je to, sad odo zapšalit cigateru.  :)

Offline corttex

  • Novi član
  • *
  • Postova: 29
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #62 : 12.11.2011. 11:53:50 »
Sto se tice strajka, mislim da se salje potpuno pogresna poruka. Zakida se velika normalna vecina zbog jedne bezobrazne manjine i daje se tome neka vaznost. Em ce to odbiti puno normalnih korisnika koji ce nalazit druge izvore ili gledat s engleskim titlovima, em ce to podici ove zbog koji se strajka. Jel it ce, gle koji sam ja frajer, zbog mene se stopira najveci sajt za prijevode serija na Balkanu.
Skoro se mogu kladit da ce uvrede ici dalje i mozda ce se jos pojacat. Jer su vidjeli da mogu uvredama ucinit nesto, da vas mogu povrijediti. Da mogu ugasit t.j. onesposobit sajt. To sta puno hackera nebi uspjelo bez DDOS-a to su oni uspjela par porukama. I njima ce sad vise znacit to nego da vide neku seriju.

Slažem se sa ovakvim razmišljanjem, jer mentalni sklop ljudi zbog kojih je štrajk i započeo je vjerovatno takav da kada vide da nekog nešto smeta ili da svojim ponašanjem izazivaju bilo kakvu reakciju, tek onda nemaju mjere i granice.
Čak bih se usudio tvrditi da će poslije štrajka biti još i gore što se tiče konkretne situacije zbog koje je štrajk i započeo.
Pozdrav.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #63 : 12.11.2011. 12:12:44 »
evo, još jedan KRETEN se javio:

Alen Mulasmajic · Stockholm, Sweden
Spoiler for Hiden:
Zkarlov pa jebem ti ja mamu jel normalno da nekad cekamo i po 15 dana na prijvod, normalno da se ljudi bune i prijete, ako hoces imati pravu stranicu neka tako i funkcionise[/i]

Stavio sam u spoiler. Nije ugodno.
Veleno
« Zadnja izmjena: 12.11.2011. 22:33:07 Veleno »

Offline milijura

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 238
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #64 : 12.11.2011. 12:26:08 »
evo, još jedan KRETEN se javio:

Alen Mulasmajic · Stockholm, Sweden
Spoiler for Hiden:
Zkarlov pa jebem ti ja mamu jel normalno da nekad cekamo i po 15 dana na prijvod, normalno da se ljudi bune i prijete, ako hoces imati pravu stranicu neka tako i funkcionise[/i]

sta europa ucini od covjeka ;)

no salu na stranu - al nemoj mi rec da te ovakva poruka moze izbaciti iz takta?!
pa to vidis da je poremecena osoba slala i mozes ga jedino zaliti... (sta mislis kakav ce njemu zivot biti i kakve ga sve muke ocekuju kad je takav ispao)
ti mozes samo biti zahvalan svojim roditeljima sto te nisu takvog odgojili... i osjetiti dasak ponosa i srece sto nisi takav ispao... te s jos vise elana i morala nastaviti dalje svojim putem...
« Zadnja izmjena: 12.11.2011. 22:34:06 Veleno »

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #65 : 12.11.2011. 12:33:19 »
evo, još jedan KRETEN se javio:

Alen Mulasmajic · Stockholm, Sweden
Spoiler for Hiden:
Zkarlov pa jebem ti ja mamu jel normalno da nekad cekamo i po 15 dana na prijvod, normalno da se ljudi bune i prijete, ako hoces imati pravu stranicu neka tako i funkcionise[/i]

sta europa ucini od covjeka ;)

no salu na stranu - al nemoj mi rec da te ovakva poruka moze izbaciti iz takta?!
pa to vidis da je poremecena osoba slala i mozes ga jedino zaliti... (sta mislis kakav ce njemu zivot biti i kakve ga sve muke ocekuju kad je takav ispao)
ti mozes samo biti zahvalan svojim roditeljima sto te nisu takvog odgojili... i osjetiti dasak ponosa i srece sto nisi takav ispao... te s jos vise elana i morala nastaviti dalje svojim putem...

voleo bih da vidim reakciju kad ne bi bilo prevoda uopste  :-\
« Zadnja izmjena: 12.11.2011. 22:34:31 Veleno »

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #66 : 12.11.2011. 13:09:10 »
Kako izgleda jedan kreten:
Spoiler for Hiden:

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #67 : 12.11.2011. 13:35:49 »
Malo sam čitao postove u temi, malo sma preskakao..
Pa aj da i ja kažem svoje mišljenje.. Podržavam akciju, kao što sam naveo u fb komentarima novosti.


Dopada mi se idej aza pozivnice, trebalo bi to uvesti.. Pa samim tim uvesti i neke dodatne mogućnosti tipa:
- Određeni broj postova za dozvolu slanja pp-a..
- Određeni broj napisanih postova mesečno kako bi se mogli skidati preodi.
- Dodatne dozvole za VIP članove( šalim se xD)


Nešto na taj fazon.. Znači podržavam štrajk i podržavam ideju za pozivnice.. Ali bez sankcija pozivatelja.. Možda tako neko nije znao kakav mu je zapravo taj drug :)


Možda bi se tako smanjila aktivnost sajta za nekih 20ak procenata, ali bi se zato nivo da nazoven sigurnosti prevodioca povećao :)


Isto tako svi ti "manijaci" koji su slali preteće poruke imaju IP adresu preko koje se lako može saznati koji je provajder u pitanju i uz pomoć dokaza vređanja i vretnje zabraniti dotičnoj osobi korišćenje internet usluga.. Nije internet za svakoga..


Isto tako bi se mogla podići krivična tužba protiv dotičnih, samo što bi tu trebalo odvojiti vremena, a oni ne vrede ni sekund vašeg vremena.


Toliko od mene :)

Offline Bruno

  • Administrator
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1930
  • Spol: Muški
    • Prijevodi Online
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #68 : 12.11.2011. 14:44:33 »
promijenjen je malo registracijski ugovor, dodano je ovo na vrh:

Spoiler for Hiden:
Sve što napišete na forumu ili sajtu više NIJE vaše vlasništvo nego je vlasništo sajta! Vaša IP adresa, e-mail, podatci i vaše PRIVATNE poruke više NISU privatne! Sa istima se sajtu (administratorima i moderatorima) dopušta da ih koriste na načine koji im se prohtije!
Naravno, nećemo bit đubrad, ali ako ste vi đubre i govno, onda ćemo i mi bit :)

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #69 : 12.11.2011. 14:48:04 »
Citat:
Naravno, nećemo bit đubrad, ali ako ste vi đubre i govno, onda ćemo i mi bit  :)

 rofl rofl rofl

Offline SuperSerb

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3980
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #70 : 12.11.2011. 14:51:13 »
Samo ispravi ovo podatci, bode oči. :)

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #71 : 12.11.2011. 14:55:28 »
 ;)

Offline Debeloguzi Diktator

  • U mirovini...
  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 575
  • mag.ing.silv
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #72 : 12.11.2011. 15:22:17 »
Dajte još primjera tih prijetećih poruka, sad kad je štrajk u toku to je najzanimljiviji dio.

pogledaj si temu Scrubs, pa pogledaj što se tamo pisalo.
to je mali dio koji je počeo s debilkom koji je slao mirne, pa sve ratobornije poruke, pa dupla registracija itd...

promijenjen je malo registracijski ugovor, dodano je ovo na vrh:

Spoiler for Hiden:
Sve što napišete na forumu ili sajtu više NIJE vaše vlasništvo nego je vlasništo sajta! Vaša IP adresa, e-mail, podatci i vaše PRIVATNE poruke više NISU privatne! Sa istima se sajtu (administratorima i moderatorima) dopušta da ih koriste na načine koji im se prohtije!
Naravno, nećemo bit đubrad, ali ako ste vi đubre i govno, onda ćemo i mi bit :)

gle ako hoćeš pravno gledajući ovo što si pisao crveno je goli kurac :) samo ćeš ti biti odgovoran. žalosno ali istinito.

sve što napišete na forumu u obliku poruke ili privatne poruke drugom korisniku foruma, više nije privatno i anonimno i može se iskoristiti od strane moderatora, administratora
i vlasnika foruma/stranice po svim zakonskim okvirima, te ukoliko u porukama koristite riječi koje potiču nasilje i ozbiljne prijetnje na život i integritet druge osobe bit ćete prijavljeni nadležnim organima.

prijatelj pravnik mi je ovo skucao na brzinu :) tvoja stranica, ti odlučuješ što će pisati.

Pa aj da i ja kažem svoje mišljenje.. Podržavam akciju, kao što sam naveo u fb komentarima novosti.
Dopada mi se idej aza pozivnice, trebalo bi to uvesti.. Pa samim tim uvesti i neke dodatne mogućnosti tipa:
- Određeni broj postova za dozvolu slanja pp-a..
- Određeni broj napisanih postova mesečno kako bi se mogli skidati preodi.
- Dodatne dozvole za VIP članove( šalim se xD)
Znači podržavam štrajk i podržavam ideju za pozivnice.. Ali bez sankcija pozivatelja.

Isto tako svi ti "manijaci" koji su slali preteće poruke imaju IP adresu preko koje se lako može saznati koji je provajder u pitanju i uz pomoć dokaza vređanja i vretnje zabraniti dotičnoj osobi korišćenje internet usluga.. Nije internet za svakoga..
Isto tako bi se mogla podići krivična tužba protiv dotičnih, samo što bi tu trebalo odvojiti vremena, a oni ne vrede ni sekund vašeg vremena.
Toliko od mene :)

Ne vidim razlog zašto bi se moralo pisati po forumu da bi se moglo skidati prijevode.   ???
mnogi to kažu ali meni nije jasno. Što se može saznati o čovjeku koji napiše deset postova u temi neke serije
koji izgledaju ovako, netko kaže hvala, pa sljedeći +1, pa +2, hvala za prijevod i tako unedogled za svaku epizodu.
tako će izdržat dva tjedna i onda kad prijevod ne bude u deset ujutro jer ga oče vidjet prije škole, onda slijedi
jebavanje bliže i daljnje rodbine, kućnih ljubimaca i kokoši kojima ispadaju oči.
a tek pozivnice, majke mi nikome ne bih dao. nikome. koliko bi svatko imao pozivnica, pa tko bi pratio tko je koga doveo,
nije ovo piramidalni sustav da se natječemo tko će imat više pozivnica.
ako ljudi ne mogu shvatiti pravila koja pročitaju vlastitim očima, kako ću im ja onda objasniti što smiju a što ne smiju raditi.
ako te netko pita nakon što pročita što smije a što ne, onda taj ima većih problema od registracije na ovu stranicu.
kao da ideš u autoškolu i nakon deset sati vožnje pitaš instruktora što će ti volan?


Samo ispravi ovo podatci, bode oči. :)

SS imaš još vremena za naučiti novi hrvatski pravopis :)
podatci (zadatci) je (nažalost) po novom pravopisno ispravno. ponavljam nažalost.

vidim da se neki protive registracijama sa službenim mailom od davatelja usluge, pa imate forward mail koji rješava problem,
sve vam dolazi na yahoo, gmail, hotmail itd... ovo bi se samo koristilo da se zna da je taj mail dobio trajni ban zbog zajebavanja.
ništa drugo. ako se bojite spamova i virusa, samo prijavite abuse službi i problem je riješen.

uf sigurno sam nešto zaboravio

DD
 pionir

Pravilo:"Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje prijevoda sa sa stranice prijevodi-online. Ukoliko želite neki prijevod sa PO-a prenijeti na vašu stranicu, prvo se obratite autoru prijevoda i tražite dopuštenje. U slučaju obrade na neki drugi jezik ne smijete brisati ime originalnog prevoditelja. Vaš potpis smijete dodati iza linije imena prevoditelja s napomenom da je prijevod uređen.

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #73 : 12.11.2011. 16:29:05 »
Što se tiče "mesečno" dela, to sam primetio da ima na dosta kvalitetnih sajtova, i bome dosta aktivnim, zato mi je to palo na pamet da se kucaju postovi :)


xD




Bruno, novi registracioni ugovor ti je odličan :)
Ali stvarno tvoj sajt, možeš šta hoćeš raditi :)


Da napišem nešto što je nebitno, a možda i bitno a to je da ako neko šalje preko nekog foruma neke privatne poruke, i misli da će to ostati prijatno glup je, svako to može videti, msm ne svako, već onaj ko ima pristup bazi, msm nikada ne šaljem lične stvari ili stvari koje ne želim da neko treći zna preko poruka ili uopšte preko interneta, možda uploadujem na svoj host pa obrišem kasnije..


Offline DaBonzo

  • Novi član
  • *
  • Postova: 5
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #74 : 12.11.2011. 16:52:41 »
@Veleno
Sve, t.j. vecina toga sto pise je tocno. Kad bi se radilo o medjuljudskim odnosima u stvarnom zivotu.
AL trebate shvatit kako radi mentalni sklop nekih ljudi u anonimnosti interneta. Neki lijece frustracije prijetnjama jer u stvarnom zivotu nemaju ili nesmiju nikome nista rec.
Neki izgube mogucnost da medjuljudski komuniciraju jer znaju da tako pricaju u stvarno zivotu popusili bi sljagu a ovako nekih vecih posljedica nece it (tako bar misle)
Al sa IP vi imate mogucnosti tome stati na kraj.
Razumijem ja i tvoje stajaliste, vjerojatno nebi ni ja reagirao iz prve drukcije.
Al vjeruj mi, strajkom necete nista postic. Vjerojatno ce biti sve gore.
NIsam sad na sve odgovarao sto si pisao. Nema ni veze.
Eto, ako ste odlucili tako i ja podrzavam vas strajk.
Ali mislim da vam povijiedjena tastina i ljutnja nije dala da sagledate to sire. Zato sam i to napisao sto jesam, nekog ko sa strane cita, i kao sto vidis, osim na tu temu nikada nije postao.

U svakom slucaju, sretno i sve najbolje

Offline Sinisa68

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #75 : 12.11.2011. 17:05:08 »
Bojim se samo da će štrajk biti kontraproduktivan,iako se krenulo iz sasvim razumljivih razloga.
Naime,takvi ljudi koji su u stanju nekome (tko prevodi iz čistog altruizma i potpuno besplatno) prijetiti,ovaj štrajk će shvatiti kao svoju pobjedu,a i čisto sumnjam da će takve likove to obeshrabriti. Mislim da je ipak najbolje rješenje registracija preko "službenih" ISP-ova kao i logiranje za skidanje prijevoda, u slučaju kršenja pravila samo jedna opomena a nakon toga ban. I sam sam ponekad znao prevesti koji film ili seriju,znam koliko je to naporan posao tj.koliko slobodnog vremena traži i svima koji redovno prevode klanjam se do poda  talasi

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #76 : 12.11.2011. 17:10:35 »
@DaBonzo Ako istinski podržavaš ovaj prosvjed onda nemaš razloga pisati o taštini, ljutnji i hoće li ili neće ovaj štrajk nešto postići. Ovo je odluka prevoditelja, a ne samo članova administracije, oni su stali u obranu svog kolege i ostalih koji su ikada dobili sličnu poruku.
Naravno, kretena ima i uvijek će ih biti, a mi koji radimo ovo besplatno ćemo jedan po jedan napuštati ovaj hobi kako budemo dobijali takve poruke...
Šta meni treba u životu da mi neki niži oblik života spominje ženu i kćer.... Thanks, but no thanks...
Ako ovo ne urodi nekim plodom i nastavi se ovakvim tempom, moja odluka će biti konačna... A neki drugi koji mogu čitati bez uzbuđenja takve poruke i nastavljati kao da se ništa nije dogodilo, svaka čast, neka samo izvole.
« Zadnja izmjena: 12.11.2011. 17:12:16 zkarlov »

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Condor

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 52
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #77 : 12.11.2011. 17:35:16 »
Zalosno je sto se takve stvari desavaju (mislim na, blago receno, vrijedjanja prevodioca)... Ne bih nikada pomislio da postoje takvi bolesni likovi koji sjede s druge strane "monitora".
Zao mi je sto je do ovog doslo i sto sacica poremecenih ljudi upropastava ovakav sajt/forum. Nadam se da ce se rijesiti nesto, mada se bojim da ovo tesko moze proci bez posledica.
Takodje, predlazem pozivnice ili slican sistem registracije na sajt/forum, isfiltrirati dobro od loseg i pokusati sa (normalnim) radom dalje. Ja kao jedan od onih pojedinaca koji ne doprinose ovoj zajednici, uvijek sam spreman pomoci donacijom sajt i prevodioce - to je najmanje sto mogu uciniti.

Kakogod bilo, imate moju bezrezervnu podrsku (taman po cijenu da ostajem bez prijevoda mojih omiljenih serija)! Srecno!
Rebel with a reason!

Offline tinkic

  • Novi član
  • *
  • Postova: 27
  • Spol: Ženski
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #78 : 12.11.2011. 17:53:28 »
Samo da izrazim svoju podrsku! smileyNO1

Offline markoni981

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 223
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #79 : 12.11.2011. 18:00:30 »
Sve ovo se desava i u stvarnom zivotu. Takvih oblika ljudskog zivota ima svuda,na svakom cosku .Kao sto niko od vas ne moze  promeniti stvari u spoljasnjem svetu ,tako ne moze ni u ovom .Plodom moze da urodi ono sto menjamo kod samih sebe i u svojoj kuci. Dakle ,ako neko nije otproran na uvrede ,provokaciju ,pretnju (ponavljam da je ovo internet ,ne sedimo u stanu kod mene ,pa da neko uzme i da me juri nozem po kuci i preti ) i ne moze da iskulira ili da vrati istom -slicnom merom ,jednostavno treba da se povuce jer sto bi sebe kidao i stresirao bez razloga.Ako se hobi pretvori u horor hobi ,onda to nije vise to.I posle strajka ce biti psihica ,i tih nepismenih seljobercica koji kod mame i tate verovatno ne smeju da kazu slovo `a`,pa vise po netu i manijace ljude i time lece svoje frustracije ,strahove i psihu.

Offline oldman67

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #80 : 12.11.2011. 19:07:57 »
Puna podrska strajku... Ko je ikada bilo sta prevodio zna kakav je to posao, a ovi ludjaci sa pretnjama i psovkama definitivno nikad nista nisu besplatno radili za druge... Na zalost, ljudsku glupost ne mozemo iskoreniti. Kakve god mere primenili protiv tih spodoba koje definitivno ne zasluzuju pristup ovom sajtu i prevodima, uvek ce ostati neka "rupa". Zato, ostaje vecna borba izmedju dve grupe korisnika, nekolicine ludjaka s jedne strane i ogromne vecine normalnih zahvalnih korisnika sa druge...

Offline morpheus86

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • free your mind
    • Rulet srca i druge misterije
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #81 : 12.11.2011. 19:10:29 »
Podrska prevodiocima mada bih se prikljucio grupi koja misli da je nemoguce ljude nauciti redu i kulturi ali vase legitimno pravo je da pokusate ovom mjerom da osvijestite makar dio ljudi kako bi se vise cijenio vas trud.Mislim da bi trebalo uvesti pozivnice ili neki pristupni formular gdje bi se novi korisnici izjasnili da li ce forumu pristupiti kao prevodioci,korisnici prevoda ili ucesnici u raspravama o serijama te im se time davale razlicite opcije.S tim da ovoj trecoj grupi ko zeli da pripada moze biti prikljucen samo na poziv nekog od prevodioca.Uz svo duzno postovanje Brunu kao vlasniku ovog site-a mislim da ova stavka iz ugovora vezana za ip,mail i licne poruke ne smije da stoji i da postoji mogucnost jer to utice na privatnost nas svih,a to nije korektno.
KK Partizan sampion evrolige za sezonu 09/10

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #82 : 12.11.2011. 19:39:21 »
Tek sada sam vidio ovo jer sam slabo za računarom u zadnje vrijeme. U potpunosti podržavam štrajk. I da je od mjesec dana a ne sedam. Ti ljudi što šalju razne poruke ili su ludi ili su to neki klinci. Jedina žalost u ovome štrajku je što ti ljudi neće ni vidjeti ovaj štrajk ni pročitati ga kao što nisu ni pravilnik. Ali ako ćemo realno, ko je normalna osoba njemu i ne treba pravilnik i ne treba mu reći da nije u redu prijetiti i tražiti prevod. Bilo kako bilo, žao mi je što to proživljavate. Hvala svim prevodiocima na svim prevodima. Malo mi je više glupo da pišem poslije svakog prevoda "hvala" i da spamujem temu, pa u zadnje vrijeme i ne pišem, ali znajte da sam zahvalan i divim vam se na volji i siguran sam da isto tako misli još dosta ljudi. Živjeli.
« Zadnja izmjena: 12.11.2011. 19:42:10 Captain333 »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #83 : 12.11.2011. 23:00:35 »
To je kao da radite u birtiji i dolazi vam gost koji je kad je pjan jako dosadan, vulgaran, spreman da vređa, pljuje.. Da je na snagu verovatno bi i kobila zeca uhvatila, ali u nekom drugom slučaju imate opciju da čoveku ne pružite uslugu, ne daje te mu više, jedan dan, drugi dan.. sedmi dan, uprkos tome što uporno dolazi ovde i traži uslugu, kad vidi da je nema, odlazi na drugo mesto gde može. Ali ako mi budemo ćutali i trpili to, ne obazirući se na te reči, tvrdeći da su samo prazne reči, koje treba ignorisati.. onda nije nešto u redu sa nama, ljudi smo, nismo stoka, stoku možeš pljuvati i ona neće reći ništa, čak ni MUU, to kaže kad uđe u štalu, a ovde neki kad uđu u ovu zajednicu, ne napišu ni MUU već spominju odmah majku i familiju i što nema prevoda.
Neću da dopustim da se dobri ljudi ovde pljuju, podiže glas na njih, ja sam jedan korisnk kojem su potrebni prevodi ovde više nego bilo kome, jer oni mi pomažu da imam pogled u svet drugačiji, koliko ljudi ima sa oštećenim sluhom i koji se služe proizvodom ovih dobrih ljudi, a imate eto konja, Nilskih, koji su u Švedskoj, jednoj najbogatijih zemalja, jedan od zemalja koja me odbila da me primi u društvo, sistem ali eto ima takvog idiota koji nije naučio jezik nijedan drugi nego taj prostački, a zdrav je, prav je i ako nema u Švedskoj pa gde će onda imati mogućnosti..
Ovo mi je drugi post u par dana na ovom forumu i svaki put se iznenadim kako ljude ne vide kao "ljude" ovde već kao što ste se sad vi pobunili, juče ste hteli, sad ne, šta je problem.. neko vas je eto napljuvao, ali vi treba da budete iznad toga..
Ne bih sad da se ponavaljam iz mog prvog posta, ako postoji mogućnost, neka ga neko od uprave prebaci ovde, da neki drugovi članovi mogu da ga pročitaju, ako već nisu u onoj temi mogli pročitati. Pošto je taj post pokupio pohvale od nekih dobrih ljudi sa ovog foruma, pa verujem da može i ovde da bude koristan. Jer verujem da nas još ima u tolikoj većini u ovom "iščašenom" društvu koje nas okružuje.

Hvala i pozdrav od Valentine
iShare, noProfit


Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #84 : 12.11.2011. 23:08:31 »
Kako da ne Valentina...

Ja sam od ovog vašeg druga člana supruga(što on zna reći hanuma), ni ne zna da sad ovo pišem(otišao je u birtiju gledat tekmu sa ekipom), sedam za comp i vidim ovo otvoreno. Ja sam invalid, ceo život sam invalid, imam oštećenje sluha, greškom doktora sam izgubila sluh(House gde si bio kad si mi trebao), ceo život sam provela u društvu u kojem sam svrstana kao osoba drugog reda, nisam išla u školu kao i ostala deca, išla sam u školu, sa decom sa posebnim potrebama, tu država Srbija nije uredila da ta deca uče strani jezik, i tek sam si 26 godina života mogla priuštiti(naravno, veliki presudni faktor je bio novac, posao koji će bit plaćen da si možeš to priuštit da živiš i da upišeš privatnu školu jezika, al kad si ovako kao i ja unesrećen u Srbiji su ti vrata zatvorena skoru svuda, na žalost) da počnem učiti neki strani jezik, ali sam imala tu sreću, ne samo ja već svi koji su takvoj životnoj situaciji, da imaju prilike da pogledaju nešto sem toga što daje TV(koja traži da se plati svaki mesec 5 eura pretplate), a to su upravo serije/filmovi, uz pomoć ljudi koji su ovde i koji rade prevode. Ja sam iskreno ne zahvalna već ne mogu da izrazim rečima zahvalnost koju imam prema vama, prema mom dragom koji počeo da provodi svoje vreme ovde sa vama da bi i meni pomogao da pratim nešto drugo, drugačije sem što mi servira moderna TV u Srbiji. Nisam nikad razumela ljude koji se tako ponašaju kao taj deran koji je poslao takvu poruku prevoditelju. I iskreno želim da istrajete u ovom štrajku, da se nađe neko rešenje, da ljudi dobre volje ne budu pljuvani i napušavani od strane ljudi koji nemaju osnovnu kulturu. Pogotovo što se ovo radi na dobrovoljnoj bazi. Niko ne uzima novce za to. Niko ne stiče statusni simbol u društvu, već je sve na nivou pomaganja ljudima koji ne znaju jezik(eto i u mom slučaju da mogu da pratim seriju i film preko titla, zbog mog hendikepa koji na žalost imam), da se olakša njima da prate omiljene serije i filmove.
Pisala bi sad još što šta al evo ovo je moj prvi post na ovom forumu. Ako sam nešto napisala što nisam trebala i što se kosi sa pravilima foruma, nemoj te mi zamerit ili još gore da mi isključite dragog sa foruma

Hvala vam na ukazanom vremenu koje budete potrošili ako budete čitali ovaj post.

Sve Vas pozdravlja i podržava u svemu što odlučite

Valentina

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #85 : 13.11.2011. 02:29:48 »
Valentina puno me je pogodila tvoja prica, i samo želim da kažem, da ti se divim i da ti želim puno, puno radosti, sreće i lepih trenutaka u daljem životu, jer takva žena samo to i zaslužuje.

Pozdrav za tebe i Nenada   Smajlicvece

Offline moravac_bec

  • Novi član
  • *
  • Postova: 2
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #86 : 13.11.2011. 07:32:15 »
Kako izgleda jedan kreten:
Spoiler for Hiden:

pozdrav @zkarlov i ja sam ga naso na fejsu,e sad lepo da se njegova slika postavi na naslovnoj strani sajta da svi koji udju vide o kome se radi sa porukom koju ti je poslao ispod iste...


A tebi puno hvala za sve prevode koji si nam lepo sredio i preveo za nas koji ne znamo strane jezike....


P.S.Neko je ovde spomenuo da se registracije vrse preko mejla provajdera sto ja podrzavam u potpunosti,znaci nista gmil,gmx,hotmail ili yahoo i ostali.Znatno ce opasti broj clanova ali ce ostati oni koji cene i postuju prevodioce koji rade to bez ikakve naknade.I jos da se uvedu pozivnice kao na nasim domacim trakerima,onda niko nece da salje pozivnice nikome jer ih ne poznaje jer automatski snosi odgovornost za njegovo ne postovanje pravila sajta.Ja imam na jednom domacem trakeru 8 pozivnica ali ih ne saljem nikome jer ne zelim da snosim odgovornost za nekog koga ne poznajem i koji ce da unisti moj dugogodisnji trud u razvoju istog.

« Zadnja izmjena: 13.11.2011. 07:51:05 moravac_bec »

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #87 : 13.11.2011. 09:03:40 »
Valentinina priča je tako tužna, da su mi suze došle na oči. Jedan post sam već napisao na ovoj temi, ali poslije Valentinine priče osjećam da bih trebao napisati još jedan.
1.
Osobno znam da u Hrvatskoj postoji određen broj kućanstava koji dijele internet vezu i promet. Tj. 4-6 stanova uzme 1 paket flat rate interneta i svih 6 stanova ide na net preko njega, samo nosioc tog paketa dobiva mail od ISP, ostatak ljudi ima svoje mail acc koje koriste godinama (gmail, yahoo itd.). Naravno o njihovim dogovorima T-com ili koji god ISP nema pojma, a ljudi to rade jer nema svatko cca 200 kn mjesečno za net. U takvim "zgradicama" živi od 10-20 ljudi. Ako se uvede pravilo da ide registracija preko ISP maila, nitko od njih se nikad neće moći registrirat na ovaj forum, podijeliti s nama mišljenje o seriji, pohvaliti prevoditelja ili postati prevoditelj.
2.
Što se tiče pozivnica i sl, po meni to stvara elitizam, sektu i mi smo posebniji od ostalih spiku. Ja osobno nikad nebih nikome poslao pozivnicu. Ako je netko idiot, on je idiot i nema te pozivnice koja će to promijeniti. Kako će netko tko je normalan i kulturan, ali nepozna nikoga na forumu dobiti pozivnicu? Da stavi negdje oglas ili?
3.
Uvjetovanje tko i kako ima pravo skidati prijevode. Ljudi, Valentina nažalost nije usamljena u svom nesretnom slučaju, ima  puno ljudi u "sličnim" situacijama koji skidaju prijevode za serije, a da za njih neznate i nikad nećete saznati. Nema svaka Valentina sreću u nesreći da ima Nenada koji ima znanja i volje da prevede neku seriju.
4.
Svi mi, baš svi mi na ovom forumu gledamo te serije zbog dobrovoljnog rada ljudi diljem ove planete. Zamislite da ljudi koji ripaju serije odluče da samo onaj tko ripa, taj nek i skida i sl. Novi nastavak vaše omiljene serij pogledali biste za 10 godina (ako i tada) kad naše šugave televizije budu prenosili "novi" program.


Ukratko, moj je prijedlog ograničenje slanja PM novoregistriranim članovima do cca 50-og posta. Ako se netko registrira, napiše 50 postova koje su odobrili moderatori, mislim da je mala mogućnost da će 51 post ili PM koji bi mu tada bio omogućen biti u stilu ovih idiota koje majka nije odgojila.
ŠTRAJK PODRŽAVAM, jer nešto se mora učiniti.
I za kraj, ispričavam se Nenadu i Valentini ako sam vas na neki način uvrijedio ili vam smeta što koristim vas kao primjer. Ako Vam smeta, nek se post odmah briše. Želim vam sve najbolje.

« Zadnja izmjena: 13.11.2011. 09:07:10 vrd »

Offline Milan95

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1967
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #88 : 13.11.2011. 09:31:30 »
Provajderski mejlovi, msm iz iskustva znam da 30% ljudi ne znaju ni da imaju provajderski e-mail, a oni koji imaju, pola njih ne zna ni šifru...
Uz pomoć IP adrese se isto tako može saznati provajder, i lako se kasnije sazna ko je to radio, jer svaka poseta bilo kojoj stranici ostaje u nekoj njihovoj bazi oko godinu dana i može da se iskoristi ako se nešto tako desi..


Iskreno ja znam šifru na svom mejlu od provajdera, ali se nikada ne registrujem njime, već gmail-om, em zbog praktičnosti, em zbog sigurnosti..


Mojim 4 prijatelja su provajderi jednostavno ušli u meil i čitali sve živo, a tamo je imao podatke iz banke što su mu stizale i tako. Zbog toga ne volim te mejlove od provajdera, dok to mogu i ovi iz googla, ali opet na milionskom spisku, 1:1000000 je da će baš u moj profil ući i čitati mi mejlove :)

Malo sam otišao sa teme, sve u svemu protiv sam "provajderske registracije" :D

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: Strajk - komentar
« Odgovor #89 : 13.11.2011. 10:32:26 »
a oni koji imaju, pola njih ne zna ni šifru...
Ja znam da ga imam, ali neznam ni koji je, a ne šifru. Nikad ga nisam koristio, niti 1 put. Imam 3 mail adrese koje koristim (privatnu, poslovnu, registracijsku) koje su mi povezane i nikako mi ne treba 4. Pogotovo ne od ISP-a.

Tags: