Autor Tema: Hardver i softver - problemi i rešenja  (Posjeta: 142907 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #60 : 07.12.2011. 12:32:08 »
Znači, skoroz poremećen font.

Spoiler for Hiden:

Spoiler for Hiden:

Spoiler for Hiden:

I meni sve ovo izgleda sasvim normalno.
Jedino mi Clear-type pada na pamet... da ti se nije to sada uključilo?




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline Tweegy

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1540
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #61 : 07.12.2011. 13:03:00 »
Petko, hvala puno... To je bilo u pitanju.... Još jednom, hvala  clapp clapp clapp

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5318
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #62 : 07.12.2011. 13:13:01 »
Nema na čemu   ;)




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #63 : 07.12.2011. 20:58:11 »
pitanjce:
danas  mi je wd 320gb sata crko, poceo da krči ono da lupa jako čak, čak, čak(kao čak noris) rofl
i ne radi, ne diže se windows, imao sam iomega 1tb na usbu pa sam ga rasturio, odvojio od sata - usb adapter i vidim da u njega ima standardni hdd 3.5inč. Stavio sam ga unutra u kućište povezao, instalirao win7 sve radi odlično. Povezao sam onaj pokvareni na usb port i ne prepoznaje ga, neki su mi rekli da je crko motor koji dviži hard disk i da mu je došao kraj. Ima li neke šanse da ikako pc prepozna taj hdd koliko da izvadim neke slike, nema ni par mb. Sve bitnije stvari sam odavno srećom prebacio na ovaj iomega 1tb.

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #64 : 07.12.2011. 22:48:08 »
ice, ima jedan blesav trik koji zna upaliti s takvim diskovima - hlađenje i smrzavanje

za prvi pokušaj dobro ohladi disk u običnom frižideru - nekoliko sati , upali PC i što brže možeš spoji rashlađeni disk u USB kućište , ako krene odlično (bitno da krene, onda može i dulje raditi)

ako te prođe probaj drugi oblik - nekoliko sati u zamrzivaču pa proba

možeš i prekopati po internetu na tu temu, ima referenci (freezing hard disc...)


May the Plasma be with you!

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #65 : 08.12.2011. 00:34:26 »
ok mozda cu probati. Pored ovog saznanja da mozes USB disk da rasturis i otkacis adapter za usb i tako dobijes normalni hdd za u kuciste(jbg nikad i nisam imao potrebe da rasturam usb hard disk), probao sam rasklopiti WD my passport 160gb oni mali 2,5" hard diskovi kao tabakera, i istog sam formatirao na pc pa ubacio na ps3 i gle cuda radi iz prve. Isplatljivo je da covek kupi usb od 1tb i da ga rasklopi i dobije 3.5" sata hard disk nego li da kupuje sata hard disk za u kuciste skuplji je dosta. Ovaj iomega je kupljen oko 80$, a sad 500gb sata hdd za u kuciste kosta 70-80eura, bas danas sam gledao cene, negde je 500gb sata i preko 80eura.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #66 : 08.12.2011. 23:33:56 »
Ima li neko mobilni LG GT540 Optimus? Kako se ovo sranje povezuje blututom sa kompjuterom? Ne mogu nikako da ga uparim. Umesto da mi ponudi da ukucam šifru za uparivanje, on me samo pita da li se ona koja je ukucana na kompjuteru slaže sa nekim nasumičnim brojem koji mi pokaže.  Naravno, nikad se ne slaže, jer uvak pokaže drugi broj. Zašto se blutut uključuje na samo 120s?  :dash :dash
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #67 : 18.12.2011. 14:13:04 »
Da li se neko susretao sa ovim (ili bar sličnim) uređajem?







Želim da ga uzmem za Novu godinu. U "Svetu kompjutera" piše da prilično dobro radi posao, ali zanima me da li mi neko može reći "iz prve ruke" nešto o ovoj spravici.

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #68 : 18.12.2011. 17:58:23 »
Ovako, moj brat je prikljucio kablovski internet kojeg smo proverili na speedtest da je oko 25mbit dl/up, to je kad povezes utp kabel direktno sa mreznom karticom na laptop.
Ali kad ukljucim to u ovaj ruter, brzina postane jedva 12mbit, ma gde god postavis laptop i ispred rutera brizna je ista, kao da je ruter ogranicio brzinu na 12mbit i nista vise.
Ima li nacin da se poveca mogucnost rutera da daje vecu konekciju ili ne?

Probacu kasnije citao sam na nekim forumima da mozes iglom da ga resetujes na fabricka podesavanja i tako prihvati novu brzu konekciju jer je kod mene ranije koriscen na 12mbit pa valjda pamti to. :P

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #69 : 18.12.2011. 23:22:17 »
moze li mi neko na pm poslati linkove od windowsa xp sp3 iso fajl da radi normalno ali da je 32 bita ,moze i torrent a mogu i obicni linkovi hitno mi treba hvala unaprijed :rose:

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline psych^^

  • Banned
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #70 : 19.12.2011. 00:56:59 »
moze li mi neko na pm poslati linkove od windowsa xp sp3 iso fajl da radi normalno ali da je 32 bita ,moze i torrent a mogu i obicni linkovi hitno mi treba hvala unaprijed :rose:

imas pp  ;D

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #71 : 19.12.2011. 14:56:23 »
Jutros se probudih, i font na windowsima mi je boldan/mutan....Bio mi je boldan/italic i u chromeu, ali samo se popravilo i više nije ???.....Sad ne znam zbog čega je na desktopu promijenjen font i kako ga vratiti u normalu?


« Zadnja izmjena: 19.12.2011. 14:59:54 outside »

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #72 : 19.12.2011. 16:14:09 »
Riješeno... :)

Inače, ta promjena fonta se zna događati zbog instalacije/reinstalacije igrica.... To je bio moj razlog...

Ako netko imao ovakve probleme, evo rješenja.. :)

To fix this issue follow these steps:
1. Click Start -> Run. If you cannot locate the 'Run' item, then click 'Window Key' + 'R'.
2. In the run box, type: c:\windows\fonts (Replace c: with the drive letter where the OS is installed)
3. The fonts window will open. Click 'Alt' + 'F' to activate the menu. Click 'Install New Font' in the menu.
4. In the folders dialog, browse to c:\windows\fonts where c: is the OS drive letter.
5. All fonts would now appear under 'List all fonts'.
6. Click 'Select All' and then click 'Install'.
7. Confirm the windows permission dialog.
8. A replace file dialog would appear. Click on 'Yes' to each and every dialog that appears. This will ensure that fresh entries for fonts are written in the registry. To avoid clicking, press and hold 'Alt' key - then press 'Y' key for every dialog that appears.
Onda restart.


Offline dakyorlando

  • Who ya gonna call?
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2703
  • Spol: Muški
  • I ain't afraid of no goatse.
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #73 : 19.12.2011. 19:48:39 »
Ja sam jednom imao sličan problem i rešio sam ga tako što sam promenio rezoluciju u neku drugu, a onda je vratio na staru. smileyNO1

I’m going where the sun keeps shining through the pouring rain
Going where the weather suits my clothes
Banking off of the northeast winds
Sailing on a summer breeze
And skipping over the ocean like a stone...

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #74 : 19.12.2011. 21:16:47 »
Jutros se probudih, i font na windowsima mi je boldan/mutan....Bio mi je boldan/italic i u chromeu, ali samo se popravilo i više nije ???.....Sad ne znam zbog čega je na desktopu promijenjen font i kako ga vratiti u normalu?




sistem restore pomaže

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #75 : 21.12.2011. 02:01:08 »
skinuo sam sa neta 4-5 sistema i niti jedan mi nije u iso fajlu,moze li mi neko objasniti kako da te foldere i fajlove napravim kao iso fajl pa da onda taj sistem bude bootabilan,probao sam sa nerom i napravio sam iso fajl nekako ali nije bootabilan,također sa probao i sa programom nlite sve loadira osim size tako da je i to beskorisno  :dash

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #76 : 21.12.2011. 02:15:38 »
pitanjce:
danas  mi je wd 320gb sata crko, poceo da krči ono da lupa jako čak, čak, čak(kao čak noris) rofl
i ne radi, ne diže se windows, imao sam iomega 1tb na usbu pa sam ga rasturio, odvojio od sata - usb adapter i vidim da u njega ima standardni hdd 3.5inč. Stavio sam ga unutra u kućište povezao, instalirao win7 sve radi odlično. Povezao sam onaj pokvareni na usb port i ne prepoznaje ga, neki su mi rekli da je crko motor koji dviži hard disk i da mu je došao kraj. Ima li neke šanse da ikako pc prepozna taj hdd koliko da izvadim neke slike, nema ni par mb. Sve bitnije stvari sam odavno srećom prebacio na ovaj iomega 1tb.


Ako ne mozes da ga vidis u BIOS-u nema sanse da mu spasis podatke.


Mozes probati da skines bateriju sa ploce, probaj drugi sata kabel  i za napajanje, ili boje probaj sata kabel sa kojim ti radi hdd kao i napajanje. Ako se i dalje ne pojavi u BIOS-u dzabe sve to.
« Zadnja izmjena: 21.12.2011. 02:22:00 Perkone »

Offline psych^^

  • Banned
  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 183
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #77 : 21.12.2011. 03:04:40 »
skinuo sam sa neta 4-5 sistema i niti jedan mi nije u iso fajlu,moze li mi neko objasniti kako da te foldere i fajlove napravim kao iso fajl pa da onda taj sistem bude bootabilan,probao sam sa nerom i napravio sam iso fajl nekako ali nije bootabilan,također sa probao i sa programom nlite sve loadira osim size tako da je i to beskorisno  :dash

Pa sto tako ne kazes , poslao sam ti link imas pp , samo uzmes bilo kojim programom za rezanje i narezes iso fajl recimo ja ti preporucujem program burn aware imas opciju burn iso image i to je to :)

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #78 : 21.12.2011. 12:33:50 »
skinuo sam sa neta 4-5 sistema i niti jedan mi nije u iso fajlu,moze li mi neko objasniti kako da te foldere i fajlove napravim kao iso fajl pa da onda taj sistem bude bootabilan,probao sam sa nerom i napravio sam iso fajl nekako ali nije bootabilan,također sa probao i sa programom nlite sve loadira osim size tako da je i to beskorisno  :dash

Pa sto tako ne kazes , poslao sam ti link imas pp , samo uzmes bilo kojim programom za rezanje i narezes iso fajl recimo ja ti preporucujem program burn aware imas opciju burn iso image i to je to :)

hajd sad cu evo pregledat poruke posto ne koristim sam racunar pa su valjda ovi moji prije mene procitali pa mi nisu rekli a ja se s.... trazeci iso fajl na netu  :facepalm hvala jos jednom

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #79 : 24.12.2011. 13:00:55 »
Ima li W7 neku "ugrađenu" opciju za menjanje veličine particija na disku? Na XP-u mi je veličina sistemske particije bila 20 gb i to je bilo sasvim dovoljno. Sada kad sam prešao na sedmicu pokazalo se kao nedovoljno. Doduše, posle instaliranja sistema i potrebnih programa bilo je slobodno 3 gb. U međuvremenu, to se smanjilo na 1 gb, a nisam instalirao nijedan novi program. Hteo bih da izbegnem Partition magic, jer sam jednom imao loše iskustvo s njim.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #80 : 24.12.2011. 13:15:52 »
Mislim da nećeš moći tek tako povećati sistemsku particiju. I ja sam napravio istu pogrešku prilikom stavljanja sedmice,
pa sam nedavno srušio sistem i stavio 80 GB. Jedino što mi pada na pamet je kloniranje HDD-a, ukoliko ne želiš ponovno
instalirati sistem.
Evo ti link pa pogledaj i odluči. Link

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #81 : 24.12.2011. 13:21:01 »
Citat:
[size=78%]Ima li W7 neku "ugrađenu" opciju za menjanje veličine particija na disku? Na XP-u mi je veličina sistemske particije bila 20 gb i to je bilo sasvim dovoljno. Sada kad sam prešao na sedmicu pokazalo se kao nedovoljno. Doduše, posle instaliranja sistema i potrebnih programa bilo je slobodno 3 gb. U međuvremenu, to se smanjilo na 1 gb, a nisam instalirao nijedan novi program. Hteo bih da izbegnem Partition magic, jer sam jednom imao loše iskustvo s njim.[/size]



Ja sam na W7 vise puta menjao velicine particija za Partiton magic, pa sam cak i spajao dve particije u jednu i nikakakav problem nisam imao. Sve to sam radio iz istog razloga kao i ti.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #82 : 24.12.2011. 17:12:18 »
Na HDD od 320 GB obavezno staviti 100 GB za sistemski.
Imao sam problema kad je bilo 40 pa 50 i pri novom sistemu zakačim 100 i sad ne brinem.
Od 100 GB trenutno imam slobodno 53 GB. A nisam ubacio velike programe kao što su Nero, Dreamweaver, Photoshop...

EASEUS Partition Master je meni radio ispravno kad god sam ga koristio. Mislim da je besplatan.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #83 : 24.12.2011. 18:54:29 »
moze li mi neko reci gdje mogu skinuti temu za transformaciju windows xp u windows 7,kad mi kanta ova moja ne moze podnijeti 7 da bar imam izgled od nje rofl rofl

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #84 : 24.12.2011. 19:11:39 »
Imaš mali milion tih transformacionih paketa, kucaj u google 7 Skin Pack 6.0 For XP

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #85 : 24.12.2011. 19:21:59 »
zacudio bi se gde sve moze da radi W7, kod mog druga radi na 512 rama bez ikakvih problema  :-X

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #86 : 24.12.2011. 19:30:32 »
zacudio bi se gde sve moze da radi W7, kod mog druga radi na 512 rama bez ikakvih problema  :-X

cuj to,imam i ja 512 rama ali nisam nikad pokusao sa windows7 kontam moze mi se ovdje kanta raspasti  rofl


Imaš mali milion tih transformacionih paketa, kucaj u google 7 Skin Pack 6.0 For XP

hvala puno evo uspio sam naci na deviartu
« Zadnja izmjena: 24.12.2011. 19:39:15 aux »

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #87 : 25.12.2011. 19:36:06 »
EASEUS Partition Master je meni radio ispravno kad god sam ga koristio. Mislim da je besplatan.

Evo, upotrebio sam program i preživeo :) Hvala.  smileyNO1
Ovde vidim ozbiljan problem sa W7. Odakle tolika količina podataka koja zauzima mesto na disku? Ako su to privremeni fajlovi, zašto se ne brišu posle gašenja kompjutera? Gigabajti odlaze na nešto što ne umem da objasnim.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #88 : 25.12.2011. 22:39:32 »
EASEUS Partition Master je meni radio ispravno kad god sam ga koristio. Mislim da je besplatan.

Evo, upotrebio sam program i preživeo :) Hvala.  smileyNO1
Ovde vidim ozbiljan problem sa W7. Odakle tolika količina podataka koja zauzima mesto na disku? Ako su to privremeni fajlovi, zašto se ne brišu posle gašenja kompjutera? Gigabajti odlaze na nešto što ne umem da objasnim.
Samo windows mislim da zauzima nekih 10gb, + 2gb idu u documents and settings (Users), resto dodaj softver koji instaliras i dodjes do neku sumu od 19-20gb, bar je tako kod mene, od 49gb imam 30gb free. A u folder temp nemam vise od 700mb.
« Zadnja izmjena: 25.12.2011. 22:41:33 icemaher »

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #89 : 26.12.2011. 11:50:16 »
EASEUS Partition Master je meni radio ispravno kad god sam ga koristio. Mislim da je besplatan.

Evo, upotrebio sam program i preživeo :) Hvala.  smileyNO1
Ovde vidim ozbiljan problem sa W7. Odakle tolika količina podataka koja zauzima mesto na disku? Ako su to privremeni fajlovi, zašto se ne brišu posle gašenja kompjutera? Gigabajti odlaze na nešto što ne umem da objasnim.

Updejtovima tj zakrpama razno raznim raste (sto ti preporucujem da ne diras), hiberniacija ako ti je ukljucena ona puno 'guta' mesta na hard, system restore, pagefile (virutalna memorija to isto ne iskljucuj kolko god imao rama),...
« Zadnja izmjena: 26.12.2011. 11:55:14 Perkone »