Općenito > Pomoć

Hardver i softver - problemi i rešenja

<< < (2/94) > >>

igniss:
Nisam video da postoji Safe Mode kod W7. Inače, iz regularnog moda sam uspeo da povratim onaj fleš od 2GB.  smileyNO1

BJ Huja:

--- Citat: Veleno - 13.10.2011. 21:17:05 ---Jedan od načina kako srediti stick i/ili HDD od virusa koji se prenose preko sticka.


--- Citat: Veleno - 14.08.2010. 11:43:38 ---Ukoliko želite zaštititi USB stick i prijenosni HDD od zaraze, napravite sljedeće:
U rootu sticka vam se vjerojatno nalazi text dokument imena: autorun.inf, veličine 57 kB.
On povuče i neke virusiće, i onda bude problema i zajebancija. Dakle, izbriše se taj fajl,
i otvori se novi folder imena autorun.inf. Tako se taj virus više ne može iskopirati na stick, te on
ostaje čist. A ako se desi da baš i uleti koji virus, ne može ništa, jer ga autorun.inf pokreće.
Ja sam tako zaštitito sve moje stickove i HDD-e i problema nema.
Mada, neki korisnici ne znaju kako doći do toga, pa ću evo napisati nazovi tutorial.
Ubaciti stick u kompjuter. Otvoriti My Computer da se vidi koju kraticu ima taj ubačeni stick (E:, F:, G:...)
Kad se to vidi, zatvori se My Computer.
Start>Run>upisati CMD. Otvara se Command Prompt
Zavisno od kratice sticka, upisati: G: (ili koji je već)
Upisati: dir/ah i stisnuti Enter
Tu je popis stvari koje se nalaze u rootu.
Ukoliko ima nekoliko stvari kojima piše veličina, i imaju ekstenziju .exe, to su virusići. Tu mora biti i autorun.inf.
Pišemo: attrib -s -h -r *.exe (ovo skida atribute virusića, i priprema ih za brisanje), Enter
Pišemo: del *.exe (brišemo virusiće), Enter
Pišemo: attrib -s -h -r autorun.inf (priprema za brisanje autorun.inf), Enter
Pišemo: del autorun.inf (brišemo ga), Enter
Pišemo: md autorun.inf (pravimo folder naziva autorun.inf), Enter
Pišemo: attrib +s +h +r autorun.inf (dajemo mu atribute da bude skriven), Enter
Pišemo: Exit (zatvaramo Command Prompt)
To je to. Sad bi bilo dobro isključiti pa uključiti stick, i stvar riješena. Stick je sad osiguran, dok god je folder
imena autorun.inf na njemu.

--- Kraj citata ---

--- Kraj citata ---

Jel' se ovaj zeznuo ili stvarno treba napraviti folder autorun.inf  ??? Meni je nekako logicnije da napravi file  ???

btw. Ne bi bilo lose i ovo staviti sticky  :)

aux:
moze li mi neko reci o kakvom se prikljucku radi na ovom przacu,mom racunaru odgovara samo ata pa se nadam da je ata

http://rpmedia.ask.com/ts?u=/wikipedia/commons/thumb/8/8b/Dvd_backside.jpg/250px-Dvd_backside.jpg

Ben Dover:
@BJ Huja: Ne, folder je u pitanju. Lepo je rekao Veleno.

@aux: ATA priključak je na toj slici koju si dao.

Veleno:
Mora biti folder. Ako je običan file, virus ga uspije preobratiti, tako da onda taj file postaje pokretač virusa.
Kad je folder, jedino što može napraviti je to da mu skine hidden atribut.

Svi ti autorun.inf rade na isti princip. U njemu stoji komanda koja pokreće virus.
I onda se on kopira na HDD, na bilo koju particiju koju otvoriš, na sve stickove koje staviš
u kompjuter, čak sam jednom našao i na memory kartici od fotoaparata.
A kad staviš folder imena autorun.inf, onda se ne može ništa dogoditi.
Čak i ako ti se nakupi virusa. Njih jednostavno nema što pokrenuti, tj. dati im komadnu da se pokrenu.
Samo sjede kao Crnogorski virus  ;D
PS. Nadam se da se Crnogorci neće uvrijediti.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju