Autor Tema: Hardver i softver - problemi i rešenja  (Posjeta: 144292 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #360 : 29.08.2014. 17:33:17 »
Imam pametni telefon, nisam to prije puno koristio. Hoću instalirati pdf čitač, uspijem to, ali kasnije ne znam odakle da pokrenem program. Također nema opcija da pokrenem preko fajla. Imam Alcatel OT-815D, skinuo sam 1. i 4. program. http://gallery.mobile9.com/topic/?ii=7863&ty=99&tp=pdf
Ako netko zna do čega je, help.
« Zadnja izmjena: 29.08.2014. 17:35:11 LemonzOO »
Mrzim lopatare i limune

Offline pele

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 295
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #361 : 29.08.2014. 23:59:36 »
Trebalo bi da imas u telefonu neki file menager.Preko njega ces naci,negde u telefonu taj fajl koji si skinuo,tj.program.Negde u Download folderu ili slicno.Odatle pokrenes instalaciju tig programa i kad zavrsi,ako sve bude ok,program ti je gde i svi drugi programi.
ja koristim - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.estrongs.android.pop
« Zadnja izmjena: 30.08.2014. 00:09:59 pele »

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #362 : 30.08.2014. 00:10:38 »
Ako nikad nisi tako instalirao, verovatno ti nije štiklirano Unknown sources. To se nalazi u settings>>security  Bez toga neće hteti.

A ako se program instalira, nije ni potrebno da ga otvaraš u ovom slučaju. Pokreni neki .pdf dokument i ponudiće ti čime da otvoriš i da li hoćeš da to bude default program za tu vrstu fajlova.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #363 : 30.08.2014. 13:15:11 »
^^Našao sam odakle se pokreću programi. Piše samo "Java" pa mi promaklo. Ali džaba, valjda ova marka neki šit, ne mogu nikako otvoriti pdf.
^Nemam to u postavkama. A ne mogu otvoriti program preko fajla, valjda nisu dobro isprogramirali.
Mrzim lopatare i limune

Offline Aleks@

  • Vitez švedskog stola
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3924
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #364 : 30.08.2014. 17:01:05 »
Tek sad vidim da ovaj telefon nije smart. Nema pravi operativni sistem. Samo java aplikacije dolaze u obzir.  :(

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #365 : 28.10.2014. 14:29:31 »
Kao prvo, nadam se da nisam omašio temu!  ;D
Ovako, kupujem novi komp pa rekoh da priupitam ovdje prisutne za koji savjet pošto nisam neki expert. Uzmite u obzir da komp uglavnom koristim za konverziju videa, gledanje filmova (HD format), igrice nešto ne igram. Budžet mi je oko 5000. E, sad, sljedeću konfu sam složio uz pomoć prijatelja i nešto malo sam, pa recite što mislite:

XFX Pro Series CoreEdition 80 550W PSU, XFX-P1-550S-XXB9

SSD disk Kingston 120GB, HyperX Fury SATA 3 2.5" SHFS37A/120G

AOC LED22" I2269Vwm, VGA, 2xHDMI, FHD, IPS

Zalman micro tower case black, ZAL-ZM-T1 PLUS

Intel s1150 Core i5-4570 - 3,20GHz CPU

Kingston 8GB 1866MHz CL10 DIMM DDR3 memorija (Kit of 2) HyperX Fury Black Series

LG GH24NSB0RBBB; SATA; SuperMulti; SecurDisc

ASRock s1150 B85M-HDS matična ploča

P.S. Koja je razlika između Kingstona DDR3 HyperX Fury,1866MHz, 2x4GB i onog jednodijelnog od 8 giga?
« Zadnja izmjena: 28.10.2014. 14:33:06 Arbok »

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #366 : 28.10.2014. 15:26:17 »
Nisi napisao koju grafu razmatraš, ali trebaće ti barem srednja ili viša klasa (neka od 200-250 evra), jer ona pomaže dosta kod obrade videa i reprodukcije/renderovanja HD sadržaja (ATI HD 78xx ili neka nVidia GTX 4xx ili 5xx). U tom slučaju trebalo bi uzeti i neko jače napajanje (recimo neko od 650 W; Corsairova se mogu naći za 80-ak evra npr.), jer su grafičke veliki potrošači (vuku od 130-200 vati, zavisno od modela, a i najbolja napajanja isporučuju 85-90% deklarisane snage).

Drugo, matična ploča je loša, tj. AsRock je uopšte uzev loš proizvođač. Preporučujem nešto od Asusa ili Gigabytea, ima odličnih za to podnožje (S-1150) za pristojan novac (90-ak evra).

Treće, memorija koju si odabrao je prebrza za taj procesor (prednja sabirnica je predviđena za brzine do 1600 MHz, kako bi FSB i DRAM bili u odnosu 1/1). Što se tiče drugog pitanja oko memorija, treba gledati koliko kanala (dva, tri ili četiri), s kojim taktom (CL-9, CL-10…) i kojom brzinom (u megahercima) radi matična ploča pri izboru memorije i shodno tome izabrati, a poželjno je gledati i da memorija radi na što manjoj voltaži (1,5 ili 1,35 V za DDR-3 ili 1,2 V za DDR-4; tada se manje greju i bolje rade). Ako je ploča predviđena za dvokanalni režim, treba uzeti dva štapa memorije (npr. 2 x 4 GB) i utaknuti ih u utore iste boje (navedeno je u uputstvu koje su boje primarni), tada će taj par brže raditi nego jedan modul od osam gigabajta. Isto sledi i za trokanalne i četvorokanalne standarde. Svi proizvođači prodaju komplete s dva, tri ili četiri štapa RAM-a.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline Arbok

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 613
  • Spol: Muški
  • e-mail: arbok0309@gmail.com
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #367 : 28.10.2014. 15:54:42 »
bajone, hvala na odgovoru! Inače, preporučena mi je grafička nVidia GT730.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #368 : 29.10.2014. 11:32:30 »
Na tvom bih mestu radije uzeo i polovnu GTX 460 (obrati pažnju na X u nazivu, što označava kartu više serije) nego GT 730 koja je niska klasa. Razmotri makar GTX 650 ili GTX 750, one su oko 110-120 evra, zavisno od proizvođača (EVGA su skuplje, Gainward jeftinije itd.).

Takođe ne znam pošto je taj AOC koji gledaš, ali ima sada u ponudi LG-jevih i Samsungovih 24-inčnih LED monitora za 120-130 evra. Što se tiče SSD-a, kućišta i sl., tu ne možeš mnogo pogrešiti šta god odabrao, premda je i kod izbora kućišta poželjno odabrati poznatijeg proizvođača, budući da su dosta preciznije izrade pa komponente naležu mikronski tačno.

Naravno, opet se moraš uklopiti u svoj budžet od 650 evra, tako da ne znam koliko sam pomogao ovim savetima. I nema na čemu. :)
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline softwaremaniac

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 173
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #369 : 24.12.2014. 11:23:09 »
Bok dečki, imam problemčić sa SW. Nije toliko problem koliko me živcira. Dakle, imam neki sleng koji se ne prevodi, pa ga stavljam u italic, a budući da se nalazi usred titla, kad poravnam linije, SW mi uredno svaki put onu prvu oznaku za početak italica (<i>) baci na sam početak titla, pa mi je cijela linija ukošena.
U postavkama mi je odznačeno No interaction with tags. v. 2.51 W 8.1.1 x64
Hvala i ugodne blagdane vam želim.

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #370 : 24.12.2014. 11:53:35 »
Kakav si ti to softverski manijak, a stalno neke probleme s programima imaš? :P ;D

Ne bi trebalo da se to dešava, ja upravo proveravam sa svojim prevodom s puno kurziva (SW 2.51 i 2.52), i prebacuje mi samo po jednu reč s kraja u donji red ili je vraća u gornji kad uradim prelom (ctrl + E), tagovi ostaju netaknuti. S obzirom na verziju SW-a bolje je rešenje stavljati pomoćne znakove umesto tagova za kurziv: ja koristim * za <i> i # za </i>, onda poravnam i prelomim tekst u prevodu, pa lepo izmenjam * i # tagovima (crtl + F → Replace all) i rešena stvar. Tako je i preglednije za rad, nekad ovi glomazni tagovi odvlače pažnju.

Još nešto: je li ti popunjena kućica kod postavke Rad sa stilizovanim tagovima (odmah ispod te postavke Bez interakcije s tagovima)? Ako nije, trebala bi biti, i onda mislim da neće biti problema.

Uzgred, ja imam Win 7 SP 1 x64, ali cenim da nije do sistema.
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #371 : 24.12.2014. 12:37:39 »
Suprotno je čekirao.  ;D



Kad se ova prva odabere onda ova druga nema nikakvog uticaja.

Citat: SW Manual
Work with style tags
This option doesn't have any effect if "No interaction with tags" is turned on.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #372 : 02.04.2015. 11:38:05 »
Ako zna netko, treba li namjestiti neke posebne postavke kada se u SubRipu format sub/idx pretvara u srt. Meni neće nikako normalno kao kada ripam s DVD-a već treba pješke ukucati skoro sve linije. Sve ove druge metode mi prave puno grešaka pa to moram prepravljati, zato bih preko ovoga.
Mrzim lopatare i limune

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #373 : 03.04.2015. 22:24:46 »
Pozdrav ekipa, došao je momenat da se polako pozdravim sa klasičnim HDD  :zbogom , i da pređem na SSD. Interesuje me, da li imate neka iskustva kako je najbolje izvršiti ovu tranziciju, da li znate možda za neki tutorijal kako iskopirati sistemsku particiju na SSD i kakva podešavanja postaviti (znam da treba nešto u BIOSu promeniti) ?
Hvala vam unapred!

Offline Ben Dover

  • You can't fix stupid!
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 4512
  • Spol: Muški
  • Hostile runtimes downloading to mobile platforms.
    • Српски језички атеље / Srpski jezički atelje
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #374 : 04.04.2015. 00:10:50 »
Ja sam u te svrhe koristio Paragon Partition Manager 11 kad sam pre godinu-dve kupio SSD za sistem; ovaj ima opciju za, kako oni to zovu, preseljenje OS-a na SSD (migrate; link ka zasebnoj alatki za tu namenu). Koliko se sećam, u BIOS-u nisam ništa posebno nameštao, sistemskoj particiji bude dodeljeno slovo C u postupku preseljenja na novi disk, tako da BIOS ne bi trebao da ima problema s prepoznavanjem i podizanjem sistema s njega. Kod mene i dalje sve šljaka bez greške nakon toliko vremena.

Ako pitaš za savet koji SSD kupiti, moje preporuke su izbor između Samsunga (odličan kvalitet uz pristupačnu cenu, brzi, pouzdani), njihova serija Evo je za širu potrošačku publiku i zaista s razlogom nahvaljena, Intela (besprekoran kvalitet i izrada, skuplji, dugovečni, šestogodišnja garancija, mislim, ali trunku sporiji, što se ionako u svakodnevnom korišćenju ne primeti), premda su oni više okrenuti poluprofesionalnim i profesionalnim korisnicima, Kingstona (takođe odličan kvalitet, munjeviti su: čitanje i pisanje i preko 500 MB/s, zavisno od kontrolera na ploči), Corsaira (njihove memorije i napajanja su među najcenjenijima, znaju šta rade i s NAND-om).

Imaš ovde odlično uputstvo kako uz malo truda preseliti sistem na novi SSD disk: http://www.sevenforums.com/tutorials/149969-ssd-install-transfer-operating-system.html.
« Zadnja izmjena: 04.04.2015. 00:13:29 Ben Dover »
I see that you're enticed by my daughter's awesome rocking tits.

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #375 : 04.04.2015. 12:12:58 »
Ja sam u te svrhe koristio Paragon Partition Manager 11 kad sam pre godinu-dve kupio SSD za sistem; ovaj ima opciju za, kako oni to zovu, preseljenje OS-a na SSD (migrate; link ka zasebnoj alatki za tu namenu). Koliko se sećam, u BIOS-u nisam ništa posebno nameštao, sistemskoj particiji bude dodeljeno slovo C u postupku preseljenja na novi disk, tako da BIOS ne bi trebao da ima problema s prepoznavanjem i podizanjem sistema s njega. Kod mene i dalje sve šljaka bez greške nakon toliko vremena.

Ako pitaš za savet koji SSD kupiti, moje preporuke su izbor između Samsunga (odličan kvalitet uz pristupačnu cenu, brzi, pouzdani), njihova serija Evo je za širu potrošačku publiku i zaista s razlogom nahvaljena, Intela (besprekoran kvalitet i izrada, skuplji, dugovečni, šestogodišnja garancija, mislim, ali trunku sporiji, što se ionako u svakodnevnom korišćenju ne primeti), premda su oni više okrenuti poluprofesionalnim i profesionalnim korisnicima, Kingstona (takođe odličan kvalitet, munjeviti su: čitanje i pisanje i preko 500 MB/s, zavisno od kontrolera na ploči), Corsaira (njihove memorije i napajanja su među najcenjenijima, znaju šta rade i s NAND-om).

Imaš ovde odlično uputstvo kako uz malo truda preseliti sistem na novi SSD disk: http://www.sevenforums.com/tutorials/149969-ssd-install-transfer-operating-system.html.

Hvala ti puno, najviše mi je trebalo kako preseliti operativni sistem, SSD sam već kupio, uzeo sam Kingston Hyper X 3K od 120gb, tako da ću sada pročitati sve i bacam se na migraciju :) Nisam znao koji program da koristim pošto SSD nije došao u bundle verziji, tako da nije bilo nikakvog programa za migraciju.

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #376 : 03.05.2015. 12:08:36 »
Vec jedno 2-3 dana mi se na Jutjubu kad uvecam player na large (ne i na fullscreen) ne prikazuje video kako treba, tj. jedan deo video snimka sa desne strane je nekako vertikalno "odsecen", ne znam u cemu je problem.
Evo primera:
Spoiler for Hiden:

Ne znam dal sam ja utripovao da je problem ili je to tako na jutjubu, a ja nisam primetio, mada mi se cini da nije :P Ako je neko imao slicni ili isti problem, savet bi dobrodosao.
P.S. Isto se javlja i u Firefox-u i u Chrome-u (poslednje verzije instalirane), instalirana najnovija verzija Nvidia drajevera kao i najnovija verzija Adobe Flash Player-a. :)

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #377 : 03.05.2015. 12:21:13 »
Tako je i kod mene, a ja ne koristim Flash Player već HTML5 Player.

Offline strahinjaworld

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 812
  • Spol: Muški
  • ER ekspert
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #378 : 03.05.2015. 12:24:21 »
Tako je i kod mene, a ja ne koristim Flash Player već HTML5 Player.

Da da, i kod mene YouTube ide preko HTML 5, to je do njih onda. :)

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #379 : 05.05.2015. 17:39:40 »
Jedno malo pitanje za sve, primetio sam da imam puno dokumentaraca i raznoraznog video materijala u starom DivX/XviD formatu, pa me interesuje da li postoji neki dobar pogram da se uradi encode takvog videa na x264 u .mkv ili .mp4 format? Ukoliko je moguće da kvalitet ostane isti a da se smanji veličina? :)
Kada vidim kako grupe poput LOL ili 2HD enkoduju seriju od 45 minuta na 200 i kusur MB, pala mi je ideja na pamet da pokušam da encodujem stari video u cilju smanjenja zauzeća prostora na HDD.
Ukoliko imate nekih sugestija, bio bih vam zahvalan  smileyNO1

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #380 : 05.05.2015. 17:59:46 »
Format Factory

Offline DJOXXXA

  • Clear eyes, full hearts, can't lose.
  • Prevoditelj početnik
  • Član
  • ***
  • Postova: 772
  • Spol: Muški
  • Don't just stand by and watch it happen.
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #381 : 05.05.2015. 18:25:17 »
Format Factory

Hvala, probacu  smileyNO1

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #382 : 05.05.2015. 21:31:45 »
Format Factory

FF za predsjednika(icu)!

Offline diablo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 106
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #383 : 06.05.2015. 11:52:05 »
Jedno malo pitanje za sve, primetio sam da imam puno dokumentaraca i raznoraznog video materijala u starom DivX/XviD formatu, pa me interesuje da li postoji neki dobar pogram da se uradi encode takvog videa na x264 u .mkv ili .mp4 format? Ukoliko je moguće da kvalitet ostane isti a da se smanji veličina? :)
Kada vidim kako grupe poput LOL ili 2HD enkoduju seriju od 45 minuta na 200 i kusur MB, pala mi je ideja na pamet da pokušam da encodujem stari video u cilju smanjenja zauzeća prostora na HDD.
Ukoliko imate nekih sugestija, bio bih vam zahvalan  smileyNO1

ShanaEncoder:
http://www.videohelp.com/software/Kirara-Encoder



Ista podešavanja možeš da primeniš i na MeGUI:
http://www.videohelp.com/software/megui

I naravno, nezaobilazni HandBrake:
https://handbrake.fr/


Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #384 : 28.05.2015. 14:44:11 »
Pozdrav ljudi.. Imam problem na kompjuteru, kad god ubacim USB on mi otvori Shourtcut pa me tek onda prebacuje na fileove koje imam na usb-u..



Desni klik na ovo - Open file location - i prebaci me na



Je li ovo neki virus jer mi ga Microsoft Security Essentials ne prepoznaje? Kako da se rješim ovog virusa? Smijem li pobrisati ovaj rundll32 file?
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline zubermile1

  • misitXD
  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 221
  • Spol: Muški
    • Supreme Сasual Dating - Verified Ladies
  • Google map koordinata: Moja lokacija

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #386 : 28.05.2015. 19:29:56 »
Imaš li instaliranu neku zaštitu protiv virusa ili malwarea specijaliziranu za USB-ove? Ima onaj USB Vacine koji sakrije sve fajlove kad mu da "inekciju" pa moraš biti mag da ih opet nađeš. Možda je do toga.
Mrzim lopatare i limune

Offline Plague

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 167
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #387 : 28.05.2015. 23:42:18 »
@shunja

Skini ovaj program:

http://www.en.usbfix.net/download/usbfix/

Koristio sam ga par puta za čišćenje USB stickova s problemom koji ti imaš. Nakon što program očisti tvoj USB stick, instaliraj Malwarebytes (https://www.malwarebytes.org/mwb-download/) i provjeri s njim stick kako bi bio potpuno siguran da je čist.

Offline shunja

  • Čo'ek
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1322
  • Spol: Muški
  • I went down to the crossroads..
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #388 : 29.05.2015. 10:07:00 »
Hvala svima...
Plague, ovo tvoje je uspjelo!  clapp clapp
Willie Brown: The blues ain't nothin' but a good man feelin' bad, thinkin' 'bout the woman he once was with..

Offline 1976marmar

  • Ex prevoditelj
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 498
  • Spol: Muški
Odg: Hardver i softver - problemi i rešenja
« Odgovor #389 : 19.08.2015. 10:15:44 »
Molim dobru dušu da mi objasni (nacrta) kako uploadati sliku uz tekst. Nekad davno naučio ali zub vremena je zajeban igrač. Unaprijed hvala.