Općenito > Pomoć

Hardver i softver - problemi i rešenja

(1/94) > >>

igniss:
Primetio sam da ljudi, kada imaju probleme ove vrste, pitanja postavljaju u temi u offu. Rekao bih da takva pitanja treba da imaju svoju temu, u kojoj će se govoriti samo o tome. Ako nadležni smatraju da je ovo nepotrebno, neka brišu.

Ja bih da se vratim na onaj moj fleš (ima 8GB, nije za zezanje :), a otkrio sam i da jedan od 2GB ima iste simptome  :()). Da li je moguće da virus "zaključa" fleš da više ništa ne može da se upiše ni obriše? Prvo sam pomislio da je do Windowsa, međutim, tako se ponašaju na svim kompjuterima u koje sam ih ubo.

Veleno:
Iz mog osobnog iskustva, kad flash memory stick počne to raditi, vrijeme je da se otvori novčanik. Nažalost.

Ben Dover:
Dobra ideja, podržavam. smileyNO1

Mislim da je moguće da ga blokira virus. Pokušaj ovo: skini programe Autorun Eater i HDD Low Level Format Tool, besplatni su. Podigni sistem u bezbedni režim (Safe Mode; pritiskaj F8 pre nego što BIOS podigne OS), pokreni ovaj program Autorun Eater, pokreni i ovaj drugi i pokušaj da formatiraš njime USB. Mislim da ćeš uspeti. Onda se vrati u normalan režim, skini program USB Defender i njime zaključaj USB (on blokira .INF od upisivanja, koji najčešće napadaju virusi; stik će ti raditi normalno, ne brini). Inače preporučujem da se ovim poslednjim programom zaštite USB stikovi, jako je koristan.

Veleno:
Jedan od načina kako srediti stick i/ili HDD od virusa koji se prenose preko sticka.


--- Citat: Veleno - 14.08.2010. 11:43:38 ---Ukoliko želite zaštititi USB stick i prijenosni HDD od zaraze, napravite sljedeće:
U rootu sticka vam se vjerojatno nalazi text dokument imena: autorun.inf, veličine 57 kB.
On povuče i neke virusiće, i onda bude problema i zajebancija. Dakle, izbriše se taj fajl,
i otvori se novi folder imena autorun.inf. Tako se taj virus više ne može iskopirati na stick, te on
ostaje čist. A ako se desi da baš i uleti koji virus, ne može ništa, jer ga autorun.inf pokreće.
Ja sam tako zaštitito sve moje stickove i HDD-e i problema nema.
Mada, neki korisnici ne znaju kako doći do toga, pa ću evo napisati nazovi tutorial.
Ubaciti stick u kompjuter. Otvoriti My Computer da se vidi koju kraticu ima taj ubačeni stick (E:, F:, G:...)
Kad se to vidi, zatvori se My Computer.
Start>Run>upisati CMD. Otvara se Command Prompt
Zavisno od kratice sticka, upisati: G: (ili koji je već)
Upisati: dir/ah i stisnuti Enter
Tu je popis stvari koje se nalaze u rootu.
Ukoliko ima nekoliko stvari kojima piše veličina, i imaju ekstenziju .exe, to su virusići. Tu mora biti i autorun.inf.
Pišemo: attrib -s -h -r *.exe (ovo skida atribute virusića, i priprema ih za brisanje), Enter
Pišemo: del *.exe (brišemo virusiće), Enter
Pišemo: attrib -s -h -r autorun.inf (priprema za brisanje autorun.inf), Enter
Pišemo: del autorun.inf (brišemo ga), Enter
Pišemo: md autorun.inf (pravimo folder naziva autorun.inf), Enter
Pišemo: attrib +s +h +r autorun.inf (dajemo mu atribute da bude skriven), Enter
Pišemo: Exit (zatvaramo Command Prompt)
To je to. Sad bi bilo dobro isključiti pa uključiti stick, i stvar riješena. Stick je sad osiguran, dok god je folder
imena autorun.inf na njemu.

--- Kraj citata ---

Ben Dover:
Ovaj programčić koji sam gore dao radi upravo to. :)

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju