Razno > Sport

Regionalna liga

(1/5) > >>

Цоа:
Pošto se u medijima sve više pominje regionalna liga, SFRJ liga, Balkan liga, liga južnog toka, kakvo je vaše mišljenje o tome? Da li mislite da bi donela boljitak, možda nam ne treba to? Pošto je ovo mali SFRJ forum (valjda je reprezentativan uzorak ;D) zanima me vaše mišljenje o tome. :)

radrad:
Ja sam za tu ligu. Ali samo pod uslovom da Tole bude direktor takmicenja!

drazen:
Nisam za! Pokušat ću i objasniti zašto.

Prvo: Nogomet je sport koji se igra zbog publike/navijača a u ovakvoj sredini još uvijek nije vrijeme za "zajedničku" ligu. Kod nas u BiH je nedavno donesena zabrana gostujućim navijačima da putuju na utakmice svog tima zbog skorašnjih nereda na stadionima i oko njih. Naravno, meni nitko ne može zabraniti da sjednem u vozilo/kombi/autobus i odem u Banja Luku, Mostar ili neki drugi grad unutar države, ali više nije niti sigurn uraditi to kao što je bilo prije nekih 5-6 godina. Odrastaju neke nove kvazi vrste navijača koji nosaju pištolje, noževe i slično a ne kao ranije: ako treba, idemo na šake...

Drugo: opet bi korist imali samo "veliki" klubovi a "mali" bi još više propali. Primjer: iz BiH moj ČELIK nikako ne bi dobio mjesto u tom prvesntvu, morali bi (naravno po nacionalnom ključu jer nam je i država takva) sudjelovati Sarajevo, Željo, Borac, Slavija, Zrinjski, Široki a ostali klubovi bi igrali utakmice međusobno sa još manjom sponzorskom potporom.
Nemoj sad da mi netko priča: neka se izobre za regionalnu kroz prvenstvo. Ta šuplja priča je razotkrivena u košarkaškoj "goodyear" (ili kako se već zove). Oni koji su ju osnovali/sudjelovali u prva 2-3 prvesntva su dovoljno zaradili da pobjegnu drugim timovima za par svjetlosnih godina. Zbog toga se u BiH ugasila KK Soboda Dita iz Tuzle, jedan od najtrofejnijih klubova jer nisu mogli pratiti Bosnu, Široki, Borac (nisu imali financija za to), kao i što su se u mojoj Zenici morala spojiti dva kluba KK Čelik i KK Zenica u jedan i onda opet jedva preživjeti.
Na primjeru "Lige prvaka" umjesto nekadašnjeg kupa prvaka se vidi da ovi veliki i dalje zarađuju sveviše i više a mali, poput klubova iz naših liga, više nikada neće imati prigodu da dođu do finala ili polu-finala, a mnogo ih je to uspeijvalo. Sada bi, da urade to, morali pobijediti minimalno 3-4 Engleza, dvojicu Svaba, par Italijana....

Na kraju, od mene HVALA ali ne...

outside:
Protiv... Ima previše debila među "navijačima" i siguran sam da to ne bi funkcioniralo...

zkarlov:
Slažem se sa moja dva prethodnika... Volio bih, jer bi to sigurno podiglo razinu nogometa, ali s ovakvim navijačima to trenutno nema nikakve šanse...
Šačica jest, ali dovoljno da naprave dosta zla...

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju