Autor Tema: Regionalna liga  (Posjeta: 5567 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Regionalna liga
« : 13.10.2011. 10:56:06 »
Pošto se u medijima sve više pominje regionalna liga, SFRJ liga, Balkan liga, liga južnog toka, kakvo je vaše mišljenje o tome? Da li mislite da bi donela boljitak, možda nam ne treba to? Pošto je ovo mali SFRJ forum (valjda je reprezentativan uzorak ;D) zanima me vaše mišljenje o tome. :)
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #1 : 13.10.2011. 11:22:30 »
Ja sam za tu ligu. Ali samo pod uslovom da Tole bude direktor takmicenja!

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #2 : 13.10.2011. 11:26:18 »
Nisam za! Pokušat ću i objasniti zašto.

Prvo: Nogomet je sport koji se igra zbog publike/navijača a u ovakvoj sredini još uvijek nije vrijeme za "zajedničku" ligu. Kod nas u BiH je nedavno donesena zabrana gostujućim navijačima da putuju na utakmice svog tima zbog skorašnjih nereda na stadionima i oko njih. Naravno, meni nitko ne može zabraniti da sjednem u vozilo/kombi/autobus i odem u Banja Luku, Mostar ili neki drugi grad unutar države, ali više nije niti sigurn uraditi to kao što je bilo prije nekih 5-6 godina. Odrastaju neke nove kvazi vrste navijača koji nosaju pištolje, noževe i slično a ne kao ranije: ako treba, idemo na šake...

Drugo: opet bi korist imali samo "veliki" klubovi a "mali" bi još više propali. Primjer: iz BiH moj ČELIK nikako ne bi dobio mjesto u tom prvesntvu, morali bi (naravno po nacionalnom ključu jer nam je i država takva) sudjelovati Sarajevo, Željo, Borac, Slavija, Zrinjski, Široki a ostali klubovi bi igrali utakmice međusobno sa još manjom sponzorskom potporom.
Nemoj sad da mi netko priča: neka se izobre za regionalnu kroz prvenstvo. Ta šuplja priča je razotkrivena u košarkaškoj "goodyear" (ili kako se već zove). Oni koji su ju osnovali/sudjelovali u prva 2-3 prvesntva su dovoljno zaradili da pobjegnu drugim timovima za par svjetlosnih godina. Zbog toga se u BiH ugasila KK Soboda Dita iz Tuzle, jedan od najtrofejnijih klubova jer nisu mogli pratiti Bosnu, Široki, Borac (nisu imali financija za to), kao i što su se u mojoj Zenici morala spojiti dva kluba KK Čelik i KK Zenica u jedan i onda opet jedva preživjeti.
Na primjeru "Lige prvaka" umjesto nekadašnjeg kupa prvaka se vidi da ovi veliki i dalje zarađuju sveviše i više a mali, poput klubova iz naših liga, više nikada neće imati prigodu da dođu do finala ili polu-finala, a mnogo ih je to uspeijvalo. Sada bi, da urade to, morali pobijediti minimalno 3-4 Engleza, dvojicu Svaba, par Italijana....

Na kraju, od mene HVALA ali ne...
« Zadnja izmjena: 13.10.2011. 11:27:51 drazen »

Offline outside

  • Vanjski
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3000
  • Spol: Muški
  • Joe Purdy - music legend
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #3 : 13.10.2011. 11:33:46 »
Protiv... Ima previše debila među "navijačima" i siguran sam da to ne bi funkcioniralo...

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21889
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #4 : 13.10.2011. 11:37:39 »
Slažem se sa moja dva prethodnika... Volio bih, jer bi to sigurno podiglo razinu nogometa, ali s ovakvim navijačima to trenutno nema nikakve šanse...
Šačica jest, ali dovoljno da naprave dosta zla...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #5 : 13.10.2011. 11:48:34 »
Dražene, koliko sam ja razumeo "glavešine" koje su pričale o regionalnoj ligi, u prvoj ligi bi bili najbolji (CZ, PFK, Dinamo, Hajduk i ostali), ali bi bila osnovana i druga liga, gde bi igrali "manje popularni" klubovi, pa bi bilo ispadanja i ulaženja u prvu ligu.

Ja nisam za ovu ligu, kao što je Dražen rekao, jer nam je najbolji primer Jadranska liga, gde korist imaju oni koji igraju tu ligu, a ostali klubovi (bar u Srbiji) ne mogu nikako da pariraju timovima koji igraju tu ligu. Dobra stvar Jadranske lige je što je Partizan toliko napredovao kroz nju i kroz jake utakmcie, da je to jezivo. Dok nisu igrali Jadransku ligu, nisu mogli da se sastave u Evroligi, a posle toga (naravno uz dobar stručni štab i dobar rad, ne onaj sa Banjice) su stigli i do F4.

Možda bi tako bilo i u fudbalu, ali mislim da je više stvari protiv ovakve lige, nego za. Čak i kad bi se igrala, kapiram da bi i tu postojale zabrane dolazaka za gostujuće navijače. A i pitanje je da li bi UEFA dozvolila ovako nešto, jer bi se onda najbolji iz Evrope pobunili i tražili svoju ligu, ne bi ih zanimala Liga Šampiona, jer za takmičenje gde bi igrali najbolji od najboljih lako je naći sponzore i imali bi više para.

Mislim da bi jedna regionalna liga pokrenula Pandorinu kutiju i da bi fudbal, koji je i sada uništen, postao još veće sranje.
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline Peter_Petrelli

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 246
  • Spol: Muški
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #6 : 13.10.2011. 12:34:59 »
Koliko ja znam dogovaraju zajedničku kojem bi učestovali klubovi iz Srbije, Rumunije, Bugarske, Turske  i Grčke.

http://sportal.rs/news.php?id=60198

Offline Цоа

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1049
  • Spol: Muški
    • Слобода навијачима
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #7 : 13.10.2011. 13:39:21 »
Priča se o tome. I to bi bio kup, ne liga.
Данас нама кажу, деци овог века, да смо недостојни историје наше, да нас захватила западњачка река и да нам се душе опасности плаше.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #8 : 13.10.2011. 13:44:35 »
Da, jer bi gledali mnogo, mnogo bolji fudbal nego ovo sto sada gledamo, ali kako da se organizuje takva liga sa ovakvim huliganima koji i jednostavno pravilo "zabranjena pirotehnika" ne mogu da ispostuju i shvate.

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #9 : 13.10.2011. 14:00:39 »
Ta ideja sa Rumunima, Bugarima, Grcima mi se ne svidja nikako...ne bi imalo takmicarski znacaj, igralo bi se sredom, pa tako ne bi ni bilo vise navijaca nego sad...

Za regionalnu ligu (SFRJ) sam za...bilo bi mnogo vise gledalaca, bolji fudbal, jos kad bi se islo u Evropu iz te regionalne lige bilo bi sjajno... clapp
Nazalost tesko ce se to desiti jos neko vreme zbog navijaca i svega onog sto se desavalo ranije.  :(

HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #10 : 13.10.2011. 14:08:21 »
Nadam se da neće biti takve lige jer ćete onda svi upoznati Mamića

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #11 : 13.10.2011. 14:14:09 »
Nadam se da neće biti takve lige jer ćete onda svi upoznati Mamića

 rofl rofl rofl

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #12 : 13.10.2011. 14:42:41 »
Nadam se da neće biti takve lige jer ćete onda svi upoznati Mamića

Imamo i mi Toleta  ;D
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #13 : 13.10.2011. 15:02:00 »
Vjerujem, ali čisto sumnjam da neki klub ima na ovim prostorima nekoga poput Mamića i njegove psihopatske ispade svako malo.  :)

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #14 : 13.10.2011. 22:31:19 »
Ja sam za tu ligu. Ali samo pod uslovom da Tole bude direktor takmicenja!
Ne može dupla funkcija, to je u Srbiji iskorenjeno.
Pa opet da imamo situaciju kao u ovom dokumentarcu koji su radili Janezi...

http://tvslo.si/predvajaj/ognjene-tribune/ava2.48446642/
« Zadnja izmjena: 13.10.2011. 22:34:07 nenad.d »
iShare, noProfit


Offline Šubi

  • Troler
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2299
  • Spol: Muški
  • Capo di tutti capi.
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #15 : 13.10.2011. 22:45:49 »
Nisam za! Pokušat ću i objasniti zašto.

Prvo: Nogomet je sport koji se igra zbog publike/navijača a u ovakvoj sredini još uvijek nije vrijeme za "zajedničku" ligu. Kod nas u BiH je nedavno donesena zabrana gostujućim navijačima da putuju na utakmice svog tima zbog skorašnjih nereda na stadionima i oko njih. Naravno, meni nitko ne može zabraniti da sjednem u vozilo/kombi/autobus i odem u Banja Luku, Mostar ili neki drugi grad unutar države, ali više nije niti sigurn uraditi to kao što je bilo prije nekih 5-6 godina. Odrastaju neke nove kvazi vrste navijača koji nosaju pištolje, noževe i slično a ne kao ranije: ako treba, idemo na šake...

Drugo: opet bi korist imali samo "veliki" klubovi a "mali" bi još više propali. Primjer: iz BiH moj ČELIK nikako ne bi dobio mjesto u tom prvesntvu, morali bi (naravno po nacionalnom ključu jer nam je i država takva) sudjelovati Sarajevo, Željo, Borac, Slavija, Zrinjski, Široki a ostali klubovi bi igrali utakmice međusobno sa još manjom sponzorskom potporom.
Nemoj sad da mi netko priča: neka se izobre za regionalnu kroz prvenstvo. Ta šuplja priča je razotkrivena u košarkaškoj "goodyear" (ili kako se već zove). Oni koji su ju osnovali/sudjelovali u prva 2-3 prvesntva su dovoljno zaradili da pobjegnu drugim timovima za par svjetlosnih godina. Zbog toga se u BiH ugasila KK Soboda Dita iz Tuzle, jedan od najtrofejnijih klubova jer nisu mogli pratiti Bosnu, Široki, Borac (nisu imali financija za to), kao i što su se u mojoj Zenici morala spojiti dva kluba KK Čelik i KK Zenica u jedan i onda opet jedva preživjeti.
Na primjeru "Lige prvaka" umjesto nekadašnjeg kupa prvaka se vidi da ovi veliki i dalje zarađuju sveviše i više a mali, poput klubova iz naših liga, više nikada neće imati prigodu da dođu do finala ili polu-finala, a mnogo ih je to uspeijvalo. Sada bi, da urade to, morali pobijediti minimalno 3-4 Engleza, dvojicu Svaba, par Italijana....

Na kraju, od mene HVALA ali ne...

KK Borac je u raspadu već duži period, možda si mislio na Igokeu?

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #16 : 14.10.2011. 00:15:40 »
Nadam se da neće biti takve lige jer ćete onda svi upoznati Mamića
Jel' ovo
Spoiler for Hiden:
Mama iz Dinama?!
Dobio sam sliku iz Splita, kaže Torcida ovo se Mama sredio za sastanak zbog te Regionalne lige, valja virovat bilima..
iShare, noProfit


Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #17 : 14.10.2011. 08:30:52 »
evo i firmasi postali  vispreni clapp

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #18 : 14.10.2011. 14:55:18 »
Ako nije problem podnit 5-6 mrtvih, 30ak invalida i 200-300 ozlijeđenih godišnje, zašto ne napravit ovu ligu.
Zar to ne vridi jednog pravog derbija. Ne živi se dva puta

 u_jeeeeeeeeee u_jeeeeeeeeee u_jeeeeeeeeee

Offline radrad

  • Stoka
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3094
  • Spol: Muški
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #19 : 14.10.2011. 15:22:17 »
Ja sam licno za. Zabole me sta ce da bude sa tamo nekim klubom koji ne uspeva da ima 3 pobede uzastopno... Samo Partizan i to je to. Ako je njemu za boljitak, a jeste, onda sam za.

Offline aux

  • Član
  • ***
  • Postova: 705
  • Spol: Muški
  • filmofil uz HD
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #20 : 14.10.2011. 18:30:44 »
Bilo bi predobro gledati tako jake utakmice svake sedmice,bez obzira bio u prvoj ili toj drugoj ligi Balkan bi imao da ponudi veliki broj dobrih timova,jos kad bi se Rumuni,Grci,Turci prikljucili mislim da bi to bila jedna od najboljih liga u Evropi,jos kad se doda nas balkanski mentalitet bilo bi uzivancija gledati to takmicenje,jedini problem bi bio nacionalizam koji nikako da se iskorjeni na ovom prostoru,mozda u nekom drugom zivotu ta je liga realnost,u ovom nazalost nikako nije moguca  :facepalm

...“Smij se i svijet će se smijati s tobom; plači i plakati ćeš sam.”

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #21 : 14.10.2011. 22:45:59 »
ja bi jako volio gledat dinamo i hajduk protiv zvezde i partizana, nikad nisam imo priliku gledat te utakmice, ali eto to je nemoguce bas zbog navijaca i sveg loseg sta bi ta liga donjela...  :)

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #22 : 16.10.2011. 02:03:44 »
Ma to je nemoguce zbog mafijaša na obe strane i menadžera i politike. Ostavi ti nas navijače koji još jedini gledamo ova jadna domaća prvenstva.

Offline cain

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 59
  • Spol: Muški
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #23 : 22.11.2011. 09:09:14 »
Ja sam za , pun mi je klinac ovog našeg drugorazrednog nogometa.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: Regionalna liga
« Odgovor #24 : 22.11.2011. 11:04:18 »
Da neko hoće, lako bi se rešio problem divljaka među navijačima... Ubačen papirić na stadion = 3 godine zatvora + doživotna zabrana ulaska na sve stadione + velika novčana kazna. Što se tiče tuča pre i posle utakmica, takođe računati kao nerede na samom stadionu i kažnjavati po istom principu.

Ali to naravno niko neće, pa se desi recimo ovo sa Partizanovim navijačima i Tatonom gde onaj jedan dečko treba da leži u zatvoru 12 godina a ima za svedoka saobraćajca koju mu je pisao kaznu u istom trenutku dok su prebijali Tatona.

Tags: