Općenito > Tutorijali

Podešavanje custom foldera za vaše TV serije

(1/55) > >>

DJOXXXA:
Da li želite da vaš folder sa serijama izgleda unikatno, te da zapanjite svoje prijatelje koji to vide kod vas? E pa došli ste na pravo mesto. Pošto sam u jednoj temi postavio izgled mojih TV foldera, i dobio mnogo poruka kako to da izvedete, odlučio sam da napravim mali tutorijal kako to da izvedete. Počećemo sa pretpostavkom da ste ikonice opakovali na neko mesto na vašem računaru gde vam neće smetati, te odakle ih nećete više pomerati (ovo je ključno jer ukoliko premestite ikonice moraćete sve ispočetka).

1. Nađite folder za koji želite da namestite ikonicu i kliknite desni klik, izaberite karticu Customize i idite na Change Icon.


2. Tada će vam izaći mali prozorčić u kojem idete na Browse i tu ćete tražiti folder u kojem ste raspakovali vaše ikonice koje ste skinuli sa interneta.


3. Kada uđete u taj folder, dobićete preview ikonica, i na vama je da izaberete odgovarajuću ikonicu i kliknete na OK.


Jedna napomena: pripazite da vam ikonice budu u .ico formatu kako bi ih Windows prepoznao, postoje programi za konverziju, ali ne bih se time bavio, lepo skinite gotove ikonice sa interneta i ubacujte po volji. Naravno, ne moraju to biti ikonice za TV serije, već bilo kakve ikonice i možete ih koristiti za bilo šta. Izvinjavam se ako su slike prevelike, ali bolje da se lepo vidi šta gde treba da se klikne. I za kraj preporučio bih vam da podesite da vam ikonice budu Extra Large, kako bi sve to došlo do izražaja.


Eto nadam se da sam vam pomogao, ako moderatori narede, mogu malo smanjiti slike, nije problem. Pozdrav svima!!!  :)

aux:
 clapp odlicno objasnjeno,je li ovaj sistem stimanja slika vazi i za Xp,ja kako sam god pokusao ne ide pa ako je nekome uspjelo neka okaci koju sliku da vidimo kako izgleda na obicnom Xp-u  ;D

Edit:Uspio sam nastimati na xp-u ali nazalost nije ni priblizno kao sto je na sedmici,vrlo su male i nepregledne ikone a onda i nisu neke kvalitete tako da je ljepse uraditi na stari nacin,ubacit sliku u folder i onda izabrati customize i to je to

stefan87:
imam problem, svaki put kad ocu da promenim ikonicu za folder izbacuje mi the file contains no icons
a ico fajl je u pitanju.
ajde prosledi link odakle ti skidas ikonice

DJOXXXA:
Sve lepše izgleda na sedmici, pošto možete podesiti veličinu prikaza foldera, tj. folderi vam mogu biti veći. Što se tiče ikonica, skidam ih odavde:

http://paulodelvalle.deviantart.com/gallery/26614390
Dečko je napravio stvarno puno foldera za razne serije, tako da ćeš tu naći skoro sve što ti treba  :)

cpdjaN:
Fala na ovome! Smajlicvece
Samo što za neke novije serije nema sličica... :/

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju