Autor Tema: ADD chapter ?  (Posjeta: 2135 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline livada

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 154
  • http://livada.pondi.hr
    • Lektire - Wallpaperi - Tutoriali - Igre
ADD chapter ?
« : 10.10.2008. 16:06:15 »
Hi
Znali netko kako da ubacim chaptere u vec postojeci DVd a da ne radim rauthor. Nesto tipa pgcedit .Pa kak se ubacuje npr menu naknadno a da ne rastavljat i nanovo sastavljat. Znaci klik klik gle podesen je .ifo i sad imam 5 chaptera koje sam zaboravio ubacit kad sam radio authoring :)
hvala

Offline ManOfHonor

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: ADD chapter ?
« Odgovor #1 : 25.12.2008. 17:36:50 »
Evo da oživim malo temu i da ti odgvorim na pitanje.
Najlakše ćeš dodavanje poglavlja uraditi sa programom VOBBlanker.

1. Pokreni pomenuti program, otvori DVD i selektuj opcije kao na slici:


2. Iz polja TitleSet selektuj VTS koji sadrži film (prepoznaćeš ga po kapacitetu, zato što ima najviše MB, osim ako nisu u pitanju epizode), i neka ti samo za njega u koloni Action bude izabrano Process, a sve ostale selektuj i pritisni taster Skip:


3. Sada u donjem delu programa selektuj PGC i sa desne strane pritisni taster Cells:


4. U novootvorenom prozoru selektuj prikazanu ćeliju i pritisni taster Split:


5. U otvorenom prozoru imaš klizač pomoću kojeg može odabrati scene gde želiš dodati poglavlja, a kada nađeš onu koja ti odgovara klikni na taster Mark, i istim postupak ponovi za oniliko poglavlja koliko hoćeš da dodaš:


6. Kada završiš sa dodavanjem, klikni na taster OK, zatim na Apply, i na kraju na PROCESS! i za par trenutaka imaćeš gotov DVD sa poglavljima. U folderu gde ti se nalazi DVD pojaviće se VobBlanker_backup folder koji posle provere ispravnosti DVD-a možeš izbrisati.

P.S. Dodavanje menija nije problem, a reci mi je l' imaš gotov meni ili želiš da napraviš novi?
« Zadnja izmjena: 25.12.2008. 17:40:49 ManOfHonor »

Tags: