Autor Tema: Yu-Gi-Oh!  (Posjeta: 7608 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Yu-Gi-Oh!
« : 06.12.2010. 00:13:55 »

Opis:
Yu-Gi-Oh! je svjetski popularna crtana serija (anime) iz Japana i broji mnogo sezona i nastavaka. Po uzoru na nju napravljena je kartaška igra koja je distribuirana diljem svijeta.
Kroz cijelu seriju pratimo dječaka zvanog Yugi (japanski za igra, zabava) i njegove prijatelje Joeyja, Teu, Tristana i Bakuru. Ipak, postoji još jedna osoba koju valja spomenuti, a to je Yami Yugi (japanski za Mračni Yugi) koji se javlja preko Yugija kada ga Yugi pozove putem svoje Tisućljetne slagalice (ili zagonetke). Naime, Yami Yugi je 5,000 godina star faraon zatočen unutar Tisućljetnog predmeta koji mu daje moć da se bori protiv svojih opakih protivnika u kartaškoj igri zvanoj Dvoboj čudovišta (Duel Monsters). Yami Yugi pomaže Yugiju kako bi spasio dušu svoga djeda kojega je zarobio Maximilion Pegaz, tvorac igre Dvoboj čudovišta i nepobjedivi dvobojnik koji želi priskrbiti faraonovu moć kako bi vratio svoju suprugu Ceciliju koja je umrla pred njihovim vjenčanjem. Na tome putu mu pomažu prijatelji koji ga bodre do samoga kraja turnira u Dvoboju čudovišta.


Yu-Gi-Oh
Producirana od Toei Animation-a, ova 27-epizodna anime serija bazirana je na Yu-Gi-Oh! manga svescima (volumenima) 1-7, koji se puno ne usredotočuju na Čaroliju i Vračeve (stari naziv za Dvoboj Čudovišta, Magic & Wizards). Nije povezana ni na koji način sa Yu-Gi-Oh! Dvobojem Čudovišta, drugom Yu-Gi-Oh! anime serijom koju je napravio Nihon Ad Systemsa. Prvi put je puštena u eter na TV Asahiju 4. travnja 1998., a 10. listopada 1998. prekinuto je prikazivanje.

Yu-Gi-Oh! Dvoboj Čudovišta
Često se naziva i Yu-Gi-Oh! ili druga serija Yu-Gi-Oh anime-a, Yu-Gi-Oh Dvoboj Čudovišta je serija koja je predstavila Yu-Gi-Oh! zapadnom svijetu. Producirana od NAS-a, prvi je put puštena u eter na TV Tokyu 18. travnja 2000., a kasnije prevedena u više od 20 jezika i puštana u eter u više od 6o zemalja. Uglavnom je zasnovana na radnji Yu-Gi-Oh! mangi 8 i nadalje. Serija je završila svoje 224-epizodno prikazivanje u Japanu 29. rujna 2004.


Yu-Gi-Oh! GX
GX je spin-off izvorne Yu-Gi-Oh! anime serije i prati dječaka zvanog Yuki Jaden koji može vidjeti Duhove Dvoboja - tj. nemani koje su izišli iz karata. Njegovi su prijatelji Syrus, Chumley, Alexis, Bastion, a njegovi vječni rivali Dr. Crowler, Zane i Chazz. Njihova su imena drukčija na japanskome jeziku. Zasada postoje tri sezone ovog animea.

Yu-Gi-Oh! 5D's
Yu-Gi-Oh! 5D's najnoviji je nastavak dugačke Yu-Gi-Oh! franšize s Yuseijem Fudom kao glavnim likom. Počeo se prikazivati 2. travnja 2008. u Japanu i tako zamijenio Yu-Gi-Oh! Dvoboj čudovišta GX (međunarodno znan kao Yu-Gi-Oh! GX). Ovaj spin-off prvi je je prilagođen za prikazivanje na širokom zaslonu.

Žanr: animirana
Kanal: TV Asahi
Godina: 1998.

IMDb
IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi
« Zadnja izmjena: 24.08.2016. 11:24:35 maksi »

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Yu-Gi-Oh!
« Odgovor #1 : 24.05.2012. 14:01:09 »
Ako neko naleti na linkove one prve sezone sinhronizovane na srpski neka posalje. Jedan od poslednjih anima koje sam pratio  kokicekola

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Yu-Gi-Oh!
« Odgovor #2 : 24.05.2012. 21:34:22 »
Evo, počeli smo.
Prva epizoda 0. sezone je prevedena.
Ako je netko zainteresiran za prevođenje, neka se slobodno pridruži.  :)
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Yu-Gi-Oh!
« Odgovor #3 : 25.05.2012. 00:36:26 »
Eh kad sam ja ovo gledao ... Auuu ima 10-ak godina  ;)

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Yu-Gi-Oh!
« Odgovor #4 : 27.07.2016. 00:39:40 »
Haha odlučio krenuti s gledanjem prve sezone. To je zapravo kako sam danas saznao druga sezona, odnosno prva sezona Dvoboja čudovišta. Ova prva, tj. nulta sezona koju je loposomix počeo prevoditi čini mi se nije uopće ni sinkronizirana na engleski, kamoli na hrvatski ili srpski. Možda se varam.

Dakle, recimo da sam s prvom sezonom krenuo. Prvo da kažem gledam našu sinkronizaciju, DVD izdanje koje je upravo loposomix i hvala mu na tome postavio na THR, ripajući i prvu i drugu sezonu.

Pa da dođemo do toga zašto sam odlučio gledati. Sama serija, crtić, me i ne zanima po samoj radnji toliko koliko me zanima sav taj okultizam kojeg ima na bacanje i jednostavno ću ga sada stariji gledati drugim očima nego što je to bilo prije više od 10 godina kada mi ništa od ovih stvari nije bilo jasno. Stvarno ima dosta jezivih stvari, a uvodnu špicu redovito premotavam jer mi se ne da slušati to sranje.

Pogledane su tri epizode i nekih stvari se čak i sjećam. Recimo ovog tipa sa svim kukac kartama.

Serija je od npr. Pokemona koji su mi drugi anime kojeg se mnogo sjećam iz sjetinjstva miljama daleko iako su nam karte svima uvijek bile bolje od Yu-Gi-Oh-a... S Pokemonima se ne može serija mjeriti, ali da vidimo koliko će daleko ići s tim svim okultnim elementima i pizdarijama. I ajde, to je dječja serija odnosno anime. Baš zanimljivo...

Gledat ću dok mi se dovoljno ne zgadi i onda je fajrunt. Uglavnom znam što se dogodi na samome kraju i tko pobijedi tako da mi s te strane i nije toliko napeto već sve ono što se prije toga događa.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Yu-Gi-Oh!
« Odgovor #5 : 30.07.2016. 01:50:16 »
Došao do devete epizode i nema toliko čak koliko sam očekivao. Ali nisu još ušli u taj dvorac, tako da će tamo biti puno više, siguran sam. Pokemoni su nemjerljivo bolji od ovoga  smileyNO1

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Yu-Gi-Oh!
« Odgovor #6 : 30.07.2016. 01:55:11 »
Druga i treća sezona su najbolje, a peta je najlošija. Scenarij u tim najboljim sezonama je bolji od najboljih pokemon sezona, ali pokemoni imaju kontinuitet iako su se i oni jako pokvarili kasnije.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Yu-Gi-Oh!
« Odgovor #7 : 30.07.2016. 02:07:44 »
I meni je ostala u boljem sjećanju ta druga sezona kad se završi sve s Pegasom i krenu borbe u nekakvome gradu. Te borbe po gradu su očito podijeljene na tri sezone što mi tada nije ni bilo jasno, ali vidjet ću sada ako doguram tako daleko.

Loposomix je postavio samo dvije sezone sinkronizirane na hrvatski i to nije 224 epizode kao što ovdje piše tako da ću vjerojatno morati nastaviti na engleskom. Dosta su mi konfuzni ovi popisi epizoda i sezona. A ima i spinoff taj GX to sam isto gledao dok je bilo na Novoj i čak mi i nije bilo loše iako se promijenila cijela postava tada.

Au, ovo ima sedam sezona https://hr.wikipedia.org/wiki/Yu-Gi-Oh!:_Dvoboj_%C4%8Dudovi%C5%A1ta Baš me zanima što je od četvrte do sedme jer mi se čini da sam gledao prve tri. Možda sam i dalje pa da se ne sjećam toga. I dalje ne vjerujem što su to nama puštali kao klincima. Jeziv crtić u svakom slučaju.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Yu-Gi-Oh!
« Odgovor #8 : 30.07.2016. 02:20:32 »
Inače, loposomix, ako znaš točno do koje je epizode ova sinkronizacija koju si postavio na THR-u slobodno javi jer svih 224 epizode sigurno nisu, a bit će mnogo lakše za pratiti ako se zna otkud treba krenuti na engleskom gledati...

Inače tamo ima i sinkronizian film Pyramid of Light, a on me baš zanima jer ga nisam nikad gledao.

Offline loposomix

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 351
  • Spol: Muški
  • Offical Batman's translator
Odg: Yu-Gi-Oh!
« Odgovor #9 : 17.08.2016. 23:25:38 »
Ovako, poslao sam juvetu na PM, ali da stavim i ovdje.  :nnc:
S01 je skoro kompletna. Nedostaju samo 4 epizode, što su borba sa Dukom Devlinom (nikad nije objavljeno na DVDu na hrvatskom, iako su se prikazivale na TVu).
S02 ide od početka do Friends 'Til the End Part 3 (također, dalje nije izlazilo na DVDu).
Lokalna THR grupa je objavila kompletnu 3. sezonu sinkroniziranu na hrvatski, TVRip. Za 4. i 5. sezonu nisam siguran jesu li ih uopće sinkronizirali na hrvatski, no postoje na srpskom.
It's not who I am underneath, but what I do that defines me.

Offline forzajuve

  • Prigioniero di una Fede!
  • Prevoditelj
  • Izuzetak
  • ****
  • Postova: 15716
  • Spol: Muški
  • Il gol di Muntari mettilo nel culo
Odg: Yu-Gi-Oh!
« Odgovor #10 : 24.08.2016. 11:19:47 »
Da, oni su oni GX sezonu označili kao S3, ali opet nema seedera pa se ni ne može skinuti :/

Tags: