Autor Tema: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?  (Posjeta: 17252 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Menadzerka

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
  • Spol: Ženski
Treba mi pomoc. Da li neko zna neki dobar program za lako prebacivanje serija/filmova iz avi formata u  dvd format ? Skidam serije sa ********* i sve su u avi formatu , i samo mogu da ih gledam preko lap-topa. A htjela bih da ih konvertujem iz avi u dvd i da ih snimim na dvd cd i da ih gledam preko dvd uredjaja , preko tv-a... Hvala unaprijed...


Bez linkova prema stranicama s piratskim sadržajem.
« Zadnja izmjena: 09.08.2011. 16:50:01 King Eric »

Offline Dena-XO1

  • Homme libre, toujours tu chériras la mer!
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 965
  • Spol: Muški
  • Homo sum, humani nihil a me alienum puto
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #1 : 09.08.2011. 18:37:51 »
Nisam nikad koristio taj program, čudno mi je da ne možeš gledati avi format na dvd uređaju. Trebao bi ti dvd player to moći pokrenuti, ja što god snimim na dvd je avi format i sve radi uredno. Gledam normalno preko dvd uređaja. Poslat ću ti jedan link na pm, mislim da će ti ovaj program odgovarati.
''Knowledge comes, but wisdom lingers.'' - Lord Tennyson
"Alle, die in Schönheit gehn, werden in Schönheit auferstehn." - R. M. Rilke

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #2 : 09.08.2011. 19:48:30 »
NERO ima opciju create DVD
vjerojatno ga imaš na računaru, jednostavno za korištenje
serijal programa XILISOFT ima dosta verzija za konvertiranje, pogledaj i njih

ali moja preporuka ti je da kupiš DVD player koji čita DivX format
kod nas u BiH su oko 20tak eura takvi

Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #3 : 09.08.2011. 20:04:50 »
I ja predlažem da kupiš takav neki od 20 €.
Ali neka ima i ulaz za SD karticu (i/ili USB ulaz)
jer je mnogo lakše i ekonomičnije tako pogledati film/epizodu
nego narezivati/pržiti/spaljivati (:D) DVD svaki put.

Offline igniss

  • E=hν
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2359
  • Spol: Muški
  • This is where we fight! This is where they die!
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #4 : 09.08.2011. 20:11:25 »
Još jedno rešenje (najjeftinije) je kablom povezati TV i kompjuter, naravno, ako je to fizički moguće zbog udaljenosti.
Going to church makes you a Christian as much as going to the garage makes you a car.

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #5 : 09.08.2011. 20:12:14 »
I ja predlažem da kupiš takav neki od 20 €.
Ali neka ima i ulaz za SD karticu (i/ili USB ulaz)
jer je mnogo lakše i ekonomičnije tako pogledati film/epizodu
nego narezivati/pržiti/spaljivati () DVD svaki put.

dvd - (ili +) RW
meni jedan traje i do 6 mjeseci, s tim da ga skoro svaki dan "presnimavam"

Offline kingmax

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #6 : 09.08.2011. 20:20:06 »
Imaš jedan genijalan "free software" program. Zove se Bombono DVD. Podržava razne formate i njihovu konverziju u dvd. Evo link:  http://www.bombono.org/cgi-bin/wiki/
R.I.P.  morfoos  (1987 - 2011)

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #7 : 09.08.2011. 20:24:54 »
da ponovim, bolje je kupiti DVD koji čita DivX format no prebacivati divx fajlove u dvd.

čista matematika:
na i dvd stane u prosjeku 12 epizoda neke serije ili do max 6 filmova u divx formatu
da to isto snimaš u DVD formatu potrosila bi minimalno 6 diskova vise
iako su prazni diskovi relativno jeftini za kratko vrijeme (ako mnogo gledaš filmove i serije) ćeš potrošiti na njih vrijednost tog playera

Offline kingmax

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #8 : 09.08.2011. 20:27:46 »
da ponovim, bolje je kupiti DVD koji čita DivX format no prebacivati divx fajlove u dvd.

čista matematika:
na i dvd stane u prosjeku 12 epizoda neke serije ili do max 6 filmova u divx formatu
da to isto snimaš u DVD formatu potrosila bi minimalno 6 diskova vise
iako su prazni diskovi relativno jeftini za kratko vrijeme (ako mnogo gledaš filmove i serije) ćeš potrošiti na njih vrijednost tog playera

Šta ako cura neće da DVD player? Hoće program očito. A za diskove je lako. Kupiš DVD-RW i riješen problem.
R.I.P.  morfoos  (1987 - 2011)

Offline Menadzerka

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
  • Spol: Ženski
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #9 : 09.08.2011. 22:05:49 »
Hvala za ovoliko odgovora. clapp Moj dvd uredjaj cita i divx format,ali nece da procita avi format. Kad snimim nesto , slika koci i nece da se reprodukuje kako treba. A bez problema ucitava filmove koje kupim u dvd formatu. A imam hdmi kabal kojim prikopcam lap-top i televizor,ali nije mi prakticno. Nije mi problem da kupim novi dvd , ali nema potrebe za tim,jer moze da cita dvix format.

Probacu preko ovih programa sto ste mi napisali pa cu vidjeti. Koji konkretno program koristite za rezanje ? Koji je najbolji ?

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #10 : 09.08.2011. 23:06:07 »
Ja godinama koristim ConvertXtoDVD, pronađi na torrentima, mislim da je zadnja verzija 4.
Ja ga uglavnom koristim za serije koje mislim ostaviti u kolekciji. Možeš lijepo napraviti meni sa slikom iz serije, ja stavljam po 6 epizoda na DVD, možeš staviti 2-3 filma a da ne izgubiš previše na kvaliteti itd...

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Almin

  • Old staff
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1102
  • Spol: Muški
  • Izgubljen na početku kraja
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #11 : 10.08.2011. 00:07:38 »
A ovdje su uputstva i savjeti za rad sa ConvertXtoDVD.

http://www.videohelp.com/tools/ConvertXtoDVD#features

POZDRAV
U Pravilnike dodati: "Zabranjuje se uploaderima samovoljno prenošenje titlova sa stranice prijevodi-online/titlovi! Ukoliko želite neki titl sa PO/titlovi prenijeti na našu stranicu, prvo se obratite autoru titla i pitajte ga za dozvolu. Izuzetak su titlovi koje ste svojeručno obradili sa bosankog/srpskog/hrvatskog/slovenskog/makedonskog jezika na svoj jezik, s tim da ni tada ne smijete dirati, brisati niti editirati liniju u kojoj se nalazi potpis autora titla. Svoj potpis smijete staviti isključivo ispod potpisa autora s napomenom da je titl editiran." i idemo dalje za iste pare.

Offline kingmax

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 203
  • Spol: Muški
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #12 : 10.08.2011. 00:20:04 »
Hvala za ovoliko odgovora. clapp Moj dvd uredjaj cita i divx format,ali nece da procita avi format. Kad snimim nesto , slika koci i nece da se reprodukuje kako treba. A bez problema ucitava filmove koje kupim u dvd formatu. A imam hdmi kabal kojim prikopcam lap-top i televizor,ali nije mi prakticno. Nije mi problem da kupim novi dvd , ali nema potrebe za tim,jer moze da cita dvix format.

Probacu preko ovih programa sto ste mi napisali pa cu vidjeti. Koji konkretno program koristite za rezanje ? Koji je najbolji ?

Zaboravi Neru i ostale glupave programe koji samo nagomilaju nepotrebne stvari. Još jedan odličan "free software" program za prženje ili rezanje (kako hoćeš):

http://infrarecorder.org/
R.I.P.  morfoos  (1987 - 2011)

Offline drazen

  • Rob do groba
  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2971
  • Spol: Muški
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #13 : 10.08.2011. 09:45:29 »
Hvala za ovoliko odgovora. clapp Moj dvd uredjaj cita i divx format,ali nece da procita avi format. Kad snimim nesto , slika koci i nece da se reprodukuje kako treba. A bez problema ucitava filmove koje kupim u dvd formatu. A imam hdmi kabal kojim prikopcam lap-top i televizor,ali nije mi prakticno. Nije mi problem da kupim novi dvd , ali nema potrebe za tim,jer moze da cita dvix format.

Probacu preko ovih programa sto ste mi napisali pa cu vidjeti. Koji konkretno program koristite za rezanje ? Koji je najbolji ?

možda je banalno ali da pitam: kada si zadnji put očistila sočivo na DVD playeru, možda je do toga. Diskovi za čišćenje su jeftini, vrijedi probati.....
također je moguće i da snimaš prevelikom brzinom, smanji ju na npr x4, možda sam uređaj ne može očitati veće brzine

Offline Menadzerka

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 64
  • Spol: Ženski
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #14 : 10.08.2011. 13:26:16 »
Ljudi, hvala na pomoci .  smileyNO1 Jos ovo da vas pitam , i necu vas vise smarati - kad hocu seriju i njen prevod da snimim , moram li da mijenjam one krajnje oznake imena ili ostavim kako je bilo ?

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #15 : 10.08.2011. 15:26:54 »
Kod ConvertXtoDVD video fajl i titl moraju imati isti naziv i program ga sam povlači u proces. S tim da titl mora biti u .srt formatu.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline zbozic

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #16 : 11.11.2011. 13:11:00 »
Kad me prije loju godinu ponovno uhvatila filmomanija (kad sam promijenio TV), bilo je pitanje kako koncipirati cijelu priču. Imam DVD, ali je malo stariji i ne čita DivX i ostale ne-DVD formate.
Snimanje DVD-ova je otpalo upravo zbog količine koja bi se nakupila s vremenom. Uz to zašto na FullHD TV-u gledati četvrtinu rezolucije.
Prva ideja je bila laptop s HDMI izlazom. Vrlo nepraktično. Svaki puta bih onda trebao seljakati laptop, razvlačiti kablove ...
Kompjuter mi je u drugoj sobi. I to je otpalo.
I onda su se pojavili autonomni media playeri. I tako sam uzeo Apacera AL460 i vanjski disk od 1Tb. Piknul sam na njega mrežni WiFi adapter i spojio se na kućnu mrežu. Tako preselim film na taj dik, a moguće je i streaming po mreži (ali hoće štekati, pa je bolje staviti na lokalni USB disk). Sve skupa spojeno na kućno kino, pa se na disku nađe i muzike, pa više niti ne pržim CD-e za muziku. I slike su na disku.

A kaj se tiče konverzije u DVD format, koristim (kad mi treba) AVS video konverter (ima na torentima kreknuto). Podržava tri stupnja kompresije DVD formata, tako da je moguće na jedan DVD staviti do 4 sata materijala (Single layer) i kada su to serije idu 4 odnosno na dual layer 8 epizoda i ima jednostavan menu editor. Radi vrlo brzo. Jedan od rijetkih koji može kreirati DVD iz mkv formata.

Eto, nadam se da će nekom pomoći...

Offline Parazit

  • MasterBlaster
  • Član
  • ***
  • Postova: 709
  • Spol: Muški
  • Živio!
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #17 : 11.11.2011. 14:02:30 »
Prije nekih 8-10 godina sam i ja to radija mislin da je program bio Virtualdub. Nisam siguran ali bio je dosta jednostavan

Offline icemaher

  • Ex prevoditelj
  • Član
  • ***
  • Postova: 930
  • Spol: Muški
  • NCIS & Dexter fan
    • Divx-Titlovi
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #18 : 11.11.2011. 19:37:21 »
jednostavnije od aviaddxsubs ne moze biti, a ni brze ;D

Offline kambodza

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #19 : 19.04.2012. 01:23:58 »
Vidim da se vec pisalo o ovom sto me zanima,pa da ne otvaram novu temu.

Mislio sam da preko ConvertXtoDVD konvertujem jednu seriju i da je prebacim na DVD,valjace nekad  ;D

U pitanju je Breaking Bad  drinks
Prije svega me zanima kako se to radi,posto do sad nisam rukovao sa tim progamom  u_jeeeeeeeeee
I interesuje me postoji li mogucnost da u meniju za svaku epizodu imam posebnu slicicu ili nesto drugo, ili to mora ici sve jedno za drugim bez prekida.



Offline MilanRS

  • ...
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 10706
  • Spol: Muški
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #20 : 19.04.2012. 01:25:54 »
Odličan izbor serije  clapp clapp clapp

Samo otvori program, dodaj fajlove i dalje ćeš sve vidjeti, imaju opcije, klikći po dugmićima.
Napravljen je da se svako lako snađe.

Ako zapneš negdje, javi da ti pomognemo.

Offline Veleno

  • Ex prevoditelj
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 4750
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #21 : 19.04.2012. 14:10:51 »
Obavezno koristi ConvertXto DVD 3.

Offline kambodza

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #22 : 19.04.2012. 17:53:53 »
Ja kupih  :P verziju 4.1

Imam dva pitanja,
1- Kako da znam koliko serija mogu ubaciti na jedan DVD
Bio sam ubacio 4 serijei dolje mi je pisalo kao da je previse,pa sam makao jednu i kad sam to konvertovao ispalo je oko 2.6 GB

2- Vuce li program sam titl iz foldera u kom je video ili ga moram posebno ubaciti posle dodavanja video fajla.

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #23 : 19.04.2012. 17:58:45 »
1. Što ih više ubaciš slabiji je kvalitet slike, ja prakticiram max 6 epizoda po DVD-u. U postavkama programa možeš sve namjestiti, od rezolucije do izgleda menija.
2. Titl vuče automatski, ali mora imati isti naziv kao video fajl, i mora obavezno biti u srt formatu jer ne prepoznaje sub titl.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline kambodza

  • Novi član
  • *
  • Postova: 10
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #24 : 19.04.2012. 18:04:59 »
Kako najbolje podesiti postavke. Meni je najbitnije da je crna traka sto manja i da je kvalitet dobar,kao sto je i AVI koji se konvertuje.

Sto se tice titla,meni je naziv isti ali mi se cini da mi ga nije povukao,mada kad sam insertovao video nisam obeljezavao titl,al to mi nije problem,to bar znam kako da rijesim  ;)

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21897
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #25 : 19.04.2012. 18:46:41 »
Namjesti kako tebi najviše odgovara, potroši par DVD-ova i vidi rezultate.

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #26 : 19.04.2012. 21:34:55 »
vidi, ConvertXtoDVD je jako dobar komadić softwarea, izuzetno konfigurabilan i možeš napraviti s njim što želiš no istovremeno to je katastrofano nepotreban program.

svaki, baš svaki video format je lossy - prilikom kodiranja se odbacuje gomila informacija i radi sve lošija i lošija slika.

Bio nekad original, film - pa se on skenira i dobijemo recimo Beta digital (1. lossy) - od njega se još dalje prežvače da bi stalo na DVD (2. lossy) - sad neka djeca rade patetični xvid/divx (ovo je 3. ali grozni lossy) - na kraju ti od toga opet radiš mpeg2 (DVD - 4. lossy).

Samo u tom procesu je 4 puta zasran video i pitanje je koji će ti to vrag? Ako već imaš xvid onda ga i ostavi - makar jednu brljavu preskočiš.

Daleko, daleko bolje je investirati 50-ak € u koliko-toliko dobar DVD/DIVX player nego raditi DVD iz avi spremnika.

A danas više ni nema bljak CRT televizora i već dulje vrijeme hype je "HD" - kad to jednom vidiš i okusiš gotovo je s DVD, divx/xvid, avi i sličnim muljom na ekranu.

Ako malo pratiš informacije jedno je jasno - DVD je umirući format, već mu je produkcija pala za 30% i rapidno nestaje (online streaming prije svega i blu-ray ga pojedoše)

A ako baš stvarno hoćeš ConvertXtoDVD može sve što hoćeš no baš i ne znam za neki detaljni tutorial.

May the Plasma be with you!

Offline pparadiso

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 405
  • Spol: Muški
  • ..:: drummer ::..
Odg: Kako da prebacim serije iz AVI formata u DVD format ?
« Odgovor #27 : 30.08.2012. 09:45:16 »
Vidim da se vec pisalo o ovom sto me zanima,pa da ne otvaram novu temu.

Mislio sam da preko ConvertXtoDVD konvertujem jednu seriju i da je prebacim na DVD,valjace nekad  ;D

U pitanju je Breaking Bad  drinks
Prije svega me zanima kako se to radi,posto do sad nisam rukovao sa tim progamom  u_jeeeeeeeeee
I interesuje me postoji li mogucnost da u meniju za svaku epizodu imam posebnu slicicu ili nesto drugo, ili to mora ici sve jedno za drugim bez prekida.


http://www.prijevodi-online.org/smf/index.php/topic,12673.0.html
« Zadnja izmjena: 30.08.2012. 10:09:18 pparadiso »
Nikad ne raspravljaj sa budalom. Prvo ce te spustiti na svoj nivo, a onda dobiti na iskustvo!

Tags: