Autor Tema: American Horror Story  (Posjeta: 184901 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline alexx

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 83
  • Spol: Ženski
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #60 : 08.10.2011. 00:02:13 »
Pozz svima

Samo zbog vasih komentara odgledah seriju  ;D (mislila sam sa je komedija, zbog omota serije  u_jeeeeeeeeee )

Serija je dobra, ima misterije dosta i mogucnosti za razvijanje teorije  (sto ja volim  ;D )

Spoiler for Hiden:
Za sada moja teorija je ona sluzavka, tj. da se sve vrti oko nje  ;D
« Zadnja izmjena: 08.10.2011. 00:08:33 zkarlov »
Vrijeme je relativan pojam. Zavisi sa koje strane WC-a se nalaziš.

Offline Johny

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 259
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #61 : 08.10.2011. 00:38:32 »
Najbolji pilot ove sezone definitivno, mnogo vuče na Kinga, ali onog najmračnijeg i najbolesnijeg iz Mračne Kule, plus Lynchovski šmek a najbolje od svega je što ide na FXu, znači 90% šanse da ovo do kraja odrade kako treba. A i režija je odlična što reče neko, na neočekivanim mestima seku kadrove, pa onaj efekat zamućenja kao kad u Fringeu prelaze iz sveta u svet, ma sve je dobro.

Svaka čast i na prevodu, odličan je, samo što se tiče onih cenzurisanih psovki, cela serija je nastrana i kad glumci opsuju nešto to ima veze sa bolesnom radnjom, tako da mislim da nema potrebe za cenzurom kad će nas radnja sama ionako šokirati ;D

Offline stefan87

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1616
  • Spol: Muški
  • Wake me up when September starts!!!
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #62 : 08.10.2011. 00:39:02 »
strava(weird, freaky, sexy and scary) pilot, ovo svi obavezno stavte "add to cart"

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #63 : 08.10.2011. 01:05:16 »
Nego, šta ovo bi?  rofl Stvarno ne znam šta da kažem nakon pogledanog pilota.  :facepalm rofl

Ona špica je bolesna, a nije ni čudo kada je Murphy kreator.. ne znam ni što sam pilot išao gledati. Njegov stil je nedostatak priče nadomjestiti što bolesnijim i odvratnijim scenama..  a ovdje je sve to pomalo smiješno izgledalo.
A kamera je očajna.. ono dramanje je bilo iritantno.
« Zadnja izmjena: 08.10.2011. 01:15:15 djdusko »

Offline nenad.d

  • Stoka je na ceni, ljudi su jeftini!
  • Prevoditelj extra
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5287
  • Spol: Muški
  • With Robert Hawkins ready to go and nukem all.
    • http://hotel-weinhaus-bernarda.de
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #64 : 08.10.2011. 01:12:07 »
Na UL je sync za American.Horror.Story.S01E01.Pilot.720p.WEB.DL.DD5.1.H.264.CtrlHD
iShare, noProfit


Offline jopps

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 58
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #65 : 08.10.2011. 02:44:51 »
Evo sad pogledao i oduševljen sam, Twin Peaks modernog doba samo još bolesniji  ;D

Evo vidim da su se ljudi raspisali i spojlera na bacanje ima, svako ima svoju teoriju i to je ono što je kod serije vrhunski, kao i mnogi prije mene ću pohvaliti neke stvari uz napomenu da sam pogledao do sad puno puno puno serija i gledam trenutno dosta serija:

Na početku ono šta mi se najviše sviđa je to što je nešto drugačije, totalno osvježenje od ovih svih istih ukalupljenih serija koje više ni pas s maslom nebi progutao smileyNO1, a sad ajmo dalje :)

1) Uvodna špica za seriju je prejebena, bolesna, mračna, dugo duga takve špice nije bilo
2) Gluma svih dosad prikazanih likova vrhunska, stvarno se vidi razlika između serija i kod ove toliko dobro glume da te uvuče totalno u radnju kao da se stvarno događa
3) Produkcija odlična, kamere, editing i snimanje prejebeno, rezanje kadrova, kutevi snimanja, efekti, ma sve mi je prejebeno
4) Priča jako zapetljana na početku, intrigantna, sa vrhunskom atmosferom nečeg mračnog i mogućeg  te potiče svakog gledatelja da razmišlja i pokušava odgonetnuti i stvara svoju teoriju, ja sam gledao sa ženom i pričali samo pola sata poslje serije i smišljali teorije, kao i svi koji su ovdje postali

Za sad odličan početak, nadam se da će nastaviti u ovom tonu intrigantnog i zapetljanog i da neće odmah početi otkrivati sve, nakon Lost-a prva serija za koju bi mogao reći da je približno intigantna i dobra, valjda se neću prevariti.

A sad i moja terorija ;D

Spoiler for Hiden:
Mislim da je prilično jasno da bi moglo biti nekih likova koji su mrtvi i opet se pojavljuju u kući ali i u dvorištu oko nje, autor je dao hint u tom smijeru ali je pitanje da li je to samo namjerni "miss-lead" ili će se serija stvarno razvijati u tom smijeru, osobno ne bi volio da se odmah to sazna, da to nikako ne otkriju kroz nekoliko sezona.

Takvoj slici donosi radnja u pilotu, odjednom se tu pojavljuju svi oko te kuće, kao nasumični likovi ali opet svi su povezani za tu kuću, ova spremačica kao oduvijek tu sprema, ova mala retardirana, njena mama, ovaj tinejdžer koji očito zna za čudovište u podrumu možda je većina od njih mrtva ali možda autor hoće samo da to pomislimo.

Ja bi volio da je nešto nadnaravno, da je neko prokletstvo ili neko zlo stvarno tu živi i da priča ide u tom smijeru, ali bez otkrivanja šta je to nego da se stalno mora pogađati ako u prvoj sezoni otkriju onda ga jebi neću to više gledat.

I druga stvar koja mi je odmah pala na pamet je da netko već godinama želi tu kuću za sebe, od susjeda ili neka stara rodbina pa onda tko se god doseli zajedničkim snagama pokušaju istjerati najprije zastrašujući ih na razne načine, pokušavajući ih zavaditi, natjerati da se međusobno poubijaju i slično, i čitavo vrijeme rade u dogovoru sad ne znam jel to prejednostavno ili nije ali to mi je odmah palo na pamet.

@djdusko

Sine ti si očito na ovu temu zalutao  u_jeeeeeeeeee, gledajuć tvoj komentar stvarno ne mogu zamisliti koja je serija tebi dobra ili šta bi ti preporučio da pogledaš  :P

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #66 : 08.10.2011. 03:51:13 »
@jopps

Nisam ti ja sin.. a nisam znao da moram pitati tebe za dozvolu da napišem komentar o pilotu koji sam pogledao. I ne trebaš mi ti ništa za gledanje preporučiti  ;)
Naravno no hard feelings i uživaj u ovom "Twin Peaksu modernog doba"  u_jeeeeeeeeee

Offline jopps

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 58
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #67 : 08.10.2011. 06:01:01 »
Al si se naljutio  u_jeeeeeeeeee

Offline alen2011

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
  • Spol: Muški
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #68 : 08.10.2011. 08:49:26 »
@jjopps

Odlicno si to rekao smileyNO1
Alen

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #69 : 08.10.2011. 09:13:54 »
Svako ko voli horor znaće šta se dešava u ovoj seriji i neće mu biti dosadno.
@djdusko
Ništa lično ali, samo čovjek nek pogleda serije koje pratiš i zaključiće da ova serija nije za tebe  ;)

@Ivane
Puno hvala na prevodu.

Offline djdusko

  • Član plus
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1348
  • Spol: Muški
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #70 : 08.10.2011. 11:49:21 »
Da sam znao da je zabranjeno napisati negativni komentar - ne bih. Nikada neću razumjeti posesivan odnos ljudi prema seriji koju vole, i potrebe da svi djele njihovo mišljenje o njoj.
Toliko od mene  pionir

Offline Red Dragon

  • Born To Be Awesome!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2988
  • Spol: Muški
  • U slobodno vrijeme rušim web stranice
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #71 : 08.10.2011. 12:04:59 »
Svako ima pravo na svoje mišljenje, pokušao sam da objasnim uzimajući u obzir koji ti žanr serije pratiš da ti se ova naravno ne bi dopala, očigledno da nisam uspio u tom pokušaju.

Offline alen2011

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
  • Spol: Muški
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #72 : 08.10.2011. 12:05:50 »
Da sam znao da je zabranjeno napisati negativni komentar - ne bih. Nikada neću razumjeti posesivan odnos ljudi prema seriji koju vole, i potrebe da svi djele njihovo mišljenje o njoj.
Toliko od mene  pionir

Iskreno ne znam sta si ocekivao od horor serije, da bude kao the good wife? :)
Alen

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #73 : 08.10.2011. 15:56:56 »
@jopps, odličan post i teorija  smileyNO1

@djdusko, samo komentiraj, ako ti se ne sviđa, reci. Uvijek dobro dođu različita mišljenja  smileyNO1

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #74 : 08.10.2011. 20:04:49 »
Odgledao sam pilot i oduševio sam se. :) Predobar uvod, nadam se da će ostati ovako. :)

Offline gruco

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 309
  • Spol: Muški
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #75 : 09.10.2011. 02:58:31 »
Dobar pilot. Ubacise oni svasta, malo Lyncha, malo Polanskog, pa cini mi se i zrno Kubricka, pa na kraju ga zacinise sa nekim horor sranjima.
Spica super. Gluma odlicna. Sve u svemu nastavicu da gledam.

Offline jopps

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 58
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #76 : 09.10.2011. 03:27:27 »
@jopps, odličan post i teorija  smileyNO1

@djdusko, samo komentiraj, ako ti se ne sviđa, reci. Uvijek dobro dođu različita mišljenja  smileyNO1

Mulder hvala  :P

Evo po serijama u tvom sigu vidim da imamo isti ukus, jedino nisam gledao deadwood niti imam pojma o čemu se tu radi hahahah

Offline cpdjaN

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1210
  • Spol: Muški
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #77 : 09.10.2011. 12:08:09 »
Pogledah pilot. clapp

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #78 : 09.10.2011. 12:46:33 »
http://revision3.com/trs/americanhorror

kako tip kaže, 60% ljudi koji je pogleda će je mrziti, ali 40% ljudi će je obožavati...

nakon pilota je ne OBOŽAVAM jer ne vjerujem u obožavanje ničega (pa ni GOT  ;D), što ne znači
da je neću prvi popljuvati ako se nakon druge, pete ili desete epizode pretvori u sranje...

moje mišljenje je da je ovo nešto novo ili bar nešto što se dugo nije vidjelo na tv-u
i ako će bar otvoriti put novim serijama slične tematike, ja sretan...

svatko ima pravo na svoje mišljenje ako ono ima neku više-manje čvrstu podlogu u činjenicama,
ali ako je cilj pljuvanja pljuvanje onda se tu radi o dubljem psihološkom problemu...

nije mi jasno zašto bi netko (ako nije plaćen za to) gledao neku seriju/film
ili čitao knjigu koja mu se zgadi ili ne legne nakon pete, desete ili dvadesete minute?
ako ti se ne svidi, ne trati život na preostalih pola sata i uzmi ono što ti odgovara...;)

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #79 : 09.10.2011. 12:50:17 »
U pravu si Ivane. Meni je drago što je FX kanal u pitanju, da je bio CW ili Fox možda bi preterali ili bi pogrešili, ali mislim da će ovde serija doživeti neki uspeh. Nešto tako nisam gledao skoro. :)

Offline alen2011

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
  • Spol: Muški
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #80 : 10.10.2011. 23:25:22 »
Serija nije za svakoga, pogotovo ne za djecu :D
Alen

Offline Posthuman

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1827
  • Spol: Muški
  • BADA BING!
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #81 : 13.10.2011. 10:58:10 »
Pogledao i ovu drugu epizodu.

Spoiler for Hiden:
Mislio sam da je Tate mrtav, ali mi nije jasno kako je onda psihijatar pričao sa njegovim roditeljima preko telefona kada je rekao da ne može više da mu dolazi u kuću. Moguće da je ona matora ustvari njegova mama i da su se tu desili neki incesti, i zbog toga rađa retardiranu decu....

Stvarno istripovana serija što se tiče priče, a i režije.
All work and no play makes Jack a dull boy.

Offline ivan204

  • Ex prevoditelj
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1224
  • Spol: Muški
  • Primadona
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #82 : 13.10.2011. 12:14:57 »
i dalje mi se sviđa i serija i to što imaju reference da druge hororce...:)

moglo je bez
Spoiler for Hiden:
razgovora klinke i njene (sada valjda) nejbolje frendce
ali nije dugo trajalo...

Jessica Lange....  notworthy

Offline zkarlov

  • We ain’t gonna stand for any weirdness out here!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 21888
  • Spol: Muški
  • Boogeyman is coming!
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #83 : 13.10.2011. 13:00:15 »
Hvala Ivane...  smileyNO1

“You've fooled them, haven't you, Michael? But not me.”

:volim

Offline Gordon Freeman

  • Always follow your dick!
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 3666
  • Spol: Muški
  • WEB-DL majstor
    • Prijevodi-Online
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #84 : 13.10.2011. 13:00:52 »

Offline alen2011

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 161
  • Spol: Muški
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #85 : 13.10.2011. 16:15:17 »
Hvala Ivane :)

Damn, odlicna epizoda :D
Drago mi je da nije kvalitet ep pao, sve mi je bolja i bolja.
Jedva cekam novu ep!

Spoiler for Hiden:
Najbolja scena retardirana u ormaru punom ogledala, ti si ruzna, aaa  :D
Alen

Offline Omar_Little

  • Forza Milan!!!
  • Prevoditelj početnik
  • Senior član
  • ***
  • Postova: 1759
  • Spol: Muški
  • The game's out there and it's play or get played.
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #86 : 13.10.2011. 16:30:18 »
Hvala Ivane  drinks

Odlicna epizoda  clapp

Jessica Lange razbija  clapp

Pogledao i ovu drugu epizodu.

Spoiler for Hiden:
Mislio sam da je Tate mrtav, ali mi nije jasno kako je onda psihijatar pričao sa njegovim roditeljima preko telefona kada je rekao da ne može više da mu dolazi u kuću. Moguće da je ona matora ustvari njegova mama i da su se tu desili neki incesti, i zbog toga rađa retardiranu decu....

Stvarno istripovana serija što se tiče priče, a i režije.

Spoiler for Hiden:
Meni je odmah bilo jasno da on nije mrtav, ali sam ja prvo mislio da klinac nema nikakve veze sa kucom, ali sam izgleda pogresio  u_jeeeeeeeeee...ocigledno je da on zna kako je u podrumu neko sranje...moguce je da su on, Constance i cistacica kljuc svega :ne-zna...to sa retardiranom decom je garant zbog nekih incesta.  ;D

Nije mi samo jasno zasto je Constance htela da otruje Violet  :ne-zna

Totalno ludo i bas mi se svidja...svidja mi se i to sto ce izgleda svaka epizoda pocinjati sa necim iz proslosti  ;D
HE WHO MAKES A BEAST OUT OF HIMSELF, GETS RID OF THE PAIN OF BEING A MAN!!!


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #87 : 14.10.2011. 03:32:58 »
Odlična druga epizoda, vrhunski početak. I super mi je referenca na
Spoiler for Hiden:
The Shining te na Kubrickov način snimanja  clapp pa referenca na Psycho pa ona loptica kada se kotrljala. To je referenca ponovno na fenomenalni The Shining i The Changeling. Odlično

Stvarno ovo oduševljava sa svakom scenom. Ako ovako nastave, ovo će biti jedna od onih serija gdje je svaka scena bitna za daljnu radnju, odlično. Svi glume odlično, ali Lange se ipak izdvaja
Spoiler for Hiden:
Za Tatea sam znao da nije mrtav. On sa svojom pojavom isto diže seriju na drugi nivo, mali je baš psihotičan i brutalan. Ben je otišao kod svoje ljubavnice  ;D i odlično što je Vivien rekla na kraju kako prodaju kuću što znači da serija teži realnosti ma koliko izgledala nerealna

EDIT:
Spoiler for Hiden:
Postoji mogućnost da je ipak Tate mrtav makar sam više za teoriju da je živ. Ima par simboličnih scena poput one scene u pilotu kada Tate kaže Benovoj kćeri da ako se želi ubiti, neka si reže ruku horizontalno. Pa onda u ovoj drugoj epizodi kada dođe spasiti Violet pa stane iza zida te ga oni nisu vidjeli. Možda ga nisu zbilja vidjeli jer je bio iza zida, ali lako je bio uočljiv

I zaboravio spomenut INTRO. Perfektno, već bi ga sada svrstao u top 10. Stvarno genijalno napravljen. Napokon smo dobili odličnu horor seriju, samo neka nastave tako. I ima referenca na x-filese
« Zadnja izmjena: 14.10.2011. 03:54:38 Mulder »

Offline vrd

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 396
  • Spol: Muški
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #88 : 14.10.2011. 07:34:18 »
Pogledao prve 2 epizode.  smileyNO1 smileyNO1 smileyNO1
Konačno nešto drugačije.

Offline loodilo

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 150
  • Spol: Muški
Odg: American Horror Story (2011)
« Odgovor #89 : 15.10.2011. 00:10:26 »
ne moram ni da citam vase misljenje za seriju,cim je ispisano 7 strana a tek izasle 2 epizode moram da se bacim na skidanje! smileyNO1   sad skidam prvu epizodu i vidim da zauzima 550MB a druga 350MB...jel to znaci da prva duze traje ili...?

Tags: ahs