Autor Tema: The X-Files  (Posjeta: 318066 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1560 : 22.03.2018. 08:31:06 »
Taman cu sve pogledati dok ne krene ta 12-ta :D

A kako me nervira ovaj Marlboro-man... kako bi mu zavrnuo vrat za dvije sekunde. Tesko djubre od covjeka. Skinner mi je za sad omiljeni lik i nadam se da ga ima i kasnije kroz seriju.

Ima dosta glumaca koji se pojavljuju u seriji na koje reagujem sa "ooo vidi ovoga, u jbt i on je nekad bio mlad" :D tj dosta njih koje znam iz nekih serija koje su mladje od X-Files.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1561 : 22.03.2018. 08:52:22 »
Imaš ovdje listu glumaca koji su gostovali u Filesima i onda postali poznati. Tad su Filesi bila odskočna daska za mnoge današnje poznate glumce. http://www.mtv.com/news/1889055/x-files-celebrity-cameos-guest-stars/

Naravno, neki su već bili poznati kao Peter Boyle, Tony Todd, Bruce Cambell, a neki nisu kao Ryan Reynolds, Shia Lebouf, Byran Cranston.

Najbolja Smokeyova scena u drugoj sezoni  ;D


Ako ti je Skinner zasad omiljeni onda ćeš uživati sad u trećoj sezoni jer ima jednu badass scenu protiv Smokeya. Skinner će i dobiti vlastite epizoda Upravo već u trećoj sezoni.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1562 : 22.03.2018. 21:26:44 »
Gotovooo

Najbolja My Struggle epizoda, što su primijetili i ostali. Kraj s kojim možeš živjeti unatoč par otvorenih pitanja. Slatka mala gozba, kombinacija akcije i preokreta, tempirano u redu. Carter u režiranju nije zeznuo, aleluja. Nemam previše komentara, svidjela mi se epizoda i nekako napokon pruža mir.

Jedanaesta sezona u globalu svakako poboljšanje naspram desete. Zaista sam uživao, kao i mnogi drugi.

Ako se Filesi za par godina vrate, naravno da ću biti tu za njih, instantno pratiti nove nastavke.

Offline BTHH123

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 211
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1563 : 23.03.2018. 02:21:05 »
Fin kraj, mozda i najbolje moguce napravljeno iako je ostalo nekih rupica. Nadam se 12 sezoni, iako mozda najbolje i ne dirat, al i dalje ju prizeljkujem.  8)
Sorry, nobody down here but the FBI's most unwanted.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1564 : 23.03.2018. 06:18:55 »
U trecoj epizodi Ribisi i Jack Black, pa u cetvrtoj fenomenalni Peter Boyle. Cim sam ga vidio znao sam da ce epizoda biti dobra. Stavise, Boyle je bas objasnio i ovo mi je definitivno jedna od najboljih epizoda koje sam do sad pogledao.


Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1565 : 23.03.2018. 07:33:32 »
Clyde Bruckman je druga najbolja epizoda ikad ičeg  smileyNO1

Druga epizoda Darina Morgana. Prva je bila Humbug iz druge sezone. Još te čeka dvije njegove epizode u trećoj sezoni. I sa epizodom Clyde Bruckman započinje teorija
Spoiler for Hiden:
da jue Scully besmrtna

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1566 : 28.03.2018. 02:39:59 »
Odlicna mi je bila s3e14 - Grotesque. Moram priznati da me Scully po malo nervira u poslednjih nekoliko epizoda... mislim, to znaci da su uradili dobar posao sa tim karakterom jer me izludjuje kad god dovodi Mulder-a u pitanje ili kad mu udara kontru.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1567 : 28.03.2018. 09:11:26 »
Jos jedna stvar mi ide na zivce. I Mulder i Scully su u vecini slucajeva previse moralni i previse obazrivi tj. cvrsto se drze nekih principa i pravila... da uprostim, nisu laki na obaracu. Koliko su situacija mogli lagano rijesiti da su samo upucali djubre... Opet, razumijem zasto je to tako u seriji, ali nekad me bas ispizdi. Mozda sam i ja previse navikao na drugacije karaktere iz ovih novijih serija dje su agenti/marsali/detektivi laki na obaracu.

Sad gledam kako Scully sjedi za stolom sa Mulderom i Pusherom i moli i preklinje Muldera da se dozove pameti umjesto samo da prosvira mozak onom iritantnom kretenu ili dovoljno je i da mu samo razbije glavu ukoliko ne zeli da ga ubije. Takve scene mi dizu pritisak. Nadam se da cemakar Mulder kasnije u toku serije makar malo opustiti ruku... vidim nekad da ima on potencijala za to samo sto nece :D

Offline NIKITA29

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
Odg: The X-Files
« Odgovor #1568 : 01.04.2018. 16:31:02 »
znam vas citat cesto ali nikako da se javim. Samo bih rekla onako ovo mi je najbolja serija na svijetu nema bolje, toliko zanrova u jednoj seriji,toliko misterija,horora,akcije,komedije, drame,romantike...ono emocije na vrhuncu. Obozavam sta serija ima toliko sezona pa kad me primi pogledam neke epke,onako danas mi se gledaju vise light epizode pa onda te pogledam sutra vise spooky pa pustim to...ma divota srcesmajli

Pogledala sam ove dvije nove sezone,moram priznati da mi je 11 sezona puno bolja od 10 u koju sam bila malo razocarana,ove sezone su imali par dobrih epizoda. Nisam nikad ocekivala da ce se bas vratiti onako savrseni kakvi su bili u 90-ima ali hej bilo ih je ok vidjeti ponovo i bili su ok. Mislim da su realno trebali vise ic na pravljenje epizoda tipa da su napravili epke sa cudovistima  Toomsa(1x03) ili onoga metilja, pa neku onako malo klastrofobicnu tipa Ica(1x08) di ne znas ko koga zeli ubiti, pa neku u sumi di su znali provodit dosta vremena tijekom sezona, pa neku ljigavu tip  Homa...uglavnom moglo je to puno bolje ali ajde

Drago mi je kako je serija zavrsila mislim da je to ok kraj,na kraju avanture najvise sam htjela vidjeti njih dvoje sretne i ne rastavljene i to sam dobila, valjda bih se pojela da je neko od njih dvoje ubijen,otet ili morao napustiti ovog drugog (recimo to sam sumnjala da ce napravit,mislila sam da posto Gillian odlazi iz serije a Williama zele svi ubit kako ce se zrtvovati i pobjec sa njim)Nekako mi je mirisalo na kraj ko u staroj La Femme Nikiti, tamo je to bilo ok ali ovdje bi bilo koma

ehh da i koju njih dvoje kemiju imaju to je strava, mislim tako su ne znam kako opisat...ma jeb... slatki srcesmajli,to kako se gledaju i kako paze jedno na drugog je toliko prokleto lijepo, ko nebi htio imati takvog prijatelja i ljubavnika. Drago mi je sta je njihov odnos uvijek bio tako lijepo napravljen da nikad nije bilo neke glupe patetike u njihovoj prici, jednostavno uzivas sa njima u avanturi bilo da se podjebavaju,smjeskaju,ljute jedno na drugo,placu jedno drugome na ramenu, jednostavno se uzivis u njihov odnos i kako da ti nebude drago sta su na kraju ipak sretni i zajedno.

Ima onaj video kad Gillian i David opisuju odnos Muldera i Scully pa David isprica onu pricu o antisocialnom muskarcu kojega ljudi ne vole i ne vide nista dobro u njemu ali njega voli prekrasna zena,otvorena i draga pa samim time sto ga ona voli ljudima se pojavi sumnja da i on mora imati nesta dobro u sebi, tako on gleda na njihov odnos ko da je Scully od Muldera napravila nekoga ko je bitan jer ga ona voli i gleda ko takvoga srcesmajli


Offline jmgandza

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
Odg: The X-Files
« Odgovor #1569 : 02.04.2018. 16:11:21 »
Volim da gledam serije tek kad se zavrsi cela ili bar sezona, tako da sad krecem sa 11-om sezonom.... Osecaj kad krece uvodna spica, fenomenalno. Javljam utiske kad odgledam, Moldere, citam tvoje postove ovih dana... Pozdrav X file-ovci

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1570 : 03.04.2018. 04:38:49 »
Jedva izgurah trecu epizodu cetvrte sezone. Rekao sam sebi da necu preskociti nijednu epizodu, ali ova me je bas namucila.

Nego, treca sezona mi je bila vrhunska. Iskreno, tek sam se u toku te trece sezone ozbiljno unio u seriju. Sad mi ovih dvadeset i kusur epizoda po sezoni dodje taman jer ima svega i svacega.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1571 : 10.04.2018. 20:41:05 »
prva epizoda
Spoiler for Hiden:
:facepalm :-[ :-X :smor:

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1572 : 09.05.2018. 14:40:52 »
k'o svaka prava sapunjara koja drži do sebe
žena u komi ( sa "savršenom frizurom" rofl rofl rofl )

i situacije u kojima ne znaš tko je kome otac, sin, unuk, komšija, poštar ???
....da i vjerojatno najgora i najgore režirana ulična potjera automobilima
super,....a tek sam prvu pregledao

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1573 : 10.05.2018. 14:37:19 »
prvih deset minuta druge.... rofl rofl rofl
uspjeli su pobjeći iz kuće neokrznuti...dva atentata...frizura postojana i na kišu metaka :facepalm :facepalm
dubokoumni razgovori u stilu: možda je, a možda i nije,....možda je, a možda i nije...
putuju brže od targaryanke na zmaju :dash

i to sve u prvih deset minuta....

Offline Mostar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 102
  • Povremeni komentator
Odg: The X-Files
« Odgovor #1574 : 11.05.2018. 10:22:14 »
Pa druže što gledaš i što se mučiš, ako ti je sve smiješno i bezveze!?
Meni se iskreno nije svidjela ova predzadnja (prošlogodnišnja) sezona, tako da ovu nisam počeo ni gledati (ne znači da neću, ali zasad je tako). Ali mi ne pada napamet da je ismijavam. Nije svaka serija za svakoga.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: The X-Files
« Odgovor #1575 : 11.05.2018. 10:25:01 »
Neka piše. Ako se netko bude mislio hoće li gledati, neka zna da je nekima bilo loše.
I kod mene slično, prošlu sam pogledao i ovu mi je mrsko nakon onakvog trasha. Vjerojatno ću je nekad pogledati, ali nemam hypea. Možda bi se i dalo da je malo kraće, ne da mi se gledati nešto što znam da će biti glupost od 12 epizoda.
Mrzim lopatare i limune

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1576 : 13.05.2018. 12:10:26 »
Spoiler for Hiden:
u sljedećih pet minuta još jedno izbjegavanje atentata. groblje, bez pištolja, profesionalni ubojica, ali mulder efektnim manevrom dođe iza leđa asasina i onesposobi ga...onda na red dolazi malo šale...izgladnjela "skali" kaže....pojela bih ga ( kolač ) da raste na guzici izvanzemaljca  rofl rofl rofl rofl ....šta nije smiješno...trebali ste biti tamo...

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1577 : 13.05.2018. 20:16:56 »
Pa druže što gledaš i što se mučiš, ako ti je sve smiješno i bezveze!?
Meni se iskreno nije svidjela ova predzadnja (prošlogodnišnja) sezona, tako da ovu nisam počeo ni gledati (ne znači da neću, ali zasad je tako). Ali mi ne pada napamet da je ismijavam. Nije svaka serija za svakoga.
Pogledaj ovu zadnju sezonu. Odlično je primljena od kritike i fanova  smileyNO1 jebiga, uvijek ćeš naći loših kritika kod svake serije. Makar ti uvijek ima ekipa koja komentira, a nisu ni gledali ili ekipa koja komentira, ali sve samo ne seriju. Dakle, nema konstruktivnih argumenata niti kritike.

Offline amiS

  • Prevoditelj extra
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3605
  • Spol: Muški
  • Traži se
Odg: The X-Files
« Odgovor #1578 : 14.05.2018. 16:22:10 »
Pa druže što gledaš i što se mučiš, ako ti je sve smiješno i bezveze!?
Meni se iskreno nije svidjela ova predzadnja (prošlogodnišnja) sezona, tako da ovu nisam počeo ni gledati (ne znači da neću, ali zasad je tako). Ali mi ne pada napamet da je ismijavam. Nije svaka serija za svakoga.
Pogledaj ovu zadnju sezonu. Odlično je primljena od kritike i fanova  smileyNO1 jebiga, uvijek ćeš naći loših kritika kod svake serije. Makar ti uvijek ima ekipa koja komentira, a nisu ni gledali ili ekipa koja komentira, ali sve samo ne seriju. Dakle, nema konstruktivnih argumenata niti kritike.

ja volim čitati komentare koji ismijavaju, bez obzira na to dal mi se nešto svidjelo ili ne. ne znam zašto bi se ikome branilo ili savjetovalo da to ne piše.

kad bi svi davali samo argumentirane i/ili konstruktivne kritike, ovo bi bio jako dosadan forum

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1579 : 15.05.2018. 17:43:33 »
Spoiler for Hiden:
sljedećih pet minuta....OPET atentat i opet uspješno obranjen, ovoga puta ( da se feministkinje ne uvrijede ) "dana skali"dok profesionalni ubojica puca po  horizontu, dana naprći svoje botoksirane usne i pravo u.......neki vitalni organ...i tako ode i jedanaesti asasin u prvih 20-ak minuta...a proboj u najtajniji fbi-ev bunker...eeeeeeeeeeee to je remek djelo. režija, scenarij, kulise, napor glumaca pojedinačno i skupno specijalni efekti ( plastične sise ), a tek podtekst između dijaloga....genijalno. PA TKO BI SE TOGA SJETIO.....i to nije sve ".....ispričat ću vam kad se popišam..."

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1580 : 15.05.2018. 22:13:42 »

kad bi svi davali samo argumentirane i/ili konstruktivne kritike, ovo bi bio jako dosadan forum
:facepalm upravo potvrđuješ ono što govorim. Da, bio bi trolerski forum. Davanjem različitih mišljenja, ali svako na svoj način postaje zanimljiv forum. To je odlička svakog zdravog foruma.

Što se tiče sezone 12, zasad ništa ali možda u budućnosti  clapp nitko nije ni očekivao da će biti 10. sezone, a kamoli 11. sezone i eto ipak se dogodilo. Hvala im svima na tome što su uspjeli. Dali nam nove klasike od epizoda, pogotovo ove iz 11. sezone.

http://www.xfiles.news/index.php/features/featured-stories/1607-so-where-do-we-go-from-here

Sad se čeka nova izdanja od Mark Snowa.

http://www.goldderby.com/article/2018/emmys-2018-20th-century-fox-television-categories-this-is-us-modern-family-the-orville-the-simpsons-news/  smileyNO1

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 341
  • Spol: Muški
Odg: The X-Files
« Odgovor #1581 : 17.05.2018. 16:14:11 »
Spoiler for Hiden:
:facepalm :facepalm :-[ :-X :-X :-X thumb-down :dash :dash :dash :vid-ga: :neverovatno: :neverovatno: :ccc: :nema: :nema:

Offline NIKITA29

  • Novi član
  • *
  • Postova: 44
Odg: The X-Files
« Odgovor #1582 : 20.05.2018. 21:38:11 »
Drago mi je da ne snimaju 12 sezonu. Iskreno nebi imalo smisla,Scully nebi bilo a i prica je vec nategnuta, ono sta vise da smisle.Koliko puta bi trebo CSM niti ubijen? Mislim uvijek mogu nesta izmislit za ove epke sa cudivistima ali mitolgiju vise nema smila natezati.

Iako po meni najljepši kraj serije bi bio onaj u 8 sezoni,mozda bi bilo i ok da je tu serija bas zavrsila, onako sretan kraj za njih dvoje.David je odlazio,trebali su svi tu skupit prnje i otici ali ajd :P

Bas danas malo krenula u 4 sezonu,jao sta se Scully proljepša srcesmajli srcesmajli

inace David i Gillian u kombinaciji su mi preludi, bas slusam ovih dana neke nihove zajednicke intervjue i  ono koja komedija,stalno neka zajebancija rofl

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: The X-Files
« Odgovor #1583 : 21.05.2018. 23:05:22 »
Ako bi radili novu mitologiju volio bih da vrate black oil jer zašto ne. Sa time ne mogu pogriješiti, ali ako će biti 12. sezone u budućnosti, neka rade motw epizode. Vidjelo se u 11. sezoni da i dalje imaju izvrsnih ideja.

Nikad nisam vidio u niti jednoj drugoj seriji da se tako jedan lik kao Scully mijenja iz sezone u sezonu. Kao predivan leptir. http://www.syfy.com/syfywire/the-truth-about-the-scully-effect-is-out-there-thanks-to-a-new-survey

Citat:
The results were enlightening in a number of ways. According to the study, "nearly two-thirds (63%) of women that work in STEM say Dana Scully served as their role model." Not only was she an inspiration, but a trailblazer of sorts as well — 63% of women surveyed said that Scully gave them the confidence to believe that they too could succeed in a field that was male-dominated.

But Scully didn't just inspire women to work in STEM; she also helped to spike an interest in STEM among female viewers. For 63% of those women surveyed, Scully was the character who clued them in to the importance of STEM work, and 50% said their interest in STEM increased after watching Scully onscreen.

Imam frendicu koja je isto otišla u te vode, a i kaže da velik dio kolegica koje rade s njom su isto tu radi Scully.

Offline damir vuković

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 56
Odg: The X-Files
« Odgovor #1584 : 06.01.2021. 21:54:04 »
Pogledao sam sve sezone. Odličan serijal!!! Samo mi se više svidjeli kada se epizode nisu nastavljale i ako su završavale tako da su se mogle nastavljati. Poslije su totalno izgubili nit serije. :lubenica:

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: The X-Files
« Odgovor #1585 : 14.09.2022. 11:39:09 »
Nego: gdje je nestao Mulder? Ovaj forum je ucviljena udovica bez njega  cry1

"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline pklat

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 227
  • Spol: Muški
  • Boljeg nemamo, goreg nećemo naći.
Odg: The X-Files
« Odgovor #1586 : 11.09.2023. 20:42:09 »
JUce jubilej. 30 godina od emitovanja prve epizode.

Veceras uzivanje uz pilot epizodu. kokice