Autor Tema: Font HTV-ovih titlova  (Posjeta: 6277 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jozo.hr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 1
Font HTV-ovih titlova
« : 28.07.2011. 13:35:21 »
Dobar dan, evo jedno pitanje. Nije baš neki problem, samo me zanima. Znate, oni titlovi na HTV-u? Piše titl, al ispod njega ona traka? Prozirno-siva. Nešto otprilike ovako: http://www.google.hr/imgres?q=titlovi+hrt&um=1&hl=hr&tbm=isch&tbnid=UFapOs_rjS26qM:&imgrefurl=http://www.bug.hr/forum/topic/uredski-alati/koji-font-titlove-koriste-televiziji/56457.aspx&docid=v5sLK1FctANQ7M&w=760&h=428&ei=nkExTp6vKomZOtjgnegL&zoom=1&iact=rc&dur=381&page=1&tbnh=124&tbnw=221&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:10,s:0&tx=139&ty=60&biw=1280&bih=638[/img]


Pa me zanima, kako da ja to namjestim na mom kompu, na moje titlove. Trebam li koristiti neki posebni player ili nešto?Jer bi mi to trebalo za moje osobne filmove koje prevedem. I može li se to kako namjestiti na GOM-playeru? Uglavnom, kako to namjestit?  ??? ;D


I još jedno podpitanje. Znate li koji font za titlove koristi HTV?


HVALA NA ODGOVORU.
« Zadnja izmjena: 28.07.2011. 13:37:06 jozo.hr »

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Font HTV-ovih titlova
« Odgovor #1 : 28.07.2011. 14:07:16 »
Dobar dan i tebi i dobro došao na forum. Malo si promašio temu za svoje pitanje pa sam ti premjestio post u novu temu.

Što se tiče tvog pitanja, HTV koristi modficirani Swiss 721 SWA. Ja sam pokušavao pronaći taj font na netu ili ga sam modificirati u Font Creatoru i nisam uspio. Sada koristim originalni Swiss 721 SWA i to u Media Player Classicu jer on ima u sebi opaque box (trake iza slova). Evo kako to izgleda kod mene:



A ovo su mi postavke:



Nije baš kao na HTV-u, ali nije ni daleko od toga. Sam font je komercijalan pa ti ga ne mogu ovdje staviti (barem ne "besplatnu" verziju), ali lako ga je pronaći na netu pa si ga skini sam ako te zanima.

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Font HTV-ovih titlova
« Odgovor #2 : 28.07.2011. 14:08:39 »
Mislim da će ti se javiti igorMD sa svim potrebnim uputama i objašnjenjima. ;D
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline igor_MD

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 376
  • Spol: Muški
Odg: Font HTV-ovih titlova
« Odgovor #3 : 29.07.2011. 14:39:39 »
Dakako-dakako! PM za sve opsjednute i one koji žele.  ;D That includes you, King. I mean... this looks awful, aahr rofl

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Font HTV-ovih titlova
« Odgovor #4 : 29.07.2011. 14:47:16 »
Dao mi je bagzi one tvoje upute pa sam namjestio titlove u ffdshowu i ružno mi prikazuje djelomični italik. Ima neku rupu prije nakošene riječi. Znam da "picajzliram", ali ne mogu si pomoći. ;D Ovo me baš bode u oči.


Offline igor_MD

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 376
  • Spol: Muški
Odg: Font HTV-ovih titlova
« Odgovor #5 : 29.07.2011. 14:51:31 »
Dao mi je bagzi one tvoje upute pa sam namjestio titlove u ffdshowu i ružno mi prikazuje djelomični italik. Ima neku rupu prije nakošene riječi. Znam da "picajzliram", ali ne mogu si pomoći. ;D Ovo me baš bode u oči.

Mijau, poznato?  rofl
Ma ffdshow je ful passe za titlove. ;D

Offline mijau

  • I ain't what I call bovvered.
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 6682
  • Spol: Muški
  • I dislike so many things... and people.
Odg: Font HTV-ovih titlova
« Odgovor #6 : 29.07.2011. 14:55:27 »
 ;D


U Media Player Classicu izvrsno izgleda font u suradnji s VobSubom. Ali samo na starijoj verziji običnog MPC-a jer se tamo automatski pokreće i VobSub pa je moguće imati lijepe titlove.  ;D

Na novijoj verziji MPC-a i MPC-Home Cinema takve je titlove moguće postići samo ručnim ubacivanjem titla za svaki video fajl.
Laugh loudly, laugh often, and most important, laugh at yourself.
                  
La gente giudica e non sa neanche lei perché

Offline krbo

  • Psi, ćevapi i HD su zakon!
  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1978
  • Spol: Muški
Odg: Font HTV-ovih titlova
« Odgovor #7 : 29.07.2011. 23:23:22 »
problem je što VobSub filter ubija DXVA i zato je no-no u svim svježijim MPC HC verzijama
(jer mu je glavna namjena HD video reprodukcija, a tu je DXVA jako dobra stvar)
May the Plasma be with you!

Tags: