Autor Tema: Ted Lasso  (Posjeta: 3479 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Ted Lasso
« : 15.08.2020. 02:05:02 »

Opis:
Ted Laso je trener američkog fudbala, vodi koledž ekipu, a priča ga seli u Veliku Britaniju gde će preuzeti kormilo jednog evropskog fudbalskog kluba. Pratićemo njegove dogodovštine u za njega nepoznatom sportu, sa interesantnim igračima, upravom i navijačima.


Žanr: komedija, drama
Kanal: Apple TV+
Godina: 2020.

IMDb
TVDb
Wikipedia


Titlovi


« Zadnja izmjena: 13.01.2021. 17:44:05 maksi »

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Ted Lasso
« Odgovor #1 : 06.10.2021. 18:00:15 »
Sve mi je super i sve je za pet
Kada si muško voliš nogomet
 clapp

Ovo je dobro, ali su pretjerali sa fudbalskim ambicijama - Premier League moš mislit, ima mnogo jakih klubova i u Championshipu, i po meni su trebali da krenu otud, ali šta Ameri znaju šta je soccer.
Odgledao sam u dahu prvu sezonu, sviđaju mi se likovi, mada da je nešto smiješno, meni baš i nije. Sa fudbalskim momentom su malo se pogubili, ali nećemo im previše zamjeriti, ostalo je sve na mjestu. Moja preporuka, s naglaskom da koga fudbal/nogomet ne zanima, možda ovo i nije baš serija za njega, premda, likovi i kako se sve odvija što se redovnog života tiče, baš je dobro, lagana razbibriga za opuštanje.

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: Ted Lasso
« Odgovor #2 : 11.10.2021. 02:38:17 »
Sve mi je super i sve je za pet
Kada si muško voliš nogomet
 clapp

Ovo je dobro, ali su pretjerali sa fudbalskim ambicijama - Premier League moš mislit, ima mnogo jakih klubova i u Championshipu, i po meni su trebali da krenu otud, ali šta Ameri znaju šta je soccer.


Mislim da je klub trebao da bude Totenham, ali se desila zavrzlama oko prava pa su izmislili AFC Richmond (sto po meni opet ne izgleda kao izmisljeni klub nego kao nekadasnji AFC Wimbledon)

Serija mi je bas legla,konacno nesto gdje covjek moze da se opusti, razvedri pa i nasmijesi. i sto je najbitnije - ne pretvaraju se da su nesto sto nisu :naklon:

Trent je pljunuti C.Ronaldo skinuo ga je samo tako. A Roy podsjeca na Roy Keana

Offline JoxerTM

  • Novi član
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: Ted Lasso
« Odgovor #3 : 11.10.2021. 14:44:56 »
s naglaskom da koga fudbal/nogomet ne zanima, možda ovo i nije baš serija za njega
Ali zapravo jest.
Ovo je serija za sve, a posebno za one koje na gledanje utakmice ni metlom ne bi natjerali.

S jedne strane to je ekstra, s druge...
Netko će reći pa nema mi baš nekakvih bisernih situacija s terena očekujući da je serija nešto kao  Victory.
Netko će zamjeriti što serija uključuje možda i previše šećera umjesto nogometne stvarnosti kakvu je ogolio Rudo and Cursi.

Ali serija nije htjela ikoga šamarati, nego približiti nogomet i onima koji ga ne vole.
S tim ludim likovima unutra, situacijama van svake pameti i humorom ponajviše zbog sudara svjetova (gledam s engleskim, ne znam je li prijevod ušao u dušu različitosti engleskog između Britanije i SAD) serija će kupiti svakoga.

Ako se mene pita, ovo je čisti čistacati mastwoč.
Prava je šteta što se nije više reklamirala.
Ovako su današnje mejntrimuše one nekakve ušminkane u celofan a preglupom pričom debilane, već stoput viđene pizdarije i uspavljujuće razvukuše.

Toka Koka

Online daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Ted Lasso
« Odgovor #4 : 15.02.2023. 12:08:45 »


« Zadnja izmjena: 15.02.2023. 12:12:33 daxdavor »

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.

Online daxdavor

  • Ubojica sa šerajzlinom
  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5746
  • Spol: Muški
  • Ni med cvetjem ni pravice
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Ted Lasso
« Odgovor #5 : 28.02.2023. 11:43:15 »

The snooty, snotty, toity, hoity, farty, arty, decaffeinated, fruit-flavored tea-bag, semi-skimmed cream of Gasforth elite.