Autor Tema: The Book of Boba Fett  (Posjeta: 2901 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
The Book of Boba Fett
« : 01.11.2021. 17:29:52 »

Opis:
Boba Fet i Fenek Šand su odlučili da posete planetu kojom je gospodario Džaba Hat. Na prestolu sedi nekadašnji "upravnik" Džabine palate, Bib Fortuna. Nakon što ga uklone sa prestola, Boba seda na tron u nameri da postane novi gospodar velike Džabine kriminalne družine.

Žanr: akcija, naučna fantastika
Kanal: Disney+
Premijera: 29.12.2021.
Glumci: Temuera Morrison, Ming-Na Wen...


IMDb
TVDb

Titlovi

« Zadnja izmjena: 29.12.2021. 17:39:10 zzoe »

Offline JoxerTM

  • Novi član
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #1 : 02.11.2021. 05:08:31 »
Osladile im se pare od mase novih pretplatnika zahvaljujući Mandalorianu pa hoće još.
Nije da se bunim, dok god neće biti debilana ko zadnja SW trilogija, gleda se.  :aha:
Toka Koka

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1187
  • Spol: Muški
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #2 : 02.11.2021. 16:21:17 »
Pa nije samo to, već se i baza mora puniti sadržajem da ih konkurencija ne bi pregazila. Što bi izmišljali nove serije kada mogu da obruću već postojeće priče, to im je sigurica kod tupavih amera. Inače ovo je tek početak već se sprema Andor, Obi-Wan Kenobi, Ahsoka... Izvući će oni seriju za svaki važniji lik iz SW.

Offline zbozic

  • Prevoditelj početnik
  • Mlađi član
  • ***
  • Postova: 107
  • Spol: Muški
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #3 : 05.11.2021. 21:49:58 »
Kreće 29.12.2021

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #4 : 13.12.2021. 09:11:24 »
Evo da najavim kako možete očekivati titlove za ovaj serijal za verzije 1080p i 2160p, uz nadu da će isti biti pušteni istog dana kada budu i releasovi.

Vjerujte mi, više se radujem pisanju titla za ovaj serijal nego se ustati rano ujutro i ići na svoje redovno radno mjesto  rofl rofl rofl

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #5 : 29.12.2021. 16:41:09 »
Poštovani,

prijevod za prvu epizodu prve sezone je odrađen i spreman, ali nema nigdje serijala za uploadat navedeni titl.

Titlovi dostupni u verziji 2160p i 1080p, u stilu Mandalorijanca :)

Nadam se da ćete uskoro omogućiti postavljanje! :)

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #6 : 29.12.2021. 16:55:28 »
Vjerovatno nije niko pročitao od admina.
Obično tražimo u onoj temi za najavu.  :)

Hvala, unaprijed. Kakvi su utisci?

Offline Suncani

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 757
  • Spol: Muški
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #7 : 29.12.2021. 18:52:52 »
Hvala za prevode
:murija:

Offline Augment

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 372
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #8 : 30.12.2021. 03:28:00 »
Star Wars su Jedaji. tacka.
(vidi zadnja ep mandalorian u sezoni 2)

ove pizdarije su me nervirale i kao klinca.. ewoksi, droidi, klonovi, stormtroopers, mandalorian, daj brate The Old Republic seriju
doduse lakse je snimiti kako se igraju u pijesku

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #9 : 03.01.2022. 16:08:46 »
Vjerovatno nije niko pročitao od admina.
Obično tražimo u onoj temi za najavu.  :)

Hvala, unaprijed. Kakvi su utisci?

Onako, zasad serijal ide usporeno, ništa novo otkrivenog niti kakav značajan cameo u seriji se nije dogodio, ali zanimljivo :)

Barem će titlovi biti unificirani, odnosno bit će što manje odstupanja od onoga što je već napisano, barem kod "Previously" ili ako se na neki prethodni događaj referira :)

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #10 : 05.01.2022. 18:00:17 »
Prijevod za drugu epizodu The Book of Boba Fett postavljen je na stranicu za verzije 2160p i 1080p. Uživajte! :)

Možda bi trebali malo smanjiti razinu flashbackova, jer u sedam epizoda ipak treba nešto napraviti i pomaknuti radnju, ali to je uglavnom moja osobna zamjerka na prve dvije epizode. Možda će idućih pet konačno biti malo napetije u vremenu u kojem se radnja i odvija :)

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #11 : 05.01.2022. 22:27:07 »
Hvala i na ovom titlu.

Da. Razvlačenje (i pretjerivanje s fan service) je bila jedna od mojih glavnih zamjerki i kod Mandalorca.
Ako se odvaže i urade nešto drugačije (makar i lošije, ali drugačije), onda se odmah javljaju glasovi samozvanih gate keepera (to važi i za ostale franšize) i kao izdali su i slično. Zato im je ovo kao "sigurica".
Kako god, meni je sve to OK. Nekad nešto nervira do neke mjere, nešto manje. Ali sve je to OK.

Nisam još pogledao dvojku. Odoh sad.

Ovaj drugi titl, DSNP.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.H.264-NOSiViD, odgovara za WEBRip.x264-ION10, koliko vidim.
Vjerovatno je tako bilo i kod epizode 1 (ne sjećam se... odmah promijenim naziv da MPC sam pušta).

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #12 : 12.01.2022. 17:31:09 »
Hvala i na ovom titlu.

Da. Razvlačenje (i pretjerivanje s fan service) je bila jedna od mojih glavnih zamjerki i kod Mandalorca.
Ako se odvaže i urade nešto drugačije (makar i lošije, ali drugačije), onda se odmah javljaju glasovi samozvanih gate keepera (to važi i za ostale franšize) i kao izdali su i slično. Zato im je ovo kao "sigurica".
Kako god, meni je sve to OK. Nekad nešto nervira do neke mjere, nešto manje. Ali sve je to OK.

Nisam još pogledao dvojku. Odoh sad.

Ovaj drugi titl, DSNP.WEB-DL.DDP5.1.Atmos.H.264-NOSiViD, odgovara za WEBRip.x264-ION10, koliko vidim.
Vjerovatno je tako bilo i kod epizode 1 (ne sjećam se... odmah promijenim naziv da MPC sam pušta).

Ovisi o releaseu što posjeduje. Tako i titl sukladno odgovara. Ja uvijek skidam određeni release i prilagođavam titl, a ovo sam počeo isključivo radi 2160p verzija i htio sam da titlovi u cijelosti budu usklađeni (to uključuje i Previously on kadrove, kao i cjelokupne tekstove). Nije apsolutno savršeno bilo kod Mandalorijana, ali čovjek uči dok je živ :D. Meni je ovo veći gušt raditi u odnosu na NCIS, koji mi je počeo postajati naporan u određenom trenutku, jer sam, osim što sam prevodio jedan serijal, a u jednom trenutku i DVA, morao voditi i ondašnju ncis-fans.com stranicu, a tu je puklo u meni pa sam zato odusta.

Uglavnom, treća epizoda The Book of Boba Fett je prevedena i postavljena na stranicu :)

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #13 : 17.01.2022. 14:59:32 »
Star Wars su Jedaji. tacka.
daj brate The Old Republic seriju
doduse lakse je snimiti kako se igraju u pijesku
Isti problem imam i slažem se.

Odgledao sam sve 3 epizode i ovo je blago rečeno predosadno. Prvo, serija je identična kao “Mandalorac” koji he već bio ponuđen pre 2 godine i bio mi zapravo interesantan. Ovo sad, ponovo sve isto kad već postoji identična serija mi je besmisleno. Opet Tatuin, opet Mandalorac, opet borba sa šljamom tamo. S tim što Boba Fet u odnosu na Manda izgleda kao mala maca i apsolutno nezanimljiv.

Nemam problem s tim što je radnja spora, već što je dosadna i prežvakana. Sve ovo je već bilo viđeno u prvobitnoj seriji. Pritom, vremenski se takođe poklapa s Mandalorcem. Zašto je teško snimiti seriju u drugom vremenu, sa likom koji nije bounty hunter, ni Mandalorac, nego ponovo pričati nešto što je već ispričano?

Nisam imao prevelika očekivanja ni pre gledanja. Sam vodeći lik serije me nikad nije interesovao, ne znam ni da li je ikoga zapravo do te mere da dobije sopstvenu seriju. Možda ga vole jer je ostavio neki utisak u prvobitnim filmovima, mada na mene nije ni to, ali ne do te mere da treba da ima sopstvenu seriju, za razliku od mnogih drugih likova koje fanovi vole i čije bi priče privukle pažnju.

Ovo mi je otprilike kao onaj nesrećni “Solo” film. Niko nije tražio, nikoga ne interesuje, a kad odgledaš, shvatiš da je bespotreban i da se moglo bez njega.
« Zadnja izmjena: 17.01.2022. 20:14:23 Stefy »

Offline JoxerTM

  • Novi član
  • *
  • Postova: 40
  • Spol: Muški
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #14 : 17.01.2022. 22:16:14 »
Evo ja sam drugoga mišljenja.
Jedna s drugom ove dvije serije veze nemaju.

Mandalorian ima bejbi jodu, Bobba Fett ima bejb iz one predosadne ejđnts of šild razvukuše.
Mandalorian ima bejbisiter robota koji razvaljuje, Bobba Fett ima paukolikog vlakovođu robota.
Mandalorian se smuca po galaksiji, Bobba Fett se smuca po jednom (bezveznom?) planetu.
Mandalorian ima vrhunske onelinere "this is the way" i "I have spoken", Bobba Fett nema.
Itd itd.

Sad kad smo to riješili, valjda, da se ne radi o kopipejstu...
Meni se početak serije sviđa. Hoće li na kraju ispasti jad, tuga i čemer, pojma nemam. Gledat ću do kraja.
Toka Koka

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #15 : 19.01.2022. 17:18:06 »
Titl za The Book of Boba Fett, Sezona 1, Epizoda 4., je postavljen u 2160p i 1080p. Uživajte.

Da, radnja je malo dosta spora, ali mislim da će u sljedeće tri epizode konačno nešto se dogoditi i poboljšati svekoliki dojam. S obzirom na završetak ove epizode i male hintove koje su ubacili što i tko bi se mogao pojaviti ;)

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #16 : 26.01.2022. 14:39:30 »
Prijevod za petu epizodu u 1080p verziji je dostupan na stranici. Uživajte.

2160p dolazi malo kasnije. Tehnički problemi.

Ovo je još i najbolja epizoda cjelokupnog serijala! No spoilers.

This is the Way ;)

Offline Srky Boy

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 50
  • Spol: Muški
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #17 : 29.01.2022. 12:21:38 »
5 epizoda najbolja. Odgledah je u jednom dahu. Kakav Boba Fett, potpuno sam zaboravio na njega. Boba je jedan bezličan lik bez harizme i misije. Promašen lik totalno.

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #18 : 02.02.2022. 12:34:53 »
Kakva sequel trilogija, kakvi Star Wars Resistance, kakvi bakrači...

The Mandalorian i The Book of Boba Fett su SVE! Ako je prošla epizoda bila vrh, ova je VRH VRHOVA!

Prijevod postavljen na stranicu! Uživajteeeeee! :)

Offline sabko

  • Prevoditelj
  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1132
  • Spol: Muški
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #19 : 02.02.2022. 20:45:34 »
Meni je ovo totalno zbunjujuće.
Nemam pojma o Clone Wars i sličnim stvarima, a očito je da i to igra važnu ulogu.
S druge strane, sviđaju mi se zadnje dvije epizode ovoga što je sve samo ne The Book Of Boba Fett.
Zapravo ovo su dvije bolje epizode The Mandaloriana. Čak je i CGI onoga lika kojeg nećemo naglas spomenuti (radi spoilera) puno bolji nego tamo. Skoro da se ne primjećuje, a tamo se itekako primjećuje.

Dakle, što bi drugovi Englezi rekli, mixed feelings. Dobro je, samo ne znam šta je.
Usput, mislim da je u 2 epizode glavni lik izrekao jednu ili nijednu rečenicu.

Po mom mišljenu, Faivreu i ekipi bi bilo bolje da naprave neku antologijsku seriju (npr. da se zove Star Wars: Legends ili slično), gdje će se likovi pojavljivati i odlaziti po potrebi, u službi glavne priče ili da rade zasebne nevezane priče. I da samo piče s tim.


Btw, Pyke Sindicate bi trebao biti pykeovski sindikat ili manje precizno sindikat Pykeova (isto kao Zvjezdani ratovi i Ratovi zvijezda).

Offline Znidy

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 108
Odg: The Book of Boba Fett
« Odgovor #20 : 05.02.2022. 12:30:37 »
Meni je ovo totalno zbunjujuće.
Nemam pojma o Clone Wars i sličnim stvarima, a očito je da i to igra važnu ulogu.
S druge strane, sviđaju mi se zadnje dvije epizode ovoga što je sve samo ne The Book Of Boba Fett.
Zapravo ovo su dvije bolje epizode The Mandaloriana. Čak je i CGI onoga lika kojeg nećemo naglas spomenuti (radi spoilera) puno bolji nego tamo. Skoro da se ne primjećuje, a tamo se itekako primjećuje.

Dakle, što bi drugovi Englezi rekli, mixed feelings. Dobro je, samo ne znam šta je.
Usput, mislim da je u 2 epizode glavni lik izrekao jednu ili nijednu rečenicu.

Po mom mišljenu, Faivreu i ekipi bi bilo bolje da naprave neku antologijsku seriju (npr. da se zove Star Wars: Legends ili slično), gdje će se likovi pojavljivati i odlaziti po potrebi, u službi glavne priče ili da rade zasebne nevezane priče. I da samo piče s tim.


Btw, Pyke Sindicate bi trebao biti pykeovski sindikat ili manje precizno sindikat Pykeova (isto kao Zvjezdani ratovi i Ratovi zvijezda).

Pyke Sindikat je Pyke Sindikat zasad po meni :) Jabba Huttski je samo zato jer se u izvorniku izražava kao Jabba the Hutt... Zato sam njega tako prevea, a Pyke Sindikat tako kako je, upravo radi ovog "the" između.

A kako gledati The Book of Boba Fett? Pa, smatraj to kao knjigu o Mandalorijancu... negdje između postoji tzv. Interlude (hrv. interludij) koji skreće s glavne priče da bi prikazao nešto drugo. A cijeli The Book of Boba Fett je zapravo interludij između 2. i 3. sezone The Mandaloriana. Jer su obje serije povezane, isto kao i nadolazeći serijal Ahsoka i mislim još jedan, koji vode ka nekom velikom događaju (čitaj: Thrawn).

Tags: