Autor Tema: Homeland  (Posjeta: 371685 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maestro™

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 77
Odg: Homeland
« Odgovor #1500 : 02.05.2018. 19:07:24 »
Meni u rngu prve sezone. Odlicna! clapp

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #1501 : 03.05.2018. 17:20:06 »
Meni licno najbolja sezona do sada.

Offline toshiro75

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 169
Odg: Homeland
« Odgovor #1502 : 03.05.2018. 18:51:08 »
Zadnje dvije sezone na razini prve 3. Odlično napravljeno.

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1503 : 05.05.2018. 13:18:41 »
Slažem se u potpunosti.

Homeland ima zaista dobru dinamiku, svaka epizoda služi svrsi.

Offline secret_samadhi

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
Odg: Homeland
« Odgovor #1504 : 10.05.2018. 09:38:24 »
Počeo sam gledati Homeland od kraja šeste i evo cijela sedma sezona i zakucala me. Ova sedma je bila zaista fenomenalna, i poslije The Wire ne pamtim kad sam jedva čekao novu epizodu.

Vidim da pišete da i ostale neke sezone nisu nešto posebno, kontam da krenem od početka gledati, pitanje je isplati li se? Koje sezone po vama je must watch a koje se mogu preskočiti? Pogledao sam do sad i previše serija i filmova gdje su al kaida i arapi glavni negativci, rado bih preskočio njihove njuške.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #1505 : 10.05.2018. 16:06:42 »
Prve tri sezone su povezane, ostale se manje-vise mogu gledati zasebno.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1506 : 10.05.2018. 16:22:02 »
Počeo sam gledati Homeland od kraja šeste i evo cijela sedma sezona i zakucala me. Ova sedma je bila zaista fenomenalna, i poslije The Wire ne pamtim kad sam jedva čekao novu epizodu.

Vidim da pišete da i ostale neke sezone nisu nešto posebno, kontam da krenem od početka gledati, pitanje je isplati li se? Koje sezone po vama je must watch a koje se mogu preskočiti? Pogledao sam do sad i previše serija i filmova gdje su al kaida i arapi glavni negativci, rado bih preskočio njihove njuške.
Homeland je meni svaka sezona. Od prve do sedme, po meni ni jedna nije da se samo tako može propustiti. Svaka sezona ima onu karakterističnu napetost, slow-burn i pay-off.

Offline mmmnnn

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 731
  • Spol: Muški
  • Playlife
Odg: Homeland
« Odgovor #1507 : 02.06.2018. 09:25:01 »
Sezona 7 je dobra sve do finala, u zadnje dvije ep su totalno zahebali. Po meni najgore finale od svih 7 sezona.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Homeland
« Odgovor #1508 : 26.08.2018. 12:08:47 »
Nisam dve godine gledao Homeland (5. sam pratio epizodu za epizodom), a onda na ljetovanju sam odgledao 6. sezonu - za 2 dana!
Svako ima svoje mišljenje, ali meni je 6. sezona najinteresantnija do sada. Baš me držala i oduševljen sam. Priča, gluma, polagano uvođenje u radnju, po meni sve vrhunsko za jednu seriju, a već sam skoro bio digao ruke od ove serije. Ostatak ću u spojler pa ko voli da čita nek otvori.
Spoiler for Hiden:
Osvrnuo bih se da neki traže istinu i zamjere koješta na realističnosti u nekoj tv seriji. Prvo bih pitao šta je istina kad su ovakve stvari u pitanju, drugo pitanje bi bilo da li su te osobe ikad bile u USA, a da ne pričam da li su neko vrijeme živjele tamo, i treće da li te osobe znaju iz ličnog iskustva kako se vodi krupna politika i kontraobavještajna aktivnost. Ja jesam neko vrijeme bio u USA i moj utisak je da su Evropa (čak i ono što zovemo Zapadna) i Amerika dve različite planete a ne samo dva kontinenta. Ali nisam imao namjeru pričati o tome. Neki zamjere da Homeland kreatori nemaju dovoljno hrabrosti da kažu pravu istinu. A ja ću pitati samo ovo: koliko može pas koji ugrize svog gospodara da traje? Ko će ga posle hraniti za početak? A u USA se sve plaća i jedina ti je alternativa da živiš kao Grizli Adams. Tako da su malo zarežali, malo pokazali zube, no znaju da se sa rogatim ne možeš bosti. Sve su to uspjeli da upakuju u: I dalje sam dobra kuca.
Homeland dotiče neke aktualne trenutke u stvarnosti i o njima govori šta bi bilo kad bi bilo. Nekom gledaocu se to dopadne, nekome ne - razlikujemo se.
Ko voli teorije zavjere, pun ih je internet. Ovdje ipak pričamo o tv serijama, koje su i dalje jedan vid umjetničkog izražaja (mada su Ameri kao i od svega drugog od toga napravili biznis, i to veliki) i osnovni cilj je da uživamo i da se opustimo.
Uglavnom ja sam baš uživao u 6. sezoni. I moram da kažem da je Rupert Friend (Peter Quinn) odlično odradio posao u ovoj sezoni, greota bi bilo ne pomenuti ga.
Odgledao sam za sad i prve tri epizode sedme sezone i naravno još to ide lagano, još nas uvode u priču za ovu sezonu, tek nam daju naslutiti šta će biti zaplet i ko će sve da zakuva svojim "dobrim" namjerama. Ali mi početak nije na nivou 6. sezone - ni blizu. Jer tek ovo je nerealno - po meni, zaplet je jako nategnut i prilično mršav, ali to ti je i dalje u duhu ŠTA BI BILO KAD BI BILO - mi mislimo da bi bilo ovako nekako  :P.

Offline kupra

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
  • ZVEZDA JE ZIVOT
Odg: Homeland
« Odgovor #1509 : 14.03.2019. 09:53:02 »
kad pocinje 8 sezona
dodji cika velja da bonu

Offline DeRadicci

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1510 : 14.03.2019. 12:30:35 »
Snimanje pocelo sad u februaru. Znaci prikazivanje za 6+ meseci.

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Homeland
« Odgovor #1511 : 10.12.2019. 08:16:53 »


8. sezona počinje 09.02.2020.

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1512 : 03.01.2020. 23:26:59 »
U sezoni, ne znam kojoj, kada se spominje Iran jel se spominje i ovaj pokojni general Sulejmani? Secam se da ima neka Iranska faca.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Homeland
« Odgovor #1513 : 04.01.2020. 12:27:19 »
Baš me zanima šta će luda Carrie u zadnjoj sezoni da progoni. Iako nisam ljubitelj ovog žanra, ovo je jako kvalitetna serija i nadam se da će finale biti dostojno tog renomea.

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1514 : 10.02.2020. 17:19:21 »
jel počelo?

Offline bojanc

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 57
Odg: Homeland
« Odgovor #1515 : 11.02.2020. 07:57:34 »
Pocelo :)

Offline ico999

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1516 : 15.02.2020. 12:12:53 »
Ne znam gdje, pa sam ovdje htio u svezi prijevoda za sezonu 8 epizoda 1..greškom je nepisano u titlu da je sezona 7..samo to..pozdrav i HVALA za prijevode

Offline Wrda

  • Član
  • ***
  • Postova: 599
Odg: Homeland
« Odgovor #1517 : 22.04.2020. 14:53:30 »
Ostala je još samo finalna epizoda serije. Moram priznati da sam nakon laganog starta sezone, s nestrpljenjem iščekivao svaku epizodu.  clapp

Offline thrgovi5

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 340
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1518 : 22.04.2020. 23:37:23 »
pukla je k'o guma... ubit će ga

Offline Saky

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 89
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1519 : 27.04.2020. 12:51:23 »
Homeland mi je polako postala jedna od najboljih serija.

Offline RoadTrippin

  • Novi član
  • *
  • Postova: 48
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1520 : 27.04.2020. 14:07:38 »
Završi se i ovo... Šta reći, maestralna zadnja sezona i kraj kakav dolikuje. Ostaje praznina u ovom žanru. Nadam se da će se uskoro pojaviti nešto bar upola kvalitetno.  clapp clapp

Offline ico999

  • Novi član
  • *
  • Postova: 11
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1521 : 28.04.2020. 13:48:44 »
Šteta..Ova osma im baš bila po mjeri..za koplje bolja od prošlih sezona...Želim zahvaliti za prijevode..

Offline trboye

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1522 : 28.04.2020. 22:50:35 »
Odlicna i sezona i kraj!

Steta sto nema vise.... sledece godine, opet sve ponovo (nadam se bez kojekakvih virusa  ;D )

Offline LeeLoo

  • Prevoditelj
  • Mlađi član
  • ****
  • Postova: 291
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #1523 : 29.04.2020. 10:32:45 »
Nisam sigurna tačno gde sam to videla, ali neki TV kritičar je za Homeland rekao da je to "serija koja je postala najbolja onda kada su je svi prestali gledati."
To je 100% tačno. Odličan kraj.

Offline HeisenbergNS

  • Novi član
  • *
  • Postova: 37
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1524 : 29.04.2020. 23:54:25 »
Ja se, pak, ne slažem sa vama.
Prva sezona je maestralno dobra, druga i treća kaskaju za njom, dok je ostatak, sve do poslednje, bio užasno loš. Poslednja sezona jeste mnogo bolja od ostalih, ali ima par stvari koje apsolutno nikakvog smisla nemaju:
Spoiler for Hiden:
Setimo se epizode u kojoj Keri biva optužena za ubistvo, saučesništvo, konspiraciju, saradnju, i x drugih imenica koje mi trenutno ne padaju na pamet. Da li je realno da takva osoba ima toliko neograničenje kretanja, toliku slobodu? Bez praćenja i ičega. Da preleti hiljade kilometara do Izraela nonšalantno? Da uspe da dođe do informacija o raketama posle svoje prošlosti? OK, dopada mi se kraj u kome je ona doušnik, ali je trebalo poraditi na informaciji ne bi li zvučalo ubedljivije. Zatim, scene u UN. Za UN važe druga pravila, nebitno je čije je tlo, UN je UN. No, to je već cepidlačenje. Više mi, zapravo, smeta što je arapski storyline ostao nedorečen. Ne nužno okončan, protagonistički, ali da ima neki smisao na kraju.
Takođe, žao mi je što nije uklkjučeno više likova. Kerina porodica, npr. Jedna scena sa sestrom nije dovoljna.
I pitanje svih pitanja - Dar Adal?
Sum sumarum, da je par sezona kraća, bilo bi to sasvim pristojno, ovako je izmuzeno do maksimuma.

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Homeland
« Odgovor #1525 : 07.05.2020. 18:23:12 »
Završilo se i ovo. Luda Carrie je briljirala kao i uvijek. Dobra serija, dobra poenta i na kraju igranka bez prestanka. Kraj kakav se mogao nazreti još na kraju prošle sezone. Arapi, Talibani, sve je to sitna riba za Ruse. Malo nostalgije na hladni rat i špijune iz tog vremena, ali to špijunsko nadmudrivanje poput vrhunske partije šaha, nisam ni sumnjao da će se autori latiti i toga - Rusi kao jedini dostojni protivnici američkim špijunima. Možda su nepravedno izostavili nekog britanskog špijuna, jer bez Britanaca nije pravi špijunski šmek, ali tako je kako je.
Odlična serija, a njeno finale dostojno cijele serije. Naravno, nisu sve sezone bile dobre, ali prva sezona i zadnje tri su mi se jako dopale. Žao mi Maxa, lik se u svim sezonama pojavljivao i nikad nije bio u prvoj petorci, ali 6. igrač ekipe sigurno (NBA rječnikom).
Moglo bi se pisati o seriji, o ozbiljnoj kritici američke spoljne politike, još ozbiljnijem upozorenju o kvalitetu nadolazećih lidera Amerike, ali to ostavljam pametnijim glavama nego što je moja.
Sve u svemu serija koja je klasik u svom žanru. Apsolutna preporuka.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Homeland
« Odgovor #1526 : 22.07.2020. 17:06:51 »
Završih i ja Homeland. Ne znam šta bih drugo rekao bez fenomenalna serija, definitivno meni jedna od najboljih.


Meni se iskreno prve tri sezone i nisu puno dopale jer mi je Brody bio odvratan, ali onda četvrta sezona je bila bomba, nabolja u seriji.
Ove kasnije sezone su mi odlične bile, šestu, sedmu i ovu poslednju sam pogledao u 5 dana...


Još da dodam da su Saul i Dar Adal rijetko dobri likovi u današnje vrijeme, bio sam oduševljen koliko su Mandy Patinkin i F. Murray Abraham odlični glumci.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline trboye

  • Novi član
  • *
  • Postova: 25
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1527 : 01.08.2020. 11:58:21 »
Odlicna serija (izuzev 2. i 3. sezone).
Bice potrebno dosta vremena da se pojavi nesto ovoga zanra da bude dobro i kvalitetno

Offline Muflon25

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1528 : 15.11.2020. 05:14:49 »
Ne mogu vjerovati da je ovo završilo, nekakva sjeta me uhvatila nakon 9 godina druženja sa ovom serijom koja je po meni bila fenomenalna i praktički nije bilo loše sezone (3. mi je bila malo ispod prosjeka, ali opet gledljiva, sve ostale su mi fenomenalne). Ova serija se mogla još duko snimati, jer ako ništa drugu inspiraciju mogu crpiti iz svakodnevne svjetske politike.  :(

Offline sanjaradovanovic

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 51
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #1529 : 18.11.2020. 12:20:44 »
Hvala za prevode..

Tags: