Autor Tema: Homeland  (Posjeta: 372128 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Homeland
« Odgovor #1440 : 10.03.2017. 15:14:36 »

*otkad to više ne vrijedi da se dvosložni alternat jata (ije) uvijek krati u množinskim oblicima imenica koji su nastali pomoću infiksa (umetka) -ov ili -ev  :ceska:
(= "ije" u "je"; > lijek-ljekovi)? Ne jebem tu silu, tj. spelčeker i HJP koji me uvjeravaju da trebam napisati "lijekove". :\) Kajgod.
N jd. lijek
N mn. lijekovi
A mn. lijekove

100%.
Ma znam da sad je.
Samo malo pizdim na ove nove HR pravopise :). Kao da su se ravnali po laloškom srpskom, tamo kažu "leeekovi" ;D. Tješi me što "ljekovi" još uvijek žive bar u crnogorskom. Ali, pardon, na krivom sam forumu, pogotovo temi  ;).



Na Homeland fronti...
zaboravila sam dometnuti jedinu stvar koja mi se do sad sviđala u cijeloj seriji i opravdavala vrijeme koje sam utrošila na nju: to što nijedan lik nije bio goodie, svi su bili đubrad. Sad mi se nekako čini da su počeli "čistiti" Carrie, od Drone Queen nastade ŽMK (žena-majka-kuharica). A joj.
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1441 : 14.03.2017. 19:14:20 »
Vraška epizoda. Puno akcije. Dobri dijalozi. Mislim da će se sad za 9. epizodu smiriti i pozabaviti s aftermathom, a zadnje tri epizode bi trebale biti show.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Homeland
« Odgovor #1442 : 14.03.2017. 20:00:35 »
Uz svo postovanje epizoda je u najmanju ruku neobicna. Trenutno neshvatljiva.
Spoiler for Hiden:
Dar pusti Kvina na slobodu da bi poslao snajperistu da ga ubije. I na sve to, posalje Astrid da ga cuva koja je potpuno nevina i nema bilo kakve veze sa desavanjima u ovoj sezoni. Zasto sve ovo? Trebace im bas dobro objasnjenje, jer ako je objasnjenje za ovo to da bi se resili Kvina ili pokusaj scenarista da Kvinu pronadju adekvatnu ulogu u nastavku, onda je to sranje objasnjenje. Deluje mi da su scenaristi bas zaglibili sa Kvinom i da su dosli do momenta gde ne znaju sta bi dalje. Mozda gresim, da se ogradim, ali trenutno tako deluje.

Drugo obasnjenje je da je snajperista/komsija u kacketu radio na svoju ruku bez ovlascenja Dara, i da je krenuo na Kvina bojeci se iz nekog razloga da ce ih Kvin otkriti ili ugroziti. Ali i to bi tesko mogao da uradi bez ovlascenja Dara.

Trece objasnjenje koje mi pada na pamet je da je Dar nakon sastanka sa Kvinom u prethodnoj epizodi uvideo da Kvinu nema spasa i da mora da ga ukloni. Najmanje verovatno, ali eto.

Ponavljam, u ovom trenutku epizoda deluje glupavo. Ali ako kasnije budu imali opravdanja za svoje postupke, i to debela opravdanja, mozda se sve dobro uklopi.

I stvarno su preterali sa mucenjem Kvina. Sad ce mu na savesti biti Astridina smrt. Tesko ce se od ovoga oporaviti.

Drugi deo price sa Solom ide u dobrom pravcu.
Spoiler for Hiden:
Dzavadi bas ne prestaje da bude seronja u seriji. Ali je jako dobro odigrao ulogu. Dar vuce sve konce.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline velja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 286
Odg: Homeland
« Odgovor #1443 : 15.03.2017. 23:43:31 »
Zaista su rešili da "unište" Kvina ☹ . Žao mi za švabicu...
Sa druge strane ovo sa Solom je do jaja, daje dosta mogućnosti za dalje...

....shit has hit the fan...

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1444 : 20.03.2017. 21:00:05 »
Možda najbolja epizoda ove sezone.

Dobri twistovi, fenomenalna gluma, ali svakako najbolji dijalozi ove sezone. Razgovori nisu bili lijeno napisani, nego kvalitetno, te se nisu podvrgavali klišejima.

Npr.
Spoiler for Hiden:
pozitivno me iznenadilo da je Claire IPAK odlučila razgovarati sa Saulom.

Stvarno dobra epizoda. Još tri do kraja, jedva čekam.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1445 : 24.03.2017. 23:42:34 »
nekako se brzo kvin oporavio. hm.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline BlackQ

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 357
  • Spol: Ženski
  • Magistra digresije
Odg: Homeland
« Odgovor #1446 : 25.03.2017. 20:05:39 »
^
Čovjek ima organizam - medicinski fenomen. Metak mu ništa ne može, ali ne....ne...n...nemre izgovoriti ... ... .... ... r-r-r-reč.... (enicu) - takav fenomenalan samooporavljajući organizam bi valjda morao funkcionirati na svim frontama. Nadam se da je tijelo oporučno ostavio za nauku (il kak se to već veli)  :P .
I'm sorry. Remind me, what was your question, specifically?  :ceska:
...
Please forgive me. I will go on from time to time, but generally in the service of thoroughness and always with the best of intentions.
  ;) (Jack Rackham)

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1447 : 26.03.2017. 18:45:32 »
zaboravih da pomenem da me onaj sa maksom u korporaciji i paljenje gomile ekrana podsjeti na AI u zadnjoj sezoni PoI.
naj dio epizode.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1448 : 29.03.2017. 21:06:24 »
po meni naj ep sezone. i ne, nije bilo akcije i eksplozija, ali mi je legla samo tako.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline velja

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 286
Odg: Homeland
« Odgovor #1449 : 30.03.2017. 12:48:44 »
Uhhh Maks....

....shit has hit the fan...

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1450 : 30.03.2017. 12:51:45 »
da, da...
Spoiler for Hiden:
iako su male sanse, sve nesto mislim da ce se izvuc.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1451 : 30.03.2017. 15:10:02 »
Set-up prve četiri epizode je fantastičan. Od kraja četvrte epizode pa do sad, Homeland je genijalan.
Ja stvarno, stvarno jedino želim da 12. epizoda bude odlična, da ne zaseru to finale sezone kako su prije znali napraviti...

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Homeland
« Odgovor #1452 : 31.03.2017. 00:36:52 »
Pa cao.
Spoiler for Hiden:
Mira.

Uglavnom, jedna zanimljivost. Dar predaje predsednici spisak sa tri imena:

- Westlake
- Stewart
- Mercer

U filmu brace Koen "Burn after reading", Elizabet Marvel (predsednica) glumi operativku na tajnom zadatku u Sijetlu. A glavni putevi u centru Sijetla, u filmu, su Westlake, Stewart i Mercer.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #1453 : 31.03.2017. 12:29:43 »
Realno sezona je razvalila, ako po pravilu zaseru zadnje dve epizode, bice steta.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1454 : 31.03.2017. 23:55:58 »
google search homeland strucnjaci... crnagoromajkosveta...  :facepalm
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #1455 : 03.04.2017. 20:47:04 »
Odlicna najava za finale, 11 epizoda odlicno, valjda ne useru zadnju :D

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1456 : 03.04.2017. 22:54:12 »
Napokon su ostavili dovoljno stvari otvorenih za eksplozivno finale.
Stvarno imam visoka očekivanja.
11. epizoda izvrsna.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Homeland
« Odgovor #1457 : 06.04.2017. 00:05:35 »
Tuzno je kada je ovo sto je prikazano u "Domovini" stvarnije od stvarnog sveta. Uvek ce biti ljudi koji ce mrzeti, kritikovati, pricati i pored istine pred nosom. Isto tako, uvek ce biti i ovih drugih.

Ovo mozda nece biti najbolja sezona do sada, ali sigurno ce biti najstvarnija od svih.

Pitere Kvine, boze, covek je unisten. Mislio je da je Keri jedina kojoj je stalo do njega. A lagala mu je. Sve sto radi za njega, radi zbog svoje krivice. Ljut je jer je verovatno jedina osoba kojoj je zaista stalo do njega mrtva, a on je doprineo tome. Ljut je jer zna da je izolovan, izopsten iz normalnog zivota. Ljut je jer sada ne moze ni da radi jedino sto je u zivotu radio i cemu je sluzio. Ljut je zbog celog svog postojanja. Unisten je.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #1458 : 06.04.2017. 01:16:32 »
Pa u zadnje 3 sezone su isli maltene sve po stvarnim dogadjajima, ovo ti je preslikana prica oko Trumpa u periodu izmedju izbora i inauguracije.


Prosle godine prica oko ISISa.


Pa onda Pakistan...


Sve prati stvarnost maltene, docarano na najbolji moguci nacin.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Homeland
« Odgovor #1459 : 06.04.2017. 08:27:27 »
Tacno. Pominjao sam to ranije. Samo kazem da je u ovoj epizodi stvarnost bila stvarnija nego do sada.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1460 : 07.04.2017. 23:51:51 »
podsjeti ova zadnja ep. na nekadasnji homeland. i bi dobra stvarno, moram priznat. kad se desi sto se desi... ne bi mi svejedno za kvina. srecom...  ;D
izabrana presjednica ili kako se vec zove to, pokupi poene kod mene. sjajno je pospremila alexa jonesa. ja vise i ne primjecujem bipolarnu plavusu, bas mi ono puca penis za nju. no dobro, bice ona u avengerse kad tad...
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #1461 : 11.04.2017. 15:27:29 »
Nije bilo eksplozivno finale, ali u odnosu na poslednjih par sezona, moze se reci solidno. Sve u svemu, klasika. Niti jedno finale Homelanda nije bilo puno akcije, nego vise rasciscavanje dugova i situacija par sedmica/meseci nakon glavnog dogadjaja.




Izgleda da je Dar Adal iapk bio pametniji, sad videcemo, ovo je ostavilo dobar uvod za buducu sezonu.

Offline Devil of Hells Kitchen

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 837
  • Spol: Muški
  • The Man Without Fear
Odg: Homeland
« Odgovor #1462 : 12.04.2017. 00:03:11 »
Otrcano finale.

Spoiler for Hiden:
Predsednica Kin je dobra.

Dar je los.

Predsednica Kin je losa.

Dar je dobar.

Ok. Okrenucemo pa cemo videti kako ce ispasti.

Nego, Kvin. Sta cemo sa njim?

Smesticemo mu ubistvo predsednice.

Ali kako. Gde je on uopste?

Ne znam.

Mozda je negde u Bronksu. Na heroinu.

Ko zna.

Eh, evo ga ispred hotela.

Ubijte ga.

Ali predsednica je u automobilu.

Pobijte ih sve, neka izgleda kao da je Kvin ubio.

Ok.

Ok. I uhapsite Sola. On je sve organizovao.

Izdajnik.
Violence doesn't discriminate. It hits all of us... the rich, the poor, the healthy, the sick. It comes as cold and bracing as a winter breeze off the Hudson. Until it sinks into your bones, leaving you with a chill you can't shake. They say there's not rest for the wicked. But what about the good? The battle of Good vs. Evil is never-ending, because evil always survives. With the help of evil men. As for Daredevil, well, soon the world will know the truth. That this is a city born of heroes, that one man can make a difference.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1463 : 12.04.2017. 17:09:07 »
Loša sezona na više nivoa.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1464 : 13.04.2017. 12:53:08 »
meni ok epizoda, nije mi bila dosadna. ali je jasno da su htjeli nekom sok terepijom da nas oduvaju. vazi. cijele sezone gledas kakvi su pojedini likovi, konkretno 2, i onda kao neki preokret. bas bezveze realizovano.
Spoiler for Hiden:
strasno mi je zao kvina, nijesu morali da ga eliminisu.
ispod prosjecna sezona, sa nekim ok epizodama, momentima koji su podsjecali na stari homeland.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1465 : 13.04.2017. 17:35:06 »
Komentar finala
Spoiler for Hiden:
Epizoda mi se svidjela. Nije bila (previše?) antiklimatična. Dijelovi su podsjećali na klasični Homeland, a moram priznati da me je kraj i zadnja scena s Keane čak malo zastrašila. Lijep set-up za sedmu sezonu, sad imaju potencijala napraviti puno toga. Šesta sezona, tj. njen storyline je nastao iz pepela s obzirom na to kako je peta završila, ali sad imamo dosta pitanja i situacija još uvijek otvorenih koji se jako lijepo mogu razviti.

Žao mi je zbog Quinna, ne znam kako komentirati. To nije nužno bila loša odluka, no ne mogu ni biti siguran u suprotno. Vjerojatno su ga ubili jer nisu vidjeli kako dalje razviti priču i koliko bi ovakav šokirani, pod stresom, Quinn koji polu-funkcionira mogao nastaviti. Ja moram priznati da sam u ranijim sezonama nekad zaista znao voljeti Quinna zbog toga kakav je bio, a u ovoj me sezoni njegov lik i ponašanje više živciralo.

I naposljetku, ne mogu opisati svoju reakciju prepunu sreće i smijeha kad sam vidio Dara u zatvoru.

Offline Hajzenberg

  • Captain333
  • Član
  • ***
  • Postova: 999
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1466 : 13.04.2017. 18:37:13 »
Spoiler for Hiden:
Najbolji pokazatelj da scenaristi ne znaju šta rade je to što su emisija Real Truth i njen voditelj nastavili nakon svega da rade. Ladno nakon čest nedelja prvo prikazuju njegov emisiju, a ne postoji bukvalno nikakva opcija pod kojoj je taj čovjek nakon svega smio ostati :facepalm  na slobodi.

Offline coadj

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1394
  • Spol: Muški
Odg: Homeland
« Odgovor #1467 : 14.04.2017. 12:17:51 »
istina ziva.
c/p
I'm thinking the Predator picked up the scorpion because he thought it was a facehugger.

Offline Capone

  • Član
  • ***
  • Postova: 795
Odg: Homeland
« Odgovor #1468 : 14.04.2017. 15:32:03 »
Pa ne moze da ga uhapsi i zatvori kad je imao toliku gledanost koliku su naveli, poznavajuci i Ameriku i "slobodu govora", to bi bio veci sok nego hapsenja.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Homeland
« Odgovor #1469 : 14.04.2017. 20:37:40 »
Loša sezona na više nivoa.
Slažem se.

Problem sa kasnijim sezonama Homelanda je što nije prva sezona Homelanda, a to znači da u prvoj sezoni nisu imali nikakvu propagandu. Željeli su ispričati nešto drugačije, hrabrije i u tome su uspijeli. Ja kao gledatelj koji pratim godinama ovakve stvari to sam osjetio. I kako su se dotakli škakljivih tema, počeli su mješati laž što je inače odlika disinfo agenata malo istine uz puno laži da te odbace na krivi put. Ova zadnja sezona je još jedna u nizu modernih liberalnih serija sa nevjerojatnom propagandom i medijskom mašinerijom iza sebe. Ne sporim da je dobro odglumljeno, neke epizode su bile jako dobre, režija je bila na nivou, ali sve mi to pada u vodu kada želim istinu. Homeland to nije i zato nema od mene prolaznu ocjenu. To jest ima, ali ne u smislu onoga što bi trebao biti. Prevareni smo.

Tags: