Autor Tema: Savjet oko titla i videa serije  (Posjeta: 1504 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline poetae

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Savjet oko titla i videa serije
« : 07.04.2011. 09:40:25 »
Pozdrav svima. Izvinjavam se ako već postoji ova tema i problem. Uvijek je možete pomjeriti gdje joj je mjesto :)
Radi se o sljedećem. Nedavno sam skinuo dio prve sezone Dragon ball serije i to na japanskom. Sve je savršeno, gledao sam na kompu i još titilovi radili. Onda sam kupio dvd koji čita sve osim .mkv video formata. Ono što sam mogao uraditi je da konvertujem .mkv u .avi format. I to sam uradio. Konvertovao sam dio te sezone koju imam. Međutim kada sam pustio te epizode koje sam konvertovao dogodilo se sljedeće: pojavio se titl na engleskom jeziku koji je izgleda ugrađen  a preko njega ide naš titl. Pomislih da će sve biti ok ako skinem seriju na engleskom jeziku. I za probu skinem samo prvu epizodu koja je u .avi formatu. No sada se titl ne podudara nikako jer ova epizoda na engleskom ima uvodnu špicu što kod epizode na japanskom nisam imao pa ad ispade da titl brza. Eto to je problem pa ako neko zna da kaže o čemu se radi, zašto sad imam engleski titl na konvertovanom videu i ostalo.

Hvala!

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Savjet oko titla i videa serije
« Odgovor #1 : 07.04.2011. 09:43:44 »
Mkv fajlovi često sadrže više audio strimova i po nekolicinu titlova na raznim jezicima. U podešavanjima programa koji si koristio za konverziju trebao si da isključiš ubacivanje titla u sliku.




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Offline poetae

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Savjet oko titla i videa serije
« Odgovor #2 : 07.04.2011. 09:52:22 »
to mi nikada nije palo na pamet. sad ću da pokušam. koristim any video converter pa ako neko zna bolji nek mi kaže. :)

Offline poetae

  • Novi član
  • *
  • Postova: 3
Odg: Savjet oko titla i videa serije
« Odgovor #3 : 07.04.2011. 10:10:57 »
Probao sam i ništa. Izgleda da program koji koristim za konverziju nema opsciju za ukidanje titla na engleskom. Znate li za neki drugi program?

Offline petko

  • Shpadoinkle!
  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5319
  • Spol: Muški
  • Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti.
Odg: Savjet oko titla i videa serije
« Odgovor #4 : 07.04.2011. 10:26:27 »
HDConvertToX




I refuse to prove that I exist, says God…
…for proof denies faith, and without faith I am nothing.
Douglas Adams
       

Tags: