Autor Tema: Battlestar Galactica: Blood and Chrome  (Posjeta: 21503 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline slaks

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1194
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #30 : 10.11.2012. 14:31:03 »
Evo napravio sam ja za 1 epizodu.  Mada su ovo iskasapilii, tako da je bolje sve web epizode spojiti pa onda gledati, ovako  :facepalm

Offline King Eric

  • Old staff
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5537
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #31 : 10.11.2012. 14:55:22 »

Offline enigma66

  • Novi član
  • *
  • Postova: 13
  • Spol: Muški
  • "So say we all"
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #32 : 10.11.2012. 15:33:41 »
Evo napravio sam ja za 1 epizodu.  Mada su ovo iskasapilii, tako da je bolje sve web epizode spojiti pa onda gledati, ovako  :facepalm

Jeste tako najbolje ali ko ce izdrzati da ne gleda, :( .Ja vec odgledao 2x prvu i jednom drugu.
Hvala za titl.  :majstore
« Zadnja izmjena: 10.11.2012. 15:37:24 enigma66 »

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #33 : 10.11.2012. 17:39:25 »
Evo još jedna verzija napravljena i postavljena.

Sve me stezalo oko srca kad je
Spoiler for Hiden:
mladi Adama pogledao ono kroz prozor i vidio natpis "Battlestar Galactica" na susjednom brodu.  :'(
Meni je ovo dobro i baš mi je žao što ćemo to gledati ovako, samo na kapaljku. Zašto nisu napravili poštenu seriju iz toga?  :(

S veseljem čekam Khevenhilerovu recenziju  ;D

Offline annorax

  • Valar morghulis, valar dohaeris.
  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1135
  • Spol: Muški
  • Bifrost cross may those who die...
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #34 : 10.11.2012. 17:48:36 »
Hm.
Djeluje fino, ali ipak ću sačekati "kulturno" izdanje. Ne cjepka mi se film na 10 dijelova, jbg...  :(
She is watching from on high,
she knows who lives or dies,
she will take me to the sky...

Vorfelan Rhinata Morie

Offline spico

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1536
  • Spol: Ženski
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #35 : 10.11.2012. 18:09:53 »
Ja sam se naježila čim sam čula muziku na početku...
Spoiler for Hiden:
I naravno scena kad Adama vidi Galaktiku kroz prozor.
Malo me razočarao odabir glumaca, a pod ovim najviše mislim na lika koji igra Adamu. Sve ostalo izgleda odlično. Baš mi je bezveze što neće biti redovne serije, stvarno mi nedostaje nešto ovakvo.
“You will begin to touch heaven, Jonathan, in the moment that you touch perfect speed. And that isn’t flying a thousand miles an hour, or a million, or flying at the speed of light. Because any number is a limit, and perfection doesn’t have limits. Perfect speed, my son, is being there.”
― Richard Bach, Jonathan Livingston Seagull


Offline mrspock9066

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • live long and prosper
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #36 : 10.11.2012. 20:35:59 »
 :o :o :o :o UUUUUUUUUUU J............ ala su ga napravili svaka im cast  :o :o :o :o :o :o :o.

Nego NARODE ajde da iznajmimo neke profije da odu u SYFY i da ih sve redom koknu.  Pa oni nisu normalini, jedva sam preziveo ukidanje caprike, universuma , V , kad oni opet stvarno bolje da ugase kanal i da se ne bakcu sa SF tematikom , ja jos samo molim boga da dobri kanadjani mozda rese nesto pozitivno za ovu seriju pa da je gledamo u miru. Odgledo sam pilot i odusevio sam se sa efektima vidim da su koristili tehnologiju koju je JJ Abrams koristio u star trek i napokon neka serij koja se odvija u svemiru a ne na zemlji ( i kazu da je to isto SF fujjjj).

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #37 : 11.11.2012. 11:52:13 »
Druga isto prevedena.

Pa oni nisu normalini, jedva sam preziveo ukidanje caprike, universuma , V , kad oni opet stvarno bolje da ugase kanal i da se ne bakcu sa SF tematikom

Nema više SF-a na SYFY-u, nažalost. Gl. glumac i nije tako loš, zanimljivo je vidjeti Adamu kako je bio sav bahat, nabrijan i naivan. Ali Coker je legenda  :D Svi su sumnjali hoće li efekti biti dovoljno dobri, ali mogu reći da su meni sasvim u redu, nemam zamjerki. Osjeća se onaj stari štih Galactice, nešto što je Caprici možda falilo, i to mi je super. Gledamo dalje sljedeći tjedan...

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #38 : 11.11.2012. 14:59:12 »
S veseljem čekam Khevenhilerovu recenziju  ;D
Hvala, Mila. Evo kratkog viđenja na bazi dve webizode, odosno petine (?) pilota.

Što se tiče mladosti Adame, mislim da odgovara onome što večito govorim, naime da su operativni oficiri u tim godina. (Na primer poručnik Skot iz SGU, za razliku od MekGajver-O Nila.) Da li će pred tog junošu biti postavljeni i neki veći glumački izazovi - videćemo. Nije mi baš nešto impresivan.
Kouker i mali Bili su me podsetili na filmove gde policajcu ubiju starijeg partnera "dve nedelje do penzije". Kuoker je sila, a detalj da niko ne može da mu pročita prezime je čudan. Kao kad prosečni Amerikanac u nekoj seriji, ne može da pročita poljsko ili mađarsko prezime. Šta to znači? Uvredljivu glupost pisaca ili nagoveštaj da je Kouker s neke zabačene planete s čudnim prezimenima, na koju ostali gledaju s nipodaštavanjem?

Efekti su više nego impresivni.

Da li si primetila da u situacijama kada likovi kažu bullshit, asshole, piece of shit, delovi shit i hole budu prigušeni zvukom francuskog ključa koji je pao na patos ili nekih cevi koje lupaju? Proverite.

Kao što si napisala, ovde ima onoga šta je Kaprici nedostajalo i to je suština cele priče. BSG je bila jedinstvena i iz raptora se vidi da ne bi bila toliko uspešna, da nije bilo odnosa Roslinove i Adame. U Kaprici je priča vođena jednoj krajnosti BSG, a ovde drugoj. Ovo liči na vojnu SF seriju. Za sada se, sem pominjanja Halate, civilni elementi civilizacije Dvanaest kolonija ne vide. Da li su ih autori u seriji planirali - ne znamo.

Šteta što ove serije neće biti više. Vrlo rado bih je gledao kao svojevrsni anitpod Kaprike8)

I na kraju, očekujem da Annorax svakog časa promeni svoj sadašnji avatar, slikom najnovijeg i najmlađeg Bila Adame.  ;D ;D ;D
« Zadnja izmjena: 11.11.2012. 15:01:53 Khevenhiler »
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #39 : 17.11.2012. 22:14:27 »
Prijevod treće i četvrte postavljen.
I dalje se nastavlja klasična BSG, igra se na emocije, na (pravednu) borbu protiv (nadmoćnog) neprijatelja... Sve me to tjera da opet počnem gledati Galacticu ispočetka  ;D

Što se tiče mladosti Adame, mislim da odgovara onome što večito govorim, naime da su operativni oficiri u tim godina. (Na primer poručnik Skot iz SGU, za razliku od MekGajver-O Nila.)

Ajde, ovaj je tek zastavnik, pa je lakše povjerovati. I svi ga spuštaju gdje mu je mjesto, to mi se čini realistično :)

Da li si primetila da u situacijama kada likovi kažu bullshit, asshole, piece of shit, delovi shit i hole budu prigušeni zvukom francuskog ključa koji je pao na patos ili nekih cevi koje lupaju? Proverite.

Primijetila sam pri prijevodu, kreativan način cenzure  ;D

Ovo liči na vojnu SF seriju. Za sada se, sem pominjanja Halate, civilni elementi civilizacije Dvanaest kolonija ne vide. Da li su ih autori u seriji planirali - ne znamo.

Vjerujem da bi nastavili dalje upotpunjavati i proširivati priču detaljima iz već postojeće "mitologije" i ostalog, i zato mi je baš žao što toga neće biti. Kad usporedim ovaj vojni sf s, recimo, Terra Novom, razlika je mjerljiva svjetlosnim godinama  >:(

Možda fali malo privlačnih ženskinja, u Caprici i BSG bile su na svakom koraku, a ovdje se baš i ne ističu.  ;D
Ne bi škodilo, malo za podilaženje prosječnom muškom ukusu.  :-X


Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #40 : 17.11.2012. 22:29:58 »
Možda fali malo privlačnih ženskinja, u Caprici i BSG bile su na svakom koraku, a ovdje se baš i ne ističu.  ;D
Ne bi škodilo, malo za podilaženje prosječnom muškom ukusu.  :-X
Ovako piše Mila, koja se sama potpisala kao heteroseksualno žensko u jednom komentaru na moje pominjanje Anike Hansen.  ;D

Čestitam na prevodima!  :naklon:
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline Mila

  • Prevoditelj extra
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1114
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #41 : 17.11.2012. 22:33:38 »
 :-[
Koje pamćenje, čestitam i ja   ;D

Offline fuz80

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #42 : 24.11.2012. 14:29:47 »
pozz narode .... 

imam jedno pitanjce :::

kod mene kad pustim bilo koju od ovih 4 web epizoda video, audio i prevod idu svako za sebe ....  prevod mi je lako uskladiti ali video i audio nikako ...  probao sam u raznim player-ima ali se uvek dešava isto ...  savet bih dobro došao....l

Offline komarac12

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #43 : 26.11.2012. 02:43:15 »
Jedino sto mi pada na pamet je da ti je procesor malo slabiji za full HD. Secam se da se i meni to dogadjalo sa starim amd athlon procesorom. Mislim da je bio dual core 5000+. CPU igra veliku ulogu za HD.

Offline trut

  • Novi član
  • *
  • Postova: 32
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #44 : 26.11.2012. 15:09:04 »
Neki minimum što se tiče procesora dual core 1 Ghz ali dosta zavisi i od GPU-a sve novije grafičke imaju ubačene funkcije za gledanje HD materijala. Moj slučaj amd 3600+ @ 2.3 Ghz i graficka ati radeon 2600 pro glatko pušta HD.

Offline fuz80

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #45 : 26.11.2012. 23:01:44 »
Neki minimum što se tiče procesora dual core 1 Ghz ali dosta zavisi i od GPU-a sve novije grafičke imaju ubačene funkcije za gledanje HD materijala. Moj slučaj amd 3600+ @ 2.3 Ghz i graficka ati radeon 2600 pro glatko pušta HD.
moj komp je malo stariji ali ima dovoljno a pusti HD materijal ....  izgleda da je potrebna reinstalacija da bi se malo osvežio... bez problema gledam blu ray i hd ali samo ovo neće da radi ... 

hvala na savetima

Offline komarac12

  • Novi član
  • *
  • Postova: 28
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #46 : 28.11.2012. 02:40:09 »
Zavisi od HD materijala sta je dovoljno. Meni tada taj athlon 5000+ nije pustao sinhronizovan audio/video na filmu Avatar 1080p - 20GB je bio mkv fajl  :) . Mozda je uticalo i 2 monitora na 8600GT
Bilo je razlike i u plejeru koji je pustao film.
CPU load je bio 100% na tom filmu.

Task Manager i pogledaj koliki je CPU load kad pustis epizodu.

Offline lazavr

  • Vođa pobunjenika!
  • PO moderator
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3191
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #47 : 28.11.2012. 17:44:01 »
Sve te konfiguracije lagano mogu da pokreću HD, već nekoliko puta sam rekao da sam sa AMD-om na 1,6 ghz tri godine gledao HD bez ikakvih problema.
Sve se svodi na to da se natera da grafička karta preuzme od procesora posao, sve karte unazad 5-6 godina imaju ovu tehnologiju, kod nvidie to se zove CUDA. Program koji se najbolje snalazi sa tim je, gle čuda, MPC, on ujedno daje i najbolju sliku. Podesite ovako program i neće biti problema:



Offline fuz80

  • Regularni forumaš
  • *
  • Postova: 63
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #48 : 02.12.2012. 13:19:44 »
hvala svima na savetima ....   uspeo sam da usaglasim audio i prevod sa videom ali 100% cpu i dalje radi ...

majstor će mu se obradovati ..  :)  ipak je potreban neko sa više znanja o kompjuterima ... odgledaću ja njih samo je pitanje vremena ....  :D :D

Offline cocrcici

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 153
  • Summer Is Coming...
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #49 : 02.12.2012. 22:04:41 »
Hvala na prevodima  :) Ahhhhhhhh malo BSGaaaaaaaaaa  :aha:
Summer Is Coming...

Offline mrspock9066

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
  • Spol: Muški
  • live long and prosper
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #50 : 09.12.2012. 00:10:06 »
Danas sam stavio prevod za duplu epizodu (9-10) medjutim izgleda sam ubacio pogresan pa sam nanovo uploadovao pravi pa bih zamolio onog ko kontrolise da izbaci onaj koji nije za duplu epizodu, unapred vam se zahvaljujem i pozdrav svima do februara kada treba da izadje blu ray rip . MRSPOCK9066

Offline rale626

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 496
  • "I'll see you on the other side"
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #51 : 09.12.2012. 01:43:00 »
Ja sam pogledao prva 4 dela, tu sam stao, i ne verujem da cu nastaviti. BSG sam gledao 3 puta, Caprica 2 puta, ali ovo...

Obicno se zalimo na nedostatak specijalnih efekata, ali ovde je stvar suprotna.
PRETERALI su sa CGI-em, bukvalno me bole oci od ovoga, nema smisla stvarno.
Da li je bio toliki problem da ponovo izgrade set same Galaktike i nastave snimanje na taj nacin? Jeftinije i brze bi napravili pilot, pa mozda i krenuli sa serijom...
Ne znam, fuck logic!

Offline Khevenhiler

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 660
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #52 : 16.12.2012. 08:26:32 »
Ne znam, fuck logic!
Mora da je to rekao Džej-Džej kad je uništio Vulkan.  :ne-zna
It does what any good science-fiction film should – it takes a premise that changes one thing about the world and then carefully explores the implications of the idea.

Offline morpheus86

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 272
  • Spol: Muški
  • free your mind
    • Rulet srca i druge misterije
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #53 : 09.02.2013. 02:19:37 »
izasao je napokon brrip e sada da se ovo krsteno pogleda:D
KK Partizan sampion evrolige za sezonu 09/10

Offline bedazzled

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
    • BluRay i HD ripovi Filmova i serija sa prevodima!
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #54 : 10.02.2013. 04:24:26 »
Jel ovo postoji neki film? Posto srecem po netu da stoji kao film a ne bi rekao da je?

Offline Dragan.P

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 138
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #55 : 10.02.2013. 10:58:40 »
Jel ovo postoji neki film? Posto srecem po netu da stoji kao film a ne bi rekao da je?

Prvo je izasao kao web epizode i to u deset delova a rekli su da ce posle nove godine da se pojavi kao jedna celina i to je ono sto danas vidis da se nalazi na torrentima i drugim razlicitim sajtovima za razmenu fajlova. Inace imali su u planu da to bude serija ali su posle pilot epizode odlucili da to bude film ili vec tako nesto.

Inace pogledao sam ovo i mogu reci nista posebno.

Offline Vladimir Marković Covenant

  • Član
  • ***
  • Postova: 748
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #56 : 26.03.2013. 20:11:36 »
Da li je neko spajao titlove/prilagodio ovoj "filmskoj" verziji?
Molim Vas, kad čitate moje poruke, uvek pretpostavite da je ono što sam mislio rečeno sa dobrom namerom i ako je rečeno nešto što može da se tumači dvojako, mislio sam onako kako bi Vi mislili da ste tako nešto napisali


Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #57 : 26.03.2013. 20:51:18 »
Da li je neko spajao titlove/prilagodio ovoj "filmskoj" verziji?

Imaš na titlovi.com verziju sređenu za BluRay.

OT

Meni je film baš legao, možda je mali koji glumi Adamu malo previše... metro? Ali sve u svemu, film mi se svidio. Doduše, nisam pogledao cijelu BSG, pratio sam nešto na TV-u, ali će se definitivno gledati. Poželio sam se ovih serija u otvorenom svemiru.

P.S.
Ne znam za vas, ali mene je ovaj film/serija podsjetio na drevnog Wing Commandera. Igru, naravno  ;D

Offline Perkone

  • Senior član
  • ****
  • Postova: 1409
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #58 : 26.03.2013. 23:20:20 »
Kolko su sati i minuta velike sve ove epizode zajedno? To bese svaka ep. po 10-tak min? Posto hocu da skinem Battlestar.Galactica.Blood.and.Chrome.2012.1080p.BluRay.DTS.x264-decibeL 11.78 GB. Ovde ispadne da su svih 10 ep. ugurane u jedan fajl.

Offline NamelessOne

  • What can change the nature of a man?
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 966
  • Spol: Muški
Odg: Battlestar Galactica: Blood and Chrome
« Odgovor #59 : 27.03.2013. 08:55:24 »
Sat i 33 minute. Epizode su pospajane tako da nema prijelaza između epizoda, tako da u biti imaš film.

Tags: