Autor Tema: Doctor Who (2005)  (Posjeta: 162542 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dominik

  • Novi član
  • *
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #690 : 06.01.2018. 11:40:23 »
Da li neko zna tacan datum kada ce poceti da se emituje? Ovo je toliko velika zaraza da ja nemam reci. Odusevljen sam serijom do sada. Imalo je padova nekih, ali u sustini jedna od retkih serija koja mi se jako svidja u celini.

Drugo, @DarbyOGill - prijatelju, tebi hvala za prevode do sada... Ziv i zdrav nam bio jos dugo. :) Stvarno hvala.

Trece, razmisljao sam se (s obzirom da sam seriju poceo da pratim tek od "modernog" Doctor Who-a), da li vredi sada gledati sve od 1963. godine? Da li su epizode interesantne barem upola kao ove nove ili mozda cak i interesantnije?

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #691 : 09.01.2018. 01:06:41 »
Da li neko zna tacan datum kada ce poceti da se emituje? Ovo je toliko velika zaraza da ja nemam reci. Odusevljen sam serijom do sada. Imalo je padova nekih, ali u sustini jedna od retkih serija koja mi se jako svidja u celini.

Drugo, @DarbyOGill - prijatelju, tebi hvala za prevode do sada... Ziv i zdrav nam bio jos dugo. :) Stvarno hvala.

Trece, razmisljao sam se (s obzirom da sam seriju poceo da pratim tek od "modernog" Doctor Who-a), da li vredi sada gledati sve od 1963. godine? Da li su epizode interesantne barem upola kao ove nove ili mozda cak i interesantnije?
Ništa nije potvrđeno za točan datum 11. sezone, samo to da stiže na jesen.

A na treće, nažalost, ne mogu odgovoriti. Ima jako puno epizoda, neke su izgubljene, i to bi zaista bio pravi pothvat. Znam jedino da se vrijedi pogledati zbog origina nekih kultnih monstera i epizoda, ali to naravno nisu sve. Epizode od 1963. su veliki, ako ne najveći dio zašto je Doctor Who kultna serija, a onda opet, koliko je zanimljivo i koliko se isplati? Ne bih znao.

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #692 : 09.01.2018. 01:32:29 »
Da li neko zna tacan datum kada ce poceti da se emituje? Ovo je toliko velika zaraza da ja nemam reci. Odusevljen sam serijom do sada. Imalo je padova nekih, ali u sustini jedna od retkih serija koja mi se jako svidja u celini.

Drugo, @DarbyOGill - prijatelju, tebi hvala za prevode do sada... Ziv i zdrav nam bio jos dugo. :) Stvarno hvala.

Trece, razmisljao sam se (s obzirom da sam seriju poceo da pratim tek od "modernog" Doctor Who-a), da li vredi sada gledati sve od 1963. godine? Da li su epizode interesantne barem upola kao ove nove ili mozda cak i interesantnije?

Da, zato što si rekao da gledaš modernog Whoa što znači da ti loši efekti ne smetaju. I to je sama bit serije da se ne oslanja na efekte već su tu bitne te priče i kreativnost. Starije epizode imaju jedne od najboljih priča ako ne i najbolje. Najbolji doktor je četvrti, Tom Baker. Bio je i najduže, čak 7 godina i imao je najbolje priče. To je najmračnije razdoblje doktora gdje su često išli u horor vode, a i vrh kreativnosti. Njegove epizode zbog popularnosti i dan danas bi prilično lako mogao naći.

Offline PO team

  • PO fan
  • Novi član
  • *
  • Postova: 0
  • Spol: Muški
  • Volim PO
    • let's chat
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #693 : 21.02.2018. 19:35:04 »
Mrzim lopatare i limune

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #694 : 21.02.2018. 21:38:30 »

Sviđa mi se, jako. Elegantno, profinjeno.

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #695 : 20.07.2018. 08:25:58 »
Prvi trailer za novu sezonu...


1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #696 : 20.07.2018. 16:15:21 »
Treba ipak pogledat prvu epizpodu pa vidjet jel to sve funkcionira. Ovako je samo čudno.

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #697 : 05.09.2018. 14:52:04 »
Nova sezona kreće u nedelju, 7. oktobra.

Prva epizoda će se zvati "The Woman Who Fell to Earth".

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #698 : 20.09.2018. 14:41:10 »

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #699 : 07.10.2018. 20:53:25 »
Kakav odvratan, ljigav, patetičan izbljuvak od epizode...  :dash

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Dena-XO1

  • Homme libre, toujours tu chériras la mer!
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 965
  • Spol: Muški
  • Homo sum, humani nihil a me alienum puto
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #700 : 07.10.2018. 22:07:09 »
Kakav odvratan, ljigav, patetičan izbljuvak od epizode...  :dash
Očekivano. Premalo ideja, previše ideologije. Zato više ni ne pratim seriju. 10. sezona je bila toliko loša (Capaldijev doktor na koncu je postao pravi cmizdravko, muškost je izgubio negdje na početku 9. sezone) da je nisam niti odgledao do kraja,  a ova će sezona bome biti još gora.
''Knowledge comes, but wisdom lingers.'' - Lord Tennyson
"Alle, die in Schönheit gehn, werden in Schönheit auferstehn." - R. M. Rilke

Offline sean

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 110
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #701 : 08.10.2018. 01:10:51 »
Odgledana prva epizoda.Ja sam zadovoljan i definitivno cu nastaviti sa gledanjem.Jodie me bas prijatno iznenadila,lezi joj uloga perfektno.

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #702 : 21.10.2018. 00:06:52 »
Meni se sviđa. Kvaliteta scenarija možda ne, ali duh i produkcija je svježa.

Prva epizoda mi je bolja od druge, jer druga pada pod daleko više tropa i slaba je što se tiče priče. Ali likovi su mi za sada relativno u redu, Jodie mi je fantastična, i sviđa mi se novi izgled serije. Format 2:1 hrabar je pothvat, ali mislim da mi se sviđa. Produkcija, kao što sam rekao, poboljšanje je od prijašnjih sezona - sve izgleda puno ljepše, vidi se da se uložilo više, serija je dobila make-over. Meni je još uvijek doba Russella T. Daviesa zlatno doba, djelomično vjerojatno jer je to bilo moje upoznavanje sa serijom, ali taj duh epizoda najviše mi godi i to je Who za mene. Chibnallu je ovo prva godina i nije imao previše iskustva, ali vjerujem da nas, kad uhoda, čeka nešto više, veće, snažnije, bolje.

Jedva čekam ostatak sezone i Božićni specijal. Vjerujem.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #703 : 08.12.2018. 18:50:18 »
Serija je obnovljena za 12. sezonu.

Offline Aleksandar Coa Zdravković

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
    • Superlative Сasual Dating - Live Women
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #704 : 08.12.2018. 19:05:21 »
 clapp clapp clapp

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #705 : 10.12.2018. 00:28:26 »
Chibnallu je ovo prva godina i nije imao previše iskustva, ali vjerujem da nas, kad uhoda, čeka nešto više, veće, snažnije, bolje.

Jedva čekam ostatak sezone i Božićni specijal. Vjerujem.

Ajoj.

Offline RockStar

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 144
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #706 : 20.12.2018. 13:48:18 »
Loše ovo, obozavam doktora. Pratim godinama, al nekako mi ova sezona ne leži.

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #707 : 25.12.2018. 07:43:59 »
Ja evo pustio prvu epizodu... i ako sam rekao da cu bojkovati seriju. Ne mogu da pljujem i pricam da ne valja, ako nisam pogledao sezonu  ;D

Cisto da se razumijemo, i dalje mislim da je to sto je Doctor zena cisto proseravanje...

Offline Powerslave

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 367
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #708 : 06.01.2019. 13:09:46 »
Bas bezvezna sezona... gomila dosadnih epizoda. Jodie uopste nije losa, cak joj i lezi uloga i ako je i dalje cudno. Steta sto Chibnall i ostali koji pisu ne znaju dje udaraju, jer ona ima potencijala... a eto, meni se prvom povracalo od ideje da ce Doctor biti zena, ali ako vec tako mora onda mi je drago sto su nju izabrali. Povrace mi se i od toga sto pokusavaju na sve nacine da provlace ta PC sranja... tri saputnika, tri razlicite rase... pa epizoda dje se sve vrti oko Rose Parks(mozda i najgora epizoda sezone).. pa epizoda o istoriji Indije i njihovim obicajima, pa se tu i tamo provlace gej posalice ili nebitne informacije kao sad u ovom novogodisnjem specijalu dje strazar kaze nesto o svojem momku.... ma daj brate.

Graham je jedina svijetla tacka sezone, bas simpa lik. Ali koji ce qrac Doctoru tri saputnika? I onako epizode ne valjaju pisljiva boba, a sa tri saputnika je nesretnoj Jodie ostavljeno jos manje prostora. Mozda im je to i bio plan... uglavnom, kako god okrenes ovo ne valja nista. Zaboravih da pomenem jedno lijepo iznenadjenje je bio Alan Cummings.

Mozda ce sledece sezone uvesti neki story arc pa ce biti malo interesantnije... Ako i bude sledece sezone, posto vidim da je rejting uzasan.

Edit: I od svega sto je moglo da prodje kao outfit, bas su morale dugine boje(makar i u diskretnim tonovima) po sred grudi... i ovaj sal u poslednjoj epuzodi... Tom Baker my ass.
« Zadnja izmjena: 06.01.2019. 13:20:19 Powerslave »

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #709 : 24.11.2019. 11:05:27 »

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #710 : 26.11.2019. 09:10:06 »
Je li ovo na 0:20 u trejleru Goran Višnjić kao Nikola Tesla?

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #711 : 26.11.2019. 09:48:51 »
Je li ovo na 0:20 u trejleru Goran Višnjić kao Nikola Tesla?

Jeste.
Speaking ahead of his debut Doctor Who appearance, Višnjic said, "I've always been a huge fan of Doctor Who, so when the offer to play one of my favorite people in history came, it made me so happy to be part of the show and it turned into this awesome, dream job!"

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #712 : 02.12.2019. 19:11:37 »
Nova sezona kreće 1. I 2020. epizodom po imenu Spyfall.

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #713 : 15.01.2020. 15:55:37 »
I tako, posle dve obećavajuće epizode, u trećoj nam se dragi Doca pretvorio u Gretu Turnberg. Samo je falilo "How dare you?"  thumb-down

Nadajmo se da će sledeća epizoda sa Nikolom Teslom da popravi stvar, gore teško da može.

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Dobrica Legenda

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 239
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #714 : 22.01.2020. 10:21:16 »
Nisam odgledao par zadnjih sezona (tačnije, zadnja koju sam odgledao je bila 9. sezona), ali sam pogledao sinoć ovu epizodu sa Nikolom Teslom, zanimalo me, jelte, kako su prikazali našeg najčuvenijeg naučnika. Jako sam se razočarao na šta je spao Doctor Who. Sve mi je nekako ličilo na B-produkciju, na neku parodiju  :facepalm - jedina svijetla tačka Goran Višnjić, vidi se da je s ponosom odglumio lik Tesle  smileyNO1. Koliko sad Doktorica ima pratilaca? Naravno nisam u toku jer sam ovu pogledao kao zasebnu epizodu bez želje da gledam cijele serijale. A ideja o ženskom Doktoru, biću diplomata i reći, možda bih se i navikao. Možda.
Epizoda je lijepa posveta geniju Nikole Tesle, a tu je i neizbježni Edison.

Offline maksi

  • Administrator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 5213
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #715 : 24.01.2020. 14:29:41 »
Doktor će izgleda dobiti i 13. sezonu.
« Zadnja izmjena: 24.01.2020. 16:03:35 maksi »

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #716 : 29.01.2020. 10:27:13 »
Čibnal je izgleda odlučio da se igra Mofata, a na žalost ne ume.

Spoiler for Hiden:
Ma koliko guslao prošle sezone da će sve biti novo, ove se naglavačke bacio u "stara vremena", pa su se vratili i Master i Galifrej a od ove epizode i Kapetan Džek. Ali to što i dalje gura svoju PC agendu, pa smo, kao drugo iznenađenje ove epizode dobili još jednog Doktora kog em dosad nikad nije bilo, em je dotični Crnkinja mi već debelo ide na ...živaC.

Nadam se da će do kraja sezone sve da se raspetlja kako treba, inače ode još jedna sezona u propast. Gledanost pada sa svakom epizodom, već su na ispod pet miliona i to sa odloženim gledanjem (uživo gleda jedva četiri). Još jedan sezona lošeg rejtinga i ode Doca u večna lovišta ko 1989.

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #717 : 29.01.2020. 23:45:52 »
Ovde mi je Rut bila veći i bolji Doktor od Džodi. Mnogo bolja gluma i što je najbitnije uhvatila je duh Doktora u samo jednoj epizodi, dok sa Vitakerkom nemam utisak da gledam svoju omiljenu seriju. Možda je i do samog Čibnala kako reče Darbi, koji pokušava ali mu ne ide, a pride, jadna mala u duginim bojama okrečena Vitka... Jadno i patetično. A stvarno sam se trudio da joj dam šansu. Ostaje žal za Kapaldijem i istrošenim Mofatom koji nije iskoristio maestralnog glumca kog je imao.

Offline Šćepo

  • Administrator
  • Prevoditelj
  • Heroj član
  • ****
  • Postova: 2419
  • Spol: Muški
  • Eeee, kakva si ti džukela!
    • AS Roma
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #718 : 07.04.2020. 03:20:14 »
Kuku kako je loša 11. sezona, katastrofa.. Ne znam što im je trebalo da izaberu ženskog doktora, Jodie je katastrofalna, odvratna je, makar u ovoj sezoni. Nadam se iskreno da je ova nova sezona bolja, makar da je radnja interesantna. Došlo mi je da plačem kako su uništili seriju sa ovom 11. sezonom, pih.
“You have no idea what I’m talking about, I’m sure. But don’t worry: you will someday.”

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #719 : 07.04.2020. 08:24:27 »
Šta da ti kažem, nećeš se mnogo obradovati ni dvanaestom... Ima svojih momenata, ali samo na momente.

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Tags: