Autor Tema: Doctor Who (2005)  (Posjeta: 162740 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #630 : 09.12.2015. 13:14:29 »
...Ko će biti sledeća, videćemo.
Samo se nadam da neće Ašilder, jer mi je užaaasnooo antipatična  :aha:
Ne bi trebalo, obzirom na onu priču: dva "besmrtnika" - ne biva  :no-no

Pa Ašilder je otputovala sa Klarom, teško da će im se putevi opet ukrstiti. Možda eventualno gostuje u nekoj budućoj epizodi, teško da će biti stalni pratilac.

A što se "besmrtnika" tiče, dva Doktorova saputnika su bila Gospodari vremena, Suzan Foreman i Romana.
Nisam bio najprecizniji, ime, kad sam pomenuo besmrtnike. Mislio sam konkretno na razgovor između Doktora i Ašilder u epizodi The Woman Who Lived (2), u kome joj Doktor kaže kako su previše slični, isti, da bi mogli zajedno da putuju. Na to sam mislio kad sam stavio besmrtnike u navodnike.
Znam da je Doca već imao besmrtne saputnike, ali ne biva da to bude Ašilder, bar po tom razgovoru u epizodi  smileyNO1

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #631 : 22.12.2015. 22:58:45 »
Ko želi da obnovi gradivo devete sezone - Darby i ja smo postavili prevode  kokicekola

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #632 : 27.12.2015. 15:21:57 »
Baš dobar Božićni specijal, malo lakše građe od "teške "devete sezone, sa lepim zaokruženjem priče River Song.

Spoiler for Hiden:
Doktorovo kobajagi iznenađenje što je TARDIS "veći iznutra" će sigurno ući u svaku Kapaldijevu "best of" kompilaciju

Zbog gužve na poslu pred Novu godinu nadam se da ću prevod postaviti u sredu ili četvrtak  :ceska:. Ne zamerite na malo dužem čekanju

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #633 : 31.12.2015. 12:28:22 »
Prevod za ovogodišnji Božićni specijal postavljen. Uživajte!  ;D

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Aleksandar Coa Zdravković

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
    • Superlative Сasual Dating - Live Women
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #634 : 23.01.2016. 01:00:33 »
Moffat ostaje na čelu..


[size=78%]Steven Moffat remains as Doctor Who showrunner for the next series, which will be broadcast in spring 2017, after a Christmas Special.[/size][/color][/size]
Citat:

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #635 : 23.01.2016. 01:06:28 »
Hahahahaha. Mislim, meni je svejedno jel ostane ili otiđe. Znam dobro Whovian fandom i mnogi od njih su ljuti na Moffata i žele da otiđe. Baš ću poprati malo reakcije.


Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #637 : 23.01.2016. 17:31:26 »
Mofat odlazi na kraju 10. sezone, koja će se prikazati na proleće 2017. Ove godine će biti samo Božićni specijal.

Spekuliše se da će sa Mofatom otići i Kapaldi, da bi Kris Čibnal krenuo od čiste situacije.

Takođe se šuška da postoji velika verovatnoća da će sledeći Doktor biti žena ili crnac, pritisci iz vrha BBC-a za političkom korektnošću su poprilični.

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #638 : 23.01.2016. 18:01:48 »
Nema ti to veze sa političkom korektnosti već sa feminističkim lobijem koji je trenutno jedan od tri najjača lobija na svijetu. Neka slobodno propagiraju i guraju na silu nešto što nema veze s ičime. Umjesto da rade iskrenu seriju, ovako će sve više i više ispasti kao da gledam nešto umjetno na silu.

I onda ćeš vidjeti kad se fanovi dignu protiv toga, mediji će ih počet etiketirat kako mogu biti takvi. Počet će im lijepit svakakve nazive jer su se usudili prosvjedovati. Stvar je principa, čemu gurat nešto na silu.

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #639 : 23.04.2016. 11:26:22 »
Večeras oko 19h BBC objavljuje ko je novi Doktorov pratilac.

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #640 : 23.04.2016. 14:50:36 »
Ajde da to vidimo. Jedva čekam.

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #641 : 23.04.2016. 19:30:03 »


Nikad čuo... ne znam zašto, ali mi se već nimalo ne sviđa. Imam neki ružan osećaj.

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Mulder

  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 16309
  • Spol: Ženski
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #642 : 23.04.2016. 20:31:06 »
I sviđa mi se i ne sviđa mi se.

+ - kad progovori i postavlja pitanja. To mi se dopalo. Malo je zaigrana.

- - kad ne priča već sluša Capaldia. Koje izraze lica radi  :facepalm

Offline Aleksandar Coa Zdravković

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
    • Superlative Сasual Dating - Live Women
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #643 : 23.04.2016. 20:51:04 »
Ni meni se nešto ne sviđa ali ajde da sačekamo da je vidimo u celim epizodama. Tako mi se nije svidela ova prethodna pa sam je posle malo zavoleo..

Offline dejaspo

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 853
  • Spol: Muški
  • C'est pas moi, c'est ma Schauma!
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #644 : 24.04.2016. 10:50:31 »
 :dash Katastrofa...

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #645 : 24.04.2016. 14:57:48 »
Pita me prijateljica kako mi se čini.
Ja rekoh "A čuj, dovoljno dobro ali samo ako uzmeš činjenicu da je ovo Moffatova zadnja sezona."

Tako da... da, nadam se da je samo one-season companion.

#ChibnallSaveUs

Offline Ammar__

  • Član
  • ***
  • Postova: 776
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #646 : 13.05.2016. 10:40:17 »
Eh , ja tek završi sa drugom sezonom . Odličan emotivan kraj , baš mi se dopalo . Narednih dana krećem S03.
I want to belive

Offline Homer99

  • TV FAN
  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 792
  • Spol: Muški
  • ★ Bowie (1947- ∞)
    • Prevodi FiS
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #647 : 16.07.2016. 17:33:21 »
E, pogledao sam i ja Doctora Whoa (2005). My geekiness level has increased (if that's even possible) :D sorry for the long post
Spoiler for Hiden:
Serija je savršena. Bilo je nekoliko dosadnih epizoda, ali je većina vrlo dobra ili odlična. Sviđa mi se što postoji mešavina standalone epizoda i two-partera. Efekti su okej, a muzika je savršena. Mislim da od LOST-a nisam uživao u nekoj serijskoj muzici. Nisu prošle ni dve epizode a da mi se nije svidela neka melodija. Mogu ih slušati satima. Vidim da su čak pravljeni i neki koncerti :D

Pošto obožavam da pravim liste, moram i ovo da ostavim.

FAVORITE COMPANIONS: (excluding recurring characters such as River Song and Rory)

1. AMY - hands down, the best companion
2. DONNA - she's so funny
3. ROSE  - bio sam ubeđen da će mi biti omiljena dok se nisu pojavile Martha i Donna
4. MARTHA - Bila bi iznad Rose da nije imala tako kratak arc. Mogli su je duže zadržati.
5. CLARA - dobra je ona, ali me je njena "misterija" razočarala.

FAVORITE DOCTORS:
1. 10TH/11TH - Nikako ne mogu odrediti koji je bolji. 11th mi se odmah svideo, dok mi se 10th nije odmah sviđao, već tek od 3. sezone
2. 9TH/12TH - 9th je odličan, ali su mi 10th i 11th bolji. 12th mi je prvo bio jako očajan, ali se popravio u 9. sezoni. I dobro glumi.

FAVORITE SEASONS:
1) 4. SEZONA | Odlična mitologija. Tada su uvedene River Song i, doktorova ćerka u priču, ukradene planete, Davros... Tada smo se oprostili od 10th.
2) 5. SEZONA | Dolaze 11th i Amy koji su apsolutno savršeni. Cracks in time.
3) 3. SEZONA | Upoznajemo Weeping Angels, mastera... zanimljive priče. Martha i doktor.
4) 1. SEZONA | Sezona koja me je privukla. Rose i 9th :)
5) 6. SEZONA | Doktor i River, ogroman twist sa Melody Pond
6) 7B SEZONA | Mnogo bolja od prve polovine, mada, kao sto sam rekao, loše je rešena Clarina misterija.
7) 9. SEZONA | Najbolja Capaldijeva sezona, konačno vraćeni two-parteri. Odlične priče. I Vikinzi!
8 ) 7A SEZONA | Slab početak, ali odličaj kraj. Šteta što je Amy otišla.
9) 2. SEZONA | Dosadne priče, uglavnom. Nikako nisam mogao da se naviknem na Tenanta.  :D Mada je kraj dobar.
10) 8. SEZONA | Vrlo slaba sezona. Nikako nisam mogao da se naviknem na Capaldija. :D

Pogledao sam i An Adventure in Space and Time, dokudramu nastanku serije davne 1963. Odličan je.
Aljoša M.


Say Something Nice

http://www.univerzitetskiodjek.com/
http://www.prevodifis.blogspot.com

https://www.youtube.com/watch?v=TFfjiiWrxyI



Omiljene serije: Game of Thrones, Orphan Black, House of Cards, Orange is The New Black, The Originals, The Vampire Diaries, The Big Bang Theory, Doctor Who

Završene: How I Met Your Mother, LOST, Nikita, V, Breaking Bad, Glee.

Offline vukmar

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 603
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #648 : 20.07.2016. 22:26:37 »
s09e05,06,07.. hdtv odgovaraju i za blurejeve...

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #649 : 08.10.2016. 11:16:46 »

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #650 : 25.12.2016. 21:57:35 »

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #651 : 26.12.2016. 13:22:49 »
Christmas Special je bio meh, ali me obuzela takva nostalgija kad smo nakon toliko godina opet dobili trailer za novu sezonu nakon Christmas Speciala. Stvari se čini zanimljivima, jedva čekam!

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #652 : 28.12.2016. 18:01:53 »
Postavljen prevod za Božićni specijal, uživajte!

Meni, kao generaciji koja je odrasla uz Eks Almanah i gledala Supermena sa Kristoferom Rivom nekoliko puta u bioskopu, ova epizoda je legla k'o budali šamar  ;D Tolika količina referenci na Supermena, Spajdermena, Betmena (čak su uletele i Nindža kornjače), sve upakovano u "Doktor" priču za veliko dete poput mene čista uživancija.

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #653 : 02.01.2017. 02:50:55 »
Meni, kao generaciji koja je odrasla uz Eks Almanah i gledala Supermena sa Kristoferom Rivom nekoliko puta u bioskopu, ova epizoda je legla k'o budali šamar  ;D Tolika količina referenci na Supermena, Spajdermena, Betmena (čak su uletele i Nindža kornjače), sve upakovano u "Doktor" priču za veliko dete poput mene čista uživancija.
Ma brojne stvari ni meni nisu preletile preko glave, ali tehnički je epizoda odrađena grozno. Jednostavno grozno.

Offline Aleksandar Coa Zdravković

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
    • Superlative Сasual Dating - Live Women
  • Google map koordinata: Moja lokacija

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #655 : 28.01.2017. 20:59:15 »
https://twitter.com/DWMtweets/status/825159544905015296
Strašno.
Zadnje sam ga vidio u Jackie, eto prije tri dana, glumio je svećenika koji je imao mnogo toga pametnog za reći u vezi života i smrti...

Offline Goran88

  • PO moderator
  • Izuzetak
  • *****
  • Postova: 8365
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #656 : 30.01.2017. 23:33:58 »
Nova sezona počinje 15. 4. 2017.


Takođe, Peter Capaldi napušta seriju posle ovogodišnje sezone.

Offline Aleksandar Coa Zdravković

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 128
  • Spol: Muški
    • Superlative Сasual Dating - Live Women
  • Google map koordinata: Moja lokacija
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #657 : 03.02.2017. 03:42:17 »
Taman se naviknem da jednog oni ga promene, ko li će sada zauzeti sedlo  ;)

Offline TimeLordHR

  • Član plus
  • Član
  • ***
  • Postova: 621
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #658 : 04.02.2017. 11:10:05 »
Taman se naviknem da jednog oni ga promene, ko li će sada zauzeti sedlo  ;)
Najozbiljnije želim Idrisa Elbu.

Offline DarbyOGill

  • Prevoditelj extra
  • Mlađi član
  • *****
  • Postova: 130
  • Spol: Muški
Odg: Doctor Who (2005)
« Odgovor #659 : 04.02.2017. 14:14:53 »
Taman se naviknem da jednog oni ga promene, ko li će sada zauzeti sedlo  ;)

Od svih 13 Doktora samo su Džon Pertvi i Tom Bejker izgurali ulogu preko tri godine, tako da bi trebalo da si se do sada navikao na to  :pevusi:

1st: Mm? What’s that, my boy?   2nd: When I say run, run. (pause) RUN!   3rd: Reverse the polarity of the neutron flow.   4th: Would you care for a jelly baby?   5th: Brave heart, Tegan.   6th: Mmm I wonder…Aha!   7th: I'm fine!   8th: Who am I?   9th: Fantastic!   10th: I’m sorry. I’m so sorry.   11th: Bow ties are cool.   12th: Shut up. Shuttity up up up!   13th: Chop, chop!

Tags: