Serije > O serijama

Doctor Who (2005)

(1/152) > >>

RockStar:

Opis:
Pustolovine vanzemaljaca i samotnjaka Doktora Whoa, putnika kroz vrijeme i njegovih pratioca .Doctor  Who je besmrtni vanzemaljac, putnik kroz vreme i prostor iz neke druge galaksije koji se na Zemlji pojavljuje u trenutcima raznih katastrofa i havarija (atentat na Kennedya, potonuće Titanica i sl.). Doktor je mudar i duhovit, drzak i hrabar. Vanzemaljac i samotnjak (teško je održati prijateljstva kad ti posao nalaže da neprestano putuješ prostorom i vremenom), njegova mu logika postaje nužno oruđe u trenutku kad se svet nađe u opasnosti. Bez obzira na sjajne kvalifikacije teško se snalazi u vezama pa mu tu u pomoć pristiže Rose koju spašava iz nevolje na početku prve epizode. Rose je obična djevojka koja radi u običnoj trgovini sve ju dok, pogađate, iz životne opasnosti ne spašava zagonetni Doktor. Rose pomaže Doktoru spasiti svet i s njim odlazi u vremensko-prostornom svemirskom brodu nalik koji izgleda kao telefonska govornica u nove fantastične pustolovine.

Žanr: avantura, drama, naučna fantastika
Kanal: BBC One
Godina: 2005.

IMDb
TVDb
Wikipedia
TV.com

Titlovi


Pripremili: maksi i SuperSerb

Dweomer:
Stara je bila dobra, al je dosta stara.
Dovoljno je bila dobra da traje maltene 30 godina sa po cak i 30-tak epizoda po sezoni, pa ti vidi.
Da je imam pri ruci obavezno bi pogledo, ako nista ono zbog postovanja prema originalu

dalmatino:
Ja imam 3 epke sa kraja 3. sezone ( od ovog zadnjeg DR. WHO ), koje sam skinija samo zato jer ima crossover između 2 sezone TORCHWODDA ;D

Meni izgleda onako, nisu puno išli u modernizaciju tj. zadržan je stil originalnog DR.WHO. Kako još to nisam pogledao, ne mogu dati detaljniji komentar na kvalitet serije. No, zato mogu kazati da je TORCHWOOD definitino odličan British SF 8)

RockStar:
Pitanje u vezi TORCHWODDA: dal je sezona dva imalo zanimljivija od prve sezone... prva je blagi uzas, par dobrih epizoda i to je to? Dal se uopste isplati da skidam sezonu 2?

Vladimir Marković Covenant:
Čuvena britanska serija iz 1963 godine (http://www.imdb.com/title/tt0056751/episodes#season-26), dugogodišnji SF rekorder po emitovanju (čak 26 sezona (čitaj 26 godina neprekidnog emitovanja)) 2005 godine je dobila remake. Pogledao sam pilot i skinuo nekoliko epizoda, serija je drugačija ali jednako dobra (slično kao i kod BSG, samo promene na bolje). http://www.imdb.com/title/tt0436992/ je sajt na IMDB sa malo informacija, a evo malo i od mene. Dr Who je vanzemaljac koji se kreće kroz prostor/vreme u telefonskoj govornici, svega tu ima, a ako neko uspe da pogleda originalnih 26 sezona, shvatiće da je tu 90% ideja preuzetih u kasnijim SF serijama i filmovima. Čudi me da to do sada niko nije gledao/prevodio, ali verovatno je razlog što to nije otkupljivala ni jedna od lokalnih (Ex YU) TV stanica. Dakle, iako telefonska goornica deluje malo glupavo, svi koji krećete u ovu avanturu, spremite se na urnebesnu kombinaciju brit. humora, spašavanja svemira i akcije!

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju