Općenito > Prijevodi-online INFO

Šesti rođendan

(1/12) > >>

Bruno:
kao sto naslov kaze, sesti rođendan domene www.prijevodi-online.org, sajt je malo stariji jer je prije bila .com domena

domena .org je uzeta 30.03.2005. godine. tad sam ponovo pokrenuo PO na normalnom hostu (dobrih godinu dana sam selio sa free na free host i to ce se dosta ljudi sjetit :))
uploada nije bilo, sve je islo meni na mail, nisam ni provjeravao titlove vec sam ih samo stavljao na sajt (rucno btw, svaku epizodu, file, link)

onda sam slozio onaj plavi (ruzni) sajt, sa uploadom i kolko tolko olaksanim dodavanjem serija /epizoda / prijevoda (hvala Denisu - Sharkyu na dizajnu, sretno mu u norveskoj)
tamo negdje 2007-2008 sam izgubio volju za radom na sajtu pa sam bio mjesecno 5 min na forumu, ako i toliko
ekipa je odrzavala sajt i forum (peja, mikibg, zoki, cata, simac, milan... vjerovatno jos netko, no zaboravio :P) i odlican posao su napravili, uveli pravila i standarde, prevoditeljske titule i jos stosta
dodano je jos moderatora da se lakse rijesava upload koji je bio rucni, znaci skidanje svakog titla -> provjera titla -> skidanje postojeceg rar fajla na sajtu -> ubacivanje prijevoda u rar -> upload rar fajla u direkorij serije / sezone

promijenjeno je par hostova u tih par godina jer niti jedan nije bio dobar (sporost, rusenje, nedostupnost)

krajem cetvrtog mjeseca 2010 je server opet zveknuo i tad mi je dopizdilo i poceo sam raditi novi sajt (5 godina iskustva u programiranju pa sam mogao nesto bolje slozit od starog) jer je onaj stari gutao resurse servera sto zbog loseg koda, previse querya sto zbog velike posjecenosti.
poceo sam slagati osnovne funkcije za dodavanje epizoda / serija, upload prijevoda (ovdje sam odlucio napraviti da svaki prijevod bude u svom fajlu zbog lakseg snalazenja) sa informacijama o njemu. malo po malo sajt je prerastao u ovo sto danas vidite :)
sredinom desetog mjeseca 2010 sajt je opet pao zbog prevelikog loada na hostu i odlucio sam pronaci dedicated / vps server. javio se Vanja (lesh), lik iz novog sada i ponudio hosting kod njega na serveru. uzet je vps (virtual private server) i sajt postavljen. vidno brze je radilo od bilo kojeg hosta koji smo prije koristili.
sajt se malo-pomalo razvija, posjecenost raste (sredinom drugog mjeseca 2011 je uzet jos jaci vps i sad ultra brzo radi), omogucene su donacije putem paypala i racuna u bih / srb / hrv, dodana je podrska za makedonski jezik, itd...
također, postavljen je novi dizajn (zahvala flacusu)

uf, sad tek vidim da sam napisao wall-of-text :)

anyways, uzivajte u prijevodima, ne gnjavite prevoditelje i ne davite staff jer inace slijedi ban

bruno

ps. ako netko hoce / moze doc na pivu / sok / caj slijedecu subotu navecer u zagrebu nek se javi, ja sam u jednom bircu u centru od 20h pa nadalje :)

zkarlov:
Sretan 6. rođendan voljenom sajtu!!!

Bruno:
nisi mogao docekad 30.03. a? :P

zkarlov:
Ne...  :P

Aleks@:

--- Citat: zkarlov - 25.03.2011. 12:23:38 ---Sretan 6. rođendan voljenom sajtu!!!



--- Kraj citata ---
+365

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju