Općenito > Makedonci

Општо

<< < (3/4) > >>

Dexter`s Lab:
ok... drago mi je da smo se shvatili...

vrlo prosto ako bilo ko iz SRB ili CRO može da napiše u temi "prevedena nova epizoda" ili "na uploadu moj prevod za xy epizodu"
nema razloga da vi ne napišete da ste stavili MKD prevode

samo nemojte pisati na makedonskom nego probajte srpskohrvatski pa kako bude, shvatiće ljudi.

MilanRS:
Ovo što Dexter's Lab kaže je samo prijedlog, tj. obavještenje da možete tako raditi.
Nije obavezno da pišete na forumu da ste postavili prevod na sajt.
Odluka je na vama.

(Vjerujem da vi bolje znate srpski nego ja makedonski. Nisam htio koristiti google translate) ;D

Dexter`s Lab:
ne moraš da koristiš GT, možeš da naučiš jezik kao ja  ;)

Lazarovski:
некој ако сака нека ги стави некои епизоди што ги имам преведено, нз тука како се ставаат, се здркуам  ;D

OKI OKI:

--- Citat: Lazarovski - 20.07.2011. 18:33:00 ---некој ако сака нека ги стави некои епизоди што ги имам преведено, нз тука како се ставаат, се здркуам  ;D

--- Kraj citata ---

Сам ќе си ги поставиш, сега јас ќе ти кажам како.

Чекор 1. Одиш на линкот на серијата која ќе ја поставуваш, пр. GAME OF THRONES.
Чекор 2. епизодата која сакаш да ја поставиш ќе ја најдеш подолу на листата. Од денса страна од линкот на епизодата имаш две копчиња, едното ти е Download до
него имаш уште едно. оди со маусот над него, ќе ти се појават четири опции, одбери ја последната UPLOAD. Кога ќе кликнеш на него ќе ти се отвори прозорец.
Понатаму ќе се снајдеш. И ова ако не ти е јасно пиши ми ќе ти направам принтскрин.

Напомена: Кога ќе го правиш тоа биди логиран  pravilaf

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju