Općenito > Makedonci

Најавете го вашиот следен превод

<< < (10/10)

OKI OKI:
По подолго време решив и јас нешто да преведам.

Пред некој ден се нафатив да ја преведам целата мини серија Chosen (Избран). Серијата има 6 епизоди и е прекрасна драма Снимена 2013-та.
Сите 6 епизоди се преведени и поставени. Диколку имате забелешки на преводот слободно пишете, ќе поправиме.

Па, уживајте.

Dzoole:
Интересна серија. Ми се допаѓаат филмови и серии со таква тематика, игри на живот или смрт. Инаку најавено е дека ќе има и втора сезона.
Фала на преводите.  drinks

eufonium:
Najavuvam prevod na Makedonski za Friends s02e01

eufonium:
Postaven "Friends s02e02", sledna e treta epizoda.

eufonium:
Postaven prevod na makedonski za Friends s02e03, sledna e s02e04.

Navigacija

[0] Lista Poruka

[*] Prethodna stranica

Idi na punu verziju