Autor Tema: Zna li neko?  (Posjeta: 1703 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Zna li neko?
« : 14.03.2011. 23:09:11 »
Interesuje me jedna stvar... Da li postoji neki zakon ili sta vec u Srbiji, da ljudi koji su zavrsili neku visoku (visu) skolu, a posle toga master studije, da je njima veca plata nego onima bez mastera, kao sto je recimo slucaj sa inzenjerom i dipl. inzenjerom? I ako je neko zavrsio master, kakva su mu iskustva u vezi zaposljavanja i da li ljudi uopste vrednuju taj master...

Offline Dacia

  • Član plus
  • Heroj član
  • ***
  • Postova: 2232
  • Spol: Muški
  • Đe s'to pritisnuo?
Odg: Zna li neko?
« Odgovor #1 : 14.03.2011. 23:59:58 »
Postoji nesto sigurno, ali sad koji zakon i to ti ne mogu reci sad. Ako bas niko ne bude znao, raspitacu se sutra. Nesto ima, to znam.

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Zna li neko?
« Odgovor #2 : 15.03.2011. 01:08:20 »
Hvala ti puno. I ako ima ljudi koji su to zavrsili, neka napisu svoja iskustva, sta i kako...

Offline pejafor3

  • VIP
  • Senior član
  • *****
  • Postova: 1306
  • Spol: Muški
Odg: Zna li neko?
« Odgovor #3 : 15.03.2011. 08:15:28 »
Primer kako sam ja radio!
Ja te zaposlim kao prodavca u svojoj firmi.
Sa masterom bez mastera, sa bolonjom i bez bolonje  rofl rofl rofl rofl
(tada to nije bilo)
A statutom firme odredim da je za radno mesto prodavca, koeficijent 1:1 ili 1:2

Znači, kolika je prosečna plata u državi... eventualno ti dam 1:2

NARAVOUČENIJE

-Ćuti i ne govori ništa!
-Veži konja gde ti gazda kaže!
 ;D

« Zadnja izmjena: 15.03.2011. 08:19:06 pejafor3 »
Shave the Cheerleader, Shave the world!

Offline Dexter`s Lab

  • nekulturan samo tako...
  • Old staff
  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 3597
  • Spol: Muški
  • I BRAINED MY DAMAGE
Odg: Zna li neko?
« Odgovor #4 : 15.03.2011. 15:53:52 »
to se zovu platni razredi i zavisi od firme do firme
imaš firme koje to ne uvode jer jednostavno ne žele da te plate više, čak u statutu firme navedu da je za radno mesto potreban radnih sa srednjom školom a ako imaš faks. jbg... ko te terao da studiraš

drugi razlog zašto se platni razredi izbegavaju je to što imaš debile koji su završili neke fakultete na ovaj ili onaj način a glupi su ko noć i tu diplomu mogu mačku o rep da zakače, a imaš ljude koji nisu mogli da studiraju jer su morali od malena da rade i njihovo iskustvo i znanje je daleko kvalitetnije od nekog smrdljivka sa nekom diplomom sa kosova ili odakle već ne samim tim nije fer da se više plati nesposoban od sposobnog radnika.

KOd mene ne postoje platni razredi, plaćen si onoliko koliko znaš, ako ne znaš i ne možeš, plata ti je manja, ne napreduješ, a možeš i da ne radiš u nekom momentu... a kad se jednom dokažeš onda su ti sva vrata otvorena i možeš slobodno (pijačarski) da se pogađaš o svom statusu u firmi. O tome mogu ja da ti pričam do prekosutra  ;)

što se zakona tiče... toga nema u zakonu, a i kad bi bilo lako bi ga izbegli onom odredbom koju sam prvo naveo da traže radnika sa SSS pa ako hoćeš, radi, ako nećeš... ima ko hoće...

Ne postoje glupa pitanja, samo glupi ljudi.

I onda se pojedinci pitaju šta je ovom Dexu, u kojem je on tripu. ;D
EDIT:A ovaj Dex, kao što svi znate, nije normalan! rofl

Offline Maddox

  • Heroj član
  • *****
  • Postova: 2292
  • Spol: Muški
  • What Would Vic Mackey Do?
Odg: Zna li neko?
« Odgovor #5 : 15.03.2011. 16:10:35 »
Takav je i kod nas slucaj u bankama, vodis se kao da imas srednju strucnu spremu, bez obzira sta si posle zavrsio... A ja se razmisljam za ovaj master, rekoh ako ne donosi neke znacajne povoljnosti, ne vidim svrhu studirati ga... 2000 e u startu, a cemu davati tako ogromne pare ako je obicna mlatimudija... Bolje se onda zaposliti, pa ako u samoj firmi gde radis traze, ili ti donosi vecu zaradu, upisati ga vanredno i paralelno raditi i zavrsiti tih nekoliko ispita...

Tags: