Autor Tema: Dynasty  (Posjeta: 27621 )

0 članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dalmatino

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 602
  • Spol: Muški
Odg: Dynasty
« Odgovor #60 : 03.02.2017. 00:48:05 »
Nisu zato, jer miješaš pojmove PRIMETIME i DAYTIME sapunica :P

Btw, ova latino KRISTAL... ne znam na što će ovo sličiti, no spreman sam im dati šansu.

Offline Henrick_VIII

  • Prevoditelj početnik
  • Novi član
  • ***
  • Postova: 17
  • Spol: Muški
Odg: Dynasty
« Odgovor #61 : 09.10.2017. 21:40:06 »
Zainteresiran sam za prevođenje ove serije. Ovog ćemo ju četvrtka gledati ;D clapp


EDIT: Mislim na CW-ov remake!
Ser humanos! Hoy en día algo más importante en estos tiempos inciertos!

Być empaticznym człowiekem jest najważniejsze w dziesiejszych czasach!

Offline Witcher

  • Novi član
  • *
  • Postova: 22
  • Spol: Muški
Odg: Dynasty
« Odgovor #62 : 20.12.2017. 17:39:02 »
Pozdrav
imam jedno pitanje nepase mi prevod za 3 a koliko i vidim 4 sezonu Dynasty (originalna verzija) 3 sezona je u ovom formatu  DVDRip.XviD-FFNDVD i pasovalo mi je sve do 15 epizode...forzajuve je tada prevodio
samson sada prevodi nepase mi nista od prevoda neznam za koji format on radi i gde je skinuo...

Offline lydiasr

  • Prevoditelj extra
  • Član
  • *****
  • Postova: 737
  • Spol: Ženski
Odg: Dynasty
« Odgovor #63 : 20.01.2018. 22:38:03 »
Pozdrav
imam jedno pitanje nepase mi prevod za 3 a koliko i vidim 4 sezonu Dynasty (originalna verzija) 3 sezona je u ovom formatu  DVDRip.XviD-FFNDVD i pasovalo mi je sve do 15 epizode...forzajuve je tada prevodio
samson sada prevodi nepase mi nista od prevoda neznam za koji format on radi i gde je skinuo...

Meni takodje, a ne uspevam da nadjem ni ovaj TV Rip za sezonu 4.
Moze mala pomoc?  :)
Miss you Dexter!

Offline damblldorr

  • Novi član
  • *
  • Postova: 49
Odg: Dynasty
« Odgovor #64 : 21.01.2018. 05:20:24 »
imam ja sve epizode negde na hardu,sve one epziode,sto su relativno skoro isle na hrt,treba to iskopati

Offline devendra66

  • Mlađi član
  • **
  • Postova: 235
  • Spol: Muški
  • CUSHTY!
Odg: Dynasty
« Odgovor #65 : 16.04.2018. 21:19:50 »
 srcesmajli
"It's not just about living forever, Jackie. The trick is living with yourself forever."

Offline Stefy

  • Prevoditelj
  • Član
  • ****
  • Postova: 667
  • Spol: Muški
  • Finis sanctificat media.
Odg: Dynasty
« Odgovor #66 : 12.01.2022. 17:00:02 »
Ja sam počeo ovo da gledam pre par meseci. Gledam CW-ov rimejk od početka i na prvu mi se baš dopao, ali se iz sezone u sezonu trude da ga što više unište i pretvore u CW smeće. Ova (original) u početku mi je bila baš nekako dosadna i zamorna, generalno je cela prva sezona usporena i nema nekih bitnih dešavanja nego služi kao jedno predugačko upoznavanje likova. I mislim da su preterali sa scenama porodice Blejzdejl i njihovom pričom jer apsolutno nikome ono ne bi moglo biti zanimljivo.

Međutim, sada već nadaleko poznatim i legendarnim dolaskom Džoan Kolins i njene Aleksis, serija zaista jeste poboljšana. Što zbog nje, to i da je 2. sezona potpuno drugačiji pristup imala i sve je nekako brzo išlo na dalje.

Generalno, jako mi se dopada. Obožavam sapunice i nisu mi zamorne. Iz ovog ugla sad, serija nije ništa ni spektakularno, niti ima neku nesvakidašnju priču koja za svih ovih 40 godina nije viđena u moru drugih serija, ali ima neku esenciju. Meni je interesantno gledati to posle toliko godina, samim tim što su i kultura i svet tada bili nekako drugačiji, pa samim tim i način na koji su neki likovi pisani što bi danas npr. bilo apsolutno neprihvatljivo i verovatno uvredljivo.

Trenutno sam negde pred kraj 5. sezone i primećujem da je 5. sezona znatno lošija od prethodnih. Prva je bila dosadna, a ove naredne 3 su bile solidne, u nekim navratima čak jako zabavne i zanimljive, a 5. sezona od samog početka nema nikakvu priču nego se samo dešava nešto od epizode do epizode bez ikakvog reda i smisla.
Spoiler for Hiden:
Ne sviđa mi se što su Falon izbacili,
ali čitao sam da je glumica izašla iz serije jer joj se nije dopao način na koji se serija transformisala od satirične predstave bogatih i slavnih do glorifikovanja bogatih i slavnih.
 
Samim njenim izlaskom,
Spoiler for Hiden:
ubacili su izgubljenu ćerku Amandu
koja mi je od novih likova u 5. sezoni možda i najnezanimljivija. Tokom cele sezone ništa ne radi i prenemaže se i nimalo mi se ne sviđa kako glumica glumi.

Odgledaću do kraja verovatno jer iako razvlače mnogo sa nekim događajima i imaju potpuno neke priče i likove koji su mi nejasni, drži mi pažnju i sviđa mi se.

Planiram čak i da odgledam ozloglašeni spin-off, "The Colbys".